Dönem ortasında öğretmen değişikliği

kocaman kadinsiniz, biraz kendinize guvenli olun. herkes sizi sevmeyebilir. sonucta ogretmen sizsiniz, cozemediginiz soru olursa, sorulari etut zamani sorun vs diyin, sonra bakin vs. ya da cok iyi ogrenciler varsa birbirlerinin sorularini cozmeye calissinlar. bizim zamanimizda ogretmenin cozemedigi sorualr olurdu ama onlar cok zor soru oldugu icin ogretmene bi sey demezdik. onemli olan dersi guzel anlatmaniz, disiplinli olmaniz.

Grupta beni rezil etmiş olmasının kendime güvenmekle bir ilgisi yok ki.

yav amma taktınız , milletin seks kaseti dünyaya sunuluyor jdjdjs
yani bu kadar her eleştiriye ya da hoşunuza gitmeyen şeye takmak aşırı yorucu değil mi ?
hayat bu kadar ciddiye alınacak bir şey değil.
hepimiz insanız , aciziz eksiğiz vs vs

Of gerçekten yorucu evet. Öğrendiğimden beri moralim bozuk. Neyseki araya tatil giriyor biraz ortamdan uzaklaşmış olacağım.

Of gerçekten yorucu evet. Öğrendiğimden beri moralim bozuk. Neyseki araya tatil giriyor biraz ortamdan uzaklaşmış olacağım.
rezil olmak çok insanca bir şey
hepimiz rezil oluyoruz , benim gibi sakarlar sık sık oluyor hatta
ne var bunda ? insan olmanın doğası bu
herkes sizi sevmez , çoğu kişi arkanızdan konuşur
dedikodu bizim evrimsel gelişimimizin en temel nedeni , o olmasaydı var olmazdı insan türü şu zamana kadar .
her şeyi bu kadar kişisel almayın

Sen de challenge et bu çocuğu, sor bakalım zor soruları napacak.

O yaş grubunun ne dediğini umursama. Her öğrenci sizi seçmek zorunda değil, kimi sever kimi sevmez, sert ol disiplinini koru sana laf edemesinler.

O öğretmen gelirse benden net beklenmesin diyen öğrencinin zeka yaşı 3tür. Dikkate alınacak bir seviyede olmadığı ortada. “Sınava sen gireceksin koçum, benim diplomam zaten var… “ bu gerçeği unutmayın ve derslere çalışarak girin, sorulara cevap verin. Gerisi sen sağ ben selamet

Çocuğun kendisine sor böyle böyle demişsin hayırdır de, korkut gözünü. Buna benzer bi olay yaşamıştım hoca bana öyle bir şekilde dönmüştü ki dersten çakacağım diye ödüm koptu yıl boyu

Böyle bir şey yaparsam konu çok uzar. Gidip hocalara kim söyledi diye sorup soruştururlar iyice yüz göz oluruz. Hiçbir şey bilmiyor gibi dersime girip devam edeceğim. Kurs olduğu için dersten kalma korkusu olmaz.

O öğretmen gelirse benden net beklenmesin diyen öğrencinin zeka yaşı 3tür. Dikkate alınacak bir seviyede olmadığı ortada. “Sınava sen gireceksin koçum, benim diplomam zaten var… “ bu gerçeği unutmayın ve derslere çalışarak girin, sorulara cevap verin. Gerisi sen sağ ben selamet

Zaten ikinci kez mezuna kalmış ve üşenmedim deneme sonuçlarını inceledim, daha öncede netleri kötüymüş. Sadece son denemede bi yükselmiş onun artistliğini de bana yaptı işte.

