Dünya hayatı ve şükür........

ZARUTEL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2013
284
12
ALLAHIM BİZ GÜZEL KULLARINA NELER OLUYOR.............ŞÜKÜR ETMEYİ UNUTTUK.EN UFAK BİR SIKINTIDA İSYAN BAYRAKLARINI ÇEKİYORUZ.NERDEYSE GÜLMEYİDE UNUTTUK.RABBİM SEN BİZE YARDIM ET.DOĞRU YOLU GÖSTER.VERDİĞİN VE VERECEĞİN HER ŞEY İÇİN ŞÜKÜRLER OLSUN.

1) “Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak (Allah’tan) yardım dileyin; Şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir.”
Bakara 153
2) “Andolsun ki sizi biraz korkuyla, biraz açlıkla ve biraz mal, can ve ürünlerden yana eksiltmekle deneriz; öyleyse sabredenleri müjdele.”
Bakara 155
3) “İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı tarafına çevirmeniz değildir. Fakat iyilik, o kimselerin iyiliğidir ki, Allah’a ve ahiret gününe, meleklere, kitaplara ve nebilere iman etmişlerdir. Mal sevgisine rağmen onu yakınlarına, yetimlere, düşkünlere, yolda kalmışlara ve kölelerin kurtuluşuna vermişlerdir. Namazı kılmış, zekât vermiş, ahitleştikleri zaman, ahitlerini yerine getirmişlerdir. Zorda, darda ve savaşta sabırlıdırlar. İşte doğruyu söyleyenler onlardır; takva sahibi olanlarda onlardır.”
Bakara 177
BELKİ BUNLAR BİRAZ OLSUN ŞÜKÜR ETMEMİZE YARDIMCI OLUR.KALP ÇOK ÖNEMLİ BİR ORGANDIR.ARADA CİLALANMASI LAZIM.

şükürü unuttuk malesef onlar yetmiyor dahada fazlasını istiyoruz

insanoğlu nankördür.evet hep daha fazlasını istiyor.fakat malına, canına, evladına bir şey olunca nerde bir yanlışlık yaptım diyor.ahhhhhhhh ediyor fakat artık iş işten geçtiiiiiiiiii.

X