Düğün alışverişi için pişman olur muyum?

farahnihal

pamuk kızımm
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2010
1.662
276
Kızlar bizim düğün alışverişi artık bambaşka bir hal almaya başladı beğenemiyoruz :KK1: Şöyleki biz gençler olarak modern mobilya bakıyoruz,aileler ise kullanışlı olması için uğraşıyor. Bende herkesin gönlü olması taraftarıyım. Ama artık bir karar vermek istiyorum :KK50: nasıl davranmalıyım yada sizin keşke şunu alırken ailemi dinleseydim dediğiniz oldumu?

açık renk mobilya :KK50: oturma odama camgöbeği renginde koltuk almıştım annemi dinlemeyip, rengini hala çok seviyorum ama leke görmekten de silmekten de bıktım. ne kadar dirensen de eninde sonunda örtü diktirmek zorunda kalıyorsun. bir de mutlaka yatak haline gelebilen sandıklı modeller tercih etmeye çalış ne zaman lazım olacağı hiç belli olmuyor

bence gonlunden ne geciosa al baskasini dinleme yarin ewine yerlestiginde sonradan dersin keske bunu almasaydim keske sunu alsaydim diye bu yuzden kalbinin sesini dinle kendi begendiklerini al...:80:

Koyu renk mobilyada tozu kiri çok belli ediyo.. ßence hem kullanışlı hemde göze hitap eden eşyalar seçmelisin :KK23:

Bence iki taraflada kötü olmamak adına tüm kararları eş adayınla sen vermelisin.
inan böyle olduğunda ne ka vga ne dövüş ne kırgınlık olmuyor
biz herşeyi ama herşeyi eşimle birlikte seçtik.
kimse ne karıştı ne ettii. şahanee de oldu.
düğünümüzde de en keyifli dakika babamla eşimin babasını karşılıklı göbek atarken görmekti :KK9:
öbür türlü illaki kırgınlık oluyor ya senin içinde kalıyor ya aile benim dediğim olmalı savaşına giriyor.
sen aklına ne yatıorsa onları al derim...

Ne koyu ne acık olsun. Kahve krem :))))

Kullanışlı ama modern mobilyalara bakın gönülleri olsun.

Gerçi onların gönülleri olacak diye de hantal mobilya almayın.

Daha sonradan üzülmemek ve kimseyi ben istediklerimi bile alamadım diye suçlamamak için şu andaki bütün kaprislere kulağınızı tıkayarak ama kırıcı olmadan istediğinizi alın

Ben koyu renk mobilya aldım 2 sene önce hergün toz alıyorum valla şimdiki aklım olsa beyaz alırdım
beyaz tercih edebilirsiniz..

Camlı sehpalar almıştım,dünyanın en kullanışsız eşyasıydı,sil sil bitmiyordu,hatırladıkça ıyyy diyorum :KK37:

Konu sahibi ne alayım diye değil de ailemin dediklerini mi yapayım kendi istediklerimi mi alayım diye soruyor anladığım kadarıyla

açık renk mobilya :KK50: oturma odama camgöbeği renginde koltuk almıştım annemi dinlemeyip, rengini hala çok seviyorum ama leke görmekten de silmekten de bıktım. ne kadar dirensen de eninde sonunda örtü diktirmek zorunda kalıyorsun. bir de mutlaka yatak haline gelebilen sandıklı modeller tercih etmeye çalış ne zaman lazım olacağı hiç belli olmuyor

Kahve beyaz mobilyam sipariş verildi mesela konsol aynasını duvara montli istiyordum. annem atıldı ordan canın isteyince evi değiştiremezsin diye şimdide vazgeçtim... başıma gelen şeyler bunun gibi mesela...

Konu içeriği nedeniyle "Evlilik Hazırlığı/Sohbet bölümü" başlığına taşınmıştır.
Lütfen konuları içerikleri ile ilgili başlıklara açmaya özen gösterelim.

Bence iki taraflada kötü olmamak adına tüm kararları eş adayınla sen vermelisin.
inan böyle olduğunda ne ka vga ne dövüş ne kırgınlık olmuyor
biz herşeyi ama herşeyi eşimle birlikte seçtik.
kimse ne karıştı ne ettii. şahanee de oldu.
düğünümüzde de en keyifli dakika babamla eşimin babasını karşılıklı göbek atarken görmekti :KK9:
öbür türlü illaki kırgınlık oluyor ya senin içinde kalıyor ya aile benim dediğim olmalı savaşına giriyor.
sen aklına ne yatıorsa onları al derim...

