Aile Planlaması Düğünden önce doğum kontrol hapı kullanmalı mıyım ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

mer_ve_nur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2011
30
0
ben şuan nişanlıyım ve nisanda nasipse evlenicem ilk 1 sene çocuk istemiyorum hemşire bir tanıdığım düğün olmadan 1ay önce başla doğum kontrol hapı kullanmaya dedi kendisi öyle yapmıs ve sıkıntısını görmemiş ama etrafımdaki tanıdıklarımda sakın kullanma daha ilk olcağı için bida çocun olmaz diyolar bir doktorla konuştum hiç bir problem olmuyacağını kullanmam gerektiğini hatta her kadının mutlaka bir 6 ay kullanması gerektiğini söyledi ama ben ne yapıcam karar veremiyorumm korkutuyolar çocun olmaz diye....

ben şuan nişanlıyım ve nisanda nasipse evlenicem ilk 1 sene çocuk istemiyorum hemşire bir tanıdığım düğün olmadan 1ay önce başla doğum kontrol hapı kullanmaya dedi kendisi öyle yapmıs ve sıkıntısını görmemiş ama etrafımdaki tanıdıklarımda sakın kullanma daha ilk olcağı için bida çocun olmaz diyolar bir doktorla konuştum hiç bir problem olmuyacağını kullanmam gerektiğini hatta her kadının mutlaka bir 6 ay kullanması gerektiğini söyledi ama ben ne yapıcam karar veremiyorumm korkutuyolar çocun olmaz diye....

tatlım şöle diyim ben evlenmeden 1 ay önce yani son adetimde başladım ve bu şekilde 1 aene korundum evlilik yıldönumuzde bıraktım ve a o ay hamile kaldım kızımı emzirme dönemi bitincede 4 buçuk yıl kullandım ve sadece 2 kere hastalandım 3.ay hamile kaldım o malesef düştü ama korkma ben senin için iyi bi örneğim kimi insanların hap kullanmasada olmayacaktı belki ama hap kullandıkları için suç hapa kaldı dikkat etmen gereken hergun öğlen alıyosan öğlen sabahsa sabah geceyse gece zaman dilimi çok önemli bide antibiyotik ve alkol etkisiz hale getirebiliyo hapı bu arada Allah mutlu etsin cnm

tatlım şöle diyim ben evlenmeden 1 ay önce yani son adetimde başladım ve bu şekilde 1 aene korundum evlilik yıldönumuzde bıraktım ve a o ay hamile kaldım kızımı emzirme dönemi bitincede 4 buçuk yıl kullandım ve sadece 2 kere hastalandım 3.ay hamile kaldım o malesef düştü ama korkma ben senin için iyi bi örneğim kimi insanların hap kullanmasada olmayacaktı belki ama hap kullandıkları için suç hapa kaldı dikkat etmen gereken hergun öğlen alıyosan öğlen sabahsa sabah geceyse gece zaman dilimi çok önemli bide antibiyotik ve alkol etkisiz hale getirebiliyo hapı bu arada Allah mutlu etsin cnm

aminn... çok teşekkür ederim etrafımda gördüğüm herkese soruyorum ama bir çoğu onaylamıyo o yüzden bende ne yapacağımı bilememiştim peki gerçekten kilo yapıyomu yada tüy çıkartıyomu

aminn... çok teşekkür ederim etrafımda gördüğüm herkese soruyorum ama bir çoğu onaylamıyo o yüzden bende ne yapacağımı bilememiştim peki gerçekten kilo yapıyomu yada tüy çıkartıyomu

valla tatlım evlenirken de bende bunu duymuştum 1.70 e 50 kg ydim hatta cok sevindim bikaç kg alırım die neredee 1 gr bile almadım tuğlenmede yapmadı cnm

valla tatlım evlenirken de bende bunu duymuştum 1.70 e 50 kg ydim hatta cok sevindim bikaç kg alırım die neredee 1 gr bile almadım tuğlenmede yapmadı cnm

demekki bu kişiden kişiye değişiyo peki bir şey daha sormak istiyorm birkaç arkadaşım ilk gecelerinin ertesi gün zorlanmışlar oturrken falan bi arkadaşım 1 hafta önceden trosit sür hergün çok iiyi geliyo demişti bu konuda bi fikriniz varmı

Bende evlenmeden 1 ay önce başlamıştım dr kontrolünde.
2 sene hiç aksatmadan kullandım,ne kilomda artış,ne tüylenme çok şükür hiç birşey yapmadı..Çok memnun kalmıştım.

