Düşünmekten kafayı yiyeceğim..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
3 kişi de kötü dediyse kötüdür.
Babası alkolikmiş sanırım erkek arkadaşının da alkol ile arası iyi. Evlenince başlar içip içip gelmeye.

Tabiki.. öncelikle o sadece esrar degildir bunu bil, esrar kullanan diğerlerinide kullanıyor sadece diğerleri daha pahalı olduğu için yetisremiyorlar ,Dr gidip suboxne ilaç yazdiriyorlar onu kullanınca diğerini içmiyorlar .benim esim her bku kullanırdı ,sadece diğerini alamadığı için( yuzdeyuz eminim) bu ilacı kullanip üstüne esrr içerdi ,ayırt edebiliyorum zaten hangisini kullandini ,esrra da para kalmazsa bu seferde o ilacı kendi gibi bağımlı biriyle satardı( ağzından kaçırdı bikez) o ilaclari Dr hemen vermiyor çünkü ,,,,,diğerlerini kullandığında evdeki ceyizlerimi sattı ben evde yokken, sonrada arkadaşım sattı dedi ,zaten asla inanmam bugüne kadar tek hi arkadaşını eve sokmamistir.son zamnlarda esrr kullanıyordu bitek .işyeri kapandı parasız kaldı babası haftada bir 200 TL veriyodu bana .onuda kavga kiyametle alıp esrra veriyodu.hic unutmam sırf gözlerinden esrr kullandigini anladığım için visine diye bı göz damlası buldum evde.bu ne diye sorduğumda ,fabrikada çalışıyordu onsiralar gozum mikrop kalmasın die kullanıyoruz dedi,aylar sonra şeytan durttu ekşi sözlüktn o damlayı araştırdım.megersem o damlayı bagimlilar gözü kırmızı olmasın diye kullanıyorlarmis ,( sırf ben anlamayım ) diye........defalarca amateme yattı 5.6 ay dayandı sonra yine başladı.......haaa buarada konu sahibi eşim ben hamile kalmayana kadar hiç kullanmadi ,hamile kaldım esrra başladı çocuk doğdu 1 yaşına falan girdi eroine basladi.... Bu konu sahibi gibi biri daha yazdı bana çocuk olunca bidaha kullanmicakmis .heppp aynı hikaye ne fazla ne eksik ,zhep aynı konuşmalar ,,,,,,başıma bı ağrı saplandı kız belliki evlenicek bununla ne dediysem hep bı savunma vardı ,,,,, yaşayıp görün ozaman.ben kafamı duvarlara vurdum mecazen demiyorum bak ciddi ciddi duvarlar a vurdum .çocuğum korkmasın diye yastığa kafamı gömup çığlık çığlığa bağırdım.en onemlisiyse o çok sevdiğim adamin katili olucak tim .herşeyi planlanmıştır uyumasını bekliyodum. Çocuğuma kıyamadım yapamadım.....şimdi kurtulamıyor um ondan çünkü maddeye bağımlı oldukları gibi bizede bağımlılar ,,,,hergun ölmesi için Allah'a yalvardigimi bilirim......yemişim onun mühendisliğini merak etme o istende olur çok yakında............. anlatacak çok şey var aslında ama özelde yazistigim kıza ne dediysem hep bı savunma vardı tıpkı senin konunda o sevgilini ovdugun gibi. Yaşaaa ve gör ozaman ,bari çocuk yapma olurda evlenirsen

Umarım bir an önce kurtulursunuz.
Sizin konularınızı biliyorum.
Kendiniz ve oğlunuz için tertemiz bir sayfa açarsınız.
Hak ettiğiniz gibi birini bulursunuz.:dua:

Cevap için teşekkür ederim.

