Düşüğe bağlı kürtaj sonrası üstüste kimyasal gebelik ve rahim filmi sonrası hamilelik

rinaa

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
23
18
34
Merhaba 1 sene önce söz vermiştim kendime yaşadığım süreçleri atlattıktan sonra burdan paylaşmak ,bir nebze sakinleşip vazgeçmeden yola devam edebilsin bunları okuyan hanımlar🌸
Geçen sene gebeliğimi öğrendikten sonra 6. Hafta kalp atışı duydum doktor kanamam olduğunu söyledi progestron verdi 1 hafta sonra gittiğimde artık ilacı bırakabilirsin dedi ,bıraktım ve 8. Hafta düşük yaptım kürtaja alındım.O aydan itibaren araştırmalarım sonucu çok tanınan doktorların psikolojik olarak hazırsanız beklemeye gerek olmadığıyla ilgili açıklamalarından sonra hemen denemeye karar verdik.Beta değeri çıkıodu ama kürtaja bağlı düşmeyen beta mı yoksa hamilelik varmı ayırt edemedik.Sonra adet oldum.1 sene boyunca 2-3 ay ara verdiğim zamanlar hariç hep kimyasal gebelik geçirdim.11 ay sonra rahim filmi çekildim artık son umudum oydu neden olmadığının hiç bir gerekçesi yoktu.benim ve eşim tarafındanda.Rahim filminden sonra 2. Denemede tamda artık vazgeçtiğim ay sadece 1 kerelik ilişkiyle hamile kaldım. Şuan 3 aylık gebeyim.1 çocuğum var zaten diye artık kabullenmiştim olmazsa vardır bir hayır diye.Nasip oldu çok şükür.Herkesin hikayesi farklıymış onu anladım.Olumsuz yorumları okuyup kendi hikayenizde yaşanmasına sebep olmayın ben çok okudum pişmanım.Olumsuz cümlelerin sonunu getirmeden kapatın o sayfayı oncelıkle.onun dışında küçük bir tavsiye kürtaj veya düşükten sonra betanız sıfırlanmadan denemeyin vücut yeni gebeliği kabul etmiyor.mutlaka hamile kalanda vardır ama benim deneyimim bu.3-6 ay denemenizde olmadıysa üşenmeden rahim filmine gidin ben 1 sene beklemeseydim diyorum.kimyasal gebelik yaşadığım veya o ay hiç hamile kalamadığım aylarda hep yumurta takibi çatlatma iğnesi fln oldum.Yine bir tavsiyem düzenli adet görüyorsanız yumurtlama gününden 1 gün once bi gün sonra ilişkiye girin sonra bekleyin nasipse olcaktır.yumurta takıbının kadında stres yaptıgını düşünüyorum öyle oldugunuda asla kabullenmıosunuz.ben 1 ay hastaneden doktordan uzaklastırdm kendımı ve mucize oldu.derlerdide inanmazdım.Kimi hikayelerde her zaman mutlu sonla bitmiyor ama ne olursa olsun şükür ve sabırla Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.Gönlünüzü ferah tutun uzak yada yakın bir gün öyle bir anda olucakki hissettiğim şeyi anlayacaksınız.Sevgilerimle🌸

Aynu seyi bende yasadim dün kürtaj oldum. 7 haftalik hamileydim, hersey guzel gidiyor saniyorduk. 2. Kez ultrasona gittik 7 haftalik gebelikte bebegim 6 hafta 3 gunluk gorunuyordu. Tabi morallerimiz bozuldu. 8.500 betahcg hormanida dusuk cikti. 5 gun bekleyelim dedi doktor. 5 gun sonra gittik malesef gelismedigini ve kalp atisinin olmadigini soyledi. Dünde kürtaj oldum. Okadar cok uzuluyorum ki okadar cok icim yaniyor ki. Korkuyorum 2. Ye hamile ne zaman kalicam kalsam yine aynisini yasarmiyim bilmiyorum.

