Dolandırılıp parasını alan var mı

Arkadaşlar yardımcı olun lütfen çok üzgünüm 😔
Durumum iyi olmadığı için sıfır alamayınca letgodn iPhone baktım .buldum bi ilan adam ankrada bnde İstanbul dayim.Ben ilk kez boyle bir şey yaşıyorum normlde akıllı biriyim ne bilim bi boşluğa geldi sanirim adam kimligini falan yolladi merak etmeyin falan diye .neyse anlaştık adam yurtici kargoya kargo verip fatura bana attı,faturadada ordaki personel kontrol ettigi ve icinde iPhone cihazın sorunsuz bir sekilde paketlendigi yaziyordu bende sonra 5 bin havale yaptım iki binde elime ulaştığında vericektim.Havaleden sonra adam kargoyu iptal edip benide engelldi .ben o parayı kac ay biriktirdim 10 aylık bebegim 4 yaşında kizimla evde çalıştım.Bir ümit savcılığa gittim. Buna benzer durum yaşayan varmi ?
:KK43: istanbulda zaten bulurdunuz 7bine. çok üzüldüm ama yapacak birşey yok gibi duruyor. kargoya verdiği bilgilerle belki polise şikayet edilir, telefon numarası falan yok mu sizde

Durumum iyi olmadığı için sıfır alamayınca letgodn iPhone baktım .buldum bi ilan adam ankrada bnde İstanbul dayim.Ben ilk kez boyle bir şey yaşıyorum normlde akıllı biriyim ne bilim bi boşluğa geldi sanirim adam kimligini falan yolladi merak etmeyin falan diye .neyse anlaştık adam yurtici kargoya kargo verip fatura bana attı,faturadada ordaki personel kontrol ettigi ve icinde iPhone cihazın sorunsuz bir sekilde paketlendigi yaziyordu bende sonra 5 bin havale yaptım iki binde elime ulaştığında vericektim.Havaleden sonra adam kargoyu iptal edip benide engelldi .ben o parayı kac ay biriktirdim 10 aylık bebegim 4 yaşında kizimla evde çalıştım.Bir ümit savcılığa gittim. Buna benzer durum yaşayan varmi ?
Ben çocuk için bir yatak almıştım, internet siteleri, İnstagram hesapları vs vardı. Normalde de çok bilinen siteler dışında asla almam ama çok beğenmiştim. Aldıktan sonra İnstagramda …. Mağdurları diye bir hesap gördüm 🤣 meğer satıp satıp ürün yollamıyor, yolladıklarına da kırık dökük şeyler yolluyorlarmış. Neyse firmanın adresini buldum, oradaki osbyi aradım onlar da onlar dolandırıcı gittiler burdan dediler. Vergi müfettişi bir arkadaşa söyledim muhasebecilerinin numarasını, firma çalışanlarının isimlerini buldu. Muhasebeyi aradım şikayet ettim, şahısları tek tek buldum instadan Mesajlar attım, akrabalarını buldum bunlar beni dolandırdı diye mesaj attım veeee bu …. Mağdurları adlı hesaba şirkette çalışan insanların isimlerini liste halinde yolladım 🤣 ve bingoooo aradılar beni özür dilediler yalvar yakar. İban istediler parayı hemen yolladılar. Ben bunları yaparken herkes boşuna uğraşma gitti paran dediler (ki eşim emniyette o bile gitti artık çok mağdur varmış, bulamazsın uğraşma demişti). Siz de yolladığınız iban kime aitse o kişinin sosyal medyasını bulmaya çalışın, bütün arkadaşlarına akrabalarına mesaj atın. Belki işe yarar 🤷🏼‍♀️

Lüks düşkünlüğü insanın elindekini de kaybetmesine neden oluyor işte. 7 bin liraya sıfır gayet iyi bir telefon alabilirdiniz. Hatta sıfır iphone se bile alabilirdiniz. Ama illa son modeli olmalı tabi ki.

Herkes, neden aldın, neden para gönderdin, o telefonu alacağına başka alsaydın gibi konu ile alakasız yorumlar yapmış, herkes aldatılabilir konu o mu? Yazık!
Telefonun satış ilanının ekran görüntülerini, kargo gönderisi yaptığına dair sana gönderdiği fotoğraf ve ona parayı gönderdiğine dair dekont ile birlikte en yakın Cumhuriyet Savcılığına nitelikli dolandırıcılık ile ilgili suç duyurusunda bulun. Tüketici hakem heyetine de satın aldığın ürünün gönderilmediğine dair başvuruda bulun, paranı kesinlikle geri alırsın.

