DÜŞÜK AMH DEĞERİ

alq

Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2022
32
4
32
Arkadaşlar merhaba şu anda 31 yaşındayım 26 yaşımda amh değerim 0.04 çıktı şu anda amh değerim 0.02 5 sene önce primer over yetmezliği hastalığımın olduğunu öğrendim her ay ilaçsız kendiliğimden adet oluyorum 1 senede 2-3 ay adet olmadığım oluyor fakat kanamam çok az bekarım ileride çocuk sahibi olamama ihtimalim olduğunu doktorum söyledi benim sorum şu amh düşük olanlar düzenli bir şekilde ilaçsız adet oluyor mu ve kanama miktarınız nasıl yardımcı olursanız çok sevinirim

yumurtalarınızı dondurun neden zaman kaybediyorsunuz? En fazla 1-2 seneniz var, doktor önermedi mi

Doktor yumurta dondurmayı söyledi fakat kızlığın bozulur dedi bir de şu an hayatımda kimse yok yumurta dondurmayı düşündüm ama hayatımda kimse olmadığı için mantıksız geldi kaldı ki bu sorunla beni kim kabul eder boşuna maddi manevi zorluk diye düşündüm eğer hayatımda birisi olsaydı hiç düşünmeden yumurtalarımı dondururdum ama şimdi yumurta dondursam karşıma birisi çıksa bile bu durumu ona anlatsam kabul edecek mi ben boşuna maddi manevi zorluk çektiğim ile kalacağım çok zor bir durum en fazla 1 2 seneye mi menopoza girerim

yumurtalarınızı dondurun neden zaman kaybediyorsunuz? En fazla 1-2 seneniz var, doktor önermedi mi
Doktor yumurta dondurmayı söyledi fakat kızlığın bozulur dedi bir de şu anda hayatımda kimse yok yumurta dondurmayı düşündüm ama hayatımda kimse olmadığı için mantıksız geldi kaldı ki bu sorunla kim beni kabul eder boşuna maddi manevi zorluk diye düşündüm eğer hayatımda birisi olsaydı hiç düşünmeden yumurtalarımı dondururdum ama şimdi yumurta dondursam karşıma birisi çıksa bile bu durumu ona anlatsam kabul edecek mi ben boşuna maddi manevi zorluk çektiğim ile kalacağım çok zor bir durum en fazla 1 2 seneye mi menopoza girerim???

Doktor yumurta dondurmayı söyledi fakat kızlığın bozulur dedi bir de şu anda hayatımda kimse yok yumurta dondurmayı düşündüm ama hayatımda kimse olmadığı için mantıksız geldi kaldı ki bu sorunla kim beni kabul eder boşuna maddi manevi zorluk diye düşündüm eğer hayatımda birisi olsaydı hiç düşünmeden yumurtalarımı dondururdum ama şimdi yumurta dondursam karşıma birisi çıksa bile bu durumu ona anlatsam kabul edecek mi ben boşuna maddi manevi zorluk çektiğim ile kalacağım çok zor bir durum en fazla 1 2 seneye mi menopoza girerim???
Karından da alabiliyorlar yumurtaları ama zor bir yöntem tabiki, en fazla 35 yaşına kadar dayanır yumurtalar belki daha az çünkü kaliteside çok azalıyor yaş ilerledikçe, hayatına girecek kişiye düşüncelerine bağlı, tüp bebek kadın için zor bi yöntem, yumurta dondurduğunda da onu etkileyen bir şey olmayacaktır maddi yön dışında, ama 38 yaşına gelip pişman olmakta var

çocuğunun olma ihtimali hiç olmadığını bilmesi bi erkek için daha zor olacaktır diye düşünüyorum

