DÜŞÜK AMH YÜKSEK FSH DÜŞÜK E2 DURUMUNDA NE YAPILABİLİR

Bende sizi yanlış anlamış olabilirim belkide 🥺 çünkü kırmak gibi bir amacım yoktu.
Vücudun tepki vermediği durumlar oluyor fakat sizinki gibi hem bu zorluk içerisindeyken hemde ilaca tepki vermeyecek olmasını düşünmek istemedim aslında 😓
Kuzum kaç yaşındasın peki kaç kilosun gün içerisindeki hareket durumun nasıl peki? Bilmiyorum herşeye olumlu bakmaya çalışıyorum ve şimdi yorumunu okuyunca çok üzüldüm 😓
İstersen minicik kendimden örnek vereyim sanada umut olsun olur mu 🥰
Benimde amh yüksekliğim olduğu için aylık yumurta üretimim fazla olduğu için yumurtalarım büyümüyor ve çatlamıyordu. Fakat bunun öncesinde en az 10 doktorun doğal yolla çocuğun olur demesi beni hiç kısır(infertilite) olacağımı aklıma bile getirmedi. 31 yaşımı doldurdum bu yıl 1992 doğumluyum . Artık yıllardır bebeğimiz olmayınca tüp bebek merkezine gittim. Nisan ayında tüp bebek merkezinde öğrendim kısırlığımı ve ağustos ayında da menopoz başlangıcım başladı sağ yumurtalığımda. 2 Aşılama olmuştum ve 1. Si pozitif oldu fakat biyokimyasala döndü 2.si ise direkt negatif sonuçlandı. Doktorum acil şekilde tüp bebeğe geçmemiz gerektiğini ve sağ yumurtalığımı alarak oradaki yumurtalarımı kurtarmak istedi eşiminde yıllık izni geliyordu acaba bir daha aşılama desenek mi sorusu oluştu kendi doktorum uygulamadı başka bir doktora gidip en azından raporu hazırlarken boş beklemeyelim bir umut tekrar aşılama deneyelim istedik 🥰 sağolsun kırmadı fakat lütfen umutlanmayında dedi, olumsuz baktı sürece.. süreç sonunda 21 Eylül'de aşılamam oldu bebeğim 3 yumurtam vardı toplamda ve doktorum bile bu sonuca çok şaşırdı ve umutlu olduğunu söyledi, tüp bebek raporunu tamamlama şimdilik askıya al dedi. Menopozlu yumurtalığımda 1 yumurtam solda ise 2 yumurtam vardı. Aşılama sonrası önerilen ilişki zamanlarını değerlendiremedik. 6 Ekim test günümdü ve kuzuuum hamileyim 🥺😍 o yüzden lütfen sende umudunu yitirme olur mu? Dualarımda olacaksın söz veriyorum ve asla hiç birşey için ne kendini suçla nede umutsuzluğa kapıl. Bu süreçte azim, umut ve inanç en büyük destekçimiz oluyor.
Yaa çok sevindim sizin adınıza, Rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin😍💐 İsteyenlere de hayırlısıyla nasip olur inşallah.🥰 Siz de kusura bakmayın yazı dili bazen yanlış anlaşılabiliyor ben de tavırla yazmamıştım aslında.
Sizinle aynı yaştayız.😇 92 doğumluyum. 56 kiloyum. Hergün yürüyorum hareketliyim. İstanbuldayım. 2022 Haziranda öğrendim ben de ilk kısır olduğumu. Bu sene ocakta Zeynep Kamile de gittim sonra özele geçtim. 4 doktora göründüm toplam, hatta yumurtalar neden gelişmiyor diye genetik test yaptırmam tavsiye edildi, Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesinde kromozom analizi yaptırdım ama normal çıktı. Kromozomsal bi bozukluk yokmuş çok şükür. İlk öğrendiģimden beri çok vitamin takviye bazı aylarda baskılayıcı ilaçlar kullandım ama olmayınca napayım şimdilik akışına birakacağım birkaç ay. Sağlıklı beslenme, stresten uzak durmayı deneyeceğim. Çok stresli bir yapım var, o etkiliyor muhtemelen. Kuruyemişler, sebzeler yiyorum, bitki çayları vs. içmeye başladım. Deniyorum kendimce bişeyler 😅
Öyle işte. Tekrar teşekkür ederim, güzel dilekleriniz için.💐❤️

