Düşüncesiz eş

Balkonu viladaladı dediğiniz için melek göründü kocanız herkese :) Erkek egemen kültürün kafasından çıkamıyoruz işte bir türlü. İkiniz de çalışan insanlarsınız üstelik, ikinizin yaşadığınız evde tüm evle ilgili iş sizin üzerinizde. Kimse bu duruma hayretle bakmıyor ama eşiniz onun bebeğini taşırken üstelik bir de hastayken viladayı eline alınca ideal koca konumuna çıkıyor aniden. Siz çok haklısınız meselenizde. Hastalandığımda umursanmamak bir de üstüme üstüme gelinmesi benim de evliliğimi sorgulamama neden olurdu, sorguladığım zamanlar da oldu açıkçası. Çünkü ben bu adama nasıl güveneceğim, bunun hastalığı yaşlılığı var diyor insan.
Evet aynen öyle diyorum. Burda eşime onları söyledim diye lincledi bazıları. Ama ben olması gerekeni söylüyorum herkes sanki erkek egemenliğini kabul etmiş. Aynı işi yapıyoruz aynı parayı kazanıyoruz eve geldiğimizde o dinleniyor uzatıyor bacaklarını ben dinlenmeden ev işine girisiyorum. Nasıl olsa ben yapıyorum ya şu işin ucundan da tutayım demezdi hamilelikten önce. Şimdi yapıyor ama benim halim olmadığı için yapıyor yapmasa da olur isterse evi pislik götürsün şunu da yap demem. Hamileligim gerçekten zor geçiyor yoksa yine ona minnet etmem. Kendimizi ezdirmeye o kadar alışmışız yani. Onlarda da suç yok. Suç onları yetiştiren annelerinde. Sen dur ben yaparim. Gittiğimizde onlara yine oyle. Bir gün oğlum olursa inşallah ona annesine, eşine, çevresine yardım etmesinin p...sinden birşey goturmeyecegini öğreteceğim. Anlayışlı olmanın, nazik olmanın karşındakine saygı duymaktan ileri geldiğini anlatacağım. Evdeki örneği değil de inşallah benim söylediklerimi dikkate alır çocuğum. Babam niye böyle diyecektir mutlaka soylenenden çok yapılan önemli çünkü ama yine de elimden geleni yapicam

Kesinlikle katılıyorum hep emrivaki yapıyordu şimdi sorar diye düşünüyorum.
düşünememiş ama çok ayıp gerçekten
bundan sonra sorar merak etmeyin bu üzüntü yetmiştir ona
hemen evliliğimin sonunu göremiyorum vs diye de düşünmeyin
kendinizi üzmeyi bırakın bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah :)

düşünememiş ama çok ayıp gerçekten
bundan sonra sorar merak etmeyin bu üzüntü yetmiştir ona
hemen evliliğimin sonunu göremiyorum vs diye de düşünmeyin
kendinizi üzmeyi bırakın bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah :)
Teşekkür ederim yorumunuz için inşallah 😊

Eşiniz düşüncesizlik etmiş burada doğruya doğru. Ama sizin tepkileriniz olaylara göre çok fazla. Misafir gelecekti, ki yabancı biri de değil iki peynir çıkar olur biter, gelmedi spnuçta. Sizin hamileliğinizi bile gölgeleyecek kadar sinirlenip eşinize hakaret etmeniz, nefret etmeniz, çocuğumun sağlıklı olmasına sevinemedim demeniz o kadar abartılı ki her şeyi bu denli uçlarda yaşıyorsanız eşiniz bir süre sonra sizi dikkate almayacaktır.
Ya ne demek hasta hasta peynir çıkar vs.? Biz kadınlar niye canımızın kıymetini hiç bilmiyoruz? :olamaz:
Geçen gün aynı konu sahibi gibi hastalandım. Üç gün ateşim düşmedi, boğazım o kadar şişti ki nefesi zor alıyordum. O haldeyken ayağa kalkamıyordum, üstelik konu sahibi gibi gebe de değilim. O durumdayken misafir ağırlamak mı? :deli: Kendimi doyuramıyorken bir de kocam kırılmasın diye "iki peynir" mi çıkaracaktım?
Hasta bile olmasam bana sorulmadan misafir çağırıldıysa ağırlamak zorunda değilim. Kim çağırdıysa o ağırlasın. Hatır gönül diye diye iyiden iyiye hizmetçi oluyoruz he.

Ya ne demek hasta hasta peynir çıkar vs.? Biz kadınlar niye canımızın kıymetini hiç bilmiyoruz? :olamaz:
Geçen gün aynı konu sahibi gibi hastalandım. Üç gün ateşim düşmedi, boğazım o kadar şişti ki nefesi zor alıyordum. O haldeyken ayağa kalkamıyordum, üstelik konu sahibi gibi gebe de değilim. O durumdayken misafir ağırlamak mı? :deli: Kendimi doyuramıyorken bir de kocam kırılmasın diye "iki peynir" mi çıkaracaktım?
Hasta bile olmasam bana sorulmadan misafir çağırıldıysa ağırlamak zorunda değilim. Kim çağırdıysa o ağırlasın. Hatır gönül diye diye iyiden iyiye hizmetçi oluyoruz he.
Aynen öyle yani kendime bakamıyorum mutfağa giremiyorum tiksintiden bu halde yapacağım şey bana eziyet olurdu kendime niye bunu yapayım. Ben de bu hizmetçi zihniyetini nasıl bu kadar savunuyorlar onu anlamayorum yani. Tiksinti yaşıyorum ve 2 aydır aç geziyorum artı hastayım neden bu dusuncesizlige tamam diyeyim. Asla kabul etmem bunu. Emrivaki işleri zaten sevmem herkes kime söz veriyorsa sorumluluğunu kendisi alsın başkasına yuklemesin

Haklısınız ama ağlama kısmında çok abartmışsınız.
Zaten iptal etmiş eşiniz kendinizi bu kadar üzmenize gerek yokmuş.
Muhtemelen hamilelik psikolojisi.

Aynen öyle yani kendime bakamıyorum mutfağa giremiyorum tiksintiden bu halde yapacağım şey bana eziyet olurdu kendime niye bunu yapayım. Ben de bu hizmetçi zihniyetini nasıl bu kadar savunuyorlar onu anlamayorum yani. Tiksinti yaşıyorum ve 2 aydır aç geziyorum artı hastayım neden bu dusuncesizlige tamam diyeyim. Asla kabul etmem bunu. Emrivaki işleri zaten sevmem herkes kime söz veriyorsa sorumluluğunu kendisi alsın başkasına yuklemesin
Bir de iptal etmiş uzatmayın demişler. Kendisi "iki peynir" çıkaramayacağı için iptal etmiş. Karısı hasta diye değil.
Eğer siz hasta hasta kalkıp kahvaltı hazırlasaydınız, hiç de iptal etmezdi. Sapla samanı ayırt edelim lütfen.
Ha şu da doğru, eşiniz ilk gebeliğinizden itibaren pembe bir tablo çizmemiş zaten. Hep düşüncesizmiş, bile bile devam etmeyi seçen siz olmuşsunuz. Maalesef ki üzülen de siz oluyorsunuz.

Hasta olduğunuzu bile bile kabul etmesi, diretmesi büyük düşüncesizlik. Ne deseniz haklısınız yani.
Geçmiş olsun.

Ben de olsam hastayken bana sorulmadan misafiri kabul etmezdim ama ağlama kısmını biraz abartmissiniz hamilelikten olsa gerek🙂 yoksa eşim benden habersiz misafir çağırdı diye ağlamam yani😂 hassas bir dönem hamilelik bu yuzden gereksiz yere ağlayıp bebeğinizi strese sokmayın ilk aylar tehlikeli olabilir. Sizin için söylemiyorum ama bazı kadınlarda ağlarsam eşim dayanamaz vicdan azabı çeker falan gibi bir düşünce var tam aksine basit gereksiz seyler için ağlayan kadınlar çok itici duruyor yapmayin yahuu😁

Ben de olsam hastayken bana sorulmadan misafiri kabul etmezdim ama ağlama kısmını biraz abartmissiniz hamilelikten olsa gerek🙂 yoksa eşim benden habersiz misafir çağırdı diye ağlamam yani😂 hassas bir dönem hamilelik bu yuzden gereksiz yere ağlayıp bebeğinizi strese sokmayın ilk aylar tehlikeli olabilir. Sizin için söylemiyorum ama bazı kadınlarda ağlarsam eşim dayanamaz vicdan azabı çeker falan gibi bir düşünce var tam aksine basit gereksiz seyler için ağlayan kadınlar çok itici duruyor yapmayin yahuu😁
Yok valla göstermelik ağlamadım çünkü aglayamam öyle kolayca. Çok zoruma gitti beni düşünmedi diye. Ben kolay kolay aglayamam neden o an öyle yaptıysam sanırım dolmusum o son nokta oldu

Size değer vermeyen ben değilim bizzat kendinizsiniz maalesef. İki dilim peynir çıkar derken kastım eşiniz bir peynir bir zeytin koyar çayı demlerdi. Ben böyle yaparım çünkü ev sadece benim değil, misafir de. Ama siz bunu kendi göreviniz bilip bana kızmışsınız. Bir düşünün acaba canımın değerini ben neden bilmiyorum diye. Ha eşim kendine güvenip kahvaltı hazırlayamam deyip iptal ederse de benim kızacağım bir şey yok kendi bilir.

Hamile tribi atan yok yarım yamalak okumussuniz zannederim büyük bir dusuncesizlik var ortada degersizlestirme var. Hasta olduğum için trip atıyorum ayrıca hamile olduğum için değil konunun çok uzagindasiniz belli ki
Yani hepsini okudum aslında ama gerçekten bu kadar hata görmeye kapalı bir şekilde insanları bezdirirsiniz. Siz burda konuları okumuyorsunuz galiba. Büyük bir düşüncesizlik bilmem ne. Sanki eviniz barkınızı yıkmışlar. Adam telafi etmese neyse.
Ben dışardan biriyim beş dakika okudum ve tahammülümü zorladı. Yanınızda saatlerde olup bu tavrı çekip telafi ettiğinde bile umursamayan birine zamanla 'aman ya ne yapsam anlamıyor' dedirtirsiniz.
Üstelik insanlara düşüncesiz, bencil diyorsunuz basitçe telafi edilmiş bir konuda, istedğiniz de olmuşken kendinizi geçip bebeğinizi strese sokup aç kalacak kadar düşüncesizliği siz yapmıyor musunuz? Demek ki insan anlık düşünemeyebiliyormuş.
Toplamda bir dahakine sadece beni destekleyenler yorum yapsın diye not düşün bari..

X