Düşük Performans gerekçesi ile işten çıkarılmam,avukat önerisi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aciklama talep ettiginizde ne dediler? Sirket ici egitim/mentorluk vermeden direkt cikis vermek dogru olmamis. Global mi Turkiye firmasi miydi?

Global firma, açıklama talep ettiğimde ailevi durumlarımı filan bahane ettiler, Şirket içi mentorluk, eğitim v.s önerisi asla yok. Hatta eğitim almayı ben istedim, vermediler. ilk aylarda her şey yolunda idi, geri dönüşlerim gayet güzeldi. Ne oldu ise o yurtdışı seyahati sonrası müdürümün müdürü ile konuştuktan sonra oldu, ben müdürümün saçma bir şekilde beni tehdit algıladığını düşünmeye başladım açıkçası. Bu yüzden tabiri caizse yılanın başını küçükken koparalım dediler :KK70:

6 aya şartı var diye biliyorum ayrıca şirket 4 aylık personele karşı herhangi bir eksi ile böyle adım atmaz mutlaka kendini garantiye almıştır.

6 aya şartı var diye biliyorum ayrıca şirket 4 aylık personele karşı herhangi bir eksi ile böyle adım atmaz mutlaka kendini garantiye almıştır.

Elbette, onlarda kaçın kurrası. Ben sadece yapılabilecek bir şey var mı diye merak ediyorum.En azından bana deselerdi biz seni dönemsel aldık, ona da razıydım. Geceli gündüzlü çalışma karşılığı bu olmamalıydı.

İyide 6 ayınız dahi dolmamıs neyi zorluyorsunuz? Yani özel sektörde bu cok anormal gelmedi bana?
Siz senelerinizi verirsiniz bi firmaya ozaman burada sabaha kadar konusalım destek verelim akıl verelim, avukata soralm vs vs
Ama 4 aydır bu kadar hak idda etmeniz size normak geliyor mu?
Siz yardım edecemeyeceğiniz bir konuda yorum yapmak için neyi zorluyorsunuz peki? Kadın işsiz kalmış haksızlığa uğramış çare varsa var dersiniz yoksa yok, bir de azarlamaya gelmişsiniz 🤷🏻‍♀️

Konu sahibi size yapılan gerçekten haksızlık ama malesef 4 aylık kıdem süresi yeterli değil diye biliyorum ben de. Haksızlığı kabullenmesi zor ama kanunlarımız her haksızlığı ortaya çıkarmaya yetmiyor ne yazık ki, umarım daha iyi bir iş bulursunuz

Ihbar sureniz verilmeden isten cikarilmissiniz. 2 haftalik ihbar tazminatinizi talep edebilirsiniz. Performans dusuklugunuzu somut belgeler ve nceden size bildirilmis kriterlere dayandirmalilsrdim bunu ispatyalacak belgeleri yoksa is sozlesmesinin kotuniyetli feshi sebeiyle kotuniyilet tazminati isteyebilirsimizm ihnsr suresinim ucnksti tutarinda. Ise iade davasi ve onun parasal sonuclari devrreye girmez cunku 6 ay kidem sartini saglamadiniz. Ise geri donme sansiniz yok ama dedigim gibi kotuniyetli feshi ortaya koyabilirsiniz. Kocaelinde iyi is davasi avukatlari var ama illa is hukukunda uzman avukat olmasina gereknyok bu dava icin. Zira sizin icim cok uzucu olsa da bu basit bir is davasi. Talep edilebilecekler.belli ve kisitli. Odenmemis alacaklariniz da varsa talep.edin. Once arabulucuya gideceksiniz tabi.

Çıkarılma hakkında bir bilgim yok sadece iyi dilekte bulunmak ve seni çok iyi anladığımı söylemek için yazıyorum. kızınla ayakta kalmaya hayata tutunmaya çalışan bir annesin canını sıkma Rabbim bir kapıyııyı kapatır daha iyi birini açar işsizlik alabiliyorsundur umarım. Üzülme neler geçti buda geçecek

Sizin konuları okudum kızınızın velayeti gitmesin diye iş arıyor 2 dil biliyor ve ev sahibinin oğluyla ugrastiginiz varoş bir yerdesiniz kira ucuz diye
İnşallah geçecek bu günler Rabbim yardımcınız olsun demek istedim❤️ size yardımcı olamıyorum keşke yurtdışına gitme imkanı olsa
Bu işyerine blöf yapın bu şekilde işten atamazsınız uyarı vermeden iş bulma surecimi baltaladiginizdan sizi mahkemeye vereceğim diye bı şans

