Düğünler ve benim nikâhım

Arada çok ciddi farklar var bunu hepimiz biliyoruz.Sizin ne fark var dediğiniz zihniyet evlenmeyi prosedürde gören kişiler için geçerli.Ama ben evlenmek için değil de hayatımın dönüm noktalarından birinin kendi açımdan yeterli olması için çabalayan biriydim o yüzden bu konuya takıldım.Yoksa elbette gelinlik de giydim hem de gidip diktirdim istediğim gibi fakat konunun özü o değil benim için😊
Teselli değil ama mantıklı düşünmemi sağlayacak yorumlar diyorsunuz ama şu dediğinizde ki mantığı anlamak çok zor.

Hayatınızdaki dönüm noktası sevdiğiniz kişi ile aynı evi paylaşmaya başlamak değil mi? Ha düğün ha nikah, yetersiz kalan tam olarak ne? Tamam, bazı insanlar düğünün ihtişamına çok önem veriyor, o gün bir anı olarak kalsın istiyor. Sizin için de bu kadar önemliydiyse, keşke kimsenin lafına bakmayıp bekleseydiniz.

Bilmiyorum, zaten evlenip bir evde yaşamaya başlayan insanların aylar sonra düğün yapması çok tuhaf bence. Nikahına gittiğim birinin düğününe gitmem ben. İçinizde kaldıysa çok yakın arkadaşlarınızla evliliğin ilk yılını kutlamayı düşünmez misiniz? O da eğlenceli bir anı olabilir.

Kızlar selam, ben mart-nisan tarihlerinde evlendim.Ama malum koronada her yer kapalıydı hâlâ ve ben nikâh yapmak zorunda kaldım.Oysa öncesinde gayet güzel,büyük ve şık bir salon tutmuştum çok nezihti.Ama o dönem nişanlım bayram sonrasına ertelemek istemedi.Ailesi de ertelemeye yanaşmadı.Düğün masrafından değil zamanı boşuna ötelemiş oluruz herkes erteledi erteledi bundan beter oldular bazı kişiler haftaiçi yapmak zorunda bile kaldı diye.Bir de evi tutmuşlardı boşuna mı iki üç ay kira verilecek denildi derken bizim nikâh oldu.Nikâhıma davetliler girebildi 50-60 kişi sonrasında takı da gayet açık havada oldu.Ama bu aralar salonlar açıldı ve benim bir arkadaşım da geçen gün bana haber verdi düğünüm var şu salonda diye.Çok üzüldüm çok mutsuz oldum içimden bir şey koptu sanki.Şimdi bir yanım hep eksik kalacak gibi hissediyorum.Siz ne düşünüyorsunuz? Teselliden çok beni bu konuda mantıklı düşünmemi sağlayacak yorumlar bekliyorum canlar😞
Ee yapın düğününüzü. Şart mi nikahla bir arada olmasi. Dugun demek eglence demek. Istediginiz zaman yapin işte

Kızlar selam, ben mart-nisan tarihlerinde evlendim.Ama malum koronada her yer kapalıydı hâlâ ve ben nikâh yapmak zorunda kaldım.Oysa öncesinde gayet güzel,büyük ve şık bir salon tutmuştum çok nezihti.Ama o dönem nişanlım bayram sonrasına ertelemek istemedi.Ailesi de ertelemeye yanaşmadı.Düğün masrafından değil zamanı boşuna ötelemiş oluruz herkes erteledi erteledi bundan beter oldular bazı kişiler haftaiçi yapmak zorunda bile kaldı diye.Bir de evi tutmuşlardı boşuna mı iki üç ay kira verilecek denildi derken bizim nikâh oldu.Nikâhıma davetliler girebildi 50-60 kişi sonrasında takı da gayet açık havada oldu.Ama bu aralar salonlar açıldı ve benim bir arkadaşım da geçen gün bana haber verdi düğünüm var şu salonda diye.Çok üzüldüm çok mutsuz oldum içimden bir şey koptu sanki.Şimdi bir yanım hep eksik kalacak gibi hissediyorum.Siz ne düşünüyorsunuz? Teselliden çok beni bu konuda mantıklı düşünmemi sağlayacak yorumlar bekliyorum canlar😞
Benim arkadaşım geçen yıl nikah kıydılar sadece anne baba ve kuzenleri gitti snra aynı evde yaşamaya başladılar bu yılda açık havada düğünleri olacak öyle herkesi davet edecekler bir nevi takı gelsin 😂

Kuzenim 2020 Ekim ayında nikah yaptı evlendi, 10 temmuzda salonda düğün yapacaklar. Yani biraz garip bi durum oluyo böylede ama şartlar böyleydi içinizde kalmasın sizde isteyin düğün.

