Düşüğü nasıl hızlandırırim ?

SupurgesizCadiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
104
111
Kizlar öncelikle merhaba yardımcı olursanız çok sevinirim 17 Aralık 2020 de bebeğimin kalbi durması ile kürtaj oldum ve şimdi 1 aylık hamileyim bugün doktora gittiğimde değerinin düştüğünü öğrendik keseyi gördük doktorun yanında az kanamam geldi doktor düşük yapıyorsun dedi eğer pat diye kanaman gelirse 1 ay sonra gel dedi tekrar bakalım parça kalmışsa kürtaja alalım dedi eğer kanaman gelmezse 3 5 güne gel dedi ve bugün kanamam başladı adetimden az şuan tekrar kürtaj olup aynı şeyleri yaşamak istemiyorum şuan hiç iyi durumda değilim psikolojik olarak düşüğü nasıl hızlandırırim yada olmasını sağlayabilirim ?

Herkeste aynı olur mu bilmiyorum cnm ama benim 2 gün çok az gelmişti adet gibi 3 günün gecesi birden çoğaldı sakin olup bekle şuan seni çok iyi anlıyorum Allah yardımcın olsun en kısa zamanda sağlıklısını nasip etsin

İnsAllah kendiliğinden düşer benimkide araştırma yapilcak değerim düşünce artık Rabbim isteyen herkese nasip etsin sağlıklı şekilde inşallah

Merhaba Allah yardimcin olsun. Benimde 3 düsügum var . Ilk 2si kürtaj 3.sü düsüktü. Kanamayla gittim doktora ve o da 2 tane kürtajın var zaten kanaman baslamis dusmesini bekleyelim dedi. Bende eve gittim ve aglayarak agrıyla zıplamaya basladim. Kapıya tutunup sarktım. Esimin elinden tutup koltuktan asagi zipladim yavas yavas..Buyuk bi masaj aleti vardi onunla belime masaj yaptirdım. Cok gecmeden dusa kabine agriyla gittim ve kucuk kese dusmustu. Temiz bi kaba koydum genetige gonderdik. (Bunlar tavsiye degildir sadece kendi yaptiklarimi anlattim.) Umarim yardimci olmusumdur.

Merhaba Allah razı olsun hepsini deniyecegim. Peki araştırma yapıldı mı sizde yapıldıysa süreç nasıl ilerliyor yani nasıl bı testler yapılıyor ne kadar sürüyor

Çok zor durum bu arada Allah yardımcınız olsun Rabbim hayırlı sağlıklı bı evlat nasip etsin

Çok zor durum bu arada Allah yardımcınız olsun Rabbim hayırlı sağlıklı bı evlat nasip etsin
Amin sizdende Allah razı olsun. Tez zamanda sağlıklı, hayırlı evlat nasip etsin insallah. Şoyle anlatayim ben evlenip yalovada tasindim . Ailem izmirdeydi. Ilk 2 dusukte genetige gonderemedik cunku yalovada o imkan yoktu arastirma hastanesi gonderiyodu sanirim. Zaten ilk dusukleri cok ciddiye almiyolar 3ten sonra ciddiye aliyolar bence sacmalik. Neyse ben yinede bi genetik bolume izmirde tanidik vasitasiyla sira aldim gittik. Normalde yapmadiklarini 3 dusukten sonra yaptiklarini falan soyledi. Banada bu genetik testten daha once doktorum bahsetmisti. Doktorada boyle soyledim taa yalovadan geldim falan dedim. Esimede banada genetik test ve banada kan pihtilasma testi yapti. Normal cikti sonuclarimiz . Ve ben tekrar hamile kaldim ( bu arada pcos var kolay hamile kalamiyorum, aradan 1 yil gecti ). Sonra bana bu defa hamileligimde keseyi gormeyle birlikte kan sulandirici igne ve coraspirin basladilar. Bebek goruldu ama kalp atimi hic alinmadi 6 haftalikti tum gebeliklerim. Bu sefer izmire tasindik cunku tum doktorlar en iyisinin arastirma hastanesi oldugunu soyluyorlardi. Kanamam basladi zaten 2 kürtajm oldugu icin yasimda genc oldugu icin düsuk yapmamin benim icin daha iyi olcagni soylediler acikcasi hatta hemsire beni kenara cekti beni teselli edip durumu anlatti. Bende eve dönüp dediklerimi yaptim. Bu elektrikli masaj aleti vardi belime ondan yaptirdim annemlere, sonra bilere tuvalete oturmadimki genetige gonderebileyim. Herneyse genetik sonucu triploidy kromozomal anomali cikti bebegin. Tekrar genetige gittik bunu tekrarlanana bisey olmadigini bizde bi sorun olmadigini bu dollenme bölunme esnasinda olan bisey oldugunu ve kalitsal olmadgni falan soyledi. Bu arada tabi benim btun testlerim yapildi. Ben perinatoloji ye sira aliyordum. Riskli gebelik bölumu . Yani beni onun takip etmesini istedigim icin onlar herseye bakti hersey normal cikti sukur. Rahim filmi cekildim arkuat uterus cikti. Mr cekildim. Doktorum 3 dusugun olmasa yapmayabilirdik ama 3 dusugun oldugu icin histeroskopi yapilabilir dedi. Simdi onun kararini verme asamasindayim. Benim sana tavsiyem rahim filmini cektir. Esinle sana genetik baktir. Ve kan pihtilasmasi baktir. Yapabiliyosan bunlari arastirma hastanesinde yaptir. Herseyin bi zamani var. Uzulme isyan etme Allaha sigin. Gecikiyosa guzellesiyordur ben oyle derim hep. Kusura bakma uzun oldu sana belki yol gosterir diye yazmak istedim.