Tabiki.. öncelikle o sadece esrar degildir bunu bil, esrar kullanan diğerlerinide kullanıyor sadece diğerleri daha pahalı olduğu için yetisremiyorlar ,Dr gidip suboxne ilaç yazdiriyorlar onu kullanınca diğerini içmiyorlar .benim esim her bku kullanırdı ,sadece diğerini alamadığı için( yuzdeyuz eminim) bu ilacı kullanip üstüne esrr içerdi ,ayırt edebiliyorum zaten hangisini kullandini ,esrra da para kalmazsa bu seferde o ilacı kendi gibi bağımlı biriyle satardı( ağzından kaçırdı bikez) o ilaclari Dr hemen vermiyor çünkü ,,,,,diğerlerini kullandığında evdeki ceyizlerimi sattı ben evde yokken, sonrada arkadaşım sattı dedi ,zaten asla inanmam bugüne kadar tek hi arkadaşını eve sokmamistir.son zamnlarda esrr kullanıyordu bitek .işyeri kapandı parasız kaldı babası haftada bir 200 TL veriyodu bana .onuda kavga kiyametle alıp esrra veriyodu.hic unutmam sırf gözlerinden esrr kullandigini anladığım için visine diye bı göz damlası buldum evde.bu ne diye sorduğumda ,fabrikada çalışıyordu onsiralar gozum mikrop kalmasın die kullanıyoruz dedi,aylar sonra şeytan durttu ekşi sözlüktn o damlayı araştırdım.megersem o damlayı bagimlilar gözü kırmızı olmasın diye kullanıyorlarmis ,( sırf ben anlamayım ) diye........defalarca amateme yattı 5.6 ay dayandı sonra yine başladı.......haaa buarada konu sahibi eşim ben hamile kalmayana kadar hiç kullanmadi ,hamile kaldım esrra başladı çocuk doğdu 1 yaşına falan girdi eroine basladi.... Bu konu sahibi gibi biri daha yazdı bana çocuk olunca bidaha kullanmicakmis .heppp aynı hikaye ne fazla ne eksik ,zhep aynı konuşmalar ,,,,,,başıma bı ağrı saplandı kız belliki evlenicek bununla ne dediysem hep bı savunma vardı ,,,,, yaşayıp görün ozaman.ben kafamı duvarlara vurdum mecazen demiyorum bak ciddi ciddi duvarlar a vurdum .çocuğum korkmasın diye yastığa kafamı gömup çığlık çığlığa bağırdım.en onemlisiyse o çok sevdiğim adamin katili olucak tim .herşeyi planlanmıştır uyumasını bekliyodum. Çocuğuma kıyamadım yapamadım.....şimdi kurtulamıyor um ondan çünkü maddeye bağımlı oldukları gibi bizede bağımlılar ,,,,hergun ölmesi için Allah'a yalvardigimi bilirim......yemişim onun mühendisliğini merak etme o istende olur çok yakında............. anlatacak çok şey var aslında ama özelde yazistigim kıza ne dediysem hep bı savunma vardı tıpkı senin konunda o sevgilini ovdugun gibi. Yaşaaa ve gör ozaman ,bari çocuk yapma olurda evlenirsen
tüylerim diken diken okudum yazdıklarınizı, biz kadınlar, ama gerçek kadınlar, tırnağım kiriĺdi diye ağlayanlar değil,mızmızlanmadan göğüs geren , mucadele eden, her sabah çocuğu için cehenneme uyanmayı bile göze alan kadınlar , ne kadar güçlü varlıklarız.Umarım bir an önce kurtarırsınız evladınızı o cehennemden

Annen doğru söylüyor eğer aklın varsa o çocuktan uzak dur
Sakin sana layikmi bir düşün sen şimdi olayları goremiyorsun uzaktan sana denk değil sakin ama sakın hataya dusme
Alkol almış etrafı kötüymüş
Babası alkolik.
bir mesleği yok serbest calismaya alışmış sakin .pişman olursun

evlenip başını yakma bu adamla. Ama sen kesin evlenir seneye bu zamanlar keşke sizi dinleseydim diye başlık açarsın...
Kesinlikle anlamaz bunalr bu dediklerimiz bir kulagindan girer digerinden çıkar.