Karından da alabiliyorlar yumurtaları ama zor bir yöntem tabiki, en fazla 35 yaşına kadar dayanır yumurtalar belki daha az çünkü kaliteside çok azalıyor yaş ilerledikçe, hayatına girecek kişiye düşüncelerine bağlı, tüp bebek kadın için zor bi yöntem, yumurta dondurduğunda da onu etkileyen bir şey olmayacaktır maddi yön dışında, ama 38 yaşına gelip pişman olmakta var
Karından toplama yöntemini sordum doktor öyle bir şey yok vajinadan toplanacak kızlığın kesinlikle bozulur dedi bilmiyorum araftayım kendimi çok çaresiz hissediyorum bazen neden ben diye sorarken buluyorum kendimi sokakta ne zaman çocuğu olan bir anne görsem ya da birinin hamilelik haberini duysam içim acıyor canım yanıyor seçme hakkım elimden alınmış gibi hissediyorum yapacak hiç bir şey yok keşke diyorum şuan evli olsam tüp bebek vs. Tedavi olurdum ama evli de değilim elimden hiç bir şey gelmiyor hoş bu halde kim evlensin ki benimle

Prof dr. Volkan Turan karından yumurta topladığını söylemişti istersen bir araştır, sonra mecburi yumurta donasyonundan iyidir, çaresiz olduğunu düşünme, her şey bir anda oluverir belli olmaz

Prof dr. Volkan Turan karından yumurta topladığını söylemişti istersen bir araştır, sonra mecburi yumurta donasyonundan iyidir, çaresiz olduğunu düşünme, her şey bir anda oluverir belli olmaz
İstanbulda görev yapıyormuş prof Dr. Volkan turan ben istanbulda yaşamıyorum bilmiyorum hiç ümidim kalmadı benim açıkçası çok zor bir durum ama elden hiç bir şey gelmiyor

Yaz istersen o doktora ilgili bi doktor bilgi alırsın en azından, instagramdan bile cevap veriyor, yaptırmak zorunda değilsin, sonra keşke yaptırsaymışım diyeceğin şeyler yapma canım

Yaz istersen o doktora ilgili bi doktor bilgi alırsın en azından, instagramdan bile cevap veriyor, yaptırmak zorunda değilsin, sonra keşke yaptırsaymışım diyeceğin şeyler yapma canım
Tamam yazarım teşekkür ederim cevap verdiğin için rosecim

Ne demek canım, inşallah işin kolaylaşır bi çözüm bulursun

Arkadaşlar merhaba şu anda 31 yaşındayım 26 yaşımda amh değerim 0.04 çıktı şu anda amh değerim 0.02 5 sene önce primer over yetmezliği hastalığımın olduğunu öğrendim her ay ilaçsız kendiliğimden adet oluyorum 1 senede 2-3 ay adet olmadığım oluyor fakat kanamam çok az bekarım ileride çocuk sahibi olamama ihtimalim olduğunu doktorum söyledi benim sorum şu amh düşük olanlar düzenli bir şekilde ilaçsız adet oluyor mu ve kanama miktarınız nasıl yardımcı olursanız çok sevinirim
Benim amh de 0.58. Doktor çocuğun olmaz dedi tüp bebeğe yönlendirdi. Baya araştırdım. Amh değeri yükselmiyor diyor doktorlar ama bu sitede kaç kişi yazmış amh değerim şu değerden şu değere yükseldi diye. Amh dediğimiz yumurtalık rezervi oluyor. Ben de araştırdım yumurtalık rezervini artıran ve kaliteleştiren besinler, vitaminler, takviye edici gıdalar vs. Bunları uyguladım sonrasında 3 kere adet gördüm. 4. Yü de adet sandım oysa yerleşme kanamasıymış. Şuan gebeyim. Başka bir doktora söyledim ilk doktorun söylediğini. Doktor biz bu değerin normal olupta gebe kalamayanı da gördük değerin düşük olup gebe kalanını da gördük. Beslenmene dikkat et. Hareketsiz kalma yürüyüş yap. Stres yapmamaya çalış. Kaygı zaten yapmaman gerek. Kaygı gebeliği yüksek oranda engelliyor. Bol su iç. Bir de kafeini azaltman gerek. Yumurtalıklarınn kalitesi için omega 3, koenzim selenyum kullanabilirsin. Ben omega ile selenyum kullandım. Tam koenzim aldım 1 tane kullandım gebe olduğumu öğrendim.

