Dr Selenle İnsülin Direnci, Reaktif Hipoglisemi, Hashimato Troiditi vb sorunlar

Şekerim 5 kilo veren ben değilim, ben de verdim de o arkadaş ben değilim :KK1: Afiyet olsun umarım hoşuna gitmiştir. Benim favori tarifim bu içine ne istersem koyup çeşitlendiriyorum. Mesela dukenella diye bir tarif var. yarım su bardağı süt, 4-5 kaşık tatlandırıcı, 7 kaşık süt tozu. Bunları mikserle güzelce çırpıp 24 saat dolapta dinlendiriyorsun. Al sana çakma nutella. Sonra bu yaptığın krebin arasına koyup içine çilek veya muz ekleyip yiyebilirsin. Al sana çakma waffle. :KK1: Bunlar diyeti esneten şeyler.

pardon canım selengazi arkadaş vermiş evet.yaa sen ne kadar verdin bana el birliğiyle yardım edin ne olur.en çok kafama takılan ne yemek yapıcam .ben denenmiş lezzetli tarifler bulmak istiyorum.verdiğin tarifte süttozu yoktu ama gayet güzeldi.hıı yani tatlı bişey değilmi dukenella .peki ana öğün olarakmı yoksa ara öğün olarakmı yiyorsun

Burada hemen müdehale etmek gerek!!!1 ASLA kahve beyazlatıcısı olmaz!!!!!!!! hepimiz için geçerli!!!!

Süt tozu , sütün su içeriği buharlaştırılarak elde edilir. bu nedenle biraz besin değerini kaybetse de sütten çok farklı değildir.

Kahve beyazlatıcıların içine ne girdiğini bilmek istemezsiniz inanın. sadece topaklanmasın diye bile içne konan bir dolu kimyasal var. UZAK DURUNUZ!

Sağlıkla:KK16:

evet selen hanım haklısınız.bende eşime verdim geri iade etti.onun yerine pınarın süttozunu almış.

Selen Hanım
Sizin keki tarçınla denedim, ay hiç lezzetli olmadı😄😄 Keki güzel yapan kakaoymuş meğer. 😄😄

Madem öyle diyorsunuz staviayı kullanabilirim. Hamileyken de kullanabilirsin demiştiniz yanlış hatırlamıyorsam.

Eee topik katılımcıları biraz sessizsiniz. Yok mu yeni tarifler, püf noktaları, reaktif hipoglisemiyi önleyici formüller? 😊

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

arkadaşlar güzel bir ekmek tarifi istiyorum..seylangazi verdiğin siteleri inceledim.ama ben sizlerin denediği lezzetli bi ekmek tarifi almak isterim.

selen hanım tabi buradan paylaşırım .ben bir sakıncası olabilirmi diye endişe ettim.tamam selen hanım bundan sonra yemekten hemen önce alıp yemeğe başlıcam.gelişmeleri haber veririm.bu arada bugün çok enerjim düşük elim kolum kalkmıyor.yemek yapıcak halim yok birde biraz baş ağrısı ve uyuşukluk var.sabah tartıda 2.5 kilo verdiğimi görünce çok sevindim.ama şimdi çok bitkinim.
bu arada sizin konunuzu ilk günden beri takip ediyorum.ilgiyle okuyorum.o ikibuçuk kiloyu sizlerin sayesinde verdiğimi biliyorum.işin komik tarafı ne yaptığımı bilmiyorum.sadece tatlı yemiyorum ekmeği çok azalttım.zeytinyağınıda az tüketiyorum.ve bol su yaklaşık 4 litre içiyorum.şimdi burdan ve internetten yemekler öğrenmeye çalışıyorum.selen hanım bööyle giderse daha fazla kilo veririm değilmi.inanın bana benim için 50 yada 55 kilo olmak büyük bir hayal 3 yıldır o kadar uğraştım ve yoruldumki

:) Şöyle diyeyim Yaramaz - Yeni Hayatına Hoşgeldin:)))

Çünkü artık doğru beslenerek kilo verebileceğini ve bunu hayatına entegre ederek dertsiz yaşayabileceğini görüyorsun. Bazen sadece doğru şekilde su içerek bile yağ atmak mümkün. Bu nedenle ara ara kimler su içiyor diye soruyorum:)

Bugünkü halsizliğin bence kan şekeri dengesizliğinden. Bazen insan o hale gelirki parmağını kaldırmak istemez. Üzerine melankolik bir halde bastırır. Bu nedenle karıştırılıp psikiyatriste sevk edilen çoktur ne yazıkki. Oysa kan şekeri ani iniş çıkışlar yapmayı bıraktığında bu belirtiler de yavaş yavaş ortadan kaybolur.

