Düğün

keninbarbiesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2022
8.425
4.270
30
Komşumuzun kızı var.Benimle aynı yaşta.10 senelik komşuyuz.Memleketimiz de yakın.Ama samimi değildik kapıcı ile babası sorun yaşadı.Binadan attırmak istedi.Babam ve başka kişilerde olayı gözle görmedikleri için gitmesine onay vermemişler.Adam herkese düşman oldu.Annem vefat etti başsağlığı dilememiş babama.O sıra oğulları evlendi. Bugünde kızlarının gelin alması vardı.Annesini teravih çıkışında görmüştüm.Ayak üstü Belçika'ya gelin gideceğini söyledi.

Neyse benim konum şu ; sürekli takıntı yapıyorum.Kimsenin mutluluğunda gözüm yok.Kızla da problem yaşamadık zaten. Belçika'dan gelen aile adetlere uygun davul zurna getirtmişler ve gelin arabası hazırlamışlar.
Ben kv ile telefonda konuşurken servis tuttuğunu söyledi bana gelin arabası sormuştum tutamam oradan ayarlayın dedi.Babama söyledim akrabalarımla oturuyorduk herkes düğün detaylarını konuşurken ben ailemin tek çocuğuyum birde.Babam bana çok kızdı. İşte gelin arabası hazırlanmaz mi.Onu da mı ben yapayım.Yapmam.Kv ye kuzenin arabası var demiştim önceden salak gibi birde. Dayım ile kuzenim(halamın oğlu) gelin arabası biz olalım Nur üzülmesin dedi.Babam senmi gelin arabası olacaksın dedi dayıma.Dayımda yeğenim yeterli mutlu olsun dedi. İşte ben damadı arabaya almam diye kızdı babam.Bana evden gelin alma olmasin komşular görecek lafını ederler dedi üzülürsün anlamında.

Ben ondan lüks birşey istemedim arkadaşlar.İzmir'den araba mi getirteyim dedi.Ankara'dan tut dedim.Gerekirse borçları beraber öderiz yok.Herseye bahane buldu.Borç yapması lazımmış.Komik rakammış sonra ödeyemez miş.Babamla birbirimize girdik.Kv bize herşeyi aldırıyor istiyor dedim.Sende işte dedim.Babam eşimi aradı.Hemen bana kızdı.Sen babandan arattiriyorsun yok supriz yapacaktım dedi bir süre sonra annemle konusmussunuz bu işi dedi o an ben delirdim lanet olsun dedim ayrıldım gelin arabasıni bile annesine danışmadan ayarlamıyor.

Düğünleri vardı düğünümüzden bir ay önce babam Nur'u getirip göturursen gelmesine izin veririm dedi.Tamam dedi iznine bakicam dedi.Babam daha sonra gelmez o annesinden izin alamaz kızım dedi.1 2 gün sonra gelemeyecegim iznim yok dedi.Annesi aradı su miktar ben yol parası veremem dedi.Ben onların şehrine 6 kez gittim 1 sene içerisinde özel aracımızla.Komik bir rakami laf etti annesi.Bende eşime kızdım.Annesi sonra derdim para değil dedi ama başta paraydi karakterini çözdüm.Ayrildik eşimin kuzeninin eşi ilk nisanlandigimiz dönemden bahsediyor neden nişanlıni pansiyon da agirladiniz masraf ettirdiniz sizde kalmadı dedi.Bir aylık nisanliydim.Herkes birbirini yeni tanıyordu.O dönem kayinvalide niye sizde kalmadı dedi.Esim sizde kalmam doğru olmaz dedi zaten.Ben onların şehrinde 10 katı daha fazla pansiyona para verdim.Esimin verdiği ücreti söylesem bana gulersiniz.İzmir daha pahalı tabiki Ankara'dan.
Kısaca şöyle soyleyim.1000 TL harcarsa başka kv ler gelinlerine benim kv 100 lira için delirdi.

Kızını düğünüm olsaydı.Bayramdan hemen sonra nisanlayacakti.Niye özellikle benim düğünüm masraf yapmadığı gibi gelen takılara çökecekti.Nisanimda bizden hep tek çocuk olmak sebebiyle de akrabalarim altın taktı.Onlar para taktılar.Neymis eve giren ortakmiş.Oldu canım ben kadının hakkı olduğunu bilmeden önce eşime erkek tarafından takilan altinlari al dedim borçları ode çünkü babası yok destekçisi yok suçlu oldum.Annesine demiş.Kadin baş bas eve giren ortaktır yahu benim ailem altını daha çok takacak ben sana neden altınlarımi vereyim ? Gecimimiz ortak olacak yoksa ben niye oğlumun kirasına destek olayım yaptı.Yetim maaşı olayı vardi.Ben çıkarmadım onu küçük oğluna yatan maaşı eşime vereceklerini söylediler.Aldi mi orasını bilmiyorum bunlar hep kv hayal ürünleri aklına geleni anında söylüyor.Ben o parayı ne gördüm ne dokundum.

