Düğün sahibinin israri

Aslında niyeti iyi olan düğün olmasa bile bir sekilde ulastırır
Ben küçük çocugum sebebiyle yıllardır düğünlere gidemem.
Düğünden iki üc gün önce gider hediyemi götürür gelmiş kabul edin derim.
Yapmak isteselerdi yaparlardı.
Evet bizde de gidilmezse illaki takisini ulastiririz ama bize birsey takilmadi,buna rağmen bu kadar israrci davranilmasi da gerçekten bunaltiyor insanin gidecegi varsa bile gitmiyor

sonra da yazın buraya :KK70:
irdelerse de irdelesin kusura bakmasın da
anlamadım ben neden bu kadar ısrar? insan bir kere çağırır sonra uzatmaz nedir bu diye de sorabilirsiniz
Canım onun üzerine kac kere aradi beni ayri annemi ayri..Annem pek yuz vermedi mesafeli konuştu onun üzerine daha aramadi düğün gecti ya artik:)) Düğüne kadar israrla aradi..Düğün günü ben de gitmeyecegiz diye tarihi aklimda degildi o gun tesadüfen arkadasimda yemek yiyorduk resim paylaştık onu da görmüştür anlar artik:))

Canım onun üzerine kac kere aradi beni ayri annemi ayri..Annem pek yuz vermedi mesafeli konuştu onun üzerine daha aramadi düğün gecti ya artik:)) Düğüne kadar israrla aradi..Düğün günü ben de gitmeyecegiz diye tarihi aklimda degildi o gun tesadüfen arkadasimda yemek yiyorduk resim paylaştık onu da görmüştür anlar artik:))
harika olmuş
ohhh yağlarım eridi :KK70:

Aklın yolu bir. Gitmemekle de bahane bildirmekle de doğrusunu yapmışsınız. Böyle tek taraflı beklentide olan çıkarcı insanlara yapılması gereken budur.

Masal88 de Almancı, bunda çok para vardır takı takar çağıralım

Bence sebep bu🙄
Acaba dedim pandemi diye katılım az olur diye mi bu kadar israr ama öyle böyle bir israr degil,hani bir taki borcumuz olsa beklentileri takı diyeceğim ama bana bise takmadilar,abimlere gelmediler bile ne için bu kadar beklentiye girmişler anlamis degilim,belki de annem butun kardeslerine altin götürdü diye ellerini ovusturup beklemiştir 😁

Meraba kizlar..Yurt disindan Türkiye'ye ailemi ziyarete geldim.Bir akrabamizin kızınının kinasi ve nikahi varmis.Daha ben yurt disindayken basladi sormaya ne zaman geleceğimi. Aylar öncesinden davet etti,kismet olursa gelirim dedim Türkiye'ye de geldiğimde whatsapptan daha davetiye yokken ayri yazdi cagirdi,davetiyeyi whatsapptan atti yetmedi biz evde yoktuk davetiye getirmis evde babam vardi birakmis..Aradan 3-4 gun gecti.Whatsapptan bir mesaj,düğünümüz pandemi önlemleri dahilinde açik havada kir düğünü olacaktir diye:)) Zaten davetiyede kir düğünü olacagi belli yaziyor,ama ayrıca mesaj atma gereği duyuyor..2 abim var onlari ayri bunaltmis:) Asiri israrci bir kere cagirmak yetmiyor sanirim..Bu israrindan dolayi acikcasi o kadar bunaldimki gitmek dahi istemedim.Bugun kizinin kinasi vardi az önce kina biter bitmez mesaj atmis:) "Gelmediniz masal😌bir sorun mu oldu?" yazmis..Biz de düğün fln yaptik ama kimseyi bu kadar taciz etmedik,gelmeyene de hemen dugun biter bitmez mesaj atip neden gelmediniz bir sorun mu oldu demek aklımızın ucundan bile gecmedi:) Bu normal mi sizce..Annem de bu kisinin kardeşlerine hepsine altin takmis amcasinin kizi diye.2 abim var onlarin ne dugunune geldiler ne de hediyesini getirdiler.Beklentimiz oldugu icin degil ama konuyu daha iyi anlayin diye yaziyorum.Benim dugunume geldi ama taki takmadi.Annemin de daha önceden farkli konulardan kirginliklari var yillar once babamdan izinsiz altin vermis annem borç olarak, aradan bayagi zaman gecmis altin o zaman ne kadardi diye bize hesap edip borcunu odemeye gelmis fln:)) 1 hafta sonra da düğünü var kizinin..Ben Avrupa yakasindayim düğün anadolu yakasında.Dolayisiyla gidemeyecegim. Kizlar ne uydursam yaa kadin resmen hesap soruyor yapıştı birakmiyor🤭
Gelemeyecegim eşim dolayısıyla

Bu yil isler kesatti, cok eurolu gelmedik. Bizi gelip alsaniz hatta bi gun once gelsek sizde kalsak diyin. Heryerden engeller

Pandemiden sonra , sadece bana ve abilerime düğünümüzde takı takanlara borç ödemek için mecburi gittiğim düğünler dışında en yakınımın bile düğününe gitmiyorum, kusura bakma , Allah mesut etsin der geçerim. ailenizde üç tane düğüne gönlünden çöp kopmayan insan, takı için ısrar kıyamet hesap sorar gibi baskı yaparsa bende yaptığını yüzüne vurmaktan çekinmem.
Bence de böyle söyleyin😍👍👍👍

Son bir güncelleme 😁
Meğer o benim resim paylastigim gun düğün değil nikahmiş.Cumartesi düğünmüş cuma gunu yine israrli sekilde annemi aradi annem ilkinde bu ne israr diye şoka girdiği için tlfnu açana kadar geç kaldi..Ben de aman bosver hic acma dedim.Benden sonra annem aramiş anneme x'cim kuzum yarin düğünümüz var kapidan araba kalkiyor demis..Biz avrupa yakasindayiz düğün Anadolu yakasinda.Annem zaten gitmeyecek ama yani nasil bir yüz buluyorsa bize hiçbirşey takmamis etmemis 2 saatlik yola cagirabiliyor:) Annem de gelemeyecegini söylemiş..Aa ama x'cim düğüne davetliler gelmeyince düğün sahipleri cok kirilirlar ama demis..Annem de niye demis benim 2 oglum evlendi bayagi samimiydik gidip geliyorduk siz gelmeyince ben kirilmadim mi..Siz de gelmediniz demis ne sen ne annen,ne de kardeslerin..(Annem de onlarin hepsine altin takmıştı ) Ama masalin dugunune geldim demiş.Geldi ama bise takmadi..Ee sen de ona say demiş ben sizde butun kardeslerine geldim demis.Tlf nu kizina vermis kizi "aa x yenge düğünüme gelmeyecek misin"demis..Gelemiyorum demis kismet degilmis..Tamam tamam diyip kapatmışlar 😁Ayy ne düğünmüş valla kadin kene gibi yapisti artik daha o lafin ustune aramaz..Annemin acik sozlulugunu çok seviyorum 2 dk da halletti:)

X