İşte bu yemek yapacak halim yok durumlarını atlatana dek hazırda yemeğimizin olması gerekiyor. Yaşasın Buzluk ve Derin dondurucu:)

Başka bir kurtarıcı ise: düdüklü tencere!!!! ve marketlerde satılan donmuş sebzeler. Tam mevsimindeyiz ama o elimizin ermediği durumlar için benim buzluğumda 2 paket ayşekadın hazır. Zaten ayıklanmış ve hatta içine küp domates bile koyulmuş versiyonları var. düdüklüye boşalt 1 tatlı kaşığı zeytin yağı, salça, tuz . 20dk sonra sebze yemeği hazır:) Yanına 1 dilim köy ekmeği. Afiyet olsun:KK56:
Kendinizi iyi hissettiğiniz zamanlarda buzluğa yemek stoğu yapmak ta diğer iyi bir strateji.

Hepimize kolay gelsin.:KK16:

Selen Hanım
Sizin keki tarçınla denedim, ay hiç lezzetli olmadı😄😄 Keki güzel yapan kakaoymuş meğer. 😄😄

Madem öyle diyorsunuz staviayı kullanabilirim. Hamileyken de kullanabilirsin demiştiniz yanlış hatırlamıyorsam.

Eee topik katılımcıları biraz sessizsiniz. Yok mu yeni tarifler, püf noktaları, reaktif hipoglisemiyi önleyici formüller? 😊

GTuncercim ben kakao ile birlikte tarçın koyuyorum:))) koyduğum tatlandırıcıyı azaltmak için ve tarçının kan şekerini düzenleyen etkisinden yararlanmak için tarçın kullanıyorum. Çok süper olmuyor belki ama çok kötü de olmuyor. Ama tabi haklısın kakao candır:)

Stevia yı evet hamileyken de kullanmakta bir sakınca yok. Aldığınız kutunun arkasını iyi okuyun lütfen. Bazı markaların stevia diye satıp içine stevia ile birlkte başka şeylerde koyduğunu duydum.

Evet hanımlar hadi tarifler, püf noktaları, iyi ya da kötü deneyimlriniz. Hep yaparım - asla yapmam dedikleriniz??????? Huuuuuu, uyanın ey ahali:KK33::KK9:

Merhaba benim reaktif Hipoglisemi sorunum var ilaç kullanmama gerek olmadığı fakat beslenme alışkanlıkları mı değiştirmem gerektiği söylendi ciddi tatlı tüketimim vardı

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evet hanımlar ben kilo vermek istemiyorum diyen var mı?:KK9: Yok mu bak sen şu işe:KK9:

Peki kimler söylediğim gibi günde 2,5 - 3 lt suyu sabah 8 - akşam 5 arası yavaş yavaş içerek bitiriyor el kaldırsın lütfen .) :KK55:

Ben!😊Zaten gebelikten içim yanıyor😄😄

bu arada tanıyı ben koymadım :) dahiliye doktoru şeker yükleme testi ve muayene sonucu koydu. akş 110 100mg yükleme 1saat sonra 81 2 saat sonra 64 çıktı