Benim amh de 0.58. Doktor çocuğun olmaz dedi tüp bebeğe yönlendirdi. Baya araştırdım. Amh değeri yükselmiyor diyor doktorlar ama bu sitede kaç kişi yazmış amh değerim şu değerden şu değere yükseldi diye. Amh dediğimiz yumurtalık rezervi oluyor. Ben de araştırdım yumurtalık rezervini artıran ve kaliteleştiren besinler, vitaminler, takviye edici gıdalar vs. Bunları uyguladım sonrasında 3 kere adet gördüm. 4. Yü de adet sandım oysa yerleşme kanamasıymış. Şuan gebeyim. Başka bir doktora söyledim ilk doktorun söylediğini. Doktor biz bu değerin normal olupta gebe kalamayanı da gördük değerin düşük olup gebe kalanını da gördük. Beslenmene dikkat et. Hareketsiz kalma yürüyüş yap. Stres yapmamaya çalış. Kaygı zaten yapmaman gerek. Kaygı gebeliği yüksek oranda engelliyor. Bol su iç. Bir de kafeini azaltman gerek. Yumurtalıklarınn kalitesi için omega 3, koenzim selenyum kullanabilirsin. Ben omega ile selenyum kullandım. Tam koenzim aldım 1 tane kullandım gebe olduğumu öğrendim.
Her ay düzenli adet oluyordum ben. Bazen 2 gün 4 gün gecikebiliyor veya erken gelebiliyordu. Ama son zamanlarda adetim azalmıştı. 6 günden 5 güne düşmüştü.

Her ay düzenli adet oluyordum ben. Bazen 2 gün 4 gün gecikebiliyor veya erken gelebiliyordu. Ama son zamanlarda adetim azalmıştı. 6 günden 5 güne düşmüştü.
Yine gebe kalamasaydım hayıt tohumu çayını deneyecektim. İstersen araştır bunu uygun görürsen bu çayı da içebiirsin. En azından yumurtalık rezervini korur ve kaliteleştirirsin.

Harbi bu durum çok karışık bir doktor yükselmez dedi biri yükselir dedi. Benim farklı zamanlarda verdiğim 3 testen biri 1 diğeri 2 öbürü 1 çıktı.

Amh testim benim 1
Genetik olarak sorunum olduğu için ben ilaçsız adet olamıyorum. Bana da yumurta dondur 2 senen var dediler. 2 senem 4 gün önce doldu :)
Evet karından yapılan da var ama çoğunluğu vajinadan yumurta toplama yapılıyor. Kızlığın bozulacağı için %100 olmamakla beraber sana zaten işlem sonrasına bağlı diye rapor verecekler. Ben küçüklükten beri bildiğim için evlenmeyi kafadan sildim ama EĞER EVLİLİK DÜŞÜNÜYORSAN BOŞ DURMAK YERİNE GİT YUMURTALIKLARINI DONDUR. İleride pişman olma. Senin bir durumun var ve tedavisi neyse onu kabullenip yola çıkmak zorundasın. Güzelce ailenden desteğini al ve bu yola çık. İleride eşim ne der vs diye düşünme zaten senin bu amacın ilerideki seni ve eşini düşündüğün için çıktığın bir yol. Bismillah de ve başla

Harbi bu durum çok karışık bir doktor yükselmez dedi biri yükselir dedi. Benim farklı zamanlarda verdiğim 3 testen biri 1 diğeri 2 öbürü 1
Yükselmez diyen doktorları yalanlayan bir sürü yorum var. Bence doktorlar uğraşmak istemiyorlar veya tüp bebek işini ticarete dönderdiler. 1 ay dene olmazsa tüp bebeğe git dedi doktor bana. Ve böyle söyleyen bir sürü doktor var. Sağlık sektörüne de güvencim azaldı. Doktorların iyisi de var kötüsü de.

Sizin en büyük avantajınız evli olmanız ben evli olmadığım için elim kolum bağlı yumurtalarımı dondursam bile karşıma birisi çıksa durumumu anlatsam beni böyle kabul edecek mi ayriyeten kızlık zarı bozulması falan bilmiyorum çok karışık ve zor bir durum

Son düzenleme:
X