Duyunca Çok Üzüldüm..!!

PastelBoya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2007
1.859
7
34
Yengesiyle olan sorun yetmezmiş gibi babası çıktı şimdide...
Erkek arkadaşımın babası 4 senedir çıkmamıza rağmen annemim yeni,yeni öğrendiğini biliyor..Aslında annem biliyordu ama bilmek istemiyordu annemde babamda karşıdır flört olaylarına..
Neyse bir gün babası diyorki nilin ailesi biliyor mu??
Erkek arkadaşım da annesi bilmiyordu yeni öğrendi diyor..
Babası da o zaman nil seninle ciddi düşünmüyor demiş:1shok:
Erkek arkadaşımda ailemin bu konuda tutucu ve karşı olduğunu anlaştmış..Babasıda benimde kızım var tamam ilk zamanlar bilmek istemem ama 4 sene olmuş demiş..
Bunun cevabını ben şöyle verdim erkek arkadaşıma..
4 Sene bile olsa ben daha 20 yaşındayım ve okuyorum..Önümüzde en az 3 sene var ne diyeceğim babama bu kadar sene sonra evlenmeyi düşünüyoruz şuan flörtteyiz..
Buna karşı çıkmayan babalar vardır elbet ama benim babamın düşünceleri farklı olduğundan söyleyemem ki..
Bu olayıda geçitk 1 gün önce dizi izliyorlarmış hani şu atv'nin meşhur dizisi unutulmaz orda kız ailesine bir konuda yalan mı söylemiş ne..
Babası da demiş kii ''Özkan bak senin ufaklıkta ailesine böyle yalan söylüyor''demiş..

Çok kırıldım özellikle en son kurduğu cümle çok üzdü benii başımdan aşağı kaynar sular döküldü resmen dalga geçmiş benimle..
ya sanki keyfimden söylemiyorum sevgilimin olduğunu:1no2:
Erkek arkadaşımda ablam 20 yaşında ve okuyor olsa 4 yıllık ilişkisini şimdiden bilmek mi isterdin deyince susmuş..
Bu insana Allah izin verirde evlenirsek ben baba diyeceğim..Bize geldikerinde babam benimle övünürken o yalan söylediğim için içten içee ayıplayacak benii
Beni biliyorlar da ne oluyor,böyle düşündükleri ne kadar ciddi olduklarını göstermiş olduu

onlar şimdideden sana karşı tavır almışlar bence canım...kendini çok fazla üzme bir insanın yapısı düşüncesi böyle olabilir ama bunu değiştiremezsin anladığım kadarıyla...
uzun seneler çıkmışlar dedirtebilirsin kendine ama namusuna başka birşey dedirtemezsen ne seni ayıplayan nede hor gören olur varsın olsun kınasın boşver senin babnın alnı açık olsun bu yetmez mi sanki sana.....

onlar şimdideden sana karşı tavır almışlar bence canım...kendini çok fazla üzme bir insanın yapısı düşüncesi böyle olabilir ama bunu değiştiremezsin anladığım kadarıyla...
uzun seneler çıkmışlar dedirtebilirsin kendine ama namusuna başka birşey dedirtemezsen ne seni ayıplayan nede hor gören olur varsın olsun kınasın boşver senin babnın alnı açık olsun bu yetmez mi sanki sana.....

Haklısın canım ama başka bir seçeneğimin olmadığı halde böyle şeyler söylemesi çok dokundu bana,ben anneme bile yeni söylemişken konu BABAMA geldi..
Babamın alnı açık olması zaten herşeye yeter öyle ciddiyetlik olunca, zaten şu kadar süredir tanıyorum görüştük diyeceğim babama..
Bana bunları söyleyen bir adamın,ilerde yüzüne bakacağım şimdi sorun yok tabii..
Ve burda bayanların eşlerinin ailesiyle olan sorunları gördükçe,benimkinin pekte önemli olmadığının farkına varıp, kendimi rahatlatıyorum:nazar:
Herşey için daha çok erken ama öylesine bir ilişki sürdürmüyorum sonuçtaa,duymamak varken duymak, insanın moralini bozuyor istemesede..