Biz hiç bir alışverişimizi ailesiz yapmadık
İlerde çocuklarım olursa karışmıcam diyorum
Çünkü hata yapmadan öğrenilmez ben anneme öyle diyorum
Bırak bende tecrübe sahibi olayım.Biraz susuyo sonra yine onu alma bunu alma diyo :KK52:

Ne koyu ne acık olsun. Kahve krem :))))

Kullanışlı ama modern mobilyalara bakın gönülleri olsun.

Gerçi onların gönülleri olacak diye de hantal mobilya almayın.

Hem kullanışlı hem modern bulmak maalesefki kolay olmuyo mesela spor koltuk beğendik neymiş alçakmış :KK1: sonra vazgeçtik

bence de ilerde içinizde uhde kalmaması için, "şu alsaydım daha mı iyi olurdu ki acaba, ama ben sunu istemistim de annem bunu istedi diye bunu aldım,keşke kendi istediğimi alsaydım" gibi gereksiz üzüntülerinizin olmaması için,hiçkimseyi kırmadan kendi istediğinizi alın derim ben... sonucta onlar dogru tecrübeli ama siz de o evin sahibi olacaksınız. dediklerini dinleyin, hmm tamam filan deyin ama bişeyi cok beğenirseniz de almaktan çekinmeyin bence...

iki aileyi de kırmadan tamam de ama yine eşinle bildiğinizi alın.
biz beğendik 2-3 alternatif oluşturduk. sonra aileleri götürdük bunlardan hangisi olabilir dedik.
hep beraber düşündük karar verdik sonuç yine bizim dediklerimiz oldu onlar formalite icabı geldi.

iki aileyi de kırmadan tamam de ama yine eşinle bildiğinizi alın.
biz beğendik 2-3 alternatif oluşturduk. sonra aileleri götürdük bunlardan hangisi olabilir dedik.
hep beraber düşündük karar verdik sonuç yine bizim dediklerimiz oldu onlar formalite icabı geldi.

zaten kırgınlık çıkmasın dye bu çabam aslında çoğu seyi aldık oturma grubum kaldı bir tek onuda begendik ama aldıklarım ne kadar aklımda bilmiyorum :KK50:

canım sana kendi tecrübemden söyliyeyim gönlünden geçen neyse onu al kullancak olan sen ve eşin olacak sonuçta. herksin fikri ayrıdır. bende annemi dinlediğim için çok pişmanım.
annem bana çeyiz olarak bardak, vitrin takımıi fincan ıvır zıvır almış zamanında. biz eşimle kirada olacağız eşyamız pratik olsun istedik. az, öz ve kullanışlı. tek bir vitrin 2 kapaklı bir masa ve tv sehpası lacaktık. annem karıştı hiç yeni gelin eşyası öyle olur mu ben sana çeyiz aldım nereye koyacaksın dedi. gittik vitrin takımı aldık. şimdi taşınacağım zaman salona sığacak mı diye ölçüp biçiyorum. koltuklarımız hem yatak hem kanepe tarzı hoş birşey olacaktı. bir 3 lü 2 tekli. yine olmaz denildi. koltuk takımı aldım hantal diye beğenmiyor.
eşyalrıma deli oluyorum herşey yayıntı geliyor. vitrindeki ıvır zıvırları kullanmadım doğru dürüst. fırsatım olursa eşyalarımın hepsini değiştirirdim.
sen sen ol gönlünden ne geçerse onu yap nişanlınla.

canım sana kendi tecrübemden söyliyeyim gönlünden geçen neyse onu al kullancak olan sen ve eşin olacak sonuçta. herksin fikri ayrıdır. bende annemi dinlediğim için çok pişmanım.
annem bana çeyiz olarak bardak, vitrin takımıi fincan ıvır zıvır almış zamanında. biz eşimle kirada olacağız eşyamız pratik olsun istedik. az, öz ve kullanışlı. tek bir vitrin 2 kapaklı bir masa ve tv sehpası lacaktık. annem karıştı hiç yeni gelin eşyası öyle olur mu ben sana çeyiz aldım nereye koyacaksın dedi. gittik vitrin takımı aldık. şimdi taşınacağım zaman salona sığacak mı diye ölçüp biçiyorum. koltuklarımız hem yatak hem kanepe tarzı hoş birşey olacaktı. bir 3 lü 2 tekli. yine olmaz denildi. koltuk takımı aldım hantal diye beğenmiyor.
eşyalrıma deli oluyorum herşey yayıntı geliyor. vitrindeki ıvır zıvırları kullanmadım doğru dürüst. fırsatım olursa eşyalarımın hepsini değiştirirdim.
sen sen ol gönlünden ne geçerse onu yap nişanlınla.

Ah ah bende de var o kristal takımı skandalı :KK1: mesela ince uzun iki adet vitrinmi gümüşlükmü neyse aldım işte içine vazolar koymak istiyordum.annem zorla aldırdı kristal takımı...

X