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

arkadaşlar merhaba sanırım bir karışıklık olmuş soruyu banamı başkasınamı sordunuz anlamadım..ama ben size uzun uzun neler yaptığı anlatayım.
Selen hanıma gerçekten teşekkürü bir borç bilirim çünkü her soruma büyükbir içtenlikle cevap verdiği ve sayesinde çokgüzel şeyler öğrendiğim için..ben selen hanımdan prof.dr ahmet aydından canankarataydan ve dukandan kendime uygun seçimlerle kendi diyetimi oluşturarak 2ay oldu olacak şu zamanda 7 kilo vverdim veeebugün bayram alışverişinde 42beden gabardin pantolona çok rahat sığabildim..nasıl mutlu olduysam etiketine bile bakmadan kasaya koşmuşum:))biliyorumdaha yolun başındayım ama en azından artık neyi nasıl yapcağımı biliyorum yıllarca banauygun olanı aramakla geçirdim çünkü..şimdi diyeceksiniz ki budiyetler çokalakasız nasıl bir sentez kurdun???şöyle anlatayım selen hanımla konuştuğumda ki kendisi şikayetiminnezaman seyrettiğini sormuştu karbonhidrat tatlı ve meyve yediktensonra kötü olduğumu keşfettik protein ve yağ bana dokunan değildi..ekmeksiz birdiyet olmaz diyordum hayatıma yulaf kepeği girdi:))ee meyvedede vitamin var ama öğrendimki dokunan glisemik indeksi yüksek meyveler ve onları tekbaşına tüketmem çöüzümü neydi glisemik indeksi düşük meyveler ve yanında dengeliyici yoğurt süt tüketmek..herşeyi kademe kademe yaptım tahlilerimide ihmal etmedim ve ben ilk defa buyıl hiiiiiç acıkmadan sorunsuz oruç tutabildim selen hanımın çığlığını duyar gibiyim:))ama denedim selen hanım nolur kusura bakmayın manevi olarakda vucudumun buna ihtiyacı vardı ve çok şükür tutabildimkrize girmedim siz yapın demiyorum sakınha benim iyiye doğrubir gidiş vardı ve insülin dirancim azalmaya başlamış hipo ataklarım çook azalmaya başlamıştı çünkü artık bana neyin iyi gelmediğini sanırım öğrenmiştim.ben yulaf kepeğinden ekmekler krepler yaptım önce çok ama çok doyurucu kahvaltıdada olsa yoğurt tükettim hayatıma kuruyemişi glisemik indeksi düşük meyvveleri kattım mesela sabahkahvaltısında yulaf kepeğinden yapılmış bir dilim ekmek yada krep bir yumurta bol peynir 7/8kadar zeytin bazen hızımı alamdığımda oldu:))bir kase yoğurdun içine biraz zeytinyağı keten tohumu yanında kuruyemiş kuru meyve yoksa 5/6kiraz yarım şeftali gibi G.İ.düşük meyvverleryedim ve bu kahvaltı beni öylee tok tuuttukii çook uzun saatler enerjik dinç birşekilde kalıp acıkmadım.ahmet aydı hocamızlada konuştum onundatavsiyesiyle doktoruma danışarak d vitamini b12takviyesi aldım tahlili iyiki yaptırmışım d vitaminim yerlerde sürünüyormuş resmen ve herşeyin doğalını tüketiyorum şarküteri ısılişlem görmüş ürünleri tüketmiyorum birde sütü ısıtıp içine çubuk tarçın atıyorum aralarda onu içtim seveseve :))bir diyette ne olursa ben mutlu olurum mesela yağ evet egeliyim kendi yağımızı kendimiz üretiriz mis gibi dağlarda yetişir zeytinlerimiz bana diyette yağ yok dersen ben mutlu olmam çünkü o yağa kekik pul biber ekleyip soframızın baş tacı yaparızteryağındada yumyrta kırdınmı ohhhh mis eee ekmek yok hooop dukan amca devrede yulaf kepeği negüne duruyor:)))artık ekmek almıyorum :))yap ekmeğini banyağa ye mismis benim diyetim böyleolmalı sonra 2saatte birşeyler yemek hiç tarzım değildi ama elmahkum öyle beslenmiştim amaiyileşince öğün aralarımı baya açtım ama 5çayıyokmu 5 çayı ee beş çayı yoksa ben yine mutsuz olurum yada diyetim ömürlük olmaz neyaptım 5çayına alternatifler buldum günkurusu kayısı kaymak ceviz üçü muhteşem oluyor yoksa mecburen ligt yazan ürünlerden tüketiyorum yada dukan tariflerine bakıyorum hemen adamlar yapmış arkadaş takdir etmek lazım:))akşam ekmeksiz yulafta yok bol zeytinyağlı yemeğimi yoğurdumu etimi varsa eğer.salatamı çorbamı eksiksiz tüketiyorum gözümdoyana kadar:))sonra ağzıma fermuar çekiyorum sadece soda çay vee süt içiyorum yine tarçınlı:))benden tarif istenmiş en çok yaptığım iki tarifi var diğerlerini denedim ama bu ikisi sürdürülebilr oldu diyelim.
Yulaf kepeğinden ekmek:
2adet yumurta
6/7kaşık yulafkepeği
2kaşık yoğurt
3yk süttozu
1paket kabartma tozu ama ben bazen karbonat koyuyorum
çırpın küçük mümkünse dikdörtgen kalıba dökün ve fırına verin bukadar:))
yulaf unu ile kek tarifi:
3yumurta
3kaşık tatlandırıcı
3kaşık kakao
3fincan yulaf unu
1p.kabartma tozu
çırpın malzemeleri sırasıyla kek kalıplarına yada küçük borcama dökün çıkınca biraz soğğutunüzerine süt dökün sonrada hindistancevizi serpin ohhh mis alınişte beş çayına alternatif afiyet olsun kızlar...
umarım hep daha kilo vererek karşınıza çıkarım..HOŞCAKALIN...