Ben de lisede öğretmenim. Onuncu yılın bitti. Şunu diyebilirim ki öğrenciler herşeyi der. Takmayın. Dersinizi her zaman ki gibi en güzel şekilde anlatın. Siz gitseniz arkanızdan yeni gelen yüzyıllık mükemmel öğretmen bile olsa benzer şeyler yaşanırdı zaten. Hiç dert etmeyin yani :)

Zaten ikinci kez mezuna kalmış ve üşenmedim deneme sonuçlarını inceledim, daha öncede netleri kötüymüş. Sadece son denemede bi yükselmiş onun artistliğini de bana yaptı işte.
Başarısızlığına kılıf arıyor belli oldu. Öğretmen değişti alışamadım diyecek… dikkate aldığına değmez. Sen işini yap çık. Beyinlerini açıp bilgi koyma gücün yok

Haklısınız ben de gerginlik yaşayıp dönemi kendime zehir etmek isteme ama fazla duygusal bir insanım ve çok üzüldüm bunu duyunca. Bir de çok küçük sayılmazlar mezun grubu ve hepsi 19-20 yaşlarındalar. Tabi ki onlar da çocuk sayılır ama orta okul grubu değiller o nedenle belirtiyorum.
20 yaşındaki bir yks öğrencisi olarak dersi anlatış şeklinizde beğenmedikleri veya istedikleri bir yöntem var mı. Veya anlatıi tarzınızdan memnunlar mı sorarsınız. Yoksa bildiğiniz yoldan devam edin. Yorumları da sallamayın. Öğrenci milleti her biri için tek tek farklı karaktere bürünseniz yine yaranamazsınız. Dersinizi en iyi şekilde anlatmaya bakın

Merhaba arkadaşlar ben bir özel öğretim kursunda sayısal branş öğretmeniyim. Doğum nedeniyle ara vermiştim bu sene yeniden başladım ama küçük çocuğum olduğu için bana az ders verildi ve sadece ara sınıfların dersine giriyordum. Sınav grubum yoktu. Bugün diğer öğretmen işten çıktı ve onun dersleri bana kaldı. Dersten yana şikayetim yok zaten ders saatim çok azdı şimdi toplamda 20 saat oldu ve hala part devam edeceğim.

Benim sorunum başka bir öğretmenden sonra o sınıfın dersine girmek. Çocuklar ister istemez kıyaslayacaklar. Diğer öğretmen benden daha tecrübeliydi ve çocuklarla arası çok iyiydi. Şimdi bir anda derslerine gireceğim yarın. Çok tedirginim. Beni sevmezlerse, kıyaslama yaparlarsa diye içime kurt düştü. Sizce nasıl davranmalıyım nasıl bir konuşma yapmalıyım ilk ders. Sonuçta ders işleme tarzımız her şeyimiz farklıdır. İlk önce bir konuşma yapmalı mıyım? İçime bir boğa oturdu resmen 🥹🥹🥹

Güncelleme: arkadaşlar cumartesi günü yemi sınıfların dersine girdim. Her şey çok güzel geçti. Çocuklarla iyi anlaştık ve muhtemelen beni denemek istediler. Neyseki sorularına eksiksiz cevap verdim vs. Yani korktuğum gibi olmadı rahatladım derken bugün bir şey öğrendim. Rehber öğretmen beni sınıf gruplarına eklemeden önce sınıflara açıklama yapmış. Bundan sonra derslere benim gireceğimi yazmış. Bir öğrenci de “bundan sonra kimse benden bu derste net beklemesin” yazmış. Sadece bir kere dersleri boşken girmiştim ve konu tekrarı yapıp soru çözmüştük. Çok güzel geçmişti dersimiz. Ve etütlerde de bu çocuk bana sürekli soru getiriyordu. Hepsini çözüyordum. Benimle sürekli ders planlaması vs yapıyordu. Duyunca şok oldum ve çok üzüldüm. Üstelik grupta diğer öğretmenler de var. Sınıftaki diğer çocuklar da var. Hepsi okudu o yazdığını. Şimdi o sınıfta nasıl davranacağım bilmiyorum.
Bu WhatsApp gruplarinda öğretmen - öğrenci ilişkisi bu kadar seviyesiz olmamalı. Yöneticiler dışında mesajlara kapalı olmalı . Ayrıca öğretmen -ogrenci karma grup ne ! bir ogrenci öğretmeni hakkında nasıl bu kadar rahat tavır sergileyebilir. Resmen mesleğimiz itibarsizlastiriliyor .öğrenci öğretmeni deniyor artık ne hallere düştük. Lütfen disiplininizi sağlayın eminim ki bransiniza hakim bir meslektasimsin. Kendinden emin olmazsan olmaz. Sayısal bölümde çok köreleceginizi düşünmüyorum.

