Dolgu hakkında bilgisi olanlar yardım.

hotcouture

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2009
4.240
794
arkadaslar suana kadar hiç çürügüm yoktu nasıl oldu bilmiyorm ama 2 tane ufacık curuk cıkms..bayramdan snraya dolgu yaptırcam..pekı bu nası bişeydir hiç bi bilgim yok yardımcı olabılrmısınz acır mı agrı yapar mı sonrakı gunler nası olur ve curuk geçiyor mu tamamen ? ve dolgu nasıl yapılıyor ?

dolgu artık günümzüde kolayca uygulalanan bir diş tedavisidir.
ben sana nasıl yaptığımızı kısaca anlatayım. bldiğin gibi bizim diş tedavisi için bazı aletlerimiz var bunlardan gerekli olanlarında o çürüğü alıyoruz yani dişini deliyoruz ve sen orada bir boşluk hissediyorsun sonra o boşluğu dolgu malzemesi ile dolduruyoruz. böylece dişin çekilmeden çürükten kurtuluyorsun. 2 tür dolgu rengi vardır beyaz ve gümüş rengi gümüş olan daha sağlamdır.

yanı curuk tamamen gecıyor ? bana geçmicek diyorlar :KK43:

kim diyor onu tabikide geçiyor zaten o çürümüş olan yeri yok ediyoruz ve üstüne kaplayarak dolgu yapıyoruz dolgu olduktan sonra bir müddet birşey yememen gerekir ayriyeten biraz belki ağrı çekebilirsin o dolguya dilin alışamayıp hep oynayabilirsin fakat zamanla geçer

kıme sorsam oyle dıyorlar korkutuyorlar beni çürük hava almasın diye ustunu kapatıyorlar diyorlar yıne curucek diyorlar zaten bende cokta kadar kucucuk :KK43:

kıme sorsam oyle dıyorlar korkutuyorlar beni çürük hava almasın diye ustunu kapatıyorlar diyorlar yıne curucek diyorlar zaten bende cokta kadar kucucuk :KK43:

İnanma sen onlara. Bende 4 tane dolgu yaptırdım. Suanda tellerim var bi dişim düzelsin onuda yaptırcakmısım. Cürümesi senin özen göstermene bakar 10 senede dayanır 20 senede bilemiyorum. Dolgu hic acımıyo uyustugu icin ama igne cok az acıtıyor.

İnanma sen onlara. Bende 4 tane dolgu yaptırdım. Suanda tellerim var bi dişim düzelsin onuda yaptırcakmısım. Cürümesi senin özen göstermene bakar 10 senede dayanır 20 senede bilemiyorum. Dolgu hic acımıyo uyustugu icin ama igne cok az acıtıyor.
artık iyi bakrmm...ama işte diyorum ya aynı yerden aynı curuk tkrar cıkarsa

artık iyi bakrmm...ama işte diyorum ya aynı yerden aynı curuk tkrar cıkarsa

çürük kalmıyo ki oyuyorlar zaten, çiçek mi bu tekrar filizlensin, korkma asıl dolgu yaptırmazsan iyice kötü olur ve kanal tedavisi yaptırmak zorunda kalırsın ki, işte o çok kötü dişin sinirlerini alıyorlar mafoldumben

ya siz bana inanmıyors musunuz ben her allahın gününe
neredeyse dolgu yapıyorum mesleğim bu kaydirigubbakcemile3 bişey olmuyor
benim neredeyse bütün dişerim dolgulu :KK70: acımıyor bişey olmaz

günaydın ben de bikaç yıl önce dişime dolgu yaptırmıştım dişçiden korktuğum için tekrardan gitmedim şimdi yeniden ağrı yapmaya başladı baktığımda dolgu yapılan dişim takrardan çürümeye başlamış yoksa dolgunun mu değişmesi gerekiyo anlamadım korktuğum içinde dişçiye gidemiyorum:sinifsinif:

X