Aynu seyi bende yasadim dün kürtaj oldum. 7 haftalik hamileydim, hersey guzel gidiyor saniyorduk. 2. Kez ultrasona gittik 7 haftalik gebelikte bebegim 6 hafta 3 gunluk gorunuyordu. Tabi morallerimiz bozuldu. 8.500 betahcg hormanida dusuk cikti. 5 gun bekleyelim dedi doktor. 5 gun sonra gittik malesef gelismedigini ve kalp atisinin olmadigini soyledi. Dünde kürtaj oldum. Okadar cok uzuluyorum ki okadar cok icim yaniyor ki. Korkuyorum 2. Ye hamile ne zaman kalicam kalsam yine aynisini yasarmiyim bilmiyorum.
Çok zor evet ama geçecek iyi olacaksınız🌸 betanızın sıfırlanmasını takip edin sonra tekrar deneyin şükredinki hamile kalabiliyorsunuz.Yaşadığınız süreci şu şekilde daha kolay kabullenebilirsiniz.Bebek sağlıklı olmadığı için gitti..Olumlu güzel şeyler düşünün inanın sonu iyi olacak🙏Folikasiti bırakmayın🌸

Çok zor evet ama geçecek iyi olacaksınız🌸 betanızın sıfırlanmasını takip edin sonra tekrar deneyin şükredinki hamile kalabiliyorsunuz.Yaşadığınız süreci şu şekilde daha kolay kabullenebilirsiniz.Bebek sağlıklı olmadığı için gitti..Olumlu güzel şeyler düşünün inanın sonu iyi olacak🙏Folikasiti

Tesekkur ederim. Evet folikasiti birakmayacağım. Cok uzuldum ama gececek birdaha hamile kalacagim inaniyorum🙏🏻❤️

Bende 5 haftalık olmustum bugun betam 255 kadar cıktık doktor guzel dedi sonra bı anda düştü betam.. Kımyasal gebelık denıldi..suan kanamam yok, doktor 2 3 gune olur dedi, olmassa kürtaj yaparız dedi... Tüp bebek ti benım ki.. 2.denememizdi..bu hıc tutmamasından daha zormus... İcinde bi bebek oldugnu bılmek,ama bı kac gun sonra kaybedecegını bılmek daha zormus... İcim cok acıyo

Aynu seyi bende yasadim dün kürtaj oldum. 7 haftalik hamileydim, hersey guzel gidiyor saniyorduk. 2. Kez ultrasona gittik 7 haftalik gebelikte bebegim 6 hafta 3 gunluk gorunuyordu. Tabi morallerimiz bozuldu. 8.500 betahcg hormanida dusuk cikti. 5 gun bekleyelim dedi doktor. 5 gun sonra gittik malesef gelismedigini ve kalp atisinin olmadigini soyledi. Dünde kürtaj oldum. Okadar cok uzuluyorum ki okadar cok icim yaniyor ki. Korkuyorum 2. Ye hamile ne zaman kalicam kalsam yine aynisini yasarmiyim bilmiyorum

Hiç üzülmeyin bende 12 haftalık bebeğimin kalbi durdu kürtaj oldum ilaçla düşürdüler erkekmiş bebiş harşeyi gelişmişti çok kötü oldum 2021.28 Aralık'ta oldum kürtaj ağlamaktan gözlerim şişmişti ginada Allah'ın gücüne gitmesin diye çok şükür evladım var birtane çok şükür geçer buda dedim ve bir hafta önce ay başım gecikti test yaptım inaninki sevinmekle korkmak arasında kaldım iki çizgi görünce maalesef uzun sürmedi kanamam oldu hastaneye bile gitmedim