Kızımı nisanlayacagim sırf sana harcama yapamam başka çocuklarımda var dedi.Kizinin acelesi varmış gibi hem 2 sene evlenmeye çekmiş bicak setine kadar almışlar.Ki biz düğüne para bulamıyoruz.Esim yanıma gelemiyor maddi durumdan iş durumundan.
Kimse kızmasın hem eşimden için kardeşinin düğünü o yapacak diyorlar hemde bize para lazimken anne kız kafalarına göre iş yapıyorlar.Once bizim düğünümüz olsaydı da sonra bitince onun için harcama yapılsaydı olmazmiydi ? Hemde hemen evlenme durumu yokmuş.

Ama benim kalın kafalı olmayan kalın kafalı kocamın bunları kafası basmıyor defalarca dedim.Ben 11 yaşından beridir çalışıyorum diyor.Aileme baktım kardeşlerime baktım dedi.Annesi de o ne yaptı ki dedi hep ben çalıştım dedi.Bunu eşime söyledim biliyorum herkesin yanında söyler dedi.Esim asgari ücretten biraz daha fazla kazanıyor.Kucuk ilçede yaşıyor öyle fazla gezen para harcayan birisi değil.Annesine yedirmiş belli.Annesinin kazandığı parayı yemesi normal benim eşimin parasıni yemem sakıncalı.

Benim hakkım yokmuydu.Bir gelin arabasına Allah aşkına çiçek tül ü kendi taksa araba olurdu.Ayrildigimda eniştesi ben gelin arabası ayarlayayim dedi.Geri dönüşü olmaz dedim.Evimi düzdüm bir ay sonra eşyalarımi almaya gittim.Kadin elini babamın boğazına doğru göturdu.S... git dedi.Babam sen kadınsın biraz ağırdan al kendini dediği için.Polis çağırdık.Tutmus benim evimin anahtarlarını değiştirmis.Esyalarim var.Daha hiç kullanmadığım dolabima abiyelerini asmışlar.Esyalarimi yerleştirmeye gittiğimde tepemde bekledi.Esime kas göz yapti.Dolabi boşaltması diye kendi aldığı herşeyi reklam yapmıştı.Sinir oldum daha sonra eşime evinizde badananiz bitmedi mi dedim.Bana evde badana yapıyoruz kirlenmesin dediler.2 hafta dolabimada asılı durdu.Ya ben kullanmamisim babamın parasıyla alinmis.Evime yerlesiyorlar şimdi çay içmeler kahvaltilar zehir zıkkım olsun diyorum hakkımı helal etmiyorum onunda kızı var.Oda görsün yaşasın istiyorum içim içimi yiyor.Esimle barışsan bile benim evime yerleştiler eşyalarımı kullanıyorlar benim salak kocam hepsine izin veriyor.Esya almaya gittiğimizde Nur barışalım demedi.Bir hafta sonra barışmak için arıyor eşim.

Kv görsem iki kaşık suda boğmak istiyorum öyle sinirliyim uzun yazdım daha çok şey yazarım da sinirliyim.

Bakın sizin algıniz da bir sıkıntı var çok acil ciddi söylüyorum terapi alın bu böyle gitmez gidisatinizi açık soylemek gerekirse pek iyi görmüyorum.
Mesele ne gelin arabası ne kv ne ev eşya askl meseleyi sürekli görmezden geliyorsunuz sizin kocanız hatta eski kocanız sanırım sıkıntıli siz de oylesiniz takintilisiniz aşırı şekilde her komuda bir şekilde kendi evliliginizi ki olmayan bir evlilik eski kocanizi kv işte araba dugun yaziyorsunuz ama artık bitmiş gitmiş bir mesele
Size soylecegim mantikli şey acilen işinin ehli bir terapist bulup başlamanız biraz gözünüzü açın artık kendiniz için birşeyler yapin