Ihbar sureniz verilmeden isten cikarilmissiniz. 2 haftalik ihbar tazminatinizi talep edebilirsiniz. Performans dusuklugunuzu somut belgeler ve nceden size bildirilmis kriterlere dayandirmalilsrdim bunu ispatyalacak belgeleri yoksa is sozlesmesinin kotuniyetli feshi sebeiyle kotuniyilet tazminati isteyebilirsimizm ihnsr suresinim ucnksti tutarinda. Ise iade davasi ve onun parasal sonuclari devrreye girmez cunku 6 ay kidem sartini saglamadiniz. Ise geri donme sansiniz yok ama dedigim gibi kotuniyetli feshi ortaya koyabilirsiniz. Kocaelinde iyi is davasi avukatlari var ama illa is hukukunda uzman avukat olmasina gereknyok bu dava icin. Zira sizin icim cok uzucu olsa da bu basit bir is davasi. Talep edilebilecekler.belli ve kisitli. Odenmemis alacaklariniz da varsa talep.edin. Once arabulucuya gideceksiniz tabi.
Yazarken hizli yazdigim icin cok fazla harf hatasi olmus tombul parmak sorunu:):) duzeltme sekmesini bulamadim aksam aksam. Anlasilmayan yer olabilir. Kotuniyet tazminati kabaca ihbar tazminatinin uc kati.

Siz yardım edecemeyeceğiniz bir konuda yorum yapmak için neyi zorluyorsunuz peki? Kadın işsiz kalmış haksızlığa uğramış çare varsa var dersiniz yoksa yok, bir de azarlamaya gelmişsiniz 🤷🏻‍♀️

Konu sahibi size yapılan gerçekten haksızlık ama malesef 4 aylık kıdem süresi yeterli değil diye biliyorum ben de. Haksızlığı kabullenmesi zor ama kanunlarımız her haksızlığı ortaya çıkarmaya yetmiyor ne yazık ki, umarım daha iyi bir iş bulursunuz
Çok teşekkür ederim, bu da evrenden bir mesaj her halde. Kendi işini yap diyor ben mesajı bir türlü alamıyorum :KK70:
Çok teşekkür ederim, önerilerinizi dikkate alacağım.
Hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir ama kötü niyet tazminati diye araştırın isterseniz
Uğraşmak lazım, enerjimi sonraki fırsatlar için saklamaya karar verdim.
Tek diyeceğim Karma is a b*ch.
Çıkarılma hakkında bir bilgim yok sadece iyi dilekte bulunmak ve seni çok iyi anladığımı söylemek için yazıyorum. kızınla ayakta kalmaya hayata tutunmaya çalışan bir annesin canını sıkma Rabbim bir kapıyııyı kapatır daha iyi birini açar işsizlik alabiliyorsundur umarım. Üzülme neler geçti buda geçecek
Çok teşekkürler, tek başına bırakıldım, annem ablamdan kalan emekli maaşını bile annem bana vermemek için babamı doldurup üstüme saldı, sanki benim düşmem, rezil olmam, çocukla aç kalmamı istiyor gibi.
Sizin konuları okudum kızınızın velayeti gitmesin diye iş arıyor 2 dil biliyor ve ev sahibinin oğluyla ugrastiginiz varoş bir yerdesiniz kira ucuz diye
İnşallah geçecek bu günler Rabbim yardımcınız olsun demek istedim❤️ size yardımcı olamıyorum keşke yurtdışına gitme imkanı olsa
Bu işyerine blöf yapın bu şekilde işten atamazsınız uyarı vermeden iş bulma surecimi baltaladiginizdan sizi mahkemeye vereceğim diye bı şans

Önerileriniz için çok teşekkürler, yapılacak en iyi şey kötü niyet tazminatı gibi duruyor ama ben uğraşmayacağım. Benim bunlara ayıracak enerjim yok, daha güzel şeylere kanalize olmaya karar verdim.
Hepinize sonsuz sevgilerimi, teşekkürlerimi gönderiyorum. İyi ki varsınız.
Kadın kadının kurdu değil, YURDUDUR!

Yazarken hizli yazdigim icin cok fazla harf hatasi olmus tombul parmak sorunu:):) duzeltme sekmesini bulamadim aksam aksam. Anlasilmayan yer olabilir. Kotuniyet tazminati kabaca ihbar tazminatinin uc kati.

Canımsın çok teşekkürler, benim de parmaklar çok tombiş ama neyse ki pc den giriyorum :)

Kedibochi Kedibochi neden global de ik ve ilgili müdürlere yazmiyorsunuz? En azından derdinizi açıklama şansınız olur. Ayrıca işe iade davası olmasa bile kötü niyet icin dava açabilirsiniz.

6 aydan önce dava açamazsınız ki iş davaları en kısa 4-5 sene de sonuçlanıyor. Benim maaş davam 3 senesi bitti halen istinafta uzamaya devam ediyor. Avukat vesaire bulma ile uğraşacağınğz süreçte yeni iş bakın bence

Kıdeminizin 6 aydan az olması her şeyi zorlaştırıyor. Pek bir şey yapılabileceğini sanmıyorum maalesef, bir an önce toparlanıp yeni bir iş bulabilirsiniz diye umuyorum.

Çok geçmiş olsun. Ben bunu sadece bizim Tr firmaları yapıyor zannediyordum meğer global bir problemmiş. İhbar süresi vs hak getire o halde. Umarım yanlarına kalmaz.

Benim arkadaşım da 6 ayı dolmak üzereyken sebepsiz çıkartıldı, mobbinge ugramsiti öncesinde. O da avukat tuttu, arabuluculukta işten çıkartan taraf 4 maaş teklif etmisti, arkadaşım kabul etmeyip mobbing davası açacağım diye tutturmustu ama devamı ne oldu bilmiyorum

Kedibochi Kedibochi neden global de ik ve ilgili müdürlere yazmiyorsunuz? En azından derdinizi açıklama şansınız olur. Ayrıca işe iade davası olmasa bile kötü niyet icin dava açabilirsiniz.

Bunu da düşünmedim değil, hiçbir uyarı v.s almadan sırf berbat ingilizcesi ile anlaşmak bile zorken bir Fransız kadının hışmına uğramak çok ağırıma gitti, zaten son zamanlarda sürekli her konuda her şeyde beni suçluyordu, baştaki o anlayışlı müdür gitmiş, kaknem bir kadın gelmişti. Bir de ekibini kadınlardan kurup " kadın gücü " v.s diye feminist nutuklar atıyordu. O kadar sahte bir insandı ki, bazen iyi ki de işten atmış derken buluyorum kendimi, tek fark şartları çok uygundu kızımla beraber yaşarken.
İnsan direktör oluyor da işte kendine güvenini onlara göre aşağılık bir Türk kadını böyle alaşağı edebiliyor, ben karmaya güveniyorum.
O kadar bıkkın ekip üyelerim var ki biri keşke beni de çıkarsa, bıktım bu kadının dengesizliklerinden diyor, aslında dediğini yapmakta lazım, içerdeki arkadaşlarımdan e-mail adreslerini de alabilirim. Bunu bi düşüneyim.

6 aydan önce dava açamazsınız ki iş davaları en kısa 4-5 sene de sonuçlanıyor. Benim maaş davam 3 senesi bitti halen istinafta uzamaya devam ediyor. Avukat vesaire bulma ile uğraşacağınğz süreçte yeni iş bakın bence
Katılıyorum, zaten çıkarıldığım günün ertesinde başladım iş aramaya, enerjimi o yöne kanalize ediyorum zaten. Sadece acaba yapabileceğim bir şey var mı? Kızıma böyle herşeye her haksızlığa eyvallah diyen bir anne profili çizmek istemiyorum. Gerçi ona bile söylemedim durumu, hele kızımın babası,zil takıp oynar!
Kıdeminizin 6 aydan az olması her şeyi zorlaştırıyor. Pek bir şey yapılabileceğini sanmıyorum maalesef, bir an önce toparlanıp yeni bir iş bulabilirsiniz diye umuyorum.
Çok haklısınız, zaten geri iade davası filan açmayacaktım. O firmada o müdürler olduğu müddetçe mobbing devam eder. Zaten zar zor idare ediyordum, işin komiği beni kovduklarından sonra anlamsız ağrılarım yok oldu vucudumdan. Her şeyde bir hayır var dedikleri bu olsa gerek.
Çok geçmiş olsun. Ben bunu sadece bizim Tr firmaları yapıyor zannediyordum meğer global bir problemmiş. İhbar süresi vs hak getire o halde. Umarım yanlarına kalmaz.
Ben de çok şaşırdım açıkçası, kafa alaturka, firma global olsa ne olur. İşimiz bitti seninle hadi posta. Zaten IK müdürü de itiraf etti, önceki eleman bizi çok zor durumda bırakmıştı, senin işin çok acele olmuştu, genel müdür böyle işe almamdan rahatsız olmuştu filan diye. İyi de bu senin hatan, neden ben bedel ödüyorum?
Orada bir sürü eleman var, yan gel osman modunda, ama işten çıkarılırlarsa globale bütçe konusunda geri dönüşleri sıkıntılı olacak diye idare ediliyorlar. Biz altı ayımızı doldursak bizde de sıkıntı çıkmayacaktı onlar da önlemini aldılar anlaşılan. Neyse ...
Benim arkadaşım da 6 ayı dolmak üzereyken sebepsiz çıkartıldı, mobbinge ugramsiti öncesinde. O da avukat tuttu, arabuluculukta işten çıkartan taraf 4 maaş teklif etmisti, arkadaşım kabul etmeyip mobbing davası açacağım diye tutturmustu ama devamı ne oldu bilmiyorum
Benzerini yaşamışız, son 35 gün yemediğim zılgıt kalmadı kadından, her online haftalık görüşme sonrası ağlıyordum haksızlıklarına, bir de bu tuz biber oldu. Zaten beni çıkarma kararından iki hafta sonra babası felç geçirmiş, karma tecelli ediyor mu ne? Ben dava mava uğraşmayacağım, zaten açsam ne olur, bana verdikleri net maaş komediydi, alacağım 3 ihbar tazminatı tutarı zaten bir maaş bile etmeyecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X