Düğün Düğün Tarihim Kesinleşti Ama Ben Hiç Mutlu Değilim

affet demiyorum ki.kapalı kapılar ardında nasıl istiyosan öyle davran.
ama dışarıya belli etme.
gün gelir senn affeder,unutursun,babamdır dersin.
ama elin oğlu unutmaz.
ana gibi yar baba gibi diyar olmaz derlerya...
inan bu laf doğru.
nasıl istiyorsan öyle davran ama babanı karşı tarafa kötülrmr.hele hele onun için kötü konuşmalarına asla izin verme..
dedimya dost tavsiyesi...

canım kronick cok dogru soyluyor. tam bende okurken onun soylediklerini yazmayı düşünmüştüm. sakın aileni ne kadar kotu olursa olsun kimseye eşin daha olsa kötüleme gün gelir koz olarak kullanırlar. ailen baban asla senın kötülügünü istemez. iyi ol mutlu ol herseyin tam olsun adetine gore olsun isterler. ama belirtme şekli yanlış kalp kırarak yapmış bunu. ama senın babandır ne olursa olsun senın arkandadır. onada sırt cevirme.
benimde eşim kendi memleketimden degildi. adetler falan farklı sonucta. ben kayseride memurum memleketım tekirdag. annem ceyizlerimi hazırladı ama gelip almadı eşimin ailesi hatta kayınvalidem onlar gelmesede olur bekar evinin eşyaları yeter dedi :1shok: gülermısın ağlarmısın. babamda annemin basını yemiş niye gelmiyolar niye almıyolar diye. ama ben uzakta oldugum için kimse bişey belli etmedi. dugun için gittigimde amcam yengem annemin arkadası şahit olduklarını hep anlattılar bana cok uzuldum bende. annem cok yıprandı cunku arada. bende ailemin yanında olsaydım bende birebir babamın soylediklerine şahit olup cok uzulecektim.
ne olursa olsun ne kendini nede aileni üz derim ben...

çok zormuş ayrı şehirlerden olmak gerçekten herşey farklı olunca sorunlarda ona göre çoğalıyohakkımızda herşeyin hayırlısı

Caka senı cok iyi anlıyorum arkadasım bende nişanlıyım ve benzer sorunları bende yaşıyorum.. düğünüme az kaldı ve ben hayal bıle kurup mutlu olamıyorum sankı 100 yıllk nişanlıymısımda herseyden bıkmsım gibi sorunlar hiç bitmiyor.:KK43: tıpkı senın gibi nişanlımla tartısıyorum olan bize oluyor...neden acele ederler hiç anlamam sakın dert etme dılerım bıran önce atlatırsın..allah hepimizin yardımcısı olsun

o kadar moralim bozukki en mutlu olmama gerekn şu günlerde babam sayesinde zehir oluyo hikayemi az çok biliyosunuzdur benim eşim trabzonlu 2 yıl önce nişanlandık çok zor oldu babama kabulettirmek ama öyle yada böyle oldu o zaman nişanlım yozgatta makine müh.okuyodu bu yaz mezun oldu daha 1ay bile olmadı direk kayseriye geldi babasıda geldi ordan adam konuşmaya geldi nasılyapalım düğün işini filan diye onların düşüncesi nişanlım iş bulunca sırasıyla halldeceklerdi babam sağolsun o kadar bekleyemezmiş hemen nikah dedi neyse nikahımızı kıydıkev bulduk eşyaları aldık bunların hepsi 1 hafta içinde oluyo şimdi eşim işte buldu iki gündür gidiyo işte ay sonuna doğru düğün planlıyjoduk dün biz evde değilken köpürmüş yine düşüncesine bakarmısınız beni eve götürür bişey yaparsonra bırakıp gidermiş herşeyi o kadar üstüste getiriyoki hiç bizinm fikrimiz sorulmuyobile neyse akşam başladı 16-17 düğününüzü apın diye eşide ailesini aradı babasıda ordan fırçalamışki ne bu aceleniz bizimde düşündüklerimiz var diye anlıcanız ortada kaldık ben napıcam inanaın okadar bunaldımki inanaın dün kendimi öldürmeyi bile düşündüm en mutlu olacağım günlerde zehir oluyo hayat ne bu acele sıkıştırma anlayamıyoru bu kadarmı bunalmışlar benden sizce ne yamalıyım şimdi o tarafta küstü ben kime içimi dökeyim çok uzattım biliyorum ama çok mutsuzum
canım işin gerçekten zor ama bu günlerde geçicek biraz daha sabret kendini öldürmek falan demişsin bunu sakın aklının ucundan bile geçirme herşey güzel olucak sen babanıda kırmamaya çalış babadır söyler ama sen ters bişe söyleme sakın kırma babnıda herşey güzel olucak dua ederken senin içinde herşeyin yoluna girmesini dilicem sende çok dua et:Saruboceq:eek:puyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ya şunu anlamadım, "ya aynı evde bişey yaparsaymış"??? nikahlı karısı adamın, senden izin mi alcak dokunurken, yapsa da namus artık senden çıkmış,onun namusu.
ama ben de arkadaşlara katılıyorum,kol kırılır yen içinde kalır. el en ufak bişeyde başına kakar insanın...

fazla büyütme o kadar stres her düğünde olur yani sancılar sabırla karşıla

bu ayrı bir degişik iş genelde kız babaları işi uzatır siiznki carcabuk yolluo...

Aileler işin içine girdimi malesef tatsızlık oluyo mutlaka ...sıkmayın canınızı düğüne kadar idare edin yapcak bişi yok canım üzüldüm valla bi rahat bırakmıyolar bu gençleri yaaa...sana napacak adam nikahı kıymış zaten allah allah pes daha neler...bukadar acele edince eşinin tarafıda kıllanıp bi laf atmasın ortayada genelde saçma muhabbetler döner bide hiç işin içinden çıkılmaz ...hayırlısı olsun canım inşallah mutlu haberlerinide alırız..

sabret canım evlen ve evınden cıkma canım tamammı esıne baglan sarıl kapını kapat bırak dıarısı dısarıda kalsın

ama na babamda öledi ama ben geri geldim evlendikten sonra ama şimdi nişanlıyım ve yaza düğünüm şimdi ise birsey diyemiyo :) ağzını acıp aksine ben hemen düğün istiyorum ama artık beklicez 7c. ayı

X