Çocuk Hastalıkları Düşmeyen ateş

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Küveti ılık su ile dolduruyorum. 15 dakika içinde oturuyorum başını ıslatmiyorum. 39 dereceye gelince yapıyorum bunu. Çocuk suyun içinde oynuyor keyfi yerine geliyor hem de atesi düşüyor. 3 çocuğum var İkisinde denedim işe yaradı:)
Üç gün ateş gecmezse tehlikeli diye biliyorum.
Çocuk uzmanına götürün derim.cok Geçmiş olsun

Antibiyotiği içmiyorsa iğne isteyin
Ayrıca inatçı ateşlenmede iki ateş düşürücüyü dönüşümlü vermek etkili yöntemdir.
Aklınızda bulunsun :KK66:
2 tane kullanıyoruz canım kızım calpol diye bir ateş düşürücü var onu çok seviyor 1 kaşık verince 1 kaşık daha istiyor ama antibiyotiği içince kusuyor

Küveti ılık su ile dolduruyorum. 15 dakika içinde oturuyorum başını ıslatmiyorum. 39 dereceye gelince yapıyorum bunu. Çocuk suyun içinde oynuyor keyfi yerine geliyor hem de atesi düşüyor. 3 çocuğum var İkisinde denedim işe yaradı:)
Üç gün ateş gecmezse tehlikeli diye biliyorum.
Çocuk uzmanına götürün derim.cok Geçmiş olsun
Bende dün küveti doldurdum ılık suyla banyoyu çok sever normalde ama ağlamaktan sesi kısıldı

2 tane kullanıyoruz canım kızım calpol diye bir ateş düşürücü var onu çok seviyor 1 kaşık verince 1 kaşık daha istiyor ama antibiyotiği içince kusuyor
Anladım
Kulak iltihabı şakaya gelmez.
İlerde hasar bırakır tedavi edilmezse.
Biran önce doktorunuzla görüşün
Geçmiş olsun :KK66:

İltihap oldugu surece ates kolay kolay dusmez. İlk gun serum yemisti kizim. Sonra doktoru 3 igne verdi. 1 haftada antibiyotik surup. Sonunda gecti. 4 5 gun dolven-calpol verdik 4 saatte bir. Atesini bastirdi biraz olsun. Acil doktorlsrinin hicbir faydasini gormedim daha. Kendi doktoruna tekrar gidin

eeee çocuğu götürdünüz mü çocuk doktoruna
inşallah götürmüşsünüzdür

Evet arkadaşlar doktora götürdüm bugün doktoruna. Acil doktorunun yazdığı antibiyotik ağır bir antibiyotikmiş ve bünyesine ağır gelmiş doktorumuz başka bir antibiyotik başladı bakalım. Yardımcı olan arkadaşlara Teşekkürler. .

Merhabalr cok gecmisnolsun benimde kizim 1.5 yasinda ve yaklasik ara ara atesi cikip dusuyor ozel bir hastaneye goturdum uzman doktora idrar enfekaiyonu demisti 1 hafta ilac kullandik iyi geldi 10 gun kadar hic cikmadi atesi dunden beri tekrar 39 40 lari gormeye basladik yavrum derdinide anlatamiyor tekrar uzmana giturduk bakti iltihap kulak bogaz hicbirsey gozukmedi bizden tekrar idrar kulturu istedi sayet idrarda tekrar enfeksiyon cikarsa universiteye sevkedicem dedi insalh kotu biraey cikmaz demem o ki idrar tahlilide baktirin cunku kiz cocuklari cok hassas olurlar enfeksiyon konusunda rabbim sifa versin

Merhabalr cok gecmisnolsun benimde kizim 1.5 yasinda ve yaklasik ara ara atesi cikip dusuyor ozel bir hastaneye goturdum uzman doktora idrar enfekaiyonu demisti 1 hafta ilac kullandik iyi geldi 10 gun kadar hic cikmadi atesi dunden beri tekrar 39 40 lari gormeye basladik yavrum derdinide anlatamiyor tekrar uzmana giturduk bakti iltihap kulak bogaz hicbirsey gozukmedi bizden tekrar idrar kulturu istedi sayet idrarda tekrar enfeksiyon cikarsa universiteye sevkedicem dedi insalh kotu biraey cikmaz demem o ki idrar tahlilide baktirin cunku kiz cocuklari cok hassas olurlar enfeksiyon konusunda rabbim sifa versin
Bizim şükür ateşimiz geçti ama huzursuzluk asabilik diz boyu. . Yemek yemiyor uyumuyor sürekli mızırdanıyor azı dişleri çıkıyor onunla alakalı sanırım Allah biz annelere sabur versin sizede çok geçmiş olsun

Bizim şükür ateşimiz geçti ama huzursuzluk asabilik diz boyu. . Yemek yemiyor uyumuyor sürekli mızırdanıyor azı dişleri çıkıyor onunla alakalı sanırım Allah biz annelere sabur versin sizede çok geçmiş olsun

besin değeri yuksek çorba yap hem yemesi kolay hem vitamın almaya devam eder,
çok geçmiş olsun

besin değeri yuksek çorba yap hem yemesi kolay hem vitamın almaya devam eder,
çok geçmiş olsun
Canım çok denedim gördüğüm tarifi deniyorum belki sever de yer diye ama sonuç hüsran. Kaşığı görünce kaçacak yer arıyor resmen beni sömürüyor sütten kesmek istiyorum bir kaç denemem oldu onuda başaramadık kendini yere atıyor anne meme diye .. bende dayanamayıp veriyorum beni emdiği için de yemek yemiyor

kendı yemesını denedimi hiç altına örtü ser bırak kendı yemeye çalışsın oynasın ne yerse o kar ,

allah yarımcın olsun canım ,

kulak iltihabinda doktorunuz kulak damlasi vermiyormu?
neden hemen antibiotik veriyorlar, cok sacma.

fazla ate$ dusurucu vermekten yana degilim ben, ates vucudun bazi virus ve bacterilere verdigi bir tepkidir. (bazi virus ve bakteriler bu yuksek atesten ölur veya guc kaybeder) yani siz ates dusurucu verdiginiz surece, bu dogal sureci durduruyorsunuz.

kulak iltihabinda doktorunuz kulak damlasi vermiyormu?
neden hemen antibiotik veriyorlar, cok sacma.

fazla ate$ dusurucu vermekten yana degilim ben, ates vucudun bazi virus ve bacterilere verdigi bir tepkidir. (bazi virus ve bakteriler bu yuksek atesten ölur veya guc kaybeder) yani siz ates dusurucu verdiginiz surece, bu dogal sureci durduruyorsunuz.
Haklı olabilirsin canım devlet hastaneleri bu konularda fazlasıyla duyarsız oluyor özellikle çocuk acilleri.. nihayet bitti şu an iyiyiz ama tekrarlaması an meselesi

Haklı olabilirsin canım devlet hastaneleri bu konularda fazlasıyla duyarsız oluyor özellikle çocuk acilleri.. nihayet bitti şu an iyiyiz ama tekrarlaması an meselesi

cok cok gecmis olsun canim, insallah tekrarlamaz.

X