Dövme Dövme (Tattoo) Soru-cevap

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
Kalıcı dövme hakkında merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. sevgiler :)
Merhaba benim farklı bölgelerimde 4 tane dövmem var birisi omzumdan dirseğime kadar sadece en alt kısmında yaptırdığımdan beri tümsek gibi bir şey var elimi dokunduğumda. Diğerlerinde ve bu dövmenin diğer kısımlarında böyle birşey yok ama bunun çok az bir kısmında yumuşak yara kabuğu gibi bir yükselti var. Çok incelersen belli oluyor görünüp dikkat çekecek birşey değil sadece normal mi bu tarz durumlar merak ettim. Bu arada 2 sene oldu yaptıralı. Teşekkürler şimdiden :)

normaldir. iyileşme sürecinde oluşan bir şeydir. 2 seneye kadar bir farklılık göstermediyse bir sıkıntı olmaz. kişiye, tene, sanatçıya göre değişkendir. ne demek, ben teşekkür ederim..

arkadaşlar ben yüzük parmağıma dövme yaptırmak istiyorum ama çabuk silinir diye bir şeyler okudum bu konuda bilgi verirseniz mutlu olurum :) kalıcılık, acı , iyileşme durumları falan

arkadaşlar ben yüzük parmağıma dövme yaptırmak istiyorum ama çabuk silinir diye bir şeyler okudum bu konuda bilgi verirseniz mutlu olurum :) kalıcılık, acı , iyileşme durumları falan

kusura bakma Nihal taşınma işlerinden bakamadım foruma. parmak aşırı acımasa da acıyor, studyolar yapmayı pek tercih etmiyor en az 2 rötuş istiyor ama daha fazla da olabilir çok çabuk soluyor el sürekli suda olduğu için.

Kalıcı dövme hakkında merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. sevgiler :)
merhaba, bir ay önce beşinci dövmemi yaptırdım. Bu defakinde kabarıklık hala duruyor. Bir aydır bepanthene sürüyorum. İlk bir hafta antibakteriyel sabunla yıkadım ve kremi sürdüm. Diğerlerinde kabarıklık hemen inmişti. Bir enfeksiyon mu söz konusu? Kızarma, kaşıntı vs yok. Dövmecim antibakteriyel sabunu az kullanmış olduğumu söyledi. eski dövmelerimde hiç kullanmamıştım ki antibakteriyel sabun. Sebebini merak ediyorum. Hiç kapatmadık üzerini, ondan olabilir mi? tşk

ben birşey merak ettim.siyah dövmelerde zaman içerisinde renkte değişiklik oluyor mu?bir de dövme yapılan yer uyuşturucu kremle uyuşturulup mu yapılıyor

Zaman geçmiş ama gene de yazıyım
1. Nedeni üzerini deri kaplıyor
2..nedeni vucudumuzdaki fagositoz hücreleri pigmentleri parçalıyıp lenf sistemiyle atıyor
3.sü de dövmede kullanılan boyanın içindeki pigmentin yoğunluğu belki 500 çeşit siyah boya var türkiyede yurt dışını saymıyorum. Aynı markanın Farklı işler için 7 8 tane farklı siyahı oluyor. Büyük olasılıkla gölge siyahıyla girmiştir

merhaba, bir ay önce beşinci dövmemi yaptırdım. Bu defakinde kabarıklık hala duruyor. Bir aydır bepanthene sürüyorum. İlk bir hafta antibakteriyel sabunla yıkadım ve kremi sürdüm. Diğerlerinde kabarıklık hemen inmişti. Bir enfeksiyon mu söz konusu? Kızarma, kaşıntı vs yok. Dövmecim antibakteriyel sabunu az kullanmış olduğumu söyledi. eski dövmelerimde hiç kullanmamıştım ki antibakteriyel sabun. Sebebini merak ediyorum. Hiç kapatmadık üzerini, ondan olabilir mi? tşk

Nedeni mikrop kapması olabilir tabii ki üstü açık olması büyük etken. Eğer hala kaşıntı varsa da deriyi patlatmıştır derin girip. Kabatık ve kaşıntılı bi dövme kalıcak demektir

Konu hala aktif mi?
2 isim düşünüyorum, belki diğeri de kız olur. Olmasa bile erkek ismiyle yaptırılır. Ancak nereye yaptıracağıma karar veremedim. Neresi hoş durur? Hangi model yakışır. Özel birşey istiyorum ben. Yaygın olmayan ama sade. Kol iyi gibi ama bilek mi yan mı yoksa üst kolun iç tarafi mı bilemedim. Soluyor mu siyah renk zamanla?

Kapatmamanızla da alakalı olalir ama temiz bakmamışsanız enfekte olmuş olma riski çok fazla ya da dövmeciniz fazla derin girmiş olabilir

Bende yazdıracagım bilegime kol üstümü yoksa iç bilek kısmımı karar veremedim isim yazdırıcam kızlarımın ve eşimin kol hareket edince oynamayan yer istiyorum

X