Hiç üzülmeyin bende 12 haftalık bebeğimin kalbi durdu kürtaj oldum ilaçla düşürdüler erkekmiş bebiş harşeyi gelişmişti çok kötü oldum 2021.28 Aralık'ta oldum kürtaj ağlamaktan gözlerim şişmişti ginada Allah'ın gücüne gitmesin diye çok şükür evladım var birtane çok şükür geçer buda dedim ve bir hafta önce ay başım gecikti test yaptım inaninki sevinmekle korkmak arasında kaldım iki çizgi görünce maalesef uzun sürmedi kanamam oldu hastaneye bile gitmedim
İnşallah en kısa zamanda herşey kalbinizden geçtiği gibi hayırlısıyla nasip olsun🙏Bende benzer şeyleri yaşadım aynı duyguları şükür evladım var dedim ama nasip oldu 🌸

Bende 5 haftalık olmustum bugun betam 255 kadar cıktık doktor guzel dedi sonra bı anda düştü betam.. Kımyasal gebelık denıldi..suan kanamam yok, doktor 2 3 gune olur dedi, olmassa kürtaj yaparız dedi... Tüp bebek ti benım ki.. 2.denememizdi..bu hıc tutmamasından daha zormus... İcinde bi bebek oldugnu bılmek,ama bı kac gun sonra kaybedecegını bılmek daha zormus... İcim cok acıyo
Benimkide aşılamaydı. Ama anlattigim gibi oldu. İnanin bende ayni seyi dusunmustum, hic tutmamasindan daha iyiymis keske bunu yasamasaydim dedim ama, simdi 3 hafta gecti kurtaj olali daha iyiyim daha gucluyum. Yine hamile kalacagiz evet bu surecte belki cok korkucaz ama inanin hersey daha guzel olacak. İcin cok cok acicak ama gecicek esinle gez dolas aklini dagit. Her gecen gun daha iyi olacaksin. 🙏🏻

Merhaba, çok üzüldüm sizin için inşallah gelmiş geçmiş olsun.
Uzun zamandır buralardan uzaktım. Yazdıklarınızı görünce gerçekten üzüldüm ve size kendi hikayemi anlatmak istedim. Belki size ve daha birçok kişiye bir umut olur. Gerçi benim yolum daha uzun ama şu an bunun olması bile bir mucize gibi.
Neyse uzatmıyayım. Benim hikayem çok uzun ve acılıydı tabi artık kabullenmiştim. İlk olarak 46 yaşındayım :sampiyon: 17 yıllık evliyim. 2 normal gebeliğim, 1 aşılama ve 2 tüp bebeğim var. 2 normal gebeliğim ve ilk tüp bebek hamileliğim 8 haftalık kalp atışları olmamamsı sebebiyle kürtajla sonlandı. Son tüp bebeğim 2016 da dış gebelik oldu. Ve böylece bizim için bu hayal bitmiş oldu.

Geçen hafta adet olmayınca menapoza giriyorum herhalde diye dr gittim. Hpv olduğum için LEEP ameliyatıda olmuştum hem smear veririm dedim. Dr muayene etti smear aldı. Olmaz ama genede bir gebelik testi yapalım dedi. Çıktım.
Ertesi gün bir bakayım ki bhcg 3500 :KK57:
Dedim keseyide görmedi dr dün genemi dış gebelik oldum bu yaştan sonra dedim.
Başka dr gittim dedi keseyi görüyorum HAMİLESİN :anneadayı:
Yani kısaca yazmaya çalıştım süreçleri o kadar çok ki yaşanan şeyler. Ama işte herşeyi geride kalmışken 46 yaşında hamileyim. Tabi benim yolum çok uzun daha birşey belli değil ama bu bile bir mucize gibi.
Yani umut herz aman var:dua:
3 tüp bebek,3 düşükten sonra hiç bir inancım kalmadı 2 ğün önce son düşüğüm yaptım.hiç bir şeye inancım yok.

