Düğün Adetleri

Modern teknolojiyi kullanarak adeti geliştirin:

Damat bey annesinin elinden su içsin, sonra ister makası çakıyı bulsun isterse arkeolojik kazı yapsın.

Kendi spermiyle cinsiyeti belirleyecek, gerçek hükmü o verecek tabi sizin ne işiniz var orada? 😂

Eş ailesi de uyanık tabi... istenmeyen cinsiyet olunca adı bizim gelin şunu bulmuştu zaten olacak. Haydi damat bey sahneye alalım sizi.

Düğün adetleriyle ilgili size danışmak istiyorum istemediğim bir adet nişanlımla memleketlerimiz farklı onların adetlerinde düğün sonrası yani hemen ertesi günü gelin damat çeşmeye gidermiş ve çeşmeden kayınvalidesi ile damata elinden su içirip sonrada çamura saklanan çakı ve makası bulurmuş ( rivayet doğacak olan ilk çocuğun cinsiyetini öğrenmek içinmiş) bu adeti ben uygulamak istemiyorum kimseyi de kırmak istemiyorum ama bana ters geliyor kızlar aranızda bu adeti uygulayanlar ya da uygulanması istendiği halde yapmayanlar var mı acaba ben bu konuda aşırı geriliyorum ve kendime şimdiden dert ediniyorum ben mi abartıyorum bu konuyu bilmiyorum
Adet adı altında ilk günden bulaşık falan yikatsalar tamam tepkini anlarım da. Bu anlattığın eglenceli bişey gibi. Bence video falan çekin anı kalır. İyi yönden bakarsan olaylara mutlu olursun. Ki zaten bı kötülük yok bu mevzuda. 🤓

Düğün adetleriyle ilgili size danışmak istiyorum istemediğim bir adet nişanlımla memleketlerimiz farklı onların adetlerinde düğün sonrası yani hemen ertesi günü gelin damat çeşmeye gidermiş ve çeşmeden kayınvalidesi ile damata elinden su içirip sonrada çamura saklanan çakı ve makası bulurmuş ( rivayet doğacak olan ilk çocuğun cinsiyetini öğrenmek içinmiş) bu adeti ben uygulamak istemiyorum kimseyi de kırmak istemiyorum ama bana ters geliyor kızlar aranızda bu adeti uygulayanlar ya da uygulanması istendiği halde yapmayanlar var mı acaba ben bu konuda aşırı geriliyorum ve kendime şimdiden dert ediniyorum ben mi abartıyorum bu konuyu bilmiyorum
Adet çok aşırı saçma. Ama birşey demek istiyorum siz evden çıkarken yok kapı parası yok sandık parası adı altında insanları soymaya kalkısmayacaksaniz o adeti de asla uygulamayın😁 ben hiç bir adeti yapmadan evlendim kimsede bişey demedi

Annen yada bir büyük kadın desin ki bizim adetlerimizde evlenen çift 3 gün aranmaz, rahatsız edilmez. Çok önem veririz biz, bizde asıl evlilik sonrası adetler var desin 🤭 Adet yoksa uydur bebişim kaç olaydan 😁

Tamam hatir için çiğ tavukta yenir ama deli sacmasi seyler de yapilmaz. Ayrica kimseye faydasi olmayacak, fal seansi gibi bir seyde bu kadar israrci olunmasi da inanilir gibi degil.
Yapilacak sey var yapilmayacak sey var. Hurafeleri dayatmakta ne demek

Bizim klasik düğün başka adet falan yok ama eşimin ailesinin tamamen farklı bende tüm herşeyi onlara bırakmıştım sadece ayak uydurmuştum :) bizim tarafa da onlar karışmadı. Böyle saçma bi adet yok ama yaprağı bal sürüp çiviyle mi ne çakıyorduk, ibrik deviriyorduk falan ip kesiyorduk :) gelin indirme diye bi şey ben yapmıştım değişik ya eğlenceli gelmişti. Farklı ülkeye gidersin de değişik şeyler keşfedersin değişik gelir bana öyle geliyordu yaptım bence çok büyütme kafanda yap gönlü olsun ne olacak heves etmiş demek ki annesi de, nasıl senin aklında kalmasın diye yapacakların olursa eşinin annesinin de var demek ki kırmaya değmez ilk günden

Bu adetlerin sonu ne zaman gelecek merak ediyorum?
Yapmak istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın.
Fakat her adeti karşılıklı yerine getirdiyseniz bunu da yaparsınız.
Eş adayının tavrı anneden yana gibi. İşin zor.

Şöyle açıklayayım benim çevremde hep düğünden sonra siz kişileri telefonla aramadan kimse sizi zorunlu olmadıkça aramaz ya da düğünden sonra birine gitmezsiniz biri gelmez balayından döndükten bir süre sonra aile büyüklerine el öpmeye gidilir onun öncesinde görüşülmez bu sebeple bana benim gördüğüm alışık olmadığım bir durum olduğundan tuhaf geliyor. Kaldı ki üstte yorumlarda bir kullanıcı net açıklamış aslında ama ben üstü kapalı belirteyim sanki bir gece önce hamile kalmışım da ertesi gün bunun gösterisi yapılıyor gibi bir ortam gibi geldiği için ters olduğunu düşünüyorum açıkçası

düğün nerede olacak? Düğünün olduğungece de sevişmezsin zaten ne bileyim. Kendini o psikolojiye sokma.

Kendi istemedigin icinden gelmeyen hicbi seyi yapma. Yapsan da yaranamicaksin onca seyi cektiginle kalcaksin bosuna. Denemesi bedava.
Acik acik söyle biz bunlari yapmicaz diye nisanlinla beraber.. evlilik sizin evliliginiz.

yap ne olacak diyenleri hayretle okudum
kızlar bu adet eşikten atlama, kapıya bal sürme gibi zararsız adetlerden değil
nişanlına sert bi şekilde bu adeti kesinlikle istemediğini bidaha konusunu açmamasını söyle
ve düğün akşamı direk balayına yada bi otele git ilk geceni orda yaşa çarşaf marşaf muhabbetine girmesinler
yada ertesi gün seks imalı espriler yapma fırsatları olmasın
sinirim bozuldu

Doktorlar, ultrason aletleri boşa var o zaman.
Hepimiz sevişip sonra sizin çeşmeye gelelim.
AA kızmış/erkekmiş sarılır ağlarız birbirimize.

97 yılından beri böyle saçma şey duymadım sjdksld

Ne ilginç adetler var yahu bende bizimkilere garip derim.. Eve girerken testi kırdırıyorlardı :KK70:
Bardaktan içirilirse belki yapardım ama elle içirmek neymiş yaw iğrenç :kusmuk:

Ne kadar saçma bi adet, bence yapmayın üzerine dişünmeye bile gerek yok bahane olarak da covid var diyin. Eğer bu konuda ısrar eden varsa aklı yoktur ne saçma şeyler ya.. hadi eğlenceli anlamlı bi adet olsa yaparsınız da sıfır anlam ve sevimsiz bişey bu

Çok saçma bir adetmis ama yapıp geçilebilir..bu kadar abartacak bir durum yok.

Eşim inancsiz olmasına rağmen imam nikahı kiydi sırf benim tarafım sorun etmesin diye.

X