Düğün Düğün Tarihim Kesinleşti Ama Ben Hiç Mutlu Değilim

caka

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2006
1.202
331
39
o kadar moralim bozukki en mutlu olmama gerekn şu günlerde babam sayesinde zehir oluyo hikayemi az çok biliyosunuzdur benim eşim trabzonlu 2 yıl önce nişanlandık çok zor oldu babama kabulettirmek ama öyle yada böyle oldu o zaman nişanlım yozgatta makine müh.okuyodu bu yaz mezun oldu daha 1ay bile olmadı direk kayseriye geldi babasıda geldi ordan adam konuşmaya geldi nasılyapalım düğün işini filan diye onların düşüncesi nişanlım iş bulunca sırasıyla halldeceklerdi babam sağolsun o kadar bekleyemezmiş hemen nikah dedi neyse nikahımızı kıydıkev bulduk eşyaları aldık bunların hepsi 1 hafta içinde oluyo şimdi eşim işte buldu iki gündür gidiyo işte ay sonuna doğru düğün planlıyjoduk dün biz evde değilken köpürmüş yine düşüncesine bakarmısınız beni eve götürür bişey yaparsonra bırakıp gidermiş herşeyi o kadar üstüste getiriyoki hiç bizinm fikrimiz sorulmuyobile neyse akşam başladı 16-17 düğününüzü apın diye eşide ailesini aradı babasıda ordan fırçalamışki ne bu aceleniz bizimde düşündüklerimiz var diye anlıcanız ortada kaldık ben napıcam inanaın okadar bunaldımki inanaın dün kendimi öldürmeyi bile düşündüm en mutlu olacağım günlerde zehir oluyo hayat ne bu acele sıkıştırma anlayamıyoru bu kadarmı bunalmışlar benden sizce ne yamalıyım şimdi o tarafta küstü ben kime içimi dökeyim çok uzattım biliyorum ama çok mutsuzum

herşeyimizi onların taraf yaptı hala adamlara söylemediğini bırakmıyo trabzonlula diye o kadar aşağılıyoki anlatamam hiç düşünmüyoki benimailem artık onalr onların soyadını taşıyorum onlara söylenene her söz bana söylenmiş oluyo.Nasıl bi hayat bu bilmiyorum kızlar o kadar doluyumki ne yapsam en mantıklısı olur bana bi akıl verin ne olur

valla işin zor hakkatten, iki tarafıda kırmamak lazım ama nasıl?
düğün tarihi hala belirsiz mi şimdi?

canım benim yaa cok üzüldüm seni öyle iyi anlıyorumki bizimde memleket meselesi değil ama bandırmada oturucaz diye surat yapıolar her fırsatta laf sokular insan böle zamanlarda sadece sevgi insanı değil aileside tanıyomuş inşallah cok mutlu olursunuız allah sizin agız tadınızı bozmasın cünkü artık aile olan sizsiniz umarım herşey gönlünüzce olur anne babaları anlamak zor allah kolaylık versın aşkına sarıl sevgine sahip cık mutlu günlerde gelecektir

canım herkese herşeye kulağına tıka gözün bişey görmesin senin artık bir eşin var... artık hayatı sadece eşin ve sen her haliyle yaşayacaksınız... tamamen eşine ve kendi hayatına yoğunlaş.. kimseye oralı buralı diye ayrım yapmak hoş değil.. ama bazen büyükler anlayışsz olabiliyorlar... siz ikiniz çok güçlü olun ve bence biranönce düğün yapıp bu kargaşadan kurtulun... ama sakın ve sakın eşine çatma,sıkma,destek ol moral ver.... sonuçta onlardan hiçbiri yanınızda olmayacak siz ikiniz kalacaksınız bu hayatt karşısında... sakın ve sakın yılma çabala moralini yüksek tut bu sıkıntılı günlerde geride kalacak bitanem...