Parayı havale ederken açıklamasına şu ürün için diye yazdınız mı?
Şansınızı deneyin ve peşini bırakmayın.
Üzüldüm gerçekten ama bazen insanın çok bildiği konularda bile basireti bağlanabiliyor.
inşaALLAH paranızı geri alabilirsiniz.

Lüks düşkünlüğü insanın elindekini de kaybetmesine neden oluyor işte. 7 bin liraya sıfır gayet iyi bir telefon alabilirdiniz. Hatta sıfır iphone se bile alabilirdiniz. Ama illa son modeli olmalı tabi ki.
Benim arkadaşım 1000 liraya çakma çanta falan alıyor. Yahu 1000 liraya bütçenin yettiği orijinal al diyorum yok onlar fakir dururmuş dkfkfkfkf aynı hesap gerçekten.

Benim arkadaşım 1000 liraya çakma çanta falan alıyor. Yahu 1000 liraya bütçenin yettiği orijinal al diyorum yok onlar fakir dururmuş dkfkfkfkf aynı hesap gerçekten.
Kafayı yemiş insanlar marka diye. Kuş mu konuyor acaba marka olunca 🙄

İkinci el marka şeylere de dünyanın parasını sayan var.

Letsgo ya şikayette bulunun durumu anlatın yardımcı olacaklardır. Her zaman internet alışverişlerinde kapı da ödeme tercih edin , zaten kargolar pos cihazı ile ödeme alıp karşı tarafa iletiyorlar. Çok geçmiş olsun yine de bir karakola gidip şikayet dilekçenizi vermenizi tavsiye ederim.

ankarada boyle bir adam var hem de referansli musteri aliyor kdkdjddk yani yoldan gecerken gidip adamdan hadi ben canta alicam diyemiyorsun, once belli bi seviyede zengin misin ona bakiyor sonra cevrene vs. cakma hermes birkine 30 bin civari vereni gordum. kafayi yemis.

konu sahibi paraniza uzuldum ama akillanmaniz icin iyi olmus bence. cok zor durumda degilmissiniz ki boyle bir sey yasanmis. zor durumda olan insan 7 bine ikinci el iphone alacagina 3 bin xiaomi alip kalanini da cocuguna falan harcardi. gecmis olsun.

Kafayı yemiş insanlar marka diye. Kuş mu konuyor acaba marka olunca 🙄

İkinci el marka şeylere de dünyanın parasını sayan var.
Ben çakma ve ikinci el almam. İkinci eli içim almaz, sadece bebekler için ana kucagı oto koltuk gibi şeyler için mantıklı buluyorum az kullanılıyor insanlar fazla para vermesin diye.
yoksa ikinci el ysl ürüne binler vermem asla. Kendi bütçeme göre alırım. Param 1000 liralık çantaya yetiyorsa onu alırım 10.000lik çantayı alıp öyleymiş gibi göstermek çok aşağılık kompleksli gibi geliyor bana.

ankarada boyle bir adam var hem de referansli musteri aliyor kdkdjddk yani yoldan gecerken gidip adamdan hadi ben canta alicam diyemiyorsun, once belli bi seviyede zengin misin ona bakiyor sonra cevrene vs. cakma hermes birkine 30 bin civari vereni gordum. kafayi yemis.

konu sahibi paraniza uzuldum ama akillanmaniz icin iyi olmus bence. cok zor durumda degilmissiniz ki boyle bir sey yasanmis. zor durumda olan insan 7 bine ikinci el iphone alacagina 3 bin xiaomi alip kalanini da cocuguna falan harcardi. gecmis olsun.
Aynen benim bahsettiğim de referanslı alıyor. Giriyorsun normal çantacı, beni x gönderdi diyince gizli merdivenden alt kata indiriyor flgöglfl bulunduğum en illegal ortam oydu🤣🤣🤣

ikinci el bir telefon için toplamda 7 bin liralık bütçe ayırıyor olmak durumun kötü olduğu anlamına mı geliyor?
bu cihazların sıfırı da ikinci elleri de gereksiz pahalı. iphone da telefon, android de telefon.
abartıyor musunuz acaba şu tarz tüketimleri?
ben de yılbaşından hemen önce telefonumu değiştirdim, 4 bin liraya sıfır, gayet de her işimi gören güzel bir android aldım. kendime uygun modeli bulmak için biraz araştırma yapmam gerekti sadece.
hayır kusura bakmayın da durumum yok deyip ikinci el bir telefona 7 bin lira vermek, bir de bunu dolandırıcıların cirit attığı bir yerden yapmak akıl karı değil. benim babam da böyledir ama o bile asla bu paraları vermez.
üstüne bi soğuk su için ve paranızın kıymetini daha çok bilin bundan sonra.
kaç para olursa olsun alacağım diyorsanız da güvenilir yerlerden alın. bu tarz konularda akıllanmak için böyle acı deneyimler yaşamak gerekiyor.

