Düşünmekten bıktım

Valla asgari ücret alıyorum işte. Sürekli diyorum belki baya artar asgari ücret bekleyim diyorum ama yok can bu ya istemiyor. Sonrada keske calıssaydın diyeceksiniz diyorum. Yani ben ne yapacağımı bilmiyorum.
valla bildiğim tek bir şey var. eğer gerçekten bu paraya çok ihtiyacınız yoksa mutsuz olduğunuz bir işi yapmayın.
çalışmak istiyorsanız da başka işleri değerlendirin, elbet size uyacak, mutsuz gitmeyeceğiniz bir iş bulursunuz

valla bildiğim tek bir şey var. eğer gerçekten bu paraya çok ihtiyacınız yoksa mutsuz olduğunuz bir işi yapmayın.
çalışmak istiyorsanız da başka işleri değerlendirin, elbet size uyacak, mutsuz gitmeyeceğiniz bir iş bulursunuz
Çok şükür yok. Hatta bu işe nereden girdim diye söyleniyorum.

Ani bir karar vermek istemiyorum ama bir insan her izin gününden sonra sudan çıkmış balığa dönüp işe gitmek istemiyorsa o zaman gerçekten sevmiyorumdur.

Esiniz bebek istiyor siz ikilemdeyken neden bebek corabi alip adama atiyorsunuz ki?
Her konuda depresif davranip karsisindaki insanin bütun enerjisini emen insanlardan haz etmiyorum😏

Şuan bulunduğunuz işi sevmiyorsanız yoruluyorsanız yada farklı nedenler var ise işinizi değiştirin fakat 4/5 ay sonra ayrilacaginizi arkadaşınıza bildirin ki sorun olmasın aranızda.
İşinizi değiştirdikten sonra istediğiniz diyetinize başlarsınız. Diyetinize hamilelik için gerekli olan vitaminleri eklersiniz. Bu besinlerden beslenirsiniz.
Paranızı türk lirasinda tutmazsiniz değer kaybetmesini bir miktar önlemiş olursunuz.
Konu eşinize gelince kendileri mız mız olsa bile kadınların mızmız olmasını cekemiyorlar ortada eylem görmek istiyorlar. Fikir sizin fikriniz tabi ki danışın ama bir şeyleri başardığınızı gösterin.

Esiniz bebek istiyor siz ikilemdeyken neden bebek corabi alip adama atiyorsunuz ki?
Her konuda depresif davranip karsisindaki insanin bütun enerjisini emen insanlardan haz etmiyorum😏
İkimlemde değilim ki sadece 1 yıl sonra dedim kendisine. 4-5 ay sonra iş bitiminde doktor kontrolü vs zaten bununla ilgilenecektik. Yani bi 5 sene sonra deyip çorap fotoğrafı atmadım. ??
Haz etmiyorsanız yazmasaydınız keşke 🤦‍♀️

Şuan bulunduğunuz işi sevmiyorsanız yoruluyorsanız yada farklı nedenler var ise işinizi değiştirin fakat 4/5 ay sonra ayrilacaginizi arkadaşınıza bildirin ki sorun olmasın aranızda.
İşinizi değiştirdikten sonra istediğiniz diyetinize başlarsınız. Diyetinize hamilelik için gerekli olan vitaminleri eklersiniz. Bu besinlerden beslenirsiniz.
Paranızı türk lirasinda tutmazsiniz değer kaybetmesini bir miktar önlemiş olursunuz.
Konu eşinize gelince kendileri mız mız olsa bile kadınların mızmız olmasını cekemiyorlar ortada eylem görmek istiyorlar. Fikir sizin fikriniz tabi ki danışın ama bir şeyleri başardığınızı gösterin.
Evet arkadaşımın dediği iş daha uzun süreli çalışabilir bir iş öyle duruyor yani bilemicem içine girmek şart. Yorumunuz için teşekkürler. Bugün istifamı verip sevmediğim ortamda durmayacağım ilk işim bu. Bugün bunu gerçekten başarabilmiş olurum insallah.

Şuan öyle bir durumdayız ki ben olsam riske atmazdım herşey çok pahalı yarın ne olacağı belli değil gelir düzeyi yüksek olan biri olarak bile bir şey alırken elli kere düşünüyorum bir sürü şeyi erteledim tek derdim birikim yapmak şuan bence kendinizi toplamanız lazım ve hayat ne yazık ki planlar ile gitmiyor hemen hamile kalmaya bilirsiniz inşallah öyle bir şey olmaz tabi ki ama bende öyle diyordum 2 yıl geçti hala uğraşıyorum bir de bunun tedavi boyutu hastane muayene boyutu var bunlar da hep maddiyat ve günden güne hep zam geliyor kaldı ki 3 5 bin cocugun doğum parasına bile yetmez bunun planını yaparak ömür ne yazık ki geçmiyor siz birikim yapın ama buna bir ad vermeyin en güzeli bu kafa yapisindan çıkarsanız psikolojik olarak çok rahatlarsınız malesef kimse işine çok mutlu olarak gitmiyor ama bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyoruz bundan 1 ay önce olsa derdim ki mutsuz olduğunuz yerde durmayın ama şuan bunu diyemem inanın riske atılacak dönemde değiliz yeni bir iş garantilemeden asla kipirdamayin derim ben hakkınızda hayırlı olsun

Şuan öyle bir durumdayız ki ben olsam riske atmazdım herşey çok pahalı yarın ne olacağı belli değil gelir düzeyi yüksek olan biri olarak bile bir şey alırken elli kere düşünüyorum bir sürü şeyi erteledim tek derdim birikim yapmak şuan bence kendinizi toplamanız lazım ve hayat ne yazık ki planlar ile gitmiyor hemen hamile kalmaya bilirsiniz inşallah öyle bir şey olmaz tabi ki ama bende öyle diyordum 2 yıl geçti hala uğraşıyorum bir de bunun tedavi boyutu hastane muayene boyutu var bunlar da hep maddiyat ve günden güne hep zam geliyor kaldı ki 3 5 bin cocugun doğum parasına bile yetmez bunun planını yaparak ömür ne yazık ki geçmiyor siz birikim yapın ama buna bir ad vermeyin en güzeli bu kafa yapisindan çıkarsanız psikolojik olarak çok rahatlarsınız malesef kimse işine çok mutlu olarak gitmiyor ama bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyoruz bundan 1 ay önce olsa derdim ki mutsuz olduğunuz yerde durmayın ama şuan bunu diyemem inanın riske atılacak dönemde değiliz yeni bir iş garantilemeden asla kipirdamayin derim ben hakkınızda hayırlı olsun
Çok teşekkürler sağolun…

@Denizmavisi409 eşiniz çocuk istediğini söylüyor da ekonomik durumunuzu buna ayarlamaya yönelik yaptığınız hamlelerde mantıksız değil ki! Siz sabahın 6 sında sokaklara düşüp akşam kimbilir kaçta işten dönüyormuşsunuz ..bunu keyfinizden değil "o işten gelecek paraya ihtiyacınız olduğu için" yaptığınızı düşünürsek 3 gün sonra hamile kalıp işten çıkarsanız eşinizin planı ne? Ne ile bebeğe hazırlık,doğum ve sonrasındaki masrafları karşılamayı düşünüyor?

Her şey muntazam şekilde ilerlesin, planlanan şekilde gitsin diye uğraşırsak inanın elimizde yitip giden zamandan başka bir şey kalmaz. Neden mesela illa birikim olsun diye erteliyorsunuz çocuğu, borç harc varsa ya da ne kadar birikim yapmak istiyorsanız bakarsınız duruma çocuk ha deyince bugün istedim yarın doğsun olmuyor ki, her şey yolunda gitse ilk denemede hamile kalsanız bile 9 ay olacak önünüzde daha. Ki hemen olmadığını varsayalım yıllarca bunun için çabalayan hemcinslerimiz var, o zaman pişman olmayacak mısınız keşke daha önceden deneseydik diye. Ya da bir kıyafeti almak için zayıflamayı beklemek kendi isteklerini ertelemek değil mi, neden kendinizi şımartmıyorsunuz hiç. Her isteğinizin önüne siz kendiniz engel çıkarmışsınız böyle hayat geçer mi yapmayın Allah aşkına. Hayat bir gündür o da bugündür. Anın tadını çıkarın eşinize de yazik etmeyin

Herseyin en iyisini olmasını beklerken anı kaçırıyorsun biraz relax ol hamile kalmadan kilo vermeyi beklemek çok saçma bir bahane hayatım biraz birikim yapalın malum ekomini belli desen daha mantıklı.

Bir şeyleri planli yapmak isteyenleri anlarim hatta o kişilere imrenirim ama kilo verme plani yapip ustune kilo aliyorsa, işe girip diyip alti ustu 3-4 ay calişmasi gerekiyorken yine başka bir karın ağrisi cikariyorsa, yapacagi seyleri " şu da olsun" diye erteleyip o şeyi bir turlu olduramiyorsa en basit planlar bile uygulanmiyorsa cidden ömür törpüsü halini alır.

Bir şeyleri planli yapmak isteyenleri anlarim hatta o kişilere imrenirim ama kilo verme plani yapip ustune kilo aliyorsa, işe girip diyip alti ustu 3-4 ay calişmasi gerekiyorken yine başka bir karın ağrisi cikariyorsa, yapacagi seyleri " şu da olsun" diye erteleyip o şeyi bir turlu olduramiyorsa en basit planlar bile uygulanmiyorsa cidden ömür törpüsü halini alır.
Malesef inanın öyleyim. Malesef.

Neyse hakkınızda hayırlısı olsun ama bence fevri davrandınız..İş zaten sıkıntı çekip karşılığında para almak değil mi ?Adı üstünde iş ,öyle olmasıydı eğlence denirdi.Kime sorsan bir şekilde çalıştığı işten sıkıntılı..İşini seversin yanındaki insanlar sıkıntı falan filan ..Ben diyorum zaten iş yaptığımız için değil çektiğimiz için hakediyoruz bu paraları.Parasız çalışmadan mutlu olabilecekseniz iyi olmuş sizin için Ama Bu iş biter başkasına girer ondan da şikayet edersiniz.Siz kendi bakış açınızı değiştirin bence önce.Saçımı kestirmek için kilo vermeyi beklemek nedir ya 🤣🤣🤣Yarına çıkacağının garantisini kim veriyor .Atalarımız ne güzel demiş dişin keserken ….🤣🤣Kendinizi 10 yıllık planlar yaparak üzmeyin .Hayat kısa kuşlar uçuyor ..

X