Düğünde masa gezmek mi?

Dreamer Swan

Whatever
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2019
933
3.488
Herkese merhabalar. Yaza kısmet olursa inşallah düğünüm var ve açık havada-dış mekanda olacak. Bizim taraf oldukça azdır sayıca, fakat nişanlımın tarafıyla toplam sayı 550-600 gibi olacağa benzemekte... size danışacağım şu; nikah töreninin ardından herkes öpülür,keseyle masa masa gezilir de o arada hediyelerini (altın vs) vermek isteyenler olur ya...Biz şöyle düşündük : sayıca cok olacagız ve bir gezmeye başlarsak düğünün yarısı bitti gitti zaten (60 masa olsa). E masaları gezmesek nasıl yapacagız? İşte burada tıkandık..

Bu konuda fikir ve tecrübelerinizi almayı cok isterim.. herkese teşekkürler, sevgiler.

Gezsenizde siz sabit dursanız gelselerde dügün kalabalık olacagı icin yarısı gene gidicek
En azından siz gezerken oynamak isteyen pistte oynar yemekliyse yemekler yenir
Biz gezmiştik ve herkesin ayagına gitmemiz cok hos olmustu bence sonucta onlar bana oraya kadar gelmiş cokmu :)

Gezsenizde siz sabit dursanız gelselerde dügün kalabalık olacagı icin yarısı gene gidicek
En azından siz gezerken oynamak isteyen pistte oynar yemekliyse yemekler yenir
Biz gezmiştik ve herkesin ayagına gitmemiz cok hos olmustu bence sonucta onlar bana oraya kadar gelmiş cokmu :)

Diğer aktiviteleri aksatmamak adına doğru söylüyorsunuz. Elbette hoş gelmişler iyi etmişler fakat düşününce bir kere düğünüm olacak ve yarısında ben olmayacagım hissine kapıldım. Ama evet akla da başka bir alternatif gelmiyor...

Masa gezmek saçma bir adet. Herkes rakısını takarken zaten selamlasacaksiniz.

500 kişilik davette masa gezmek olmaz.

O sizin dugununuz , eziyetiniz değil.

Masa gezmek saçma bir adet. Herkes rakısını takarken zaten selamlasacaksiniz.

500 kişilik davette masa gezmek olmaz.

O sizin dugununuz , eziyetiniz değil.

Hep masa gezmeli düğünlere konuk olduğum için bahsettiginiz diğer secenek tam olarak nedir? Gelinle damadın oturması misafirlerin gelmesi mi?

Diğer aktiviteleri aksatmamak adına doğru söylüyorsunuz. Elbette hoş gelmişler iyi etmişler fakat düşününce bir kere düğünüm olacak ve yarısında ben olmayacagım hissine kapıldım. Ama evet akla da başka bir alternatif gelmiyor...
Ama zaten yarısında gene ayakta durucaksınız size gelcekler gene yok olcaksınız
Eger altın vs cok umrunuzda değilse veya gelenler biraz elit kesimse takı masası da yapabilirsiniz
Bir arkadasım yapmıstı bir masaya büyükce bir sandık yanına keseler not kagıdı vs koyup gelenler altınlarını isimlerini yazarak keselerin icine koyup sandıga atmıstı

Ama zaten yarısında gene ayakta durucaksınız size gelcekler gene yok olcaksınız
Eger altın vs cok umrunuzda değilse veya gelenler biraz elit kesimse takı masası da yapabilirsiniz
Bir arkadasım yapmıstı bir masaya büyükce bir sandık yanına keseler not kagıdı vs koyup gelenler altınlarını isimlerini yazarak keselerin icine koyup sandıga atmıstı

Hiç duymamıştımmm güzel bir fikir gibi görünüyor :)
Not :Altınlar umrumda:KK71:

X