Her öğrencinin dersi anlama şekli aynı değil. Onun istediği anlatım şekliyle anlatmıyor olabilirsiniz. Ama bunun için yapabileceğiniz bir şey yok sınıfın geneline hitap etmelisiniz.

Merhaba arkadaşlar ben bir özel öğretim kursunda sayısal branş öğretmeniyim. Doğum nedeniyle ara vermiştim bu sene yeniden başladım ama küçük çocuğum olduğu için bana az ders verildi ve sadece ara sınıfların dersine giriyordum. Sınav grubum yoktu. Bugün diğer öğretmen işten çıktı ve onun dersleri bana kaldı. Dersten yana şikayetim yok zaten ders saatim çok azdı şimdi toplamda 20 saat oldu ve hala part devam edeceğim.

Benim sorunum başka bir öğretmenden sonra o sınıfın dersine girmek. Çocuklar ister istemez kıyaslayacaklar. Diğer öğretmen benden daha tecrübeliydi ve çocuklarla arası çok iyiydi. Şimdi bir anda derslerine gireceğim yarın. Çok tedirginim. Beni sevmezlerse, kıyaslama yaparlarsa diye içime kurt düştü. Sizce nasıl davranmalıyım nasıl bir konuşma yapmalıyım ilk ders. Sonuçta ders işleme tarzımız her şeyimiz farklıdır. İlk önce bir konuşma yapmalı mıyım? İçime bir boğa oturdu resmen 🥹🥹🥹

Güncelleme: arkadaşlar cumartesi günü yemi sınıfların dersine girdim. Her şey çok güzel geçti. Çocuklarla iyi anlaştık ve muhtemelen beni denemek istediler. Neyseki sorularına eksiksiz cevap verdim vs. Yani korktuğum gibi olmadı rahatladım derken bugün bir şey öğrendim. Rehber öğretmen beni sınıf gruplarına eklemeden önce sınıflara açıklama yapmış. Bundan sonra derslere benim gireceğimi yazmış. Bir öğrenci de “bundan sonra kimse benden bu derste net beklemesin” yazmış. Sadece bir kere dersleri boşken girmiştim ve konu tekrarı yapıp soru çözmüştük. Çok güzel geçmişti dersimiz. Ve etütlerde de bu çocuk bana sürekli soru getiriyordu. Hepsini çözüyordum. Benimle sürekli ders planlaması vs yapıyordu. Duyunca şok oldum ve çok üzüldüm. Üstelik grupta diğer öğretmenler de var. Sınıftaki diğer çocuklar da var. Hepsi okudu o yazdığını. Şimdi o sınıfta nasıl davranacağım bilmiyorum.
Hocam bir çok arkadaşın aksine ben sizi takdir ettim. Endişe, özeleştiri, kaygı normal boyutta olduğunda bence insanı gelistirir. Ara verdiğiniz için kendinizi sorgulamaniz fazlasıyla normal. Eminim ki en fazla bir haftada ozguveniniz yerine fazlasıyla gelecektir.
Öğrencinin söylediğine takılmayın bence böyle bir şeyi size yetiştiren insanı sorgulayin. Ayrıca grupta ki diğer öğretmenler çocuğa oğlum/kızım sizler kişiye değil derslerinize odaklanmaya bakın. Öğretmeniniz en güzel şekilde sizlere konuları anlatacaktır. Takildiginiz noktada öğretmeniniz ile iletişim halinde olduğunuz sürece problemler çözülebilir.. vb.
Öğrencilerin sizin hakkınızda olumsuz elestrilerini kulak ardı edin, emin olun ki mükemmel öğretmen yoktur:) herkes kendine yakın hissettiği öğretmeni çok sever. Tıpkı sizi çok seven öğrenciler olduğu gibi.
Derslerinize hazırlıklı giderek, öğretmen kimliğinizi çocuklara anlayacaklari şekilde belli ederek durumun üstesinden gelebilirsiniz.

X