Dualarım neden kabul olmuyor?

konunu okurken kusura bakmada kaç kez tövbe tövbe dedim sanki şeytanın dile gelmiş hali gibisiniz söylediklerınız feci, neredeyse küstüm oynamıyorum diye aglayacaksınız , ilginç ruh halınız var Allah şaşırtmasın diyim ne diyim bilemedim , inşAllah eviniz satılır bir an önce ama şu laflarınızla imtıhanda isenız zaten o imtihandan kalmış gibisiniz geçmiş olsun.

konunu okurken kusura bakmada kaç kez tövbe tövbe dedim sanki şeytanın dile gelmiş hali gibisiniz söylediklerınız feci, neredeyse küstüm oynamıyorum diye aglayacaksınız , ilginç ruh halınız var Allah şaşırtmasın diyim ne diyim bilemedim , inşAllah eviniz satılır bir an önce ama şu laflarınızla imtıhanda isenız zaten o imtihandan kalmış gibisiniz geçmiş olsun.

Kalıp kalmamasının kararını siz mi veriyorsunuz sizde bir tövbe tövbe diyin bence.. eleştirirken aynı şeyi yapmak ironik..

Konu sahibi keşke okulunu bırakmasaydın. Yarın ne olacağı hiç belli olmaz. Umarım yakın zamanda istedikleriniz, dualarınız kabul olur.

Konu sahibini eleştirirken, eleştirdiğinizi yapmak..
Sorgulaması size mi düşüyor? Ne iğrenç ithamlar "şeytanın dile gelmiş hali" ne demek. Oldukça seviyesiz.

Konu sahibi allah yardımcınız olsun. Her şerde bir hayır vardır, belki böylesi daha hayırlıdır. Hayırlısı ile kapı açılır borçtan dertten kurtulursunuz inşallah

Kalıp kalmamasının kararını siz mi veriyorsunuz sizde bir tövbe tövbe diyin bence.. eleştirirken aynı şeyi yapmak ironik..

Konu sahibi keşke okulunu bırakmasaydın. Yarın ne olacağı hiç belli olmaz. Umarım yakın zamanda istedikleriniz, dualarınız kabul olur.
niye böyle niye söyle diye isyan etmek şeytan vesvesesiyle yapılan seyler bunu söylemeye çalıştım ayrıca ımtıhandan kaldın demedım böyle ısyan edersen imtıhandan kalmış gibisin dedim. okuduklarınızı dogru anlayın !

Konu bu değil tabi, eminim de gerekçeleriniz vardır ama keşke okulu bırakmasaydınız.
Nişanlınız da büyük gönüllüymüş. Allah sizi ondan yana beri üzmesin.
Benim haddime değil ama nacizane kendiniz için okul/kpss gibi bir şeylere girişin. Yaşınız daha çok genç. Bakın annenizden görüyorsunuz, hayatımızdaki erkekler bugün var yarın belki de yok. Anneniz sizin en büyük örneğiniz olsun. Ekonomik özgürlük için elinizden geleni yapın.

Estagfurullah..
Okulu birakmak hayatimdaki en zor ve en uzucu kararlardan biriydi ama mecburdum. Okulum %50 bursluydu babam odemeyi birakti, bir sure nisanlim odedi ona daha fazla yuk olmak istemedim. Bolumum mukemmeldi ve bolum birincisiydim ama kismet iste..
Mutlaka dusunuyorum aciktan devam etmeyi...
Siz ve sizin gibiler iyi ki varsiniz:KK200:

10 yasindan beri.. Su genc yasimda cektigimi ceksen sende boyle olurdun. Ama ettiginiz laf cok terbiyesizce, Allah size akil fikir versin.

Yorumunuz icin tesekkur ederim :)
Okulu istegimle birakmadim mecburdum yari burslu bir universiteydi babam odemedi bir sure nisanlim odedi daha fazla da ona yuk olmak istemedim, ama aciktan devam edecegim mutlaka

Konu sahibini eleştirirken, eleştirdiğinizi yapmak..
Sorgulaması size mi düşüyor? Ne iğrenç ithamlar "şeytanın dile gelmiş hali" ne demek. Oldukça seviyesiz.

Konu sahibi allah yardımcınız olsun. Her şerde bir hayır vardır, belki böylesi daha hayırlıdır. Hayırlısı ile kapı açılır borçtan dertten kurtulursunuz inşallah

Amiiiiin.. Coook tesekkur ederim

10 yasindan beri.. Su genc yasimda cektigimi ceksen sende boyle olurdun. Ama ettiginiz laf cok terbiyesizce, Allah size akil fikir versin.
Sen benım çekmedigimi nereden biliyorsun ben senın gibi ısyan etmedım ama fazla uzatmak istemıyorum okuduklarını anlamak ıstedıgınz gıbı anlıyorsunuz , Allah asıl sana akıl fikir versin belki böyle ısyankar halden kurtulursun

Tam yazacaktım ki söylemişsin açıktan devam edeceğim okula diye. Valla aöf mü olur, KPSS mi olur, özel mi olur ona bişey diyemem ama ne yap et, bir eğitim al ve bu doğrultuda çalışıp paranı kazan. Beşer şaşar çünkü, bak baban ne yapmış. Zaten kimse boşanmak için evlenemez ama başa ne geleceği belli olmuyor bu hayatta. O yüzden mesleğini eline al, kendinden başka kimseye güvenme maddi konularda da.