2 yıl önce evlendim bana düğün hala saçma geliyor. Düğünü dönüm noktası gibi görmek daha da uzak bir düşünce benim için ve evlilikte düğünün içinde kalması aklıma takılacak en son şey olurdu herhalde.
Eğlence için sadece düğün gerekmiyor yine bir yere arkadaşlarınızı davet edip uçuş uçuş elbise giyip eğlenebilirsiniz de ama evlilik olduktan birkaç ay sonra "düğün" adında davetin saçma olduğunu düşünüyorum.

Evlenmişsiniz, nikahınıza davetlileriniz gelmiş takısını takmış. Şimdi yeniden davet verseniz büyük ihtimal katılım az olur.

Yerinizde olsam düğün vs gibi yeniden yapıp masraf yapacağıma eşimle güzel bir tatil ayarlar çatır çatır o parayı yerdim

Biz bir kere Türkiyede böyle cok güzel bir restoran gördük, cok güzel terasi vardi .Orda o kadar güzel bir davet verilirdi ki disarda. Sahsen öyle bir yere kücük bir kutlama yaparim en sevdiklerimle.

Canım ilk evliliğimde düğünümü 400 kişilik yemekli, içkili, müzikli vs otel düğünü şeklinde yaptım. 2,5 yıl sonra boşandım, Hiçbir maddi sorunumuz yoktu, anlaşamadık ayrıldık. 5 ay önce pandemi kısıtlamaları içinde 30 kişilik nikahla yeniden evlendim. Doğru düzgün altın takan olmadı. İnan zerre kadar umurumda değil. Öte yandan imkanım olsa da düğün yapmazdım, başkalarını eğlendirdiğin, yorulduğun, doğru düzgün yemek yiyemediğin organizasyona milyonlar ödemeye ne gerek var, birkaç ülke gezeceğiniz güzel bir yurt dışı tatiline gidin o parayla :KK66:

küçük bir davet ve organizasyon verin

İçinizde kalmasın.

Biliyorum sonradan hep yara oluyor bunlar

Bence düğüne o kadar para dökeceginize eşinizle bir tatile gidin :) zaten takılar takılmış boşa masraf olur ama tatilden pişmanlık duymazsınız balayına gidin

Teselli değil ama mantıklı düşünmemi sağlayacak yorumlar diyorsunuz ama şu dediğinizde ki mantığı anlamak çok zor.

Hayatınızdaki dönüm noktası sevdiğiniz kişi ile aynı evi paylaşmaya başlamak değil mi? Ha düğün ha nikah, yetersiz kalan tam olarak ne? Tamam, bazı insanlar düğünün ihtişamına çok önem veriyor, o gün bir anı olarak kalsın istiyor. Sizin için de bu kadar önemliydiyse, keşke kimsenin lafına bakmayıp bekleseydiniz.

Bilmiyorum, zaten evlenip bir evde yaşamaya başlayan insanların aylar sonra düğün yapması çok tuhaf bence. Nikahına gittiğim birinin düğününe gitmem ben. İçinizde kaldıysa çok yakın arkadaşlarınızla evliliğin ilk yılını kutlamayı düşünmez misiniz? O da eğlenceli
Düğüne harcanacak parayla güzel bir balayına giderseniz daha mutlu olabilirsiniz bence.
Balayına gittik😬

Bazı şeyler insanın içinde ukte kalır sizin de öyle olmuş. Bence durumlar da belli olduğu için en kısa sürede bir organizasyon yapın verin davetinizi içinizde kalmasın. Her düğün davetinde böyle hissetmemek için ben olsam bunu yapmaya çalışırdım. Gelenlerle kutlarsınız gelemeyenler de katılmaz ama siz hayalinizi gerçekleştirmiş olursunuz en azından.

ben kına gecesiz nişansız düğünsüz sadece bir nikahla evlendim düğüne yapılacak masrafıda eşim benim hesabıma yatırdı bende zamanında altına yatırmıştım şimdi altında yükseldi. İçinizde kalacaksa düğün yapın ama kalmayacaksa milleti eğlendirene kadar cebinizde kalsın

X