Ben çakma ve ikinci el almam. İkinci eli içim almaz, sadece bebekler için ana kucagı oto koltuk gibi şeyler için mantıklı buluyorum az kullanılıyor insanlar fazla para vermesin diye.
yoksa ikinci el ysl ürüne binler vermem asla. Kendi bütçeme göre alırım. Param 1000 liralık çantaya yetiyorsa onu alırım 10.000lik çantayı alıp öyleymiş gibi göstermek çok aşağılık kompleksli gibi geliyor bana.
İmzamı atarım altına. Ortamlarda zengin desinler diye yapılıyor hep.

İnsanin kendi cevresi fakir mi zengin mi oldugunu biliyor zaten ne giyerse giysin, ne alirsa alsin. Kime zengin gorunmeye calisiyorlar onu anlamiyorum işte. 😁 Ben cevremdeki herkesin asagi yukari maddi durumlarini biliyorum elindeki telefondan, kiyafetten veya cantadan bagimsiz olarak kimin neyi ne sekilde alabilecegini veya alamayacagini biliyorum yani 😬

İnsanin kendi cevresi fakir mi zengin mi oldugunu biliyor zaten ne giyerse giysin, ne alirsa alsin. Kime zengin gorunmeye calisiyorlar onu anlamiyorum işte. 😁 Ben cevremdeki herkesin asagi yukari maddi durumlarini biliyorum elindeki telefondan, kiyafetten veya cantadan bagimsiz olarak kimin neyi ne sekilde alabilecegini veya alamayacagini biliyorum yani 😬
Bekarsa zengin koca tavlamak için diyeceğim. Evli olanların sebebini bilmiyorum. Statü kazanmaya çalışıyor olabilirler bir ihtimal.

Muhtemelen iPhone 11 alacaktınız diye düşündüm, o modelin piyasası belli şu anda yani kimse 7 bin liraya satmaz. Mağduriyetinize üzüldüm ama çocuğunuz falan varmış hem de durumum iyi değil demişsiniz önceliğiniz başka şeyler olabilirdi. Paranızı geri alabileceğinizi de sanmıyorum açıkçası.

Aynı modeli ben de istiyorum sizin verdiğiniz parayı da neredeyse verebilecek kadar birikmiş param var ama hiç ikinci el telefonlara bakmadım, parayı tamamen toplasam da almayabilirim çünkü milletin zamanında 7 bin liraya aldığı telefonu 11 bin liraya almak enayilik gibi geliyor. Bunu ben bile söylüyorsam (benim nerede paramın yetmeyeceği şey varsa onu istemek gibi çirkin bir huyum var) sizin de düşünerek hareket etmeniz lazımdı. Yaşadığınız olaya da tecrübe demekten başka çareniz kalmıyor sanırım.

Zengin koca bulmaya çalışma ve kendi etraflarında kendini ezik gördüğü insanlara kendini kabullendirmeye çalışma. 1000e çakma çanta alan kız mesela aşırı zengin erkeklerle görüşüyordu ama 2. Görüşme olmuyordu.
Erkekler temsili:

1642503385236.jpeg

Zengin koca bulmaya çalışma ve kendi etraflarında kendini ezik gördüğü insanlara kendini kabullendirmeye çalışma. 1000e çakma çanta alan kız mesela aşırı zengin erkeklerle görüşüyordu ama 2. Görüşme olmuyordu.
Erkekler temsili:

Eki Görüntüle 2991095

Birileri soylesin oyleyse etraftaki durumunu bildigimiz insanlar elmali telefon veya butcesinin ustunde seyler alinca "aaa ne zenginmiş, statusu goklere cikti artik" demiyoruz. 😁
Adamlar da saf degilse anliyorlarmiş işte. 😬

Birileri soylesin oyleyse etraftaki durumunu bildigimiz insanlar elmali telefon veya butcesinin ustunde seyler alinca "aaa ne zenginmiş, statusu goklere cikti artik" demiyoruz. 😁
Adamlar da saf degilse anliyorlarmiş işte. 😬
Ben de 30binlik Prada çanta istiyorum mesela kredi çekip almıyorum… çünkü çevrem çakma zanneder kredi ödediğimle kalırımkdfmmfmgöf🤣🤣🤣🤣

X