Bakın sizin algıniz da bir sıkıntı var çok acil ciddi söylüyorum terapi alın bu böyle gitmez gidisatinizi açık soylemek gerekirse pek iyi görmüyorum.
Mesele ne gelin arabası ne kv ne ev eşya askl meseleyi sürekli görmezden geliyorsunuz sizin kocanız hatta eski kocanız sanırım sıkıntıli siz de oylesiniz takintilisiniz aşırı şekilde her komuda bir şekilde kendi evliliginizi ki olmayan bir evlilik eski kocanizi kv işte araba dugun yaziyorsunuz ama artık bitmiş gitmiş bir mesele
Size soylecegim mantikli şey acilen işinin ehli bir terapist bulup başlamanız biraz gözünüzü açın artık kendiniz için birşeyler yapin
Daha yeni ayrıldım ama

Yine mi ayni mevzular 🫠 kocasi gor artik nurankayı.
Kocaniz olacak sahsın suçu.İliskinize sahip cikmamis ki surekli sorunlar yasamissiniz.

Ayrica gelenekler bu kadar onemliyse kendi cevrenizden falan bulsaydiniz bu kadar sorun yasamazdiniz. Eski konularinizi az cok bildigim icin yaziyorum.
Şu da var eşim elaleme göre yaşıyorsun diyor.Ee gösteriş meraklısıymisim dayısının oğlu da düğün yaptı nasıl eğlendi orada.

Erinmeden okumaya çalıştım. Kocan pısırık kaynanayı boğmak istiyorsun nasıl iş?
Her dakika anasını dinleyen sözünden çıkmayan adamı yanımda koca diye gezdirmem.
Bende 6 alttan aldım.Nikahimiz olmuş bir gün sonra kavga ettik.Mobilyaci da şımarık kuzeni yüzünden kızı çağıran olmadı.Neymis ben başka mağazaya daha girersem kavga cikarirmis.Sanane ben evime eşya alıyorum gelmeseydin.Annesi vardı ayağı alçıda kadın mobilyacı ya geldi.Biz eşimle önceden mobilyacılar gezmek için anlaşmıştık.Cocukmus 18 yaşında kız.Kizla kavga etmedim eşime kızdım sinirlendi.Herkesin içinde kaynana direk bana yüklendi.Ben dedimki babam bana da kizdi.Alacagimiz mobilyayi önceden fikir etmiştik.Biz eşimle anlaşıyoruz zaten demem kaynanama şöyle esinti olmuş.Sozde ben ne b.k yemeye geldiniz demisim.Kim 8 kişi birden mobilya bakmaya gider.Esimle nişanlı iken fazla gezemedim nikahtan sonra bir iki saat gezdik.Vay efendim gezene kadar önceden mobilyacı gezseymistim.Ceviz rengi mobilya aldım koyu renk kocakari isiymis.Beyaz mobilya neden almamisim.Yegeninin eşyasını övüyor bana onların ki tamamen siyah dedim daha koyu yok o kadar köyü değilmis.

Çok çok haklısın ya en sıradan şey damadın gelin arabası yapmasını da size yıkmaya çalışmışlar
Neler yaşamışsın bu kadar detay yazmadığın halde o dönem olmaz dedi üyeler. İnan yat kalk bu kadından kurtulduğun için dua et. Allaahından bulsun o ezik oglu da kullanılsın aldığı 3 kuruşu da anasının boğazında kalsın

Çok çok haklısın ya en sıradan şey damadın gelin arabası yapmasını da size yıkmaya çalışmışlar
Neler yaşamışsın bu kadar detay yazmadığın halde o dönem olmaz dedi üyeler. İnan yat kalk bu kadından kurtulduğun için dua et. Allaahından bulsun o ezik oglu da kullanılsın aldığı 3 kuruşu da anasının boğazında kalsın
Yaşadıkları ilçe küçük bir yer.Nasil anlatsam fazla arabalik masraf yok.Turistik ilçe olduğu için biraz pahalı ama üç harfli marketler de var örneğin.Yemek deseniz dağlardan otlar toplarlarmış.Mantar'a çıkıyorlar.Meyve sebze bol herkesin bahçesinde portakal mandalina dolu.Yurtdisina ithal ediliyor oranin meyvesi.
Harcama olarak en fazla gezip kıyafet alabilirler örnek.Annesi yıllardır calisiyor.Sezonlukta çalışıyormuş.Kardesleri büyüdü calisiyor.Esim yıllardır çalışıyor bazen ek iş e gidiyor.Ev kiraları çok düşük.Orada birde şöyle birşey var alkol tüketimi de fazla.Alkole para verseler ama bunlar düzenli içen tipler değil ayda yılda bir içen insanlar.Esim öyle kıyafete harcayan tipte değil.Ama şunu söyledi sürekli kredi çekip kapatmış.Annesi geliyor birşey görsem hemen aldiririm çocuklarıma modunda.

X