Düşüncelerim konusunda bana akıl verin

ahgs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2010
177
2
14 ay önce boşandım.severek evlendim boşanırkende seviyordum.boşanmamak için çabaladım ama o ailesini kıramadı ve ayrıldık.boşanırken bakireydim.3 aylık bir evlilik yaşadım.şimdi benim tekrar evlenmemi isteyenler bana eş buluyorlar.ama nedense hep boşanmış erkekleri buluyorlar.ben bekar biriyle evlenmek gibi bir düşüncem var.nedeni ise

1)bana göre hiç bir bayan boşanmak için evlenmez ve boşanmak çok zordur.ben onu yaşadım ben ağlaya ağlaya boşandım.halada ağlıyorum.bunun için boşanmış erkeklerden korkuyorum.evet bekar erkeklerde benden korkacak belki ama işte ne bileyim

2)birde boşanmış erkekler hep alıştıkları alışkanlıklardan dolayı tekrar evlenmek istiyor gibi geliyor.yani yemeğimi yapan bulaşığımı yıkayan vs.

3)birde o erkekten boşanan bayanı düşünüyorum sanki ona kötülük yapıyormuşum gibi geliyor

4)bir diğer nedeni ise ben evlilik yaşamadım ne aldıklarımı giyebildim nede eşimli güzel bir akşam geçirebildim.ben bunları yaşamak istiyorum ama boşanmış erkek için bunlar belki önemsizdir.belki daha önce yaşadığı için benim kadar hevesli değildir.

Bu düşüncelerimden dolayı bekar biriyle evlenmek istiyorum çok zor olasada yarın 27 yaşına gireceğim.düşüncelerim konusunda ne olur birşeyler söyleyin.şu düşüncen şundan doyı yanlış.duygusal bakıyorsun at gözlüğü ile bakıyorsun gibi.çünkü boşanmış biriyle evleneceğim sanırım

ılla evlenmek zorunda degılsın !!! bunun farkındasın degıl mı ?
bı dur bakalım belkı karsına gonlune gore bırı cıkacak ...

Erkekleri boşanmış ve evlenmemiş olarak ayırmayın bence.

Adam gibi adam olsun. Merhametli, vicdan sahibi, Olgun, Sadık, sorumluluk sahibi, size sahip çıkan, evcimen vs. Bunları arayın.

Bu özellikler bekar, evli diye ayrılmıyor.

Ne bekarlar var, ne boşanmışlar var.

İnsan olsun.

cnm dusuncelerınde haklı olabılırsın ama ben evlendıgımde bekardım ama dul bı adamla evlendım kocam bosanmıs bırıydı.Eskı evlılıgınde mutlu olmayan erkekler ıkıncısını tabıkıde mutlu olmak ıcın evlenıyorlar tıpkı senın gıbı.Eger adam gıbı bırını bulursan sayet sanlı olursun bu konuda ben cok sanlı hıssedıyorum kendımı ilk esınde bulamadıgı herseyı bende buldugu için

özel degilse neden bakireydiniz?

bu soruyu ben de sormakla birlikte. şunu söylemek istiyorum canım evlenmen gerektiği için değil sevdiğin için doğru dürüst bi adamla. laf olsun evlenmeliyim diye değil. sevdiğin ve ayakları yere basan bi adam gezdirir keyif verir sana. bu sözümüde unutma:KK20:

diger arkadaslara katilmakla birlikte evet bekar yada dul olmasi gercekten önemli degil adam gibi adam olsun ama bir yandanda daha önce evlilik yasamis bosanmis adamlar sonraki evliliklerinde daha iyi es olma ihtimallleri yuksek gibime geliyor..cevremden gördügüm bu..mesela Allah korusun bosansam tekrar Allah korusun evliligimde yaptigim hatalarimi tekrarlamam..yani akli basinda biri böyle yapar.

neden başkaları sana koca bulmaya çalışıyor?o başkaları senın bakire olduğunu bilmiyor mu ve sen neden kendını onların buldukları arasından herhangı bırısıyle evlenmek zorunda hissediyorsun.bu hayatta istemediğin hiç bir şeyi yapmak zorunda olmadığının farkındasın değil mi:nazar:

Daha cok gencsın sana her gosterılenle evlenmek zorundamısın dur bakalım ...karsına bekarıda cıkar belkı..boşanmışta olabilir ...mutlulugun nerde oldugu bellı olmazki boşanmıştır ama senin gibi evliliği yaşayamamış biridir...endişelerin yersiz bence...boşanmış veya bekar diye değilde bana uyar sevebilirim veya uymaz sevemem diye bak olaya bence..

