DOLANDIRILDIM

Kızlar ben de gördüm nette geri aldım falan yazanlar olmuş nasıl geri alabiliriz ki fikirleriniz var mı veya daha önce böyle bir şey yaşamış olanınız
Israrla farkli numaralardan ara ev ilani icin ariyorum de acarsa parayi elden verecem de polisede haber ve r yakalasinlar pisligi bu kadar insani dolandirmis hala internetlerde fink atabiliyor bu ne rahatlik ayol

Israrla farkli numaralardan ara ev ilani icin ariyorum de acarsa parayi elden verecem de polisede haber ve r yakalasinlar pisligi bu kadar insani dolandirmis hala internetlerde fink atabiliyor bu ne rahatlik ayol
Ben de düşündüm bunu yapmayı tabi elden para almaya cesaret ederse

kızlar ben dolandırıldım olan oldu belki birisi görür de başına gelmeden kurtulur diye yazıyorum.
Arkadaşımla Ankara'da ev tutmak istiyorduk , bugün bir ilan gördüm uygun fiyatlı güzel eşyalı bir ev adamı aradım çok talep var bugün tutulur dedi gelip görelim dedik bugün iftar yemeğine gidicem ayaştayım yetişemem yarın görebilirsiniz ama bir avukat arkadaş depozito yatıracak o yatırırsa ona tutarım dedi biz de biz öğrenciyiz biz tutalım evi vs. dedik neyse adam ikna oldu bugün siz depozito yatırırsanız size veririm evi yarın görürsünüz gelip falan dedi bizim de basiretimiz mi bağlandı nedir bilmiyorum tamam dedik bayadır da ev arıyoruz kaçırmak istemedik açıkçası neyse parayı yatırdık 1000 tl depozito sonra adamı aradık yarın buluşalım bir yerde gidip beraber görelim dedi tamam dedik...

İftardan sonra ben dedim şu adamı bir arayayım aradım ve telefonu kapalıydı neyse dedim çekmiyor galiba iyi düşündüm zaman geçti bir daha aradım yine kapalı arkadaşa söyledim yarın ararız dedi sonra onun da içine kurt düşmüş internette aratmış vee adam dolandırıcı çıktı kızlar bizim 1000 tl gitti , bu mübarek günde Allah'ından bulsun giden gitti. Bizim de büyük hatamız var acele ettik basiretimiz bağlandı.
Belki bir gören olur da döner hatasından. Adı Onur Elbeyli . Sahibinden.com a falan ilan koyuyor bu ş***fsiz . Paylaşmak istedim .
İcra dairesine git dekontla arzu halciye bir dilekçe yazdır paranın için haciz çıkar inş alırsın

Haberlerin whats up ihbar hatti var sikayet edin sesinizi duyurun.
Bi de adama sesli mesaj atin savci tanidiginiz oldugunu parayi geri havale etmezse basinin agriyacagini soyleyin

Arkadaşların dediklerine katılıyorum haberlerin whatsapp ihbar hatlarına bildirin hatta internette ki haber sitelerine de ulaşın aynı şekilde . Çok geçmiş olsun umarım paranızı geri alabilirsiniz.

Ramazan mübarek günde bile yapiyolar haram zıkkım olsun o para. Sikayet edin belki bir dönüs olur

kızlar ben dolandırıldım olan oldu belki birisi görür de başına gelmeden kurtulur diye yazıyorum.
Arkadaşımla Ankara'da ev tutmak istiyorduk , bugün bir ilan gördüm uygun fiyatlı güzel eşyalı bir ev adamı aradım çok talep var bugün tutulur dedi gelip görelim dedik bugün iftar yemeğine gidicem ayaştayım yetişemem yarın görebilirsiniz ama bir avukat arkadaş depozito yatıracak o yatırırsa ona tutarım dedi biz de biz öğrenciyiz biz tutalım evi vs. dedik neyse adam ikna oldu bugün siz depozito yatırırsanız size veririm evi yarın görürsünüz gelip falan dedi bizim de basiretimiz mi bağlandı nedir bilmiyorum tamam dedik bayadır da ev arıyoruz kaçırmak istemedik açıkçası neyse parayı yatırdık 1000 tl depozito sonra adamı aradık yarın buluşalım bir yerde gidip beraber görelim dedi tamam dedik...

