Düğün, bosanma vs

O anlar gozden cikiyor demek ki ?
Teyzem sağolsun, Allah akıl fikir versin, çok verici oldu. Öyle ben verdim ben yaptım, gelin bana baksın hizmet etsin kafasına da girmedi. Yalnızlığı pek sever, kalabalık basar onu. Neyse, baba evinde kanepe üstünde yatan kezban koca evinde hanım oldu, sorunsuz geçen hamilelik ve gayet uysal çocuğa rağmen evde elini bi işe sürmemiş. Kuzenim işten gelmiş yapmış 1 yıldır. En sonunda bi kavga kopmuş, kadın çocuk ile gitmiş baba evine. Şimdi de gelse alsa kocam diye bakıyormuş. 😌

Aslında nişanlandığım dönemde maddi sıkıntı yoktu ve aklımıza ne geldiyse görüp yaptık ama benim aklımın kosesindeydi hep hayat ne getirecek bakalım diye, içime dogmuş belki olmayacağı
siz evlimisiniz boşanıyor musunuz?nişanlımısınız?bu kısımları anlayamadım.

Ablam.
Hem de 2 kere.
2 düğününde de tonla masraf yaptı ailem.
Babam epey borca girdi etti.. 2'sini de boşadı şimdi 3.yü istiyor, biz de ailece başbarnaamızı işaret barnaamızın yanına sıkıştırma vesilesi ilen bir tepki gösteriyoruz, alınıyor haspam. Hayır bunu da boşayacaksın, bi nikah yap, hatta onu da yapma, geç otur sevgilinle.

Boyle bile olsa ben bunu dile getiremezdim kimse ayrilmak icin evlenmiyor kimi kotla nikah kiyar kimi dugun yapar hayatlarindaki en mutlu en ozel anlardir nasil bittiginden bize ne yeterince kotu yikici bir olay ve disaridaki kimseyi ilgilendirmiyor.
Bu arada hayir her insan boyle olmuyor gittigim en kotu dugune sahip insanlar cok mutlu yada en guzel dugun dediklerim cok mutlu.. istanbulda tarihi yalida evlenen akrabam 20 yildir saygi sevgi askla yasiyor..

Züğürt tesellisi ve bi tık çekememezlik seziyorum bu konuda, hani böyle yalıların önünden geçerken derler ya aman zenginlik olsa nolur huzur yok ki o evlerde , hasetin atasözü olmuş hali , bu geldi aklıma 😁😁😁
ben istiyorummm o yalılardannn.kızıma da şatafatlı bir otel düğünü isterimm bananeeee :KK71:

Ben de zaten yapılan şeyleri üzerime alınmamıştım kimle evlense yapacaklardı, tadını çıkardım 🥸

Sadece şeyi takdir ediyorum katip bacı düğün sonrasına evlenen çifte tek kuruş borç bıraktırmıyorlar, aralarındaki ilişkiyi geçimlerini maddi sıkıntılar etkilemesin bi de onunla uğraşmasın diyorlar bize de aynısını yapmışlardı, şuan bakıyorum da çok kral hareket değil mi ya
Bizim ailede de öyle. Sıfır borç, çoğu zaman aman kirada oturmasınlar diye alınan ev ile evlendirmeye çalışırlar sonrasında ben buraların ağasıyım tavrı olmaz. Ama tüm bunları yapmak için kendi hayatlarından çok taviz veriyorlar, hiç akıllıca gelmiyor yaptıkları. Benim yapmayacağım birşey en azından.

Bizim ailede de öyle. Sıfır borç, çoğu zamanaman kirada oturmasınlar diye alınan ev ile evlendirmeye çalışırlar sonrasında ben buraların ağasıyım tavrı olmaz. Ama tüm bunları yapmak için kendi hayatlarından çok taviz veriyorlar, hiç akıllıca gelmiyor yaptıkları. Benim yapmayacağım birşey en azından.
2 kişi çalışıyor artık.gayette öderler kendi düğün borçlarını.takı vs dışında ben de karışmazdım valla.bu dünyaya ben de yaşamaya geldim.en sevdiğim kişi evladım için bile aşırı tutumlu olamam

ben istiyorummm o yalılardannn.kızıma da şatafatlı bir otel düğünün isterimm bananeeee :KK71:

Haha bugün bi gelin annesi kızının düğününde çılgınlar gibi oynamış onun dedikodusunu yapıyorlardı kayınvalidemler, sonra damat tarafının çok zengin olduğu konuşuldu “Dedim işte bu ben, hayat çok pahalı kızım deli zengin bi yere gelin giderse en çok ben oynarım, kimseye bırakmam”

Ay hem aşık olsunlar hem yakışsınlar hem yalı olsun hem de para, amaaannnn , sonra da kızımı gören böyle kkya kıskançlıktan konu açsın, amin 🥸🤓😁

Haha bugün bi gelin annesi kızının düğününde çılgınlar gibi oynamış onun dedikodusunu yapıyorlardı kayınvalidemler, sonra damat tarafının çok zengin olduğu konuşuldu “Dedim işte bu ben, hayat çok pahalı kızım deli zengin bi yere gelin giderse en çok ben oynarım, kimseye bırakmam”

Ay hem aşık olsunlar hem yakışsınlar hem yalı olsun hem de para, amaaannnn , sonra da kızımı gören böyle kkya kıskançlıktan konu açsın, amin 🥸🤓😁
darısı başıma .çok aminnnnnn

Bizim ailede de öyle. Sıfır borç, çoğu zaman aman kirada oturmasınlar diye alınan ev ile evlendirmeye çalışırlar sonrasında ben buraların ağasıyım tavrı olmaz. Ama tüm bunları yapmak için kendi hayatlarından çok taviz veriyorlar, hiç akıllıca gelmiyor yaptıkları. Benim yapmayacağım birşey en azından.