Merhaba dün doktoruma gittim sonuçlarimi gösterdim. Fah 34 lh 27 çıkmıştı e2 : 78 doktor bana normal yolla gebe kalmamın imkansız çok çok zor bi ihtimal olduğunu mümkün olmayacağını söyledi. Acil bi şekilde tüp bebek merkezine başvurmam gerektiğini vakit kaybetmemem gerektiğini söyledi. Amh ölçmedi. Yumurtalarım hakkında bilgi vermedi sanırım durum çok kötü olduğu için gerek duymadı. Dün kapıdan çıkar çıkmaz ağlamaya başladım. Doktor bana ilaç yazdı başka da yardımcı olamadı çok iyi ve ilgili biriydi ama durumum için yapılacak bişeyin olmadığını iyice idrak ettim. Allah isteyen herkese nasip etsin çok istemiştik ama nasibimızde yokmuş. Tüp bebek içinde tutma ihtimali çok düşükmüş sanırım ve benim değerimde olanlar tüp bebeğe başlayamıyormuş sanirim burdan ogrendim onu da
Aynı durumdaydim sizinle 10yil oldu iki yumurtan var dedi doktor hemen tüp bebek tedavisini önerdi denedim ama folikuller boş çıktı nasip dedim testeredisli aslan pençesi ve soğan kürü kullanmıştım o zamanlar her şey nasip kendinizi üzmeyin dua bol bol dua sonrasında çift yumurta ikizlerim oldu çok şükür mucizelerin benim umudumu hiç kaybetmedim ve ben hala adet olmak için çabalıyorum ilaçla oluyordum daha fazla kullanmamam gerekiyordu .. araştırmalarında hayıt tohumu da işe yarıyor diye çok okudum üzmeyin kendinizi yaşadığımız sürece umut hep var hayırlısı inşallah hepiniz icin

Aynı durumdaydim sizinle 10yil oldu iki yumurtan var dedi doktor hemen tüp bebek tedavisini önerdi denedim ama folikuller boş çıktı nasip dedim testeredisli aslan pençesi ve soğan kürü kullanmıştım o zamanlar her şey nasip kendinizi üzmeyin dua bol bol dua sonrasında çift yumurta ikizlerim oldu çok şükür mucizelerin benim umudumu hiç kaybetmedim ve ben hala adet olmak için çabalıyorum ilaçla oluyordum daha fazla kullanmamam gerekiyordu .. araştırmalarında hayıt tohumu da işe yarıyor diye çok okudum üzmeyin kendinizi yaşadığımız sürece umut hep var hayırlısı inşallah hepiniz icin
Çok sevindim sizin adınıza. Peki ikizleriniz tup bebekle mi oldu ve hayıt otunu kullandıktan sonra mi oldu yoksa normal yolla mi ? Bi süre üzüldüm ama şu an alışıyorum artık bu duruma yapabileceğim bisey yok hayıt macununa başladım bende ise yarar mi bilmiyorum ama Allah ol derse olur. Zamana bırakıyorum nasipte varsa eğer olur yoksa zaten olmayacak. Allah bana ve benim durumumda olanlara yardım etsin inşallah. Kaç yaşındasınız acaba ? Ben 31 yaşındayım değerim yuksek ama adet oluyorum sadece 1 seneden beri 3 kere gecikmem oldu 2 ayda oldum doktora gdiincede bu durumu öğrendim.

Çok sevindim sizin adınıza. Peki ikizleriniz tup bebekle mi oldu ve hayıt otunu kullandıktan sonra mi oldu yoksa normal yolla mi ? Bi süre üzüldüm ama şu an alışıyorum artık bu duruma yapabileceğim bisey yok hayıt macununa başladım bende ise yarar mi bilmiyorum ama Allah ol derse olur. Zamana bırakıyorum nasipte varsa eğer olur yoksa zaten olmayacak. Allah bana ve benim durumumda olanlara yardım etsin inşallah. Kaç yaşındasınız acaba ? Ben 31 yaşındayım değerim yuksek ama adet oluyorum sadece 1 seneden beri 3 kere gecikmem oldu 2 ayda oldum doktora gdiincede bu durumu öğrendim.
Tüp bebekten sonra 15gun soğan kürü sonra testere dişli aslan pençesi kullandım sanırım 2 ay sonunda hamile kaldım o zamanlar 33yasindayim ve tüp bebek te 2rane koymayacaklardi yaşımdan dolayi rabbim normal yolla nasip etti şükürler olsun... ve asıl mucize gebelik testini negatif diye çöpe attım ben sonra kağıdı banyoda kalmış sanki ilk defa test yapiyomusum gibi kağıtta 15dkmi yaziyodu öyle birşey tekrar çöpten aldım bir bakayim çift çizgi ben sokkk .. nasip nasip hayırlısı herşeyin... hayıt otunu o zamanlar bilmiyordum ben surda bir yıldır kullanmaya çalışıyorum ateş basmalari çok olduğundan rahatlamak amaçlı..sizin adet görmeniz çok iyiii bence umudunuzu yirirmeyim ama çokta takmayim stres te etken çünkü umarım her şey gönlünüzce hayırlısıyla olur ...