Son düzenleme:
Merhaba selen hanim. Oncelikle emek Verip bu BA'ligi actiginiz icin tesekkur Ederim. Bende basindan Beri bu topigi takip ediyorum. Kendimde anlam Veremedigim Seylerin Cevabini Sayenizde ogrendim.
Son IKi yildir Karbinhidrat yuklu bir Yemek yedigimde bulanik gorme uyusukluk Hal'izlik sinir uyuklama Hatta sizma:))) yasiyordum. Kendimce buna Kafayi buluyorum niyeki DIYodum:))))) yani hayatimda Hic alkol Almadim ama Davranislarimi alkol almis ve davranislarina yansimis kisilere benzetiyordum. Ayakta durmakta ne ki Oturamiyordum ve hemen siziyordum. Sabahlari Cok ac uyaniyordum. AKsam Yemeklerinden sonra Kurt Gibi actim. Acken sinirliydim. Elim ayagim Cekiliyordu. Ama yine cikolata ve kh a Saldiriyordum. Sonra yine acikip yine yiyordum. Catlarcasina. Uykuya Dalarken Yemek hayal ediyodum. Kendimi Tasiyamiyodum ama hala yiyodum. ACLik sekerim hep Cok iyiydi. Bendeki bu Hal ne Olaki DIYodum. Kisa surelu DIYetlerle kiloda vetdim hooooop hemen IKi Katini Aldim.son IKi aydir yine Kendime dikkat edip biraz Dengeli besleniyor Gibiyim. Daha Rahatim. DediginizgiGibi bendede DIYet kitaplari kitapligimin buyuk bolumunu Kapliyor. Sizbu Konuyu acinca taslar Yerine Oturdu sanki Kafamda.yarimyamalakta Olsa bilgim vardi ama bendeki bu sersemlik Halini anlamama tam Olarak siz aciklik getirdiniz bence. Cok tesekkur Ederim. Tahlilde yaptirmadim henuz. Yani Daha dogrusu dogru beslenince bu Sikayetlerim Olmuyor. Ondan birazda yaptirasim gelmedi. Usendim malesef. Hersey icin tesekkurler. SIMdi sirada tariflerinizi denemek var.. ..

pardon canım selengazi arkadaş vermiş evet.yaa sen ne kadar verdin bana el birliğiyle yardım edin ne olur.en çok kafama takılan ne yemek yapıcam .ben denenmiş lezzetli tarifler bulmak istiyorum.verdiğin tarifte süttozu yoktu ama gayet güzeldi.hıı yani tatlı bişey değilmi dukenella .peki ana öğün olarakmı yoksa ara öğün olarakmı yiyorsun

5 kilo kadar verdim ama daha verceğim çook kilo var benim. Bu dukenella tarifini canım ne zaman tatlı isterse o zaman yiyorum. <Ara veya ana öğün olarak ayırmıyorum.

olsun sen tarifi ver ben memnun kaldığınız tarifleri bekliyorum

Şöyle ki yaramaz bu çakma bir sigara böreği, jambonun içine sigara böreği sararken yaptığımız gibi ince bir sıra ama bol koy :KK1: lor koyuyoruz. sonra sigara böreği gibi sarıp fırına atıyoruz. Kızaran jambonlarımızı alıyor afiyet ile yiyoruz.

Neslihancım çomak sokmak istediğini hiç düşünmedim. Sert Çıktım çünkü burada paylaşılan her bilginin sorumluluğunu hissediyorum!!! Başından beri bilinçli olarak asla marka adı telaffuz etmedim. Şu ilacı bu vitamini kullanın demedim. Herhangi birisine ya da bir üreticiye taraf olabilecek, ticari algılanabilecek her şeyden kaçınmak bu topiğin ana kurallarından biri. Birisi gelip "şunlar şunlar kullanılmalı dediğinde" ne yazıkki aklıma -acaba kim ve amaçla söyledi geliyor.

Bu topiği açarken ve yazarken 15 yıllık meslek hayatımın deneyimlerinin yanında kendi üzerimde deneyip sonuç almadığım hiçbir yöntemi paylaşmadım. Hepinizle bir ortak noktam var. Ben Reaktif Hipoglisemi ve İnsülin Direnci hastasıyım. Ve bu durumun ne bela birşey olduğunu bizzat biliyorum. Bu topiği de bunun için açtım. Ben yaptım kurtuldum ama nasıl yaptım herkes bilsin diye:)

Kaynak gösterildiği sürece buradan bilgi paylaşımına karşı değilim. Paylaşırken doğruluğunu 2 kez kontrol ediniz. Yeni bilgiyi öğrenmek kolay, yanlışı düzeltmek zordur!!!