14 ay önce boşandım.severek evlendim boşanırkende seviyordum.boşanmamak için çabaladım ama o ailesini kıramadı ve ayrıldık.boşanırken bakireydim.3 aylık bir evlilik yaşadım.şimdi benim tekrar evlenmemi isteyenler bana eş buluyorlar.ama nedense hep boşanmış erkekleri buluyorlar.ben bekar biriyle evlenmek gibi bir düşüncem var.nedeni ise

1)bana göre hiç bir bayan boşanmak için evlenmez ve boşanmak çok zordur.ben onu yaşadım ben ağlaya ağlaya boşandım.halada ağlıyorum.bunun için boşanmış erkeklerden korkuyorum.evet bekar erkeklerde benden korkacak belki ama işte ne bileyim

2)birde boşanmış erkekler hep alıştıkları alışkanlıklardan dolayı tekrar evlenmek istiyor gibi geliyor.yani yemeğimi yapan bulaşığımı yıkayan vs.

3)birde o erkekten boşanan bayanı düşünüyorum sanki ona kötülük yapıyormuşum gibi geliyor

4)bir diğer nedeni ise ben evlilik yaşamadım ne aldıklarımı giyebildim nede eşimli güzel bir akşam geçirebildim.ben bunları yaşamak istiyorum ama boşanmış erkek için bunlar belki önemsizdir.belki daha önce yaşadığı için benim kadar hevesli değildir.

Bu düşüncelerimden dolayı bekar biriyle evlenmek istiyorum çok zor olasada yarın 27 yaşına gireceğim.düşüncelerim konusunda ne olur birşeyler söyleyin.şu düşüncen şundan doyı yanlış.duygusal bakıyorsun at gözlüğü ile bakıyorsun gibi.çünkü boşanmış biriyle evleneceğim sanırım

Canım arkadaşların dediği gibi erkekleri boşanmış vaya bekar olarak ayırmak her zaman sağlıklı sonuç vermiyor ama yazdıklarının çoğuna da hak verdim, hiç senin gibi düşünmemiştim daha önce.Özellikle de ilk heyecanları birlikte yaşamak konusunda bence çok haklısın.Evli bir adam senin istediklerinin çoğunu yaşamış artık önemsemiyor olabilir.Neticede her boşanan evliliğinin başından beri mutsuzluk yaşamıyordur ki.

Düşüncelerinde haklısın canım herşeyin ilkini yaşamış bir erkek, ikinci evliliğinde ilk evlendiği zamanki heyecanı yaşamayacaktır. Üstelik ben olsam, dul bir adamla evlenmeden önce ilk eşinden neden boşandığını öğrenmek isterim ve detayıyla öğrenirim. Bu da yetmez açıkça ilk eşiyle de görüşmek istediğimi söylerim ve onayını alıp boşanma hikayesini bir de ilk eşinin açısından dinlerim. İyi bir erkeği hiç bir kadın boşamaz bence. Kesinlikle her iki tarafın açıklamalarını dinler kararımı ona göre veririm. Evleneceğin dul erkek adam gibi adam olabilir ama evlilik kurumunu idare etmek ve sürdürmekte yetersizdir, araştırmak gerek.. ÇOK ÖNEMLİ.. Bekar erkek te tamam ilk heyecanı seninle yaşayacaktır ama evlilik kurumunu yönetmek konusunda deneyimsizdir. Hepimiz biliriz erkekler yaşayarak öğrenirler, empati yetenekleri geç olgunlaşır. Bekar erkek te bir piyango yani şans işi olacaktır. Bence sen bekar veya dul kriterlerine bakacağına, sana iyi günde ve kötü günde her sırrını her eksiğini kusurunu paylaşabileceğin, güvenebileceğin sana gerçekten DOST olan kalbinin ve ruhunun sevdiği birini bulmalısın. Karşına çıkan kişinin de DOST olup olmadığını zamanla ve ona deneme testleri uygulayarak öğrenebilirsin. Evlenmek için acele etme, kendine zaman tanı. Yaşın daha genç, herşeyden önce maddi bağımsızlığını elde et. Bir kadının ayağı yere sağlam basmalı. Doğru Dost karşına elbette çıkacaktır. Allah sana gönlüne göre bir eş nasip etsin derim. Sevgiyle kal...