Tüp bebekten sonra 15gun soğan kürü sonra testere dişli aslan pençesi kullandım sanırım 2 ay sonunda hamile kaldım o zamanlar 33yasindayim ve tüp bebek te 2rane koymayacaklardi yaşımdan dolayi rabbim normal yolla nasip etti şükürler olsun... ve asıl mucize gebelik testini negatif diye çöpe attım ben sonra kağıdı banyoda kalmış sanki ilk defa test yapiyomusum gibi kağıtta 15dkmi yaziyodu öyle birşey tekrar çöpten aldım bir bakayim çift çizgi ben sokkk .. nasip nasip hayırlısı herşeyin... hayıt otunu o zamanlar bilmiyordum ben surda bir yıldır kullanmaya çalışıyorum ateş basmalari çok olduğundan rahatlamak amaçlı..sizin adet görmeniz çok iyiii bence umudunuzu yirirmeyim ama çokta takmayim stres te etken çünkü umarım her şey gönlünüzce hayırlısıyla olur ...
Çok teşekkür ederim. Umarım tekrar gebe kalabilirim. Bir evlâdım var olsaydı ikinci olacaktı bu durumu öğrendim. Hayıt macunu kullanıyorum beslenmeme biraz daha dikkat etmeye başladım. Soğan kurunu çok duydum ama hiç yapmadim. Sol yumurtaligimda hemorajik kist var 3 cm civarı doktor bi kaç aya kendiliğinden gider dedi o da adetini geciktirir dedi adette olamayınca doktora gitmiştim durumumu öğrendim. Nasipte varsa insallah olur doktor imkansız desede. Umudumu yitirmek istemiyorum ama umitlenmekte istemiyorum. Gerçekten size çok güzel olmuş mucizeleriniz Allah bağışlasın.

Çok teşekkür ederim. Umarım tekrar gebe kalabilirim. Bir evlâdım var olsaydı ikinci olacaktı bu durumu öğrendim. Hayıt macunu kullanıyorum beslenmeme biraz daha dikkat etmeye başladım. Soğan kurunu çok duydum ama hiç yapmadim. Sol yumurtaligimda hemorajik kist var 3 cm civarı doktor bi kaç aya kendiliğinden gider dedi o da adetini geciktirir dedi adette olamayınca doktora gitmiştim durumumu öğrendim. Nasipte varsa insallah olur doktor imkansız desede. Umudumu yitirmek istemiyorum ama umitlenmekte istemiyorum. Gerçekten size çok güzel olmuş mucizeleriniz Allah bağışlasın.
merhaba. 43 yaşına girdim ben. Ve 5 senedir uğraşıyorum hala da umutluyum.rabbim bana istediğimi verecek. Yumurta varsa umutta vardır. umudunuzu yitirmeyin. Hem sizin yaşlarda tüp bebekte ya da normal oluyor. mfk takviyeleri var iyi geldiğini söylüyorlar denemekten zarar gelmez.

merhaba. 43 yaşına girdim ben. Ve 5 senedir uğraşıyorum hala da umutluyum.rabbim bana istediğimi verecek. Yumurta varsa umutta vardır. umudunuzu yitirmeyin. Hem sizin yaşlarda tüp bebekte ya da normal oluyor. mfk takviyeleri var iyi geldiğini söylüyorlar denemekten zarar gelmez.
Teşekkür ederim umarım sizde kavuşursunuz mucizenize en kısa zamanda. Ben hayıt macunu kullanmaya başladım ama şu anlık bi etki göremedim bilmiyorum faydalı olur mu olmaz mı ilerde daha çok yeni başladım 10 gün filan oldu. Mfk ürünlerine de bi bakayım ismini duydum ama hiç denemedim. Siz kullandınız mı acaba bitkisel ürünler