akil var mantık var esrar bir kere icmeis insan alkol içmiş insan bir kere birakirmi
Yavrum senin ne işin var bu tür insanlarla
Ailene acı bari
Tecrübe konuşuyor buyuklerini dinle
Yada bak yaşamış kisden canlı ornek var
Onu dinle konu sahibi benim adım KARPUZ UYESİ BAK YAZMİS NE YASADİGİNİ KULAGİNA KUPE YAP VAZGEC

Bütün yorumları okumadim,kendi ogrendiklerime göre yazacağım.Ben olsam kendi aklımın dediğini yapardım .Dayım,amcam ,annem kendi evlililiklerinde seçim haklarını kullansınlar.Sevisecegim adamı seçecek kadar da özgürlüğüm yoksa ölem ben.Bir de kendinize ne kadar guvendiginiz de önemli.Oldu ki evlendiniz ve işler istediginiz gibi gitmedi ,benim secimimdi ,iyi günler de yaşadım diyip güçlü kalabilecek misiniz.
Ailenizi dinleyip te bırakırsanız aklınız kalbiniz hep onunla kalır bence,bu yaşanabilecek en kotu şeylerden biri .
Tavsiyem su ,madem aileniz istemiyor ,siz de çok çok emin değilseniz kendinizden ,bir süre daha bekleyin ,sonra yolunuza kendi aklinizla devam edin.Burlikte gülüp eglenebildigin ,sevdiğin birini bulmak ta bence kolay değil,çok çabuk harcamak lazım.

Bir de şunu söylemek istiyorum, esrar öyle çok çabuk bağımlılık yapan bir madde değil.Tabi ki surekli kullanmadığını ve yıllar önce denemiş olduğunu soyledigin için yazıyorum.Eroin değil öyle hemen ileri derecede bağımlılık yapsın .Uyuşturucular da kendi içinde farklı farklı,hatta bana göre sigara da bir uyuşturucu.İste ülke sınıflandırmaları bunlar.Ergenliginde esrar denedi diye kimseye kes muamelesi yapılmaz ,haksızlık olur.

Bir de şunu söylemek istiyorum, esrar öyle çok çabuk bağımlılık yapan bir madde değil.Tabi ki surekli kullanmadığını ve yıllar önce denemiş olduğunu soyledigin için yazıyorum.Eroin değil öyle hemen ileri derecede bağımlılık yapsın .Uyuşturucular da kendi içinde farklı farklı,hatta bana göre sigara da bir uyuşturucu.İste ülke sınıflandırmaları bunlar.Ergenliginde esrar denedi diye kimseye kes muamelesi yapılmaz ,haksızlık olur.
Kesinlikle anlamaz bunalr bu dediklerimiz bir kulagindan girer digerinden çıkar.

akil var mantık var esrar bir kere icmeis insan alkol içmiş insan bir kere birakirmi
Yavrum senin ne işin var bu tür insanlarla
Ailene acı bari
Tecrübe konuşuyor buyuklerini dinle
Yada bak yaşamış kisden canlı ornek var
Onu dinle konu sahibi benim adım KARPUZ UYESİ BAK YAZMİS NE YASADİGİNİ KULAGİNA KUPE YAP VAZGEC
[/QUOT

Yorumları okurken şoka uğradım herkes ne kadarda hırçın ve öfkeli :/ ben sadece bu durumda olan veya yaşamış kişilerin yorumlarını almak istedim

Yavrum işte anlamazsın bunlar gerçekler senin şu an hormonların ön planda kafayı ona takmisssin vazgeçemem baksana intihar edicem diyorsun bu sağlıklı bir dusuncemi