İftardan sonra ben dedim şu adamı bir arayayım aradım ve telefonu kapalıydı neyse dedim çekmiyor galiba iyi düşündüm zaman geçti bir daha aradım yine kapalı arkadaşa söyledim yarın ararız dedi sonra onun da içine kurt düşmüş internette aratmış vee adam dolandırıcı çıktı kızlar bizim 1000 tl gitti , bu mübarek günde Allah'ından bulsun giden gitti. Bizim de büyük hatamız var acele ettik basiretimiz bağlandı.
Belki bir gören olur da döner hatasından. Adı Onur Elbeyli . Sahibinden.com a falan ilan koyuyor bu ş***fsiz . Paylaşmak istedim .

Çok üzüldüm.Sizde görmediğiniz eve ne diye para verirsiniz ya.Şikayat edin inş alabilirsiniz paranızı

Facede falan paylaşın özellikle Ankara Trafik diye bir sayfa var paylaşın rezil olsun.Ses getirir başkalarını dolandıramasınlar

Sahibinden'de çok yaygın bir dolandırıcılık bu. Ekşi Sözlük'te senelerdir okuyorum. Depozito adı altında dolandırıyorlar her seferinde.

O zaman burası da uyarı niteliğinde olsun biraz. Genelde evler sıfır ayarında ya da içi yapılı daireler oluyor. Kirası elbette piyasaya göre uygun tutuluyor ki insanların ilgisini çeksin. Arayınca rekabet varmış havası oluşturuluyor. "Bu evi kaçırmayayım, hemen yatırayım kaporayı, depozitoyu" şeklinde düşünüyor insanlar da. Adam genelde çok iyi niyetli konuşuyor. Asker, polis emeklisi olduklarını iddia ediyorlar genelde güven oluşturmak için. Sonra da telefon kapanıyor, ilan yayından kalkıyor vs.

Bunu anlamak için de genelde resimler kullanılabilir. Resimleri Google görsellerde aratmak lazım. Çünkü onlar da genelde oradan buluyor. Sahibinden'de ilanların üstüne sahibinden.com şeklinde damga ekleniyor. Bu evler defalarca yüklendiği için fotoğraflarda çakışma oluyor bu damgalarda.

Geçmiş olsun, çok üzüldüm sizin adınıza. Umarım yapabileceğiniz bir şey vardır. Zor durumda olan insanların bu şekilde suistimal edilmesi çok korkunç.

Öncelikle çok çok geçmiş olsun.
Anlamadıgım bir nokta var, madem bu kadar ifşa olmuş dolandırıcılıktan, hala nasıl ilan verebiliyor? Hakkında şikayet hiç mi yok bu adamın ki?
Bir de öğrencisiniz, umarım paranızı alabilirsiniz. Gerekli yetlrre şikayetinizi yapın bence peşini bırakmayın bu işin

adam tanınmış dolandırıcı olsa da 1.si muhakkak polise bildirmelisiniz makbuzu telefon kaydını da sunarak tabiki. 2.si tv'lerin watsap haber hattı var oraya yazmalısınız medyada gündem olunca baya etkili oluyor en azından türkiyeye ilan etmiş olursunuz. intikam alırsınız.

inanmıyorum ya çok üzüldüm :KK43:

Valla şahane bi ülkedeyiz maşallah adam düzenli olarak dolandırıcılık yapıyor ama hiçbir yaptırım uygulanmıyor.
Birkez daha hayran kaldım ülkede ki adalete eyy batı catla kıskançlıktan.

X