Teşekkür ederim umarım sizde kavuşursunuz mucizenize en kısa zamanda. Ben hayıt macunu kullanmaya başladım ama şu anlık bi etki göremedim bilmiyorum faydalı olur mu olmaz mı ilerde daha çok yeni başladım 10 gün filan oldu. Mfk ürünlerine de bi bakayım ismini duydum ama hiç denemedim. Siz kullandınız mı acaba bitkisel ürünler
Ben daha önce 2 ay kadar kullandım. adet döndüm 24 -25 gün iken 27-28 güne geldi. Öncesinde adetlerim 1 bucuk 2 gün sürerken sonrasında 3 gün e çıktı. öncesinde tüp bebekte yarısı boş çıkmıştı yeterli döllenme olmadığı için transfere gidemedim sonrasında hepsi dolu ve olgun çıktı ama üniv hastanesi sadece 5. Güne gidenleri transfer yaptığı ve yeterli döllenme olmadığı icin yine transfere gidemedim. Ben bu dediklerimi 1 buçuk yıl önce yapmıştım. şimdi 3 aylık eş paketi alana doktor klinik takipli satış yaptırıyormuş 9 bin küsür 3 aylık takviye. Yeni bir ürün eklemiş rezerv annh. Şuan biraz sıkışık durumdayım ve kist tedavisi görüyorum ama halledince düşünüyorum kullanmayı. çünkü tüp bebek zaten maliyetli en azından doğru takviyelerle emekler boşa gitmesin. Yani demem o ki sizin yaşlar için mfk daha çok umut vaat ediyor.

Ben daha önce 2 ay kadar kullandım. adet döndüm 24 -25 gün iken 27-28 güne geldi. Öncesinde adetlerim 1 bucuk 2 gün sürerken sonrasında 3 gün e çıktı. öncesinde tüp bebekte yarısı boş çıkmıştı yeterli döllenme olmadığı için transfere gidemedim sonrasında hepsi dolu ve olgun çıktı ama üniv hastanesi sadece 5. Güne gidenleri transfer yaptığı ve yeterli döllenme olmadığı icin yine transfere gidemedim. Ben bu dediklerimi 1 buçuk yıl önce yapmıştım. şimdi 3 aylık eş paketi alana doktor klinik takipli satış yaptırıyormuş 9 bin küsür 3 aylık takviye. Yeni bir ürün eklemiş rezerv annh. Şuan biraz sıkışık durumdayım ve kist tedavisi görüyorum ama halledince düşünüyorum kullanmayı. çünkü tüp bebek zaten maliyetli en azından doğru takviyelerle emekler boşa gitmesin. Yani demem o ki sizin yaşlar için mfk daha çok umut vaat ediyor.
Teşekkür ederim hiç bilgim yok bi araştırıcam. Allah herkesin gönlüne göre nasip etsin inşallah. Bende tüp bebek düşünüyorum şu an için doktor her ne kadar acilen tüp bebek desede. Biraz doğal yoldan denemek istiyorum 8 ay olmadi gerçi ama yine de biraz daha deneyip yaşımı da çok geçirmeden ona göre hareket etmek istiyorum.

Adetleriniz düzenli mi
EVet düzenli hiç sorun yasamadim uygulama var her zaman düzenli olurum ben şaşırdım gerçekten kontrole gittim sağlıklı bir şekilde bebek yalmak icin sonra tüp bebek dünya başıma yıkıldı her düzenli adet görende demekki sorunlu olabiliyor

Amh 0.03 fsh 15 25 arası değişiyor du ilk defa geçen ay 42 gördüm ve çok üzülmüştüm hacamat sülük yaptırdım birde 10gun kadar hayıt suyu aldım onu içtim fsh 15 çıktı hangisi vesile oldu bilmiyorum ama regl 3.gunu haftada 2 çörek otu yağı sabahları hayıt suyu akşamları aslan penceli Hayıtlı macun var onu tuketicem birde yatarken keten tohumu yağı icicem bir sonraki ay tekrar hormon testi vericem bu arada yine sülük yaptircam ben çok faydasını gördüm 🙏