Ya işte para bi sorunu daha çözüyor tahin bacı , aileyi üzmeyecek kadar zengin olunursa rahat rahat da hem düğününü hem evini yapar hem de hayatından kısmaz. Yoksa krediyle yapılan düğünlerden farkı kalmaz sonrası hep üzüntü hep stres 🤨

2 kişi çalışıyor artık.gayette öderler kendi düğün borçlarını.takı vs dışında ben de karışmazdım valla.bu dünyaya ben de yaşamaya geldim.en sevdiğim kişi evladım için bile aşırı tutumlu olamam
Aynen.

Güzel yetiştirip,iyi bir eğitim almaları için elimizden geleni yaptıktan sonrasında düğünü derneği derken kendi hayatından olamam.
İmkanin vardır en güzelini de yapmak istersin orası ayrı ama kendini zorlayarak düğün dernek işlerine girmek doğru gelmiyor. Çocukların da bunu kabul etmemesi lazım aslında.

siz evlimisiniz boşanıyor musunuz?nişanlımısınız?bu kısımları anlayamadım.
Eski konularımdan anlasılır belki, aşkı memnu tarzı bir hayatım oldu benim dalga serbest 😅
İlk sevgilimdi, bir yıl tanıdım dedim zaten uzağız, nisanlanalım, Nisanlıydım, ikinci haftasında uyumsuzluk, ailelerin soğukluğu küfür sinir kontrolsüzlüğü derken ben ayrılık kararı aldım, zaten karsı tarafın görücü usulü jet hızlı bir gelin adayı varmıs. Ben bayağı aşk acısı çekerken beyefendimiz nisanlanmış. Bir gün bir telefon geldi sürekli çiçeksepeti siparislerinde sizi görüyorum x in nesi oluyorsunuz diye, ne hakla soruyorsunuz siz dedim nişanlıyız biz dedi. O tarihler eski sormanızı gerektirecek ne var dedim uzadı gitti konusma. Sizi unutmamış belli ki galerideki kızda sizsiniz muhtemelen ama biz artık evlenicez nasip kısmet bu işler dedi saygı sevgi çerçevesinde kapattık ki kız zaten çok efendi bir öğretmendi, hiç itici de gelmedi. Bu x kişisi gel oldu git oldu konuşacaklarımız varmış evimize geldi ortak krediler falan vardı güya bunları halledecekti konu pişmanlığa geldi hediyeler alınmış, yedi içti, ailesini falan aratmalar, güya yanlış bi nişanlılık yapmış kız bunu zorlamış doğudan kaçmak istiyormuş vs, ben kızı arıyorum beni ilgilendirmez ayrıldık diyor, kız hiç ortada yok ayrılmıslar felan, neyse usulünce bu palavralardan sıyrıldık numara değiştirme falan derken kız yine beni taa ki iş yerimi aradı sen bu çocuğa unutmaması için niye sürekli kendini hatırlatıyorsun diye. Hasbiballah demeye kalmadan iki hafta sonra ki geçenlerde öyle görkemmli bir düğünle evlendiler ki ben anlam veremedim . Bence bu adam kimseyi sevemez rahatsız …
Size sormakta amacım buydu sanki biraz zerre kıskançlık değil bu şatafın arkasını görmek gibi diyelim…
Aslan Burcu olduğu için mi bilmiyorum lükse çok düşkündü çorabı dahi lacoste olurdu 😆 yani zaten şatafatlı düğün yapacağına emindim. Bana dokunan bu değil anladınız siz onu…

Aynen.

Güzel yetiştirip,iyi bir eğitim almaları için elimizden geleni yaptıktan sonrasında düğünü derneği derken kendi hayatından olamam.
İmkanin vardır en güzelini de yapmak istersin orası ayrı ama kendini zorlayarak düğün dernek işlerine girmek doğru gelmiyor. Çocukların da bunu kabul etmemesi lazım aslında.
ben şimdiden anlatıyorum valla.iyi bir okul okursan şöyle araban olur yazlığın olur dünyayı gezersin vs diye 10 yaşındaki çocuğa.hayalci büyümesin çalışsın dersine.anne baban orta halli zengin değiliz de derim devamlı.

Ya işte para bi sorunu daha çözüyor tahin bacı , aileyi üzmeyecek kadar zengin olunursa rahat rahat da hem düğününü hem evini yapar hem de hayatından kısmaz. Yoksa krediyle yapılan düğünlerden farkı kalmaz sonrası hep üzüntü hep stres 🤨
Aileyi üzmeyecek kadar para varsa sıkıntı yok tabi.
Benim dediğim orta gelirli aileler, çocukları için kendi hayatlarını hep ertelemişler. Evlenmesi yetmiyor, torun olunca onu yap bunu yap, kendilerine yine birşey yok. Onlar öyle alıştığı için normal geliyor ama ben üzülüyorum birçok şeyden mahrum kalislarina.
Babam diğerlerinden farklıdır biraz kendini düşünür de yadirganır ailede 😄

O kadar şununu bununu aldık kısmadık dolerları yerlere saçtık, pastanın 7 katını altın kaplattık ama moh gibi bi evliliğimiz var şoyan; şimdi naapalım o kadar masraf yabtık boşa mı gitsin? Evliyiz hala, hep de evli kalcez. Bu işler böyledir, erkek tarafından 20 tane 25er gram 24 ayar bilenzik istedim, hepsini aldırdım. Kıymetliyim, onca masrafa girdiler boşayamazlar boşandıramazlar ben de boşanmam. Çünkü şatafat, görkem, paha, para dolar... Boşa mı gitsin?

X