Yaşadıklarımı anlamlandıramıyorum: eski sevgilim narsist miydi?

En buyuk kk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
2.060
6.062
Eski sevgiliniz narsist miydi onu bilmiyorum ama sanki sizin ruhunuz aci cekiyor..
Anlamlandirmak cok zor acaba atipik major depresyon olabilir mi diye dusundum kilo almanizin sebebi bu olabilir ilac tedavisi goruyor musunuz?
Yani benim soyleyeceklerim ne kadar etkili olur bilemiyorum ama gecmiste kalmis bitmis gitmis iste neyse ne..
Daha mutlu olumlu bakmayi denemelisiniz aslinda mukemmel bir hayatiniz olabilir sizin elinizde eglenceli mutlu hale getirebilmek bu kadar depresif bakmamayi deneyin.

Evet! Bu iliskiden sonra atipik major depresyon tanisi kondu. Uzun sure terapi ve efexor arti Prozac aldim. Sonrasinda calisacak Hale geldim is buldum simdi de fena degilim. Ama o kilolari vermekte zorlaniyorum epey Hala da Ara ara geliyorlar :KK70: ama eskisi gibi degil, daha iyiyim. Iyimser bakiyorum aslinda cok mutlu olucam. Yani bu konuda cok arabesk cok acilarin kadini Bergen gibi yazdim oyle bir gun oldugu icin bir de ne bilim icimi dokesim geldi ama dediginizi cok iyi anliyorum ve katiliyorum!

Atlantistebiranka

Thank you mario but princess is in another castle.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2019
1.815
5.675
Yaaaa ben sizin konunuzu okuyup cok etkilendim hatta sizin konunuzdan sonra aklima geldi ve arastirmaya basladim. Insallah bir an once kurtulur yolunuza bakarsiniz cok akilli bir kadinsiniz zaten dualarim sizinle! Haklisiniz ayrica.
Teşekkür ederim. O konuyu açarken tek amacım, böyle mağdur olan kadınları uyandırmaktı. Çünkü uyanmadan asla kurtulma şansın olmuyor.
Bir de etkilerinden tamamen sıyrılmak için profesyonel bir yardım alın, ruhunuzu yalnız onaramazsınız. Sizin de geçmişiniz sağlıklı görünmüyor. Zaten narsistlerin en kolay avı bundan, geçmişinde sevgi sorunu olan empatlar.

Blue_Black

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
1.378
4.688
36
Geçmişi arkanızda bırakın düşünmek size hiç birşey kazandırmıyor bundan sonra ne yapabilirim diye hayatınıza hedefler koyun kariyer yapın aşk konusunda 2 kez düşünüp karar verin kendinize sizden başka kimse yardım edemez psikoterapi alın hep mutlu kalın herşeye inat kilolarda verilir dert değil ..

AbsolutPromise

perfectly imperfect
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
6.302
24.115
Ne olursa olsun geçmiş bitmiş biri.
Tahminimce aramızda sizinle 10 yaş gibi bir sayı var. Ama hemen hemen benzerini yaşadım. Bazı cümleler o kadar tanıdık ki...
Bu tip kişiler birbirine benziyor.
Sizden farklı olarak bunlara ek öncesinde ve sonrasında da kötü olaylar yaşadım. (açtığınız konulardan sizin sorununuzun bu noktada toplandığını biliyorum)
Ama sizden farklı olarak da ne geçmişi böyle deşip sürekli analiz etmeye çalışıyorum ne de kendimi kurban yerine koyuyorum.
Yaşandı bitti ders oldu nokta. Bu kadar.
Aşamıyorsanız yardım alabilirsiniz.
Ama geri dönüp dönüp sürekli sebep aramak sizi bir yere ulaştırmaz. Yanlış yerde çözüm arıyorsunuz.

Hzl90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2014
57
113
Geçmişte buna benzer bir kişi girmeye çalışmıştı hayatıma yaklaşık 8 yıl peşimden koşup hayatımın belirli dönemlerini bana zindan etmeye çalışmıştı. Bende aynı sizin gibi ilk bakışta asla olamaz demiştim. Çok oldurmaya çalıştı bir müddet sevgili olmayı denedim ama asla ona karşı bir duygu oluşmadığı gibi oluşmamasından kaynaklı çeşitli duygu sömürüsü ile beni bezdirmişti. Nitekim uzun yıllar sonucunda kurtulmayı başardım. Kendim için en doğru olanı yapmıştım sizin ki biraz talihsiz bir süreç olmuş. Keşke onun için bazı şeylerden vazgeçmeyip yolunuza devam etseydiniz diyeceğim ama geçmiş için elden bir şey gelmez önemli olan şuan ve sonrası. Naçizane tavsiyem hayatınızı sadece kendiniz için şekillendirin ne istiyorsanız onu yapın ve yaşayın. Zamanı geldiğinde bütün geçmişi silip attıracak bir kişi çıkıyor emin olun her şey zaman.

