Deniz Ürünleri Dolduruşa Gelmiş Çipura -Öncü sponsorluğunda

canım cocom ellerine sağlık muhteşem görünüyor:kk77::kk77:
allahim diyet yapıyorum oyle açım ki :KK42: bu bana yapılır mı cocooooo:sinirli:

hamarat arkadaşım herşey gönlünce olsun takipteyim opuyorum seni :KK68:
Canimin içi demek diyete başladın coookk sevindim kuzum sabrın sonu selamet devam et insallah hedefine ulasabilirsin:KK74:cok teşekkür ederim kiymetlim cok seviom seni canim arkadasim bende coookk coookk opuyorumm:KK60::KK74::KK15::KK19::KK36:

Merhaba arkadaslar :KK25:

Uzun bir aradan sonra yeniden burda sizin gibi becerikli hatunlarla yarışmak cok heyecan ve mutluluk verici,herkese bol şans diliyorum öncelikle :KK37:

Size bugün dolduruşa gelmis Çipura yaptim:) doğuda yaşadığım icin burda cok balık alternatifleri yok ne yazıkki.gönül isterdi ki guzel bi levrek yapıp sunayım size:KK52:ama ne maalesef burada yok.Çipura da cok sevdigim bi balik cesididir.fazla uzatmadan tarifime geceyim..:hamarat:

Ben yemeklerimi 2 kisilik yapiyorum,siz dilerseniz kisi sayisina göre cogaltabilirsiniz.ben 1 tane cipura yaptim,oda eşimle bana yeter de artar zaten :))

Malzemeler
1 büyük boy patates
2 tane havuc
1 kapya biber
1 yesil biber
3 yemek kaşığı zeytinyağı
1 cay kasigi karabiber
1 cay kaşığı kekik
1 cay kaşığı pulbiber ve tuz
1 adet büyük boy Çipura balığı

Süslemek icin maydonoz
Limon
Mor soğan
Eki Görüntüle 2074480
Hazırlanışı

Yıkayıp soydugumuz patates ve havuclarimizi küp küp dogruyoruz.ardindan kapya biber ve yeşil biberimizi de dograyip küçük bir legenin icine koyuyoruz.üstüne baharatlarimizi ve zeytinyagini ilave edip hepsini harmanliyoruz
Eki Görüntüle 2074483 Eki Görüntüle 2074484
Temizlettigimiz balığı tekrar yıkayıp tuzluyoruz ve yağlı kağıt serdigimiz firin tepsisine yerlestiriyoruz.ardindan hazirlamis oldugumuz iç malzemesini içine dolduruyoruz.dilerseniz tamamini dilerseniz de yarısını doldurabilirsiniz.ben yan tarafini doldurdum sadece.
Eki Görüntüle 2074488 Eki Görüntüle 2074489 ic malzemesini doldurduktan sonra,kalan zeytinyagli karışımı fırça yardımıyla baligimizin ustune sürüyoruz ve 180 derecelik firinda 45 dk pisiriyoruz.pistikten sonra dilediginiz gibi susleyebilirsiniz..

Sunum

Eki Görüntüle 2074495 Eki Görüntüle 2074497
Afiyet şifa olsunn :KK36::KK36:
Guzel ve keyifli bir yarış olmasını diliyorum ve bütün yarismaci arkadaslarima tekrardan başarılar diliyorum:KK37:
Ellerine sağlık çok güzel görünüyor.baligin her halini seviyorum.cok güzel bir tarif

Canimin içi demek diyete başladın coookk sevindim kuzum sabrın sonu selamet devam et insallah hedefine ulasabilirsin:KK74:cok teşekkür ederim kiymetlim cok seviom seni canim arkadasim bende coookk coookk opuyorumm:KK60::KK74::KK15::KK19::KK36:
evet başladım cnm 10 gun oluyor bende seni seviyorum bebegimmmmmm

X