Düşünmekten kafayı yiyeceğim..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yorumlarda gördüğüm kadarıyla çalışmaz biri olarak algılanmış ama hayır çok çalışkan biri iş olsun yeterki ama kendi işi var neden bıraksın anlamadım herkes çok kırıcı
Bu zamanda bir cafe açacak durumum olsa açardım. Ama şu an çok sermaye lazım. Sevgiliniz başkasının yanında üç kuruşa çalışmak istemiyordur bu konuda haklı. Yotube'da takip ettiğim bir kadın var. Eczacıbaşında İş Analisti olarak çalışıyordu, Matematik mezunu. Şu an kendine Kadıköy'de kitap cafe açtı. İşi bıraktı. Çok daha mutlu. Cafe sahibi olanların hepsi ilkokul mezunu değil merak etmeyin. Adı; Şeyma Ünal. Aratın bakın kanalına.

Dediğim gibi esrar konusu önemli. Ondan emin olmanız lazım. Eğer arada kullanıyorsa hemen ayrılın. O zaman asla olmaz.
O konuyu deşin. O kabul edilecek bir konu değil.

Baskalari senin goremedigini disardan daha iyi gorurler bence vazgec ilerde sorun olur tecrubeli biri olarak konusuyorum,sonra bosanmak icin Konu acarsin burada.

Bence evlenmeyin. Garip de geldiniz biraz. Mühendis sevgilinize gıkınız çıkmamış. Bakımlı ve fit olmuşsunuz. Simdikine hayatı dar etmişsiniz. Bakımsız olmuşsunuz tam tersi. Sanki karşıdakine göre sekilleniyorsunuz. Bir duruşunuz yok gibi. Ne istediğinizi bilin sonra evlenin.

Çevreye göre adamı ara ara sınavdan geçiriyorsan devam etme ilişkiye
1 kere imtihan edersin kafanda sonra açmazsın konuyu
Sen dayın amcan laf ettikçe burnundan getiriyorsun adamın
Zamanında hata etmiş ders almış
Babası içki içiyormuş vs
Alanında iş bulamamış çok normal
Sürekli eleştireceksen çalma zamanını kimsenin
Kimse hayatını anasını babasını seçemiyor
Sen kendi kendine karar veremiyorsan evlenme zaten olgun değilsin

Herkesin ailesine göre kendi çocuğu elmas pırlanta. Herkesin çocuğu en iyisini hak eder.

Ailenizin yorumlarından dolayı kafanızın karışması da normal burada “emin olsaydınız hiç kafanız karışmazdı” diyenleri de anlamadım. Dört koldan “onla evlenme o böyle şöyle” diyen aileniz olsa bir durup düşünmez misiniz niye böyle diyorlar acaba ben yanlış mıyım diye sorgulamaz mısınız sanki?

Bence mutluysanız devam. Zaten 2 senedir berabermişsiniz çok mutlu olduğunuzu kendiniz söylüyorsunuz. Demek ki geçmişinde ot içmiş biri mesleğinde çok gelişmek istemeyen biri sizi çok mutlu edebiliyor işte bu diyebiliyorsunuz. O adamı her şeyiyle kabullenmişsiniz ki çok aşık olabilmişsiniz. O yüzden bence sorgulamayın. Mutluluklar diliyorum

O ergen kötü niyetli mühendis ile iyi ki bitmiş.
Yoksa buraya mutsuzum, adam beni aşağılıyor mühendis diye evlendim diye konu açacaktınız.
Mesleği ne olursa olsun, isterse Nasa'da ödüllü bilim adamı olsun size kendinizi kötü hissettiriyorsa, aşağılıyorsa gözünüz meslek görmesin. Para görmesin. Ayrılın. Sırf meslek diye para diye 7/24 kendinizi mi özgüveninizi bitirteceksiniz???:KK43:

Şu anki sevgilinize gelince, iyi biri izlenimi verdi bana. Sadece şu esrar konusu kafama takıldı. Eğer o konuda samimi ise, bir daha asla ama asla olmaycaksa şans verin. Ama bu konuda emin olun. Burada bir üye var. Onunda eşi esrar kullanıyor. Etiketliyorum onun tavsiyesini duymak isterim. Karpuzlu araba Karpuzlu araba

Amcalara gelince de, 27 yaşında bir bireysiniz. Amcalarınıza göre hayatınızın en önemli kararını almayın. Annenizin görüşünü alın, ama sonra kendi kararınızı verin. 3. derece akrabaları hayatınıza bu kadar karıştırmayın.
Evlenmek demek birey olmak demektir. Kendi kararınızı verin.
Son olarak şunu demek istiyorum. İyi Meslek = İyi İnsan demek değil. Buna göre karar verirseniz hata edersiniz.
Evet bir adamın iyi bir işi olmalı. Serseri olmamalı.Çalışkan olmalı. Ama sırf doktor, öğretmen, mühendis diye evlenilmez.
Bu arada sevgiliniz dükkan işletiyor. Şu an o dediğiniz kıdemli statülü çoğu beyaz yakalının hayalı kendine cafe açmak, kendi işinin patronu olmak. Yani sevgiliniz bence haklı. Kendi işi varken neden üç kuruşa başkasının yanında çalışsın???

Özetle bence şu esrar konusu önemli. O da tamamen bitmişse, bence evlenmeyi düşünebilirsiniz. Karpuzlu araba Karpuzlu araba

bir yorum yapar mısın bu konuya?

Tabiki.. öncelikle o sadece esrar degildir bunu bil, esrar kullanan diğerlerinide kullanıyor sadece diğerleri daha pahalı olduğu için yetisremiyorlar ,Dr gidip suboxne ilaç yazdiriyorlar onu kullanınca diğerini içmiyorlar .benim esim her bku kullanırdı ,sadece diğerini alamadığı için( yuzdeyuz eminim) bu ilacı kullanip üstüne esrr içerdi ,ayırt edebiliyorum zaten hangisini kullandini ,esrra da para kalmazsa bu seferde o ilacı kendi gibi bağımlı biriyle satardı( ağzından kaçırdı bikez) o ilaclari Dr hemen vermiyor çünkü ,,,,,diğerlerini kullandığında evdeki ceyizlerimi sattı ben evde yokken, sonrada arkadaşım sattı dedi ,zaten asla inanmam bugüne kadar tek hi arkadaşını eve sokmamistir.son zamnlarda esrr kullanıyordu bitek .işyeri kapandı parasız kaldı babası haftada bir 200 TL veriyodu bana .onuda kavga kiyametle alıp esrra veriyodu.hic unutmam sırf gözlerinden esrr kullandigini anladığım için visine diye bı göz damlası buldum evde.bu ne diye sorduğumda ,fabrikada çalışıyordu onsiralar gozum mikrop kalmasın die kullanıyoruz dedi,aylar sonra şeytan durttu ekşi sözlüktn o damlayı araştırdım.megersem o damlayı bagimlilar gözü kırmızı olmasın diye kullanıyorlarmis ,( sırf ben anlamayım ) diye........defalarca amateme yattı 5.6 ay dayandı sonra yine başladı.......haaa buarada konu sahibi eşim ben hamile kalmayana kadar hiç kullanmadi ,hamile kaldım esrra başladı çocuk doğdu 1 yaşına falan girdi eroine basladi.... Bu konu sahibi gibi biri daha yazdı bana çocuk olunca bidaha kullanmicakmis .heppp aynı hikaye ne fazla ne eksik ,zhep aynı konuşmalar ,,,,,,başıma bı ağrı saplandı kız belliki evlenicek bununla ne dediysem hep bı savunma vardı ,,,,, yaşayıp görün ozaman.ben kafamı duvarlara vurdum mecazen demiyorum bak ciddi ciddi duvarlar a vurdum .çocuğum korkmasın diye yastığa kafamı gömup çığlık çığlığa bağırdım.en onemlisiyse o çok sevdiğim adamin katili olucak tim .herşeyi planlanmıştır uyumasını bekliyodum. Çocuğuma kıyamadım yapamadım.....şimdi kurtulamıyor um ondan çünkü maddeye bağımlı oldukları gibi bizede bağımlılar ,,,,hergun ölmesi için Allah'a yalvardigimi bilirim......yemişim onun mühendisliğini merak etme o istende olur çok yakında............. anlatacak çok şey var aslında ama özelde yazistigim kıza ne dediysem hep bı savunma vardı tıpkı senin konunda o sevgilini ovdugun gibi. Yaşaaa ve gör ozaman ,bari çocuk yapma olurda evlenirsen

Annen ailen haklı. Ben de alkolik babası olan doğru dürüst işi gücü olmayan çalışmaya pek gönlü de olmayan birine kızımı vermezdim. Hele ki tek başıma binbir zorlukla büyüttüysem. Size şaka geliyor galiba ama küçük kafeden gelen parayla geçinemezsiniz öyle devlet işi bulursan çalışırsın lafına kanmayın yani. Nerde yaşayacaksınız ayrıca ailesiyle mi? O kadar çok babası evde durmaz vurgusu yapmışsın ki öyle geldi bana.

Annen ailen haklı. Ben de alkolik babası olan doğru dürüst işi gücü olmayan çalışmaya pek gönlü de olmayan birine kızımı vermezdim. Hele ki tek başıma binbir zorlukla büyüttüysem. Size şaka geliyor galiba ama küçük kafeden gelen parayla geçinemezsiniz öyle devlet işi bulursan çalışırsın lafına kanmayın yani. Nerde yaşayacaksınız ayrıca ailesiyle mi? O kadar çok babası evde durmaz vurgusu yapmışsın ki öyle geldi bana.
Hayır kendi ayrı evi var evlenince oturma için

27 yaşındasınız. Ve neden hala kendi kararınızı veremiyorsunuz?

Normalde aileni dinle derdim ama ailenin tek derdi etiket. Ki narsist eski sevgilinizi bile bulunmaz nimet gibi görmelerinden belli.
Tek derdi etiket mi... esrar içmiş, bir zamanlar alkolikmiş, emir altında çalışamazmış... mühendis sevgilinin narsist olduğunu aile nerden bilsin ki. Bilselerdi detayları şaşırmazlardı ayrılığa belki

Screenshot_2020-05-10-14-39-14-345_com.android.chrome.jpg

Konu sahibi bu filmi izle,,,, hatta herkez izlesin

Ailenizin yorumlarından dolayı kafanızın karışması da normal burada “emin olsaydınız hiç kafanız karışmazdı” diyenleri de anlamadım. Dört koldan “onla evlenme o böyle şöyle” diyen aileniz olsa bir durup düşünmez misiniz niye böyle diyorlar acaba ben yanlış mıyım diye sorgulamaz mısınız sanki?

Şimdi şöyle konu sahibi bilmediği bir şeyi öğrenmemiş. Esrar mevzusu 10 sene öncesine ait zaten biliyormuş. Alkol desek arkadaşının düğünününde alkol almış ki bu benim için asla mesele olacak bir şey değil ama konu sahibi farklı düşünüyor demek ki. Orda da tartışmış kendi aralarında anlaşmışlar. Yorumlarda adam alkolik yazanı bile gördüm konu sahibi böyle bir ayrıntı vermemiş. Ailesi işi iyi değil diyormuş sana mühendis doktor yakışıyor diyormuş. Konu sahibi adamın ne iş yaptığını, gelirini, ne mezunu olduğunu biliyordur herhalde. Eğer ben karşımdaki insandan eminsem kimsenin lafıyla kafam karışmaz zaten kimseyi konuşturmam. O şöyle onunla evlenme diyorlar ama altı boş. Geçmiş, üzerinde konuşulmuş kendilerince halledilmiş meseleler ve eğitim durumu, meslek hariç bir şey söylemiyorlar bunları zaten konu sahibi de biliyor ve bu ilişkiye devam etmeye karar vermiş.

Tek derdi etiket mi... esrar içmiş, bir zamanlar alkolikmiş, emir altında çalışamazmış... mühendis sevgilinin narsist olduğunu aile nerden bilsin ki. Bilselerdi detayları şaşırmazlardı ayrılığa belki
Üniversite yıllarında çoğu arkadaşım esrar kullandı.Ben kullanmadım ama arkadaşlık kurmama engel olmadı, öyle filmlerde gördüğünüz gibi bataklığa düşmüş gençlik modu falan da değildiler. Şimdi işlerinde güçlerinde, ailelerini kurmuş normal insanlar. Ki bu bahsettiklerim Türkiye’nin en başarılı üniversitelerini bitirmiş, şu an işlerinde de konumları iyi insanlar. Adam sanki eroinman gibi yazmışsınız. Ayrıca her alkol alan da alkolik değildir. Arada akşamları eşimle sıkıldığımızda bişeyler içmeye çıkıyoruz. Ya bir pubda bira içeriz ya da arada meyhaneye gideriz bu durumda alkolikler olarak birbirimizi bulup steril toplumumuzu bizden kurtarmış mı oluyoruz:)

Bence tek olumsuz detay esrar kullanımı ama o da yıllar önceymiş. Gençlikte yanlış arkadaş seçimleri olmuş, yanlış tercihler yapmış ama hayat boyu bunun yükünü mü çeksin. Yıllardır kullanmamış bu zaman içinde psikolojik olarak zayıf düştüğü dönemler olmuş 5 yıllık sevgilisi terketmiş kullanmaya başlasa o zaman başlardı ama başlamamış anladığım kadarıyla. Alkol de sosyal içicilik bir zararı yok arkadaş düğününde almış. Aileler tabi ki kariyer sahibi bir aday tercih ederler sizin için ama sevgilinizi en iyi siz tanırsınız. Sorumluluk alır mı, çalışkan mı, merhametli mi ki bence çok önemli, saygılı mı vs. Psikolojik bir destek alın dışardan bakın ilişkinize acele karar vermeyin

Üniversite yıllarında çoğu arkadaşım esrar kullandı.Ben kullanmadım ama arkadaşlık kurmama engel olmadı, öyle filmlerde gördüğünüz gibi bataklığa düşmüş gençlik modu falan da değildiler. Şimdi işlerinde güçlerinde, ailelerini kurmuş normal insanlar. Ki bu bahsettiklerim Türkiye’nin en başarılı üniversitelerini bitirmiş, şu an işlerinde de konumları iyi insanlar. Adam sanki eroinman gibi yazmışsınız. Ayrıca her alkol alan da alkolik değildir. Arada akşamları eşimle sıkıldığımızda bişeyler içmeye çıkıyoruz. Ya bir pubda bira içeriz ya da arada meyhaneye gideriz bu durumda alkolikler olarak birbirimizi bulup steril toplumumuzu bizden kurtarmış mı oluyoruz:)
Öyle arada sırada içse haftasonu bir kadeh içer demezler miydi... ale böyle tepki gösterdiğine göre demek ki bu aile bu tip ortamların insanlarından oluşmuyor. Sizin ortamlarınıza sahip değiller demek ki yadırgadıklarona göre

Bende kararsız kaldım. Evlenecek olgunluk pek yok sizde çünkü etrafınızi inanılmaz dinliyorsunuz.
Evet evlenmelisiniz çünkü, kendinize uygun, yanınızda mutlu olduğunuz biri var, güveniyorsunuz, tanıdıginizi söylüyorsunuz, ayrıca hayat sizin hayatınız

Hayır evlenmemelisiniz çünkü, aileniz istemiyor, akrabalar istemiyor, geçmişte kötü alışkanlıklari varmış, aileniz size denk görmüyor......

Diye gider. Kendi kararınizi kendiniz veremiyor musunuz? Aileniz ne derse o olur tipinde mi acaba? Aşırı baskı mı yapıyorlar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X