En buyuk kk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
2.060
6.062
Ne olursa olsun geçmiş bitmiş biri.
Tahminimce aramızda sizinle 10 yaş gibi bir sayı var. Ama hemen hemen benzerini yaşadım. Bazı cümleler o kadar tanıdık ki...
Bu tip kişiler birbirine benziyor.
Sizden farklı olarak bunlara ek öncesinde ve sonrasında da kötü olaylar yaşadım. (açtığınız konulardan sizin sorununuzun bu noktada toplandığını biliyorum)
Ama sizden farklı olarak da ne geçmişi böyle deşip sürekli analiz etmeye çalışıyorum ne de kendimi kurban yerine koyuyorum.
Yaşandı bitti ders oldu nokta. Bu kadar.
Aşamıyorsanız yardım alabilirsiniz.
Ama geri dönüp dönüp sürekli sebep aramak sizi bir yere ulaştırmaz. Yanlış yerde çözüm arıyorsunuz.

Hic yarari yok aslinda di mi? bu konuyu acarken sanki sorunu tespit edersem cozumu de bulurum gibi dusundum ama su an Fark ettim ki acilarin kadini Bergen gibi yazmisim. Cozume yonelik pek bisey yok yazdigim seyde.

Minicikpandam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2019
2.165
3.792
25
Narsist olan adam. Geçmişi sil artık

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-06-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 63 gün kaldı.

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

En buyuk kk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
2.060
6.062
Geçmişte buna benzer bir kişi girmeye çalışmıştı hayatıma yaklaşık 8 yıl peşimden koşup hayatımın belirli dönemlerini bana zindan etmeye çalışmıştı. Bende aynı sizin gibi ilk bakışta asla olamaz demiştim. Çok oldurmaya çalıştı bir müddet sevgili olmayı denedim ama asla ona karşı bir duygu oluşmadığı gibi oluşmamasından kaynaklı çeşitli duygu sömürüsü ile beni bezdirmişti. Nitekim uzun yıllar sonucunda kurtulmayı başardım. Kendim için en doğru olanı yapmıştım sizin ki biraz talihsiz bir süreç olmuş. Keşke onun için bazı şeylerden vazgeçmeyip yolunuza devam etseydiniz diyeceğim ama geçmiş için elden bir şey gelmez önemli olan şuan ve sonrası. Naçizane tavsiyem hayatınızı sadece kendiniz için şekillendirin ne istiyorsanız onu yapın ve yaşayın. Zamanı geldiğinde bütün geçmişi silip attıracak bir kişi çıkıyor emin olun her şey zaman.

Ben de adami yeterince sevmiyorum diye kendimi asiri suclu hissederdim. Oysaki sevmiyorsan sevmiyorsun birak ve yoluna Bak. Bu artik mottom oldu benim de. Hoslanmadigim kimseye sans vermiyorum artik.

AbsolutPromise

perfectly imperfect
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
6.302
24.115
Hic yarari yok aslinda di mi? bu konuyu acarken sanki sorunu tespit edersem cozumu de bulurum gibi dusundum ama su an Fark ettim ki acilarin kadini Bergen gibi yazmisim. Cozume yonelik pek bisey yok yazdigim seyde.
Yararı olabilecek tek şey olaylarla yüzleşebilmek. Siz yapmışsınız zaten bunu geri dönüp kurcalamanın manası yok.
Sizden daha güçlü biri olduğumu düşünmüyorum normal biriyim.
Ama dediğim gibi daha boktan şeyler yaşadım.
Bugünse çok güzel giden gerçekten parmak ısırtacak bir ilişki içindeyim.
Önünüze bakın geçmişi kurcalamayın.
Kendinizi sevin 😌 Sizin çok daha güzel bir ilişkiniz olur.