Teşekkür ederim anlattığın için şimdi bende Antalya'da oturuyordum ilk kurtajim orda gerçekleşti genetige gitti temiz çıktı 4 gün önce Kayseri'ye taşındım eşimin işi nedeniyle burda gittim şehir Hastanesi'ne araştırma hastanesi yok burda işte düşük yaptigimi kendi kendine düşmesini bekliyor doktorun yanında az kanamam geldi şuan azar azar var zipliyorum hopluyorum geliriyorum çok ağır kaldıramıyorum bel fıtığım var o yüzden eşime nasıl bakilicak bilmiyorum 3 ay izin alması yasak eşimde zaten azosperm di biz bitkisel tedaviyle 100.000 ne çıkardık öyle ilk gebeliğim oluştu o kürtajla oluşunca tekrar test yaptık 5 milyon oldu 700.000 bin hareketli şuan belki sperm kalitesinden olabilir diyoruz da benim aklımda şey var rahim filmi çok acı veriyormu ? Dediğin gibj Rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyor dur isyanimiz yok ama psikolaga gitmeyi düşünüyorum bu araştırma sürecinde sinir hastasıyım bide insAllah hayırlı sağlıklı şekilde tekrar evlat sahibi oluruz

Rahim filmi aci vermiyor 2017de kanamam başladı ve hicbirsey yapmamama ragmen kanama artarak çoğaldı ve kesem dustu sonra kanama azaldı ve gecti eger kanama başladı ise büyük ihtimalle kendi düşecektir ama biseyler yapmak istiyorsanız sıcak suyla duş alın ama suya oturmayın bence cunku kanama başladı ise rahim ağzı açılmaya başlamıştır cok geçmiş olsun bende dun kirtaj oldum kalbi durmus ins dusuk yaparsin kurtaj psikolojisine girmezsin

Teşekkür ederim İnsaAllah düşer Rabbim sizede sabır versin sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin

Teşekkür ederim İnsaAllah düşer Rabbim sizede sabır versin sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin
Ins cok sagolun ins sizde bu süreci hemen atlatırsiniz psikolojinizi bozmadan dusuk daha iyi imiş kurtaj psikolojsi cok zor Rabbim kimseyi düşürmesin dusuk sonrası gebe kalmak için beklemede olmuyor hem ins en kısa zamanda Rabbim saglikla nasip etsin

Rica ederim ne demek. Kan pihtilasma testinide mutlaka yapin. Rahim filmi agrisiz degil bunu acikca soyleyeyim. Ama o agri dayanilmayacak bi agri degil. Bana eczaneden 3 ilac aldirdilar. Biri antibiyotik biri agri kesici biride vajinadan vercekleri sivi. 3 defa vajinanzdan o ilaci veriyolar basincla verdikleri icin anlık bi agrr giriyor 3 defa sonrasi adet agrisina benzer bi agri. Ben olmadan once insanlar gozumu cok korkuttu. Hani dayanilmaz degildi. Cunku anlık bi agri. Gitmeden once ped takın mutlka benim 1 hafta kadar kanamam surdu . Bazilarinda bi iki gune bitiyomus sanirm tam bilmiyorum. Rahim filmnden once agri kesici ilac icin. Ben açtım tok olmam gerektigini soyledi aceleyle bseyler yemistim tok gidin.

Esinizle sizin genetik testinize kan alarak bakiyorlar. 10 dk lik bi islem.

Çok geçmiş olsun kesen düştü demişsiniz nasıl bir parçaydı acaba kaç haftalikti beta degeriniz düzenli artmismiydi?

Çok geçmiş olsun kesen düştü demişsiniz nasıl bir parçaydı acaba kaç haftalikti beta degeriniz düzenli artmismiydi?
Normal yuvarlak cay tabağı kadardi boyutu beta hcg filan düzgundu hatta 1 gün oncesinde muayene olmuştum yeri sekli güzeldi icinde yolksac vardi kan sulandirici kullanmıştım pgtli tup bebekti niye dustu doktor bir açıklama yapamadi

Beyaz pütür puturmuydu et parçası gibi bende ilk defa düşük yaptım da korktum düşük böylemi oluyor diye herşey yolundaymis aslında pgt olsa bile dusebiliyormus

Rahim filminde benide korkutmuslardi şimdi daha iyi oldu anlatmanız o zaman sıkıntı yok dediklerinizi yapicam teşekkür ederim

Maalesef benim 17 Aralık'ta kurtajim var onun psikolejisini yaşadım bida istemiyorum yaşamak ben de lavaboda bişey düşürdüm omu bilmiyorum kan toplanmasıydi avuç ayası kadar 1 aylıktı bebek iki tane kan pıhtısı vardı içinde tam ortasında kucukcuk sefaf balon vardı omu acaba doktor düşürürsen 1 ay sonra gel demişti kafam karisti

Bence kesedir o canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…