Merhaba, çok üzüldüm sizin için inşallah gelmiş geçmiş olsun.
Uzun zamandır buralardan uzaktım. Yazdıklarınızı görünce gerçekten üzüldüm ve size kendi hikayemi anlatmak istedim. Belki size ve daha birçok kişiye bir umut olur. Gerçi benim yolum daha uzun ama şu an bunun olması bile bir mucize gibi.
Neyse uzatmıyayım. Benim hikayem çok uzun ve acılıydı tabi artık kabullenmiştim. İlk olarak 46 yaşındayım :sampiyon: 17 yıllık evliyim. 2 normal gebeliğim, 1 aşılama ve 2 tüp bebeğim var. 2 normal gebeliğim ve ilk tüp bebek hamileliğim 8 haftalık kalp atışları olmamamsı sebebiyle kürtajla sonlandı. Son tüp bebeğim 2016 da dış gebelik oldu. Ve böylece bizim için bu hayal bitmiş oldu.

Geçen hafta adet olmayınca menapoza giriyorum herhalde diye dr gittim. Hpv olduğum için LEEP ameliyatıda olmuştum hem smear veririm dedim. Dr muayene etti smear aldı. Olmaz ama genede bir gebelik testi yapalım dedi. Çıktım.
Ertesi gün bir bakayım ki bhcg 3500 :KK57:
Dedim keseyide görmedi dr dün genemi dış gebelik oldum bu yaştan sonra dedim.
Başka dr gittim dedi keseyi görüyorum HAMİLESİN :anneadayı:
Yani kısaca yazmaya çalıştım süreçleri o kadar çok ki yaşanan şeyler. Ama işte herşeyi geride kalmışken 46 yaşında hamileyim. Tabi benim yolum çok uzun daha birşey belli değil ama bu bile bir mucize gibi.
Yani umut herz aman var:dua:
Allah gönlünüze göre versin sağlıcakla doğsun inşallah,bende kadın hastalıklarından bir çok ameliyat oldum hormon ilaçları derken cok fazla kilo aldım,geçen yıl çölyak hastası çıktım ve 15 kg verdim. tüp bebek tedavisine tekrar başlamak için plan yaparken hamile oldugumu öğrendim 13 haftalık hamileyim ..gerçekten mucizelere inanıyorum artık.bir anlık boşlugumla ve üzüntümle sitem ettim Allaha ama dua etmekten ve inanmaktan hiç vazgeçmedim..Allahım sağlıcakla versin bebişlerimizi inşallah:)

Allah gönlünüze göre versin sağlıcakla doğsun inşallah,bende kadın hastalıklarından bir çok ameliyat oldum hormon ilaçları derken cok fazla kilo aldım,geçen yıl çölyak hastası çıktım ve 15 kg verdim. tüp bebek tedavisine tekrar başlamak için plan yaparken hamile oldugumu öğrendim 13 haftalık hamileyim ..gerçekten mucizelere inanıyorum artık.bir anlık boşlugumla ve üzüntümle sitem ettim Allaha ama dua etmekten ve inanmaktan hiç vazgeçmedim..Allahım sağlıcakla versin bebişlerimizi inşallah:)
Maşallah çok sevindim sizin adınıza. İnşallah Allah’ım bizede tüm isteyenlerede sağlıklı sıhatli evlatlar versin. Herşeyde vardır bir hayır diyeceğiz. Ben O kadar şeyden sonra kendimi şartlamamaya çalışıyorum. Adım adım ilerleyeceğiz inşallah. Anadolu yakasında doktor yada hastane tavsiyeniz var mı acaba?

Cok sevindim
Çölyak glutensiz beslenme kadınlık hormonlarına olumlu etki mi yaptı sizce?

Kesinlikle yaptı, adetlerim çok düzensizdi hatta ilaçsız asla olmazdim,ama çölyak tan sonra birkaç gün gecikmenin dışın da bir sorun en yaşamadım
Cok sevindim
Çölyak glutensiz beslenme kadınlık hormonlarına olumlu etki mi yaptı sizce?

Mart ayinda sizin icin dua etmistim ne kadar sevindim anlatamam🙏 Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin..benim bebisim dogdu 4 aylik oldu bile.Allah isteyen herkese nasip etsin.sevgiler🌺🙏🧿

X