yazfey

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2015
1.629
1.708
hepsini okudum..
narsist de olabilir tabii, ama aşağılık kompleksli pisliğin teki olduğu kesin..
sizin de geçmişten gelen hala açık yaralarınız var...
onları da sömürmüş, belki bilerek belki bilmeyerek...
kendinizi çok ezdirmiş ve ona bağımlı hale getirmişsiniz, bana kalırsa bunun en büyük nedeni de sevgi açlığınızı onunla doldurduğunuz anılara vefa....
anlamadığım nokta şifreleri vermiyorsa, niye şifreyi update etmediniz, değiştirseydiniz şifreleri..
bence bu adam şu anda da hiç bir şekilde görüşülmeyi haketmiyor..
yaşandı bitti, tamamen iletişimi kesmelisiniz... ve önünüze bakmalısınız.
siz sahip olduklarınızla çok değerlisiniz, kimsenin sevgi kırıntılarına ihtiyacınız yok..
zamanı geldiğinde sizi aşağı çekmeyip, birlikte yükselebileceğiniz ruh eşinizle karşılaşacağınıza yürekten inanıyorum ve dua ediyorum...
sevgiler..

En buyuk kk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
2.060
6.062
hepsini okudum..
narsist de olabilir tabii, ama aşağılık kompleksli pisliğin teki olduğu kesin..
sizin de geçmişten gelen hala açık yaralarınız var...
onları da sömürmüş, belki bilerek belki bilmeyerek...
kendinizi çok ezdirmiş ve ona bağımlı hale getirmişsiniz, bana kalırsa bunun en büyük nedeni de sevgi açlığınızı onunla doldurduğunuz anılara vefa....
anlamadığım nokta şifreleri vermiyorsa, niye şifreyi update etmediniz, değiştirseydiniz şifreleri..
bence bu adam şu anda da hiç bir şekilde görüşülmeyi haketmiyor..
yaşandı bitti, tamamen iletişimi kesmelisiniz... ve önünüze bakmalısınız.
siz sahip olduklarınızla çok değerlisiniz, kimsenin sevgi kırıntılarına ihtiyacınız yok..
zamanı geldiğinde sizi aşağı çekmeyip, birlikte yükselebileceğiniz ruh eşinizle karşılaşacağınıza yürekten inanıyorum ve dua ediyorum...
sevgiler..

O kadar utaniyordum ki bu sifre mevzusundan kimseye soyleyemiyorum bi de. Terk ederim degistirirsen ne haltlar karistiriyorsun diyordu. Baskasindan hoslanan Ben oldugum icin de sucluluk hissi iste. Simdi kimseye olsem vermem hicbir sifremi asla asla. Asagilik kompleksi ve gorusmeme konusunda haklisiniz. Gorusmek tamamen sacmalik. Meraktan oldu ve gecmisi desmekten. Desmicem artik evet yeter.

Cooook sag olun guzel dilekleriniz icin!!!!!

Hzl90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2014
57
113
Ben de adami yeterince sevmiyorum diye kendimi asiri suclu hissederdim. Oysaki sevmiyorsan sevmiyorsun birak ve yoluna Bak. Bu artik mottom oldu benim de. Hoslanmadigim kimseye sans vermiyorum artik.
Ah çok iyi bilirim hissiyatı. Ama sonuçta hepimiz hayatımızı yaşarken bir yerlerde hep tökezliyoruz, bize acı veren şeyleri deneyimliyoruz. Bazen hiç hatırlamak istemediğimiz tecrübeler edinebiliyoruz ama önemli olan bunlardan çıkardığımız dersler. Bunu kendiniz için bir ders olarak görüp hayatınıza geri kaldığınız yerden devam edin. Bazısı kolay atlatıp yoluna devam eder bazıları için bu süreç daha sancılı olur. Kendiniz işin içinden çıkamıyorsanız psikolojik destek almaya devam edip size iyi gelecek hobilere yönelebilirsiniz. Hep aynı şeyi söylüyorsun diyebilirsiniz :) ama inanın zaman tek ilacınız.

sonanda

Guru
Pro Üye
29 Nisan 2013
14.206
25.871
Cocukluktaki yasadiklarimiz bilinc altimiza kazinir ve kaderimiz olurmus. Anneni yeterince gormemen sevgi acligiyla buyumen tum iliskilerini etkilrmis. Bu adaa ilgili yorum tapmaya gerek tok bitmis gitmis zaten. Narsist mi degil mi bunun teshisini kolaymak o kadar kolay degil. Narsiat ya da degil, artik o hayatinda olmadigi icin onun da konusmanin bir anlami yok. Senin su kader motifini degistirmen gerekiyor. Sevgi acligi konusunu. Kendini sevmeyi ogrenmelisin. Ha su adamla da bence artik gorusme.