Birincisi narsistler bagimli tipleri secerler kendilerine. Sen de baskalarinin dusuncelerinden etkilendigini soyluyorsun. Tam olarak iyilesmeden sevgi ve ilgi acligini bu kisiyle giderdigin icin gercekleri goremeyebilirsin. Zaten mum dibine karanliktir derler. Olaylara disaridan bakarsan daha iyi gorursun. Gecmisinde uyusturucu varsa bu tip insanlarin arkadas cevreleri onu kolay kolay birakmaz. Cunku o uyusturucu satanlar musterilerini kaybetmek istemez, tekrar baslayabilir. En ufak bir olumsuzlukta ilk sarilacagi sey uyusturucu ve alkol olabilir. Bunun garantisini veremez sana.
Ikincisi flort ya da sevgililik donemlerinde iliskiler hep toz pembedir. Onune tabagini da koyarlar, sana ilgi hep muhtesrmdir. Ancak evlilik kriterleri icin bunlar yeterli degil. Evlilik buyuk bir sorumluluk. Sevgililikte ayrilmak kolay ama evlilikte isler yolunda gitmeyince ayrilmak o kadar da kolay degil ve yipratici ve uzun bir surec hele de cocuk falan olursa. Cunku yasadim. Ben de annemin hic istemedigi onaylamadigi biriyle evlendim. Ve anneler, nasil oluyor bilmiyorum ama, sanirim icgudusel, hissediyorlar. Ben olsam ailemi dinlerdim. En azindan gercekleri gormek istiyorsan yani bu kisiyle yapip yapamayacagini gormek istiyorsan hemen evliligi dusunme, onu olcup tartmak icin zamana birak. Ve olaylara disaridan bak. Anladigim kadariyla iliskilerde kolay kolay bitiremeyen tarafsin. Ancak bu senin hayatin ve sen nasil bir hayat yasamak istiyorsun once onu dusun. Bu senin hayatin karari sen vereceksin ama fikrimi sorarsan ben acele etmez biraz da ailemi dinlerdim. Sanirim kararimi aileden tarafa kullanirdim.

Yazmayacaktım aslında ama yinede okuyunca üzerimde mesuliyet hissettim. Bak kardeşimden de küçüksün ama evlenmek için ideal yaştasın yuva kurmak istemen çok normal ama bence sicili kötü bir adamla şu an aran iyi diye duygusal bakarak hatta ilişkini kötüleştirdiğini düşünecek kadar suçluluk duyarak evlilik yolunda ilerliyorsun.. Seni koruyup kolayacak bir baban da yok ( Allah rahmey eylesin). Hiçbir ebeveyn çocuğunun kötü alışkanlıkları olan biriyle evlenmesini istemez. Bağımlılık ( bir dönem bile olsa) gelecekte tekrarlananma ihtimali yüksek kötü alışkanlıkları kapsar. Uyuşturucu, alkol, sigara, sadakatsizlik, şiddet eğilimi öyle kolay kolay kaybolmayan ya da ileride zor şartlarda tekrar nükseden sıkıntılı durumlardır. Ekonomik olarak bocalar alkole verir kendini, evlilikte aradığını bulamaz kötü arkadaşlara tekrar yönelir, çocuğunuz olur sorumluluk ağır gelir şiddete başka kadına meyleder. Şimdi kilona takılmıyor 3 gün sonra şişko patates çuvalı oldun seni çekici bulmuyorum diye aşağılar ve sen her durumda kendini suçlu bulacak karakterde göründün bana. Bir önce ilişkisi içinde muhtemelen daha da genç bir çiftken ve duyguları çok daha yoğunken kız bunu o kadar yılın üstüne terk etmiş. Sence bu kararı hemencecik verebilmiş midir? Sanmıyorum. Yani ben aile üyelerinle hemfikirim. Belki diyeceksin siz de tanımıyorsunuz onu nasıl böyle yorum yapıyorsunuz. Yakın Çevremizden değerlendirecek kadar deneyimledim diyelim. Yalancı yalancıdır; aldatan hep aldatır; bir kere vuran ilerde döver. Yani İnsan kolay kolay değişmez ve hatalarına hep bir kılıf bahane üretir. Ve hep düzeleceğini söyler, o zamanki olumsuz şartları öne sürer, sende kusur arar; hep bahane, hep bahane... Evlilik şu an içinde bulunduğun sevgilik durumuna hiç benzemez. Yılların deli aşıklarını bile tüketir sıradanlık, sorumluluklar... Anne olunca sevgin boyut değiştirir önceliklerin değişir ve sevdiğin adam kusurlarıyla şu an gözüne göründüğü gibi görünmez. Evlilik hele ki çocuklu dünya (çocuktan çocuğa değişse de) çiftlere haftalarca aylarca bazende yıllarca iki çift laf etme fırsatı bile vermeyebilir. Yanlızlaştırır, yabancılaştırır. Annelik kutsaldır, dünyalara değişmezsin ama zordur. Babasının iyi bir rol model olmasını beklersin, evde çocukla ilgilenmesini istersin, yemeğe sofraya el atsın istersin, iyi kazansın ve çocuğunun geleceği için kaygı duyma istersin. Yani bu adamda hepsini bulabileceğine eminsen ve kesinlikle seni mutlu edeceğini düşünüyorsan evlen tabi. Seni tanımıyoruz ama mutlu olman inan buradaki hanımları da mutlu eder. Ama tam tersi olursa buradaki evlendikten sonra kocam şöyle .... grubunun arasına katılır ve her gece döktüğğn gözyaşlarını, aptallığını anlatır durursun. O zamanda sana dua etmekten başka elimizden hiçbir şey gelmez maalesef. Umarım kendin için en doğru kararı verebilirsin. Herşey gönlünce hayırlısıyla olsun inşallah

