Düşük amh tek yumurta ile hamile kalan varmı

nazlizx

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2023
5
3
24
Kızlar merhaba ben 26 yaşındayım ve ne yazık ki bana erken menopoz teşhisi konuldu amh 0.01 fsh 58 ve ben tüp bebeğe başladım bahçecide ilk denememde yumurta toplanamadı bir tane vardı oda boş çıktı ikinci de ise hoca bir yumurta var dedi ama bu sefer de östörojen hormonum çok düşmüş ve hoca bu değerlerle başlayamayız dedi bu ayı atlıyoruz dedi ilaç varde 21 gün kullan dedi benim gibi olup hamile kalan varmı ve östorojen hormonu nasıl artırılır

Kızlar merhaba ben 26 yaşındayım ve ne yazık ki bana erken menopoz teşhisi konuldu amh 0.01 fsh 58 ve ben tüp bebeğe başladım bahçecide ilk denememde yumurta toplanamadı bir tane vardı oda boş çıktı ikinci de ise hoca bir yumurta var dedi ama bu sefer de östörojen hormonum çok düşmüş ve hoca bu değerlerle başlayamayız dedi bu ayı atlıyoruz dedi ilaç varde 21 gün kullan dedi benim gibi olup hamile kalan varmı ve östorojen hormonu

adaçayı kullan düzenli yürüş yap benim yükseldi ama hamile kalamadım benim yumurta rezervi düşük aşılama yapılacaktı yumurta toplama işlemi yapıldı ama yumurtalar toplandıktan sonra yumurta da olgunlaşma olmamış dedi çok üzüldüm hamile kalmak istiyorum olmuyor ceviz brokoli ye tavsiyem

Eklentiler

• Screenshot_20240105_220652_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240105_220652_Samsung Internet.jpg
    70,1 KB · Görüntüleme: 33
Kızlar merhaba ben 26 yaşındayım ve ne yazık ki bana erken menopoz teşhisi konuldu amh 0.01 fsh 58 ve ben tüp bebeğe başladım bahçecide ilk denememde yumurta toplanamadı bir tane vardı oda boş çıktı ikinci de ise hoca bir yumurta var dedi ama bu sefer de östörojen hormonum çok düşmüş ve hoca bu değerlerle başlayamayız dedi bu ayı atlıyoruz dedi ilaç varde 21 gün kullan dedi benim gibi olup hamile kalan varmı ve östorojen hormonu nasıl artırılır
27 yaşındayım amh 0.04

Merhaba hepinize şimdiden iyi yıllar dilerim bende amh dusuklugu nedeniyle prp eksozom yaptırdım yaptırdıktan sonraki ilk hafta amh 0.2 fsh 0.5 çıktı ondan sonraki amh 0.12 fsh 10 çıktı değerler niye dengesiz birde adetten 2 hafta sonra yumurta görmedi doktor zamanlama hatasımi yaptım acaba
Merhaba Amh yakın aslında bu değerler küsüratlı oynama yapabilir. Fsh ı da adetin ortasında ölçtürmeni tavsiye değerim diğer zamanlar çok anlam ifade etmiyor çünkü aşırı değişken bir değer. Benim hep 6 çıkan fsh ım adetin ertesi günü 11 çıkmıştı öyle düşünmelisin. Diğer konuya gelecek olursak 28 26 günde adet gören birisi isen eğer yumurtlama dönemim 14 günden önce olabilir yumurtan çatlamış olabilir o güne kadar.

Merhaba Amh yakın aslında bu değerler küsüratlı oynama yapabilir. Fsh ı da adetin ortasında ölçtürmeni tavsiye değerim diğer zamanlar çok anlam ifade etmiyor çünkü aşırı değişken bir değer. Benim hep 6 çıkan fsh ım adetin ertesi günü 11 çıkmıştı öyle düşünmelisin. Diğer konuya gelecek olursak 28 26 günde adet gören birisi isen eğer yumurtlama dönemim 14 günden önce olabilir yumurtan çatlamış olabilir o güne kadar.
Adetin başından itibaren 2 hafta mı adetin bitiminden 2 hafta sonra mı orayı tam anlayamadım ama bitiminden sonraysa olan yumurtan çatlamıştır başından 2 hafta sonra ise o zamanda muhtemelen çatlamış olma ihtimali yüksek