Neslihancım başarmana çok sevindim. İnşallah hiç bozmaz hep böyle devam edersin. Rafine gıdaların tamamınının İnsülin Direncine yol açtığı şeklinde doğrulanmış bir bilgi yok. Ama buradan yeri gelmişken tüm tarım ilaçlarının ve Monosodyum glutamat (MSG) adlı çin tuzu da denilen maddenin ve mısır şurubunun direkt - kuşkuya yer vermeden insülin direnci oluşturduğu biliniyor. Yediğimiz, içtiğimiz herşeyin etiketini okuma alışkanlığı kazanmamız gerekiyor.

Sağlıkla:KK16:

selencim zaten bende hazır rafine gıdalardaki bahsettiğin ((Ama buradan yeri gelmişken tüm tarım ilaçlarının ve Monosodyum glutamat (MSG) adlı çin tuzu da denilen maddenin ve mısır şurubunun direkt - kuşkuya yer vermeden insülin direnci oluşturduğu biliniyor.)) bahsettiğin katkı maddeleri kullanıldığı için bizim hastalığımızda şiddetle rafine edilmiş(fabrikasyon üretim) gıdalardan uzak durun demiştim. sadece hasta olanlar değil tüm insanlık uzak durmalı. elinden geldiği ölçüde hayatından hazır gıdayı çıkarmalı. bu konuda hemfikir olmalıyız diye düşünüyorum yanılıyormuyum.
mısır şurubunun yada çin tuzunun kullanılmadığı bana bir tane rafine gıda sayarmısın herşeyde var. bu ülke deki sağlık bakanlığı geçen ay bebek mamasında belli oranda GDO bulunabilir diye yasa çıkardı.kimsenin haberi olmadı ama sen biliyorsundur. gdo insan oğlunun neslini çökertecek tehlikede. ee neye güveneceğiz. rafine gıda( fabrikasyon gıda) insanoğlunu hasta ediyor uzak duralım derken bende çeşitli araştırmalar sonucu bu kanı ortaya çıktığı için idda ettim. değilse bilim adamı değil sadece sağlıklı beslenmeye önem veren bir anneyim okadar.
sevgiyle kal

Doktor Selen Hanımcım, bazı tariflerde süt tozu kullanımını gördüm, bu süt tozu kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi tür süttozu bunlar? Kahveyle kullanılan değil sanırım. Bir de süt tozu yerine tariflere süt koysak aynı etkiyi vermez mi sizce? &#128522;&#128522;

Şöyle ki yaramaz bu çakma bir sigara böreği, jambonun içine sigara böreği sararken yaptığımız gibi ince bir sıra ama bol koy :KK1: lor koyuyoruz. sonra sigara böreği gibi sarıp fırına atıyoruz. Kızaran jambonlarımızı alıyor afiyet ile yiyoruz.

hıı tamam en yakın zamanda deneyip sana nasıl olduğunu anlatıcam:KK16:

Doktor Selen Hanımcım, bazı tariflerde süt tozu kullanımını gördüm, bu süt tozu kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi tür süttozu bunlar? Kahveyle kullanılan değil sanırım. Bir de süt tozu yerine tariflere süt koysak aynı etkiyi vermez mi sizce? &#128522;&#128522;

Süt tozu konusunda bilgiyi Selen hanım verecektir ama kahve ile kullanılanlar değil. Onlar kahve kreması olarak geçiyor. Bunu aktarlardan bulabiliyoruz ve ne yazık ki süt tozu kullanmadan bütün tarifleri tutturamıyoruz. Süt kullanınca sıvı oranı artıyor tarifteki, süt tozunda ise tarifin daha kıvamlı olması sağlanıyor.

hıı tamam en yakın zamanda deneyip sana nasıl olduğunu anlatıcam:KK16:

Şimdiden afiyet olsun ..

Bu arada aklıma gelmişken bir tarif daha ekleyeyim ben. Bir çoğumuz cips deyince bir durup düşünüyordur heralde. Ne kadar zararlı olsa da pek lezzetliler. Cipslere bir seçenek olarak. Yine jambonlarımızı alıyor ve üçgen şeklinde kesiyoruz. yağlı kağıt serili tepsiye diziyoruz ve fırınlıyoruz. İyice kızaran jambonlarımızı çıkarıyoruz. Bir taraftan da sosumuzu hazırlıyoruz. Yoğurt nane ve kırmızı biber benim favorim. Damak tadına göre baharat değişikliği yapılabilir. Cipslerimizi sosumuza bandırıp afiyet ile yiyoruz.

X