işin gerçekten zor ama her şey senin ailende bitiyor galiba öteki taraf ne isterseniz yapacak gibi babanla konuş en doğrusu onu ikna etmen

ah kızlar desteğinizçok teşekkür ederim valla babaın yüzünden sürekli biz kavga ediyoruz birbirimizi o kadar sevmemize rağmen bizde istiyoruzbiran önce yapalımda şu tantana bitsin diye ama her kafadan ses çıkınca olmuyo işte

işin gerçekten zor ama her şey senin ailende bitiyor galiba öteki taraf ne isterseniz yapacak gibi babanla konuş en doğrusu onu ikna etmen

benim babamla konuşup anlaşabilmek çok zor adam kendi bildiğin başkasını dinlemz bile o kadar üzüyoki beni kendinden nefret ettiriyo inanın buna o kadar kırıcı konuşuyo ki aklına gelenleri duyuca pes diyorum

canım benim babamda öyle kendi bildiğini okur ama muhakka onunda sözünü dinlediği birileri vardır onları falan koysan öyle konuşsan her iş babanda bitiyor annen falan babanı iyi tanır o ikna eder belki

canım benim babamda öyle kendi bildiğini okur ama muhakka onunda sözünü dinlediği birileri vardır onları falan koysan öyle konuşsan her iş babanda bitiyor annen falan babanı iyi tanır o ikna eder belki

annem ağzını bile açamaz babama korkar oda meydanı boş bulup herşeye konuşur işte böyle

kimseye aldırmaa boşver sabret bitecek gidecek... az kalmışşş dua et sabret.... birbirize sarılın destek olun sakın başkaları yüüznden kavga etmeyin...

e olsun trabzonlu olsun ne varmışki trabzonlularda :umursamaz:

neymiş hiç bişeyden anlamıyolarmış onalrın evi köyde trabzonda inekleri filan var işte sık sık gelip gidemediler bedevaya kız aldılar diyo başka bişey demiyo adam

herşeyimizi onların taraf yaptı hala adamlara söylemediğini bırakmıyo trabzonlula diye o kadar aşağılıyoki anlatamam hiç düşünmüyoki benimailem artık onalr onların soyadını taşıyorum onlara söylenene her söz bana söylenmiş oluyo.Nasıl bi hayat bu bilmiyorum kızlar o kadar doluyumki ne yapsam en mantıklısı olur bana bi akıl verin ne olur
baban kurban olsun karadeniz erkeğine...trabzonluya ekstra kurban olsun-tatlicadiarzu-
hayır şaka bi yana trabzonlu olduğu için neden aşağılıyo onu anlamadım.
babalar sert olur,düğünü çok bekletmek istememesi normal belki ama ilerde eşinle bi tartışma yaşasanız yada ailesiyle "zaten baban nerdeyse zorla verdi seni bize.aceleyle aldık" gibi bir laf deme ihtimalleri çok yüksek...
babana bunları anlatabilsen keşke.
belki düşünemiyordur.

benimkide öyle yaa insan kendi paramızla aldıgımız eşyaya kızarmı anlamak cok zor bende stresten dudaklarımın her yerinde ucuk cıktı biz kavga etmiyoruz ama telefonda konuşmuyoruz bide ikimizde canı sıkkın bezgin öle kötüki sesimin neşeli cıkmasını özledim siz yine bu ay sonu yapıp kurtulacaksınız benim daha 3 ay var eşinle kavga etme bence cünkü tek destekcin o

sabredin kızlar eşinize sevdiğinize sarınlınca eminimki tüm sıkıntıları unutacaksınız

baban kurban olsun karadeniz erkeğine...trabzonluya ekstra kurban olsun-tatlicadiarzu-
hayır şaka bi yana trabzonlu olduğu için neden aşağılıyo onu anlamadım.
babalar sert olur,düğünü çok bekletmek istememesi normal belki ama ilerde eşinle bi tartışma yaşasanız yada ailesiyle "zaten baban nerdeyse zorla verdi seni bize.aceleyle aldık" gibi bir laf deme ihtimalleri çok yüksek...
babana bunları anlatabilsen keşke.
belki düşünemiyordur.

ya zaten babası ne bu aceleniz siz bişeymi yaptınız diye sormuş öyle utandım öyle sıkıldımki anlatamam kızını düşürdüğü duruma bakarmısınız nasıl bir baba bu

sabrede sabrede helak oldum şimdi benim ne kadar heycanlı ne kadar mutlu olmama gerekmiyomu inanın hiçbişey yapmak içimden gelmiyo kendimi 100 yaşındagibi hissediyorum

X