Bende yüp bebek yapacağım oda olumsuz olur diye çok korkuyorum
vallahi benim işler karıştı doktorlara olan inancım kalmadı yumurta toplama işlemi yapıldı doktor bana 3 tane yumurta topladık dedi laboratuvar hiç yumurta görülmemiş dedi nasıl oluyor anlamadım doktor ve laboratuvar farklı konuşuyor anlamış değilim doğru doktor bulmak zor gibi

Amh yükselmezmiş olanları kaliteli hale getirebilirmişiz
hayır amh yükselir benim yükseldi yürüş süt brokoli yiyerek yumurtam var ama benim işler biraz karıştı benden 3 tane yumurta toplama işlemi yapıldı ama doktor yumurtalar olumsuz dedi laboratuvar da hiç yumurta görülmemiş diyor kafam karıştı toplandı mi toplanmadı belli değil şüpheli

Bence tüp bebek sürecindesiniz, doktor önermediği sürece bitkisel bir şey kullanmayın derim. Bir şeyi düzelticem derken başka değerleri bozabilirsiniz. Ben zamanında tek yumurta olduğunda, sabri cavkaytar diye bi doktor adı almıştım. Eğer sonuç alamasaydım gitmeyi düşünüyordum. Onun haricinde prowomen kullandım multivitamin olarak. Doktorunuza danışıp kullanabilirsiniz. Bir de ben tüp bebeğe başladığımda amh 0.03 olan bi hasta spontan gebe kalmıştı tüp bebeğe gelirken. Amh geride ne kadar yumurtanız kaldığını gösteren bi hormon. Ama bu demek değil ki hamile kalamazsınız. 1 yumurta olduğu sürece umut var.

Merhaba foliküldeki yumurta sayısı her ay değişiyor mu amh 1.19 çıktı fakat adetin 2. günü 2 yumurta var sadece normalde daha çok olması gerekiyor dedi doktor
Benim de 4 yıl önce 1.19du amh. Ve 3-3 görünmüştü ilk bakıldığında. 2 aşılama oldum rapor için. Tüp bebeğe geçtiğimde sadece 3 folikül göründü 1 tane büyüyüp embriyo oldu. Sonraki toplamada daha çok büyüdü 5 tane oldu. Bu süreçte prowomen kullanmıştım. Bence vücudun uyarılmasıyla alakalı. Büyümeyen foliküller ilaç sayesinde büyüyebildi. Tavsiyem dert etmeyin. Ama tedaviyi de ertelemeyin

hayır amh yükselir benim yükseldi yürüş süt brokoli yiyerek yumurtam var ama benim işler biraz karıştı benden 3 tane yumurta toplama işlemi yapıldı ama doktor yumurtalar olumsuz dedi laboratuvar da hiç yumurta görülmemiş diyor kafam karıştı toplandı mi toplanmadı belli değil şüpheli
Benim amh 0.04 15 günde çıktı sonuç sonra hsg cektirdim sorun yok özele gittim yumurta Kalitesini Arttırmak için vitamin aldım bide bol su sebze falan yedim 1 ay sonra başka sehirde yaptırdım 1 günde çıktı sonuç 0.89 beslenmeyle alakalı heralde doktor sağ daha iyi soldan dedi eşim tüp bebek istekiyor ne yapicam ben hangi yerde yaptırdınız

Benim amh 0.04 15 günde çıktı sonuç sonra hsg cektirdim sorun yok özele gittim yumurta Kalitesini Arttırmak için vitamin aldım bide bol su sebze falan yedim 1 ay sonra başka sehirde yaptırdım 1 günde çıktı sonuç 0.89 beslenmeyle alakalı heralde doktor sağ daha iyi soldan dedi eşim tüp bebek istekiyor ne yapicam ben hangi yerde yaptırdınız
izmir de yaptırdım düzenli sağlıklı beslenme ile ilgili biraz galiba sol kötü benim yumurtalar sağ da yumurta rezervi düşük alınan yumurta istediğimiz kıvam da değil dedi ama bize hiç alınan yumurtaları hiç göstermedi öyle gösterilir mi onu da bilmiyorum imha edildi dedi doktor yalan doğru bilemem

izmir de yaptırdım düzenli sağlıklı beslenme ile ilgili biraz galiba sol kötü benim yumurtalar sağ da yumurta rezervi düşük alınan yumurta istediğimiz kıvam da değil dedi ama bize hiç alınan yumurtaları hiç göstermedi öyle gösterilir mi onu da bilmiyorum imha edildi dedi doktor yalan doğru bilemem
Peki hastane doktoru araştirdinmi

X