Amh 0.03 fsh 15 25 arası değişiyor du ilk defa geçen ay 42 gördüm ve çok üzülmüştüm hacamat sülük yaptırdım birde 10gun kadar hayıt suyu aldım onu içtim fsh 15 çıktı hangisi vesile oldu bilmiyorum ama regl 3.gunu haftada 2 çörek otu yağı sabahları hayıt suyu akşamları aslan penceli Hayıtlı macun var onu tuketicem birde yatarken keten tohumu yağı icicem bir sonraki ay tekrar hormon testi vericem bu arada yine sülük yaptircam ben çok faydasını gördüm 🙏
Çok sevindin sizin adınıza.😇 İnşallah istediğiniz duruma gelir🌹 Ben de deniyorum bu ay hayıt suyu, adaçayı, kuruyemişler, sağlıklıkli beslenme. Bakalım sonuç ne olacak. Hacemat da aklımda ama henüz denemedim. Her şeyin hayırlısı. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Arkadaşlar Allah hepimizi lütfuyla hayırlı sağlıklı evlat nasip eylesin ben sizlere Prowomeni soracağım 4 ay kadar prowomen ve promotil women kullandım 2 aydır yumurtlama akıntım olmadı başka sayfalarda okumuştu yumurta rezervi düşük olan bir kaç kişi prowomen kullandıkları ayda far etmişlerki yumurta sayısı az çıkmış ultrason muayenesinde pcosa iyi geliyormuş içindeki inositolden dolayı bi bilginiz var arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim

Evet özellikle FSH yüksekken olmuyor, tüp bebek için de FSH ın düşmesi gerekiyor. Her ay değişebilen bir hormon Allahtan. Belki düşer diye ümit ediyorum ben de. İnşallah sizinki de düşer. Benim bazen yumurtam olmuyor, bazen de olsa bile gelişmiyor çok kalitesiz, FSH da yüksek olunca bu duruma ek, tüp bebek için başlayamadık.
Fsh düşürmek için testere dişli aslan pençesi cayı için arkadaş işe yarıyor

Arkadaşlar uzun süredir hormonlar yüzünden bunalmış durumdayım. Tüp bebek yapmak istedim ama yüksek fsh ile olmuyor. Hayıt hapı kullanıyorum, FSH' ı düşürmek için başka ne yapabilirim. Östrojen düşük, onu da biraz yükseltmek gerekiyor. Bitkisel kür, sebze, meyve vs. tavsiyeleriniz var mı? Aynı durumda olup bi şekilde çözüme ulaşanlar neler yaptınız?
Benim hormonlarım;
AMH 0,18
FSH 24
E2 13
Güncelliyorum:

Iki ay hiç ilaç kullanmadım. Eskiye nazaran daha sağlıkli beslenmeye çalıştım. Günlük yürüdüm. Bazı tavsiyelere göre beslenmemde, ek faydalı gıdalar tükettim. Sonuç olarak bugün adetimin 3.gününde test verdim.

FSH: 2.5

E2: 361

Sanırım bu değerlerde pek normal değil. Özellikle E2(Östrojen) çok yüksek görünüyor internetteki bilgilere göre. FSH da normalden biraz düşük gibi. Henüz doktor sonuçları görmedi. Haftaya sonuç göstermeyi düşünüyorum. Ne ifade ediyor bu değerler, vücudumda neler oluyor, belki daha önce kullandığım ilaçların etkisi, bilemiyorum şu an. Hayırlısı.

Güncelliyorum:

Iki ay hiç ilaç kullanmadım. Eskiye nazaran daha sağlıkli beslenmeye çalıştım. Günlük yürüdüm. Bazı tavsiyelere göre beslenmemde, ek faydalı gıdalar tükettim. Sonuç olarak bugün adetimin 3.gününde test verdim.

FSH: 2.5

E2: 361

Sanırım bu değerlerde pek normal değil. Özellikle E2(Östrojen) çok yüksek görünüyor internetteki bilgilere göre. FSH da normalden biraz düşük gibi. Henüz doktor sonuçları görmedi. Haftaya sonuç göstermeyi düşünüyorum. Ne ifade ediyor bu değerler, vücudumda neler oluyor, belki daha önce kullandığım ilaçların etkisi, bilemiyorum şu an. Hayırlısı.
Merhaba fsh değeriniz kactan kaça düştü acaba ve ne kadar sürede merak ettim

X