Dünyanın en gereksiz insanıyım..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bloom95

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2021
10
-10
29
Selam kızlar ben liseden beri bu siteyi takip ediyorum konu açmak şimdi nasip oldu. Yeni 26 yaşıma basmış bulunmaktayım ön lisans mezunuyum alanımla ilgili asla iş bulamıyorum şuan evdeyim ama esas konu başka benim bu yaşa kadar hiç sevgilim olmadı hani ben artık genç kız değilim genç bi kadınım ama sıfır tecrübe... yanlış anlaşılmasın sadece neden sevilmedim bunu bilmeyi çok isterdim. Çirkin değilim kafası çalışmayan biride değilim ama yok asla kimse yanaşmadı yanıma. Arkadaşlarımdan henüz evlenen olmadı ama aileden benden küçük kuzenlerim falan hep evlendi hatta geçenlerde 30 yaşındaki kuzenim “kocasızlık nasıl gidiyor” dedi. Ailede herkes tarafından gelecekte bekar olcak kişi olarak kodlanmış bulunmaktayım. Bu yaşıma kadar asla öyle meraklarım olmadı ama hormonlar heralde bilemiyorum hatta 22 yaşındayken falan arkadaşlarla dalga geçerdik genç yaşta nişanlanan kişilerle hani hepimiz modern tiplerdik. Aslında konu evlilikte değil tam olarak ne bilmiyorum belkide hiçbir hayalimin gerçekleşmemiş olması... Ergenliğimden beri en büyük hayalim yurtdışına çıkmaktı çıkamadım. Güzel bi işim olsun istedim(en azından kendi bölümümle ilgi) olmadı. Bana aşık olan kimse zaten olmadı. Hayatımda mutlu birisi olsaydım zaten evlilik derdine düşmezdim ama mutsuzum. Birde son olarak belkide en önemlisi YAŞLANIYORUM.. Kendi yaşıtım erkekler 20lik kızlara ilgi duyuyor bilemiyorum kızlar sizce koca bulmak için geç mi kaldım????

Evlenince gerekli insan mı olacaksınız? Veya evlenince insanlar dahamı değerli oluyor?
26 yaş ne ki ya.. gençliğinizin baharındasınız yapmayin düşünmeyin böyle seyler.

Kardeşimde sizinle aynı yaşta, anneme ve bana böyle söylese ne kadar kızarız. Doğru kişi henüz karşınıza çıkmamış olay bu sadece.

Iş meselesine gelince, bence iş bulmaya odaklanırsaniz aklınızdaki bu yanlış duşuncelerden kurtulursunuz

Önemli olan evlenmek degil, iyi bir evlilik yapmak. Sahsen 30 yasimdan sonra evlendim. Bunu hic kompleks yapmadim. Erken yasta evlenenleri de gördük. Bana biraz bosluktasiniz gibi geldi su is konulardan dolayi
Ya evet evlenmek değil önemli olan ama benim bu zamana kadar hiç sevenim ilgi gösterenim olmadı ne bileyim insan istiyor

Evlenince gerekli insan mı olacaksınız? Veya evlenince insanlar dahamı değerli oluyor?
26 yaş ne ki ya.. gençliğinizin baharındasınız yapmayin düşünmeyin böyle seyler.

Kardeşimde sizinle aynı yaşta, anneme ve bana böyle söylese ne kadar kızarız. Doğru kişi henüz karşınıza çıkmamış olay bu sadece.

Iş meselesine gelince, bence iş bulmaya odaklanırsaniz aklınızdaki bu yanlış duşuncelerden kurtulursunuz
Ya mesele evlenmek değil mesele asla sevilmemek

Genşler evlenmek bir statü değil ya
Valla değil
Evliliği statü veya başarılı hissetmek için yapmayın
İnsan evlendi diye niye kendini daha işe yarar hissetsin?
Hiç mi hayatta bir başarınız amacınız yok?
İyi bir evlilik yaptın diye mutlu olursun şükredersin filan
Ben üzülüyorum gerçekten mesela bazı kızlar evlendi diye kendini ayrı boyutta görüyor ya

Sevgilin olmasi, evlenmek, cocuk yapmak bunlar basari degil ki. Kendini bunlarla onemli kılamazsin.
Bence kisisel sorunlarinla yuzlesmelisin.

Aman boşver ben de 26 olucam. Benim bir sürü oldu sevgilim ama hepsi bitti hepsi boş çıktı. Keşke hiç biri olmasaydı 😂 en azından boşa vakit kaybetmemiş oldun

Genşler evlenmek bir statü değil ya
Valla değil
Evliliği statü veya başarılı hissetmek için yapmayın
İnsan evlendi diye niye kendini daha işe yarar hissetsin?
Hiç mi hayatta bir başarınız amacınız yok?
İyi bir evlilik yaptın diye mutlu olursun şükredersin filan
Ben üzülüyorum gerçekten mesela bazı kızlar evlendi diye kendini ayrı boyutta görüyor ya
Amaçlarımın, hayallerimin hiçbirini gerçekleştiremedim ki

Konu sahibi sizi anlıyorum sevilmemek gerçekten zor bir şey olmalı.

Bunun 2 nedeni olabilir.
Ya çok havalisiniz kimsenin teklifini kabul etmem şeklinde.
Ya da kendinize bakmıyorsunuz.

Cevabi sizde.

Evlenmek için acele etmeyin zamani geldiğinde hayırlı kişiyle evlenin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X