Son düzenleme:
aman boşver konuşsun dursunnn:1ninca:

unutur gidersin ki unutmak zorundasın da

erkek arkadaşın evde konuşulan hereyi senle paylaşmasa iyi olurdu:1ninca:

Haklısın canım ama başka bir seçeneğimin olmadığı halde böyle şeyler söylemesi çok dokundu bana,ben anneme bile yeni söylemişken konu BABAMA geldi..
Babamın alnı açık olması zaten herşeye yeter öyle ciddiyetlik olunca, zaten şu kadar süredir tanıyorum görüştük diyeceğim babama..
Bana bunları söyleyen bir adamın,ilerde yüzüne bakacağım şimdi sorun yok tabii..
Ve burda bayanların eşlerinin ailesiyle olan sorunları gördükçe,benimkinin pekte önemli olmadığının farkına varıp, kendimi rahatlatıyorum:nazar:
Herşey için daha çok erken ama öylesine bir ilişki sürdürmüyorum sonuçtaa,duymamak varken duymak, insanın moralini bozuyor istemesede..
haklıısn canım ama o zaman şöyle diyeli:
gülü seven dikenine katlanır..
.takma kafana ya bunların geneli böylemiş zaten birbenim mi iyi ne bilemm artık allah böyle olan herkesi ıslah etsin canım...
bu arada teklifin için teşekür eder sevgileirmi öpücüklere gönderirim bende sana böyle...

Yengesiyle olan sorun yetmezmiş gibi babası çıktı şimdide...
Erkek arkadaşımın babası 4 senedir çıkmamıza rağmen annemim yeni,yeni öğrendiğini biliyor..Aslında annem biliyordu ama bilmek istemiyordu annemde babamda karşıdır flört olaylarına..
Neyse bir gün babası diyorki nilin ailesi biliyor mu??
Erkek arkadaşım da annesi bilmiyordu yeni öğrendi diyor..
Babası da o zaman nil seninle ciddi düşünmüyor demiş:1shok:
Erkek arkadaşımda ailemin bu konuda tutucu ve karşı olduğunu anlaştmış..Babasıda benimde kızım var tamam ilk zamanlar bilmek istemem ama 4 sene olmuş demiş..
Bunun cevabını ben şöyle verdim erkek arkadaşıma..
4 Sene bile olsa ben daha 20 yaşındayım ve okuyorum..Önümüzde en az 3 sene var ne diyeceğim babama bu kadar sene sonra evlenmeyi düşünüyoruz şuan flörtteyiz..
Buna karşı çıkmayan babalar vardır elbet ama benim babamın düşünceleri farklı olduğundan söyleyemem ki..
Bu olayıda geçitk 1 gün önce dizi izliyorlarmış hani şu atv'nin meşhur dizisi unutulmaz orda kız ailesine bir konuda yalan mı söylemiş ne..
Babası da demiş kii ''Özkan bak senin ufaklıkta ailesine böyle yalan söylüyor''demiş..

Çok kırıldım özellikle en son kurduğu cümle çok üzdü benii başımdan aşağı kaynar sular döküldü resmen dalga geçmiş benimle..
ya sanki keyfimden söylemiyorum sevgilimin olduğunu:1no2:
Erkek arkadaşımda ablam 20 yaşında ve okuyor olsa 4 yıllık ilişkisini şimdiden bilmek mi isterdin deyince susmuş..Bu insana Allah izin verirde evlenirsek ben baba diyeceğim..Bize geldikerinde babam benimle övünürken o yalan söylediğim için içten içee ayıplayacak benii
Beni biliyorlar da ne oluyor,böyle düşündükleri ne kadar ciddi olduklarını göstermiş olduu

Şu dizi epey gündem konusu oldu. Birkaç bölüm sonra "bacanak"ların kardeş olduğu ortaya çıkınca acaba "müstakbel kayınpederiniz" "büyüklerin" de "hataları" olduğunu kabullenecek mi...
"İlk zamanlar bilmek istemem ama 4 yıl olmuş..." ifadesi kendi içinde çelişen(aslında bilmek istemem ama biraz zaman geçince öğreneyim kafamçokkarıştı ), sırf sizi hoş olmayan bir şekilde eleştirmek için kurulan bir cümle... Aile faktörü elbette çok önemli ama erkek arkadaşınız sizi savunmaya çalışmış. Eğer bunu ilerde karşılaşacağınız tüm sorunlarda yapacağına inanıyor, geleceğinizi onunla güvende hissediyorsanız pek de büyük bir sorun değil. Zira ilişkiler yaşanırken beyler aile içinde geçen türlü konuşmaları bize aksettimiyorlar, zaten hakkımızdaki "her dedikoduyu" bize yetiştirseler ortada ilişki kalmazdı kaydirigubbakcemile3 Ben tanıdığım birçok arkadaşımın sırf sevgilisinin/nişanlısının gönlü olsun diye hakkında ailesinin söylediği olumsuz sözleri "pembe yalanlarla" iltifat olarak naklettiğini duydum ya da kıza "canım,gülüm" deyip arkasından "soğuk nevale" diyen "kayınvalideler"i... (Erkek arkadaşımın annesi/babası bana bayılır diyenler her şeye hazırlıklı olsun sengözