Donasyonla cocuk yapanlar, cocugunuz en cok kime benziyor?

Peymanca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2014
49
63
Selam kizlar, sadece meraktan soruyorum, belki donasyonla cocuk yapmak niyetindeyim, tabii ki kime benzedigi onemli degil, tabii ki saglikli olsun yeter, asil yetistirmek onemli ve elbette onemli olan annelik, kim emek verdiyse odur anneligi haketen, bunlarda hemfikirim.
Ama bir yandan da bilimsel bakarsakta tabii ki arzunuz babasina benzesin, ama bu tamamiyle bir sans, genler birbirinden bagimsiz ve bir loto piyangosu gibi dagiliyor cocuga, kimi zaman dogal yoldan hamile olup, anne-babaya benzemeyen cocuklarda var, yalniz tabii ki anne ve babanin en yakin akrabasina benzerligi kacinilmaz. Hala, teyze, amca gibi.
biraz benzerlik kurmak istersiniz. Bazi donasyon bebekleri goruyorum, sans eseri babaya benzerligi cok az, neredeyse %5 iken, yumurta veren anneye veya annenin yakin akrabasina benzerligi %95. Boyle vakalari goruyorum sosyal medyada da. O yuzden donor secerken anneye benzer secilmesi onerilir. yalniz kimileri pek onemsemiyor, kara kasli gozlu anne donor olarak oldukca acik avrupai sarisin tenli ya da kizil tenli donorler seciyorlar.
Sizinde deneyimleriniz almak istedim.
 

bOniTO

Yak hayallerini,ısıt evini. Cezmi Ersöz
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2008
1.173
221
Galiba Tr de buna örnek bulmak zor.
Malum olduğu üzere benim bildiğim yumurta ve sprem donörlüğü yasak soyların karışmaması açısından.
 

Peymanca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2014
49
63
Galiba Tr de buna örnek bulmak zor.
Malum olduğu üzere benim bildiğim yumurta ve sprem donörlüğü yasak soyların karışmaması açısından.
Fakat bir cok aile kibrista donor sperm ve yumurtayla hamile kaldi. Donasyonun ne anlama geldigini bilmeden kalanlar bile var eminim. O yumurtayi veren kadin ve erkeklerden olma bir suru cocuklar dogdu, ve hepsi aslinda yari kardesler, kibrista donasyonla hamile kalanlarin cocuklarini ozel, gizli bir uyelikle kayit edip, birbirlerini haberdar etmeleri gerekiyor ama tabii bunlar zor, gerci cocuk ileride kibris a gidip, yumurtayi veren kadini arastirabilir.
 

smuwiLa

Guru
Pro Üye
3 Ekim 2010
10.948
2.713
Herkes babaya mı benzesin istiyor? Ben kendime benzemesini çok istemiştim ama babasına benziyor. Benim genler tırt çıkmışş :)