Artık d.k.hapları eskiye nazaran daha bi yan etkisiz..Dr a gidip eğer uygunsa vücudunuz kullanabilirsiniz bence..

Yaaaa sınr oluorum ılk olacgı ıcın bıde oylemı:)))) Arkadasım bende evlenmedn 13 gn once basladım o ay esımde korundu ondn sonra duznlı kullandım adetlerım gayet duznlıydı cıldım berrak parlktı ne sıvlce ne bısey mıs gıbıydım yasasın dogmkontrl hapı dıye ortalıkta gezıodum o derece:))) 2 bucuk sene kullandım gordugun gıbıde hamıleyım bunun cocuk olmazla alakası yok kaldı kı sırf korunma yontemı olrk degıl pek seyın tedavısınde kullanılıo dogmkontrol haplrı kısırlık yapsa drlr bekar kızlara verırmı:KK19: Sen korunmak ıstıosn once bı dr basvr ve fıkrını beyan et sonra gereklı bılgılerle bırlıkte kullanmaya baslaaa sımdıden mutluklr:))

çoook teşekkür ederim konuştum doktorla oda zaten öyle dedi bir çok şeyi düzenliyor dedi şimdi kesin karar verdim kullanıcam

Yaaaa sınr oluorum ılk olacgı ıcın bıde oylemı:)))) Arkadasım bende evlenmedn 13 gn once basladım o ay esımde korundu ondn sonra duznlı kullandım adetlerım gayet duznlıydı cıldım berrak parlktı ne sıvlce ne bısey mıs gıbıydım yasasın dogmkontrl hapı dıye ortalıkta gezıodum o derece:))) 2 bucuk sene kullandım gordugun gıbıde hamıleyım bunun cocuk olmazla alakası yok kaldı kı sırf korunma yontemı olrk degıl pek seyın tedavısınde kullanılıo dogmkontrol haplrı kısırlık yapsa drlr bekar kızlara verırmı:KK19: Sen korunmak ıstıosn once bı dr basvr ve fıkrını beyan et sonra gereklı bılgılerle bırlıkte kullanmaya baslaaa sımdıden mutluklr:))

aaaaaa bak ya ne güzel haberler veriyosun :) benim yaşım daha çok küçük (23 e girecem düğünden 2 ay sonra).. tabi bana göre küçük arkadaşlarımın bebeleri top oynuyo =) ama ben 25 olana kada düşünmüyorum yani müstakbel eşim şu an nişanlım olan şanslı beyefendi de 30 unu bulsun gerekli olgunlukta da değiliz bana göre çocuk için çok erken temmuzda düğünüm var ama şimdiden kendi kendime düşünüyorum kimseyle paylaşmadım ama sonuçta çocuk sorumluluğu anne üzerinde... hem eşim hem ben çocukluklarımızı atmadan çocuk yapmak hayal benim içinnn :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK5::KK5::KK5::KK5::KK6::KK6::KK6::KK6:ancak böle kazak atkı örerim :)

sorunlarımı anlattım şimdi sorumu sormam lazım====>>>> 3 yıl kullansam bi zarar ziyan olmaz yani dimi çünkü az bi süre değil =(

arkadaslarım bir şey sormak istiyorum düğünden önce doğum kontrol hakkında bilgi almak için dr ye gittiğinizde sizi muayene ediyor mu yoksa korunma yöntemlerinden bahsedip uygun olanı mı seçtiriyor nedir bunun aslı beni bilgilendirir misinz?

halt yemiş o çevrendekiler. neden çocuğun olmayacakmış?
ben 3 ay kullanıp 1 ay falan ara verdiğim zamanlar oldu, adet düzenim normale dönüyor hemen.
sigara kullanan 35 yaş üzerindeki kadınlar için hap tehlikeli.

yazz 24+4 adetin ilk gününden itibaren içtiğin takdirde hemen korumaya başlıyor.

X