Sen benım çekmedigimi nereden biliyorsun ben senın gibi ısyan etmedım ama fazla uzatmak istemıyorum okuduklarını anlamak ıstedıgınz gıbı anlıyorsunuz , Allah asıl sana akıl fikir versin belki böyle ısyankar halden kurtulursun

Simdi sen lafi carpitma bakalim :)
Sen cekmedin dedim mi?
Benim cektigimi ceksen dedim.
Oyle buyuk konusuyorsunuz ki, ayrica ben isyan bile etmedim yakindim yalvarim sadece! Daha yazmazsaniz sevinirim. Gereksiz, sacma yorumlari duymak hos degil

Tam yazacaktım ki söylemişsin açıktan devam edeceğim okula diye. Valla aöf mü olur, KPSS mi olur, özel mi olur ona bişey diyemem ama ne yap et, bir eğitim al ve bu doğrultuda çalışıp paranı kazan. Beşer şaşar çünkü, bak baban ne yapmış. Zaten kimse boşanmak için evlenemez ama başa ne geleceği belli olmuyor bu hayatta. O yüzden mesleğini eline al, kendinden başka kimseye güvenme maddi konularda da.

Haklisiniz, zaten okumayi oyle cok seviyorum ki dedigim gibi mecburiyetti benimkisi.
Mutlaka devam edecegim :)

Bişey sorucam, annen ne olacak sen evlenip gidince?

Annem kopegimizle beraber hayatina devam edecek. Iste istiyorum ki ben evlenmeden evvel bu dert bitsin ben de gonul rahatligiyla cikayim evden mutlu mesut.
Benle ya da ablamla yasamak istemedi teklif ettik zorladik ama istemiyor.
Ben istiyorum ki biri girsin hayatina evlensin o da mutlu olsun

Sana benim, daha da ötesi annemin bitmek bilmeyen çilesini anlatsam dersin ki çok şükür halimize. .

Benim de senin içeriğine benzer bir kaç konum var aslında.

Sabırsızız hemen her şey hallolsun istiyoruz. Özünde çok yanlış dua ediyoruz ve en önemlisi ettiğimiz duaya kendimiz inanmıyoruz. Ah bir başarabilsek tevekkül etmeyi. Her şey nasıl güzel olacak bilsen..

Mesela o kadar güzel ev neden satılmiyor diye isyan ediyorsun ama belki bir kaç ay içinde bir mucize olacak borçlar başka türlü hallolacak güzel evinizden olmamış olacaksınız. Hiç böyle düşündün mu?

Ille de olsun deme hiç bir zaman. Sen en güzelini bilirsin hayırlısını yaşat Allah'im de..

satilmiyosa vardir bi hayir mesela biz 1 yili geckin ev satilsin diye bekliyoduk ama suan iyiki satilmamis diykruz yoksa para carcur olcakti ama suan satilirsa bi derdimize deva olcak o yizden duam kabul olmiyo diye isyan etmeyin insallah hakkinizda hayirlisi olur

Sana benim, daha da ötesi annemin bitmek bilmeyen çilesini anlatsam dersin ki çok şükür halimize. .

Benim de senin içeriğine benzer bir kaç konum var aslında.

Sabırsızız hemen her şey hallolsun istiyoruz. Özünde çok yanlış dua ediyoruz ve en önemlisi ettiğimiz duaya kendimiz inanmıyoruz. Ah bir başarabilsek tevekkül etmeyi. Her şey nasıl güzel olacak bilsen..

Mesela o kadar güzel ev neden satılmiyor diye isyan ediyorsun ama belki bir kaç ay içinde bir mucize olacak borçlar başka türlü hallolacak güzel evinizden olmamış olacaksınız. Hiç böyle düşündün mu?

Ille de olsun deme hiç bir zaman. Sen en güzelini bilirsin hayırlısını yaşat Allah'im de..

Cok dogru soyluyorsunuz ama insan oglu boyle iste.. Senelerdir annemin babamdan ve ailesinden cektigi yetmiyormus gibi bi de bu olunca son nokta oluyor.
Keske keske dediginiz gibi olsa ama suan gorunen tek care evin satisi, yoksa bize bi yerden para gelmez..
Allah bilir tabi ama gorunen bu sekilde

:KK57:o_O

X