özel degilse neden bakireydiniz?

ilk 2 gün ben korkmuştum 3.gn ailerin yanına gittik düğün benim memlketimde olduğu için ailesi hemen gelmemizi istediler gelin göstereceklerdi.bende ailelerin yanında birlikte olmak istemedim ama eski eşimde bu konuda zaten hiç istekli değildi.onunda ilk birlikteliğiydi.yani aslında birlikte olmayı beceremedi.ben çok uğraştım doktora gittim sende gitt dedim gitmedi.parmak egzersizi yapalım ben yapayım yanımda old edim o erteledi bir kerede ben korkuyorum dedi.yani sorunu varmıydı bile bilmiyorum.ama ilk evelenen erkeğin yaptıklarını görmedim.kısaca beni hiç sıkıştırmadı bile köşede

ALLAH tan korkan kuldan utanan olsun yeterki canım

iyi ölç tart öyle balıklama atlama tabi
evliliğin ne olduğunu ne kadar zor bir iş olduğunu biliyorsun azda olsa

bi arkadaşımız iyi bir erkeği hiç bi kadın boşamaz demiş
canım katılmıyorum

malesef huysuz aksi hanımlarda var yanlış mıyım
huysuz aksi erkekler olduğu gibi
ha birde acele etme illaki çıkar kalbine gönlüne göre biri sen duaya devam et inşallah

Düşüncelerinde haklısın canım herşeyin ilkini yaşamış bir erkek, ikinci evliliğinde ilk evlendiği zamanki heyecanı yaşamayacaktır. Üstelik ben olsam, dul bir adamla evlenmeden önce ilk eşinden neden boşandığını öğrenmek isterim ve detayıyla öğrenirim. Bu da yetmez açıkça ilk eşiyle de görüşmek istediğimi söylerim ve onayını alıp boşanma hikayesini bir de ilk eşinin açısından dinlerim. İyi bir erkeği hiç bir kadın boşamaz bence. Kesinlikle her iki tarafın açıklamalarını dinler kararımı ona göre veririm. Evleneceğin dul erkek adam gibi adam olabilir ama evlilik kurumunu idare etmek ve sürdürmekte yetersizdir, araştırmak gerek.. ÇOK ÖNEMLİ.. Bekar erkek te tamam ilk heyecanı seninle yaşayacaktır ama evlilik kurumunu yönetmek konusunda deneyimsizdir. Hepimiz biliriz erkekler yaşayarak öğrenirler, empati yetenekleri geç olgunlaşır. Bekar erkek te bir piyango yani şans işi olacaktır. Bence sen bekar veya dul kriterlerine bakacağına, sana iyi günde ve kötü günde her sırrını her eksiğini kusurunu paylaşabileceğin, güvenebileceğin sana gerçekten DOST olan kalbinin ve ruhunun sevdiği birini bulmalısın. Karşına çıkan kişinin de DOST olup olmadığını zamanla ve ona deneme testleri uygulayarak öğrenebilirsin. Evlenmek için acele etme, kendine zaman tanı. Yaşın daha genç, herşeyden önce maddi bağımsızlığını elde et. Bir kadının ayağı yere sağlam basmalı. Doğru Dost karşına elbette çıkacaktır. Allah sana gönlüne göre bir eş nasip etsin derim. Sevgiyle kal...

evet erkek evlilik kurumunu yürütmeyi bilmediği için ayrılıyor.ben onu yaşadım eski eşim bana ki ben devlette çalışan bir öğretmenim zorla memlektime geleceksin ailem istedi dedi.ben kabul ettim ama onadan sonra bana sarılmıyordu nedeni beni şımartıyormuş.yaşadıklarım çok uzun kısa zamanda.ne olur dua edin bana ben tekrara adama gibi bir adamla evlenmek istiyorum.yaşım 27 ben 3 çocuk istiyordum artık hiç umudum yok.yaşlandığımı hissediyorum.benim çıkmam lazım akşam tekrara görüşürü.dularınızı bekliyorum akşam herkese tek tek cevap vereceğim inş

ALLAH tan korkan kuldan utanan olsun yeterki canım

iyi ölç tart öyle balıklama atlama tabi
evliliğin ne olduğunu ne kadar zor bir iş olduğunu biliyorsun azda olsa

bi arkadaşımız iyi bir erkeği hiç bi kadın boşamaz demiş
canım katılmıyorum

malesef huysuz aksi hanımlarda var yanlış mıyım
huysuz aksi erkekler olduğu gibi
ha birde acele etme illaki çıkar kalbine gönlüne göre biri sen duaya devam et inşallah

buna katılıyorum cnm

evet erkek evlilik kurumunu yürütmeyi bilmediği için ayrılıyor.ben onu yaşadım eski eşim bana ki ben devlette çalışan bir öğretmenim zorla memlektime geleceksin ailem istedi dedi.ben kabul ettim ama onadan sonra bana sarılmıyordu nedeni beni şımartıyormuş.yaşadıklarım çok uzun kısa zamanda.ne olur dua edin bana ben tekrara adama gibi bir adamla evlenmek istiyorum.yaşım 27 ben 3 çocuk istiyordum artık hiç umudum yok.yaşlandığımı hissediyorum.benim çıkmam lazım akşam tekrara görüşürü.dularınızı bekliyorum akşam herkese tek tek cevap vereceğim inş

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: esıne sımartmayacaksan hayatta kımı sımartacaksınkı zaten
kaldıkı kım sarıldı dıye sımarır kı Allah akıl fıkır versın bu erkeklere
konu sahıbı umarım gonlune gore bırını bulur evlenırsın

Bir hatadan kurtulup tekrar bir hata yapmak üzeresin bence...
Ne acelen var anlamadım, henüz 14 ay olmuş boşanalı...karşına sevdiğin istediğin biri çıkmış olsa, 3-5 ay bile normal gelir bana, ama birilerinin sana uygun görmesiyle evlenmeye kalkman??? acele etme bu kadar, sen ne kadar bakire bile olsan dul olduğun için insanlarda sana dul erkekleri uygun görecektir malesef :KK43: sırf inadım inat karşı tarafa göstermelik evlenmek sana hiçbişey kazandırmaz, aksine dahada mutsuz eder.

Bir hatadan kurtulup tekrar bir hata yapmak üzeresin bence...
Ne acelen var anlamadım, henüz 14 ay olmuş boşanalı...karşına sevdiğin istediğin biri çıkmış olsa, 3-5 ay bile normal gelir bana, ama birilerinin sana uygun görmesiyle evlenmeye kalkman??? acele etme bu kadar, sen ne kadar bakire bile olsan dul olduğun için insanlarda sana dul erkekleri uygun görecektir malesef :KK43: sırf inadım inat karşı tarafa göstermelik evlenmek sana hiçbişey kazandırmaz, aksine dahada mutsuz eder.

kesinlikle haklısın

Canım biz kadınların en güzel kusurlarından biri de uyumluluktur. Erkek ne derse,ne isterse bizler de "aman kavga çıkmasın, aman küsmesin, aman huzurumuz kaçmasın" diyerek kendimizden vererek, fedakarlık yaparak, kendimiz için iyi olmadığını bile bile istemediğimiz her şeyi eşimiz mutlu olsun, beni daha çok sevsin, yuvam kurtulsun düşünceleriyle yapıyoruz. Karşımızdaki erkek bu asil düşünce ve duygularımızı ise genlede edilgenlik, acizlik ve zayıflık olarak değerlendiriyor. Eşinde de ve ne yazık ki erkeklerimizin pek çoğunda olan özgüven ve özsaygı eksikliği varmış. Bunlar olmadı mı kadına fikrini sormadan hatta değer vermeden zorla yaptırım uygulatırlar. Tıpkı eşinin ailesi istediği için seni memleketine çağırmış olduğu gibi. Erıkeklerimiz "Sevgi" kavramının ne anlama geldiğini de bilmiyorlar. Birlikteliklerin sevgi alış verişi sayesinde güçlü ve uzun ömürlü olabileceğini kavrayamıyorlar. Üstelik kadın ruhundan bihaberler. Sen şımarmayasın diye adam sana sarılmıyormuş. BU NE DEMEK! Seni evinin "sevimli dostu bir kedi" yerine koyup eğitirmiş gibi bir tavrı varmış resmen. Yazık, çok yazık. Böylesi erkekler eşlerini daima mutsuz ederler. Bir erkekte araman gereken özellikleri yaşayarak öğrenmişsin. Neymiş bunlar:
Özgüven =Dünya karşı gelse bile, sevdiği kadını ailesi, akrabası, çevresi hatta memleketine karşı savunan ve koruyan, kimin ne dediğini umursamadan kendi yuvasından eşinden başka hiç kimseyi fazla önemsemeyen. Ailesinin sorumluluğunu bilen ve üstlenen.
Özsaygı=Kendisinin değerini bildiği için, eşine de değer veren. Eşinin düşüncelerine, duygularına saygılı olan. Kendi istek ve fikirlerini eşine empoze etmeye çalışmayan ve erkeklik kompleksini yenmiş, sadece insan gibi insan olan adam.
Sevmek Yeteneği= Bu kavramın ne anlama geldiğini öğrenmiş, kendisini seven ve sevdiği için karşısındakini seven ve bu sevgiyi utanmadan çekinmeden eşine göstermekten zevk alan, eşinin mutluluğu için davranış ve eylemlerini sürekli yenileyip geliştiren, kafa yoran.. Karşındaki erkekte bu özellikleri ara, bulmakta biraz zorlanacaksın canım ama , çünkü bu tür erkekler nadir bulunur, bulduğun takdirde de ve seviyorsan ki kesin seveceksindir bu nadir bulunan erkek tipini, o zaman evlenmeyi düşün. Ancak böyle bir erkeğe çocuk yap ki çocuklarının da değerini bilsin. Dikkat edersen zengin olsun, yakışıklı olsun veya şu milliyetten olsun demedim. Sadece yukarıdaki özellikleri olsa bir ömür mutlu olmak için bir kadına yeter bence.

X