tüylerim diken diken okudum yazdıklarınizı, biz kadınlar, ama gerçek kadınlar, tırnağım kiriĺdi diye ağlayanlar değil,mızmızlanmadan göğüs geren , mucadele eden, her sabah çocuğu için cehenneme uyanmayı bile göze alan kadınlar , ne kadar güçlü varlıklarız.Umarım bir an önce kurtarırsınız evladınızı o cehennemden
İnşallah ,gerçekten öyleyiz Allah o gücü veriyor bize .tam öldüm dersin yine ölmezsin

Babası alkolik, kendi de muhtemelen öyle...Sadece şimdilik sana içmiyorum diyor ama emin ol yine içecektir alışmış bi kere...Senleyken de içmiş zaten...
Alkol söz vermeyle vazgeçilebilen bişey değil...Her strese düştüğünde alkole sarılırsa evlilik hayatında ne yapacaksın?

Konu sahibine katılıyorum. Eskiden üni bitirenin işi hazırdı. Çünkü üni kazanmak zaten asıl olaydı, odtü, boğaziçi ankaradaki istanbuldaki üni lerdi. Şimdi il olarak kendine yetemeyen bir yerde bile ilçesinde kampüs var. İstanbul desen apartmanlara kurulmuş özel üni lerle dolu. Mezun olana zaten iş yok. Üni bitirmenin ne manası var? iş yoksa.

üniversite okumak = iş bulmak değildir. üniversite insana bir vizyon katar, farklı bakış açıları öğrenir.
evet her kasabada ve büyük şehirlerde mahalle aralarında üniversiteler var ve verdikleri eğitim ortada. bu devletin yanlış politikası bana göre. çünkü herkes 4 yıllık bir bölüm okumak zorunda değil, çünkü herkes o kapasitede olamaz. ama insanlar da "ben üniversite mezunu olunca hemen müdür olurum" diyerek yüklenmiyor mu 4 yıllıklara ?
şöyle söyliyim, kimya mühendisiyim ve yöneticiyim. gerçekten anadolunun ücra üniversitelerinden yaz stajına gelen stajyerler bile, ben işe girersem 1-2 senede müdür olurum di mi diye soruyor.. trajikomik.
oysa ki insanların da bilinçli olup yeteneklerine göre alanlara yönelmesi gerekir.
ama amaç direkt müdür olmak. o işin öyle kolay olmadığını kimse anlatmıyor çünkü.
başa dönüyorum, bu tabi öncelikle devletin yanlış politikası. her kasabada üniversite açıp oradaki meslek lisesi öğretmenlerini matematik dersine sokacaklarına adam akıllı meslek yüksek okulu açsalar böyle olmazdı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X