Düşen süt dişi yerine yenisi ne zaman çıkar?

dipsiz kuyu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2014
2.321
4.999
38
Herkese merhaba başlıktan da anlaşılacağı üzere, benim 7 yaşındaki oğlumun üst ön dişi düştü nerdeyse 2 ay olacak ama hala yerine yenisi gelmedi diş doktoruna randevu aldık ama daha 10 gün var randevuya. Bu durum normal mi netten baktım ama pek bişey bulamadım. Böyle bir durumla karşılasan var mı??

Benim oğlumda 7 yaşında.Nerdeyse 4 ay sonra cıktı.hatta 1 aydır hala tamamı çıkmadı dişin.ben de sizin gibi kaygılanmıştım.

Herkese merhaba başlıktan da anlaşılacağı üzere, benim 7 yaşındaki oğlumun üst ön dişi düştü nerdeyse 2 ay olacak ama hala yerine yenisi gelmedi diş doktoruna randevu aldık ama daha 10 gün var randevuya. Bu durum normal mi netten baktım ama pek bişey bulamadım. Böyle bir durumla karşılasan var mı??
Benim kızımda 6 yaşında dün fark ettik 3 dişi sallanıyor ben düşünce hemen çıkar saniyordum demek bu kadar uzun sürebiliyor
Peki sallandiktan sonra ne kadar sürede dustu

bazısınınki erken çıkar bazısınınki geç

hatta bazen o diş çıkmadan yandaki de düşer

ilk diş çıkmadan ikinci çıkar ya da dişin biri hızlı biri yavaş çıkabilir

eğer kırılma vs olmadı, kendisi çıktı ise yenisi gelir aceleye gerek yok

bol proteinli bir beslenme uygulayın

Çocuğum yok ama kendiminkini hatırlıyorum
Ön iki dişim epey sonra çıkmıştı tekrar
Belki 4 belki 6 ay sonradır
Çocuk yaşta süre bana uzun gelmediyse tabi
Resimlerde filan gülemezdim dişlerim yok diye :KK70:
Çıktıktan sonra da yine uzun süre ayrık duruyorlardı
30 yaşıma geldim sağlam ve sorunsuzlar
Normaldir bence

Benimde oğlum 7 yaşındayken öndeki dişleri düştü .Sol ön dişinin yerine gelen dişi tam 6 ay sonra çıkmaya başladı .
Bende sizin gibi çok endişelendim . Diş doktoruna götürdüm . Her dişin yerine gelme hızı farklıdır dedi. . Yenisi yerine gelecektir merak etmeyin, endişeniz bana 6 yıl önceki beni hatırlattı ☺️

Benim kızımda 6 yaşında dün fark ettik 3 dişi sallanıyor ben düşünce hemen çıkar saniyordum demek bu kadar uzun sürebiliyor
Peki sallandiktan sonra ne kadar sürede dustu
alt ön iki dişi ilk düşenler onlar hemen çıktı. Sallandıktan sonra çok 1 ayı bulmadı düşmesi.

Benimde oğlum 7 yaşındayken öndeki dişleri düştü .Sol ön dişinin yerine gelen dişi tam 6 ay sonra çıkmaya başladı .
Bende sizin gibi çok endişelendim . Diş doktoruna götürdüm . Her dişin yerine gelme hızı farklıdır dedi. . Yenisi yerine gelecektir merak etmeyin, endişeniz bana 6 yıl önceki beni hatırlattı ☺️
Teşekkür ederim cevabınız için içim rahatladı biraz :dua:

Benimde on dislerimin cikmasi cok uzun surmustu sanirim 1 seneye yakin cikmamisti annem de doktora goturmustu ama doktor bir problem olmadigini soylemisti.

Oglumunda on disleri cok gec çıkmıştı az daha bende doktora götürecektim ama cikiyor. Yine de siz doktora gösterin mesela oğlumun sag da ve solda arka dışlerinden birer tanesi doğuştan yokmus. Sut disi olarak var ama onlar dokulunce altinda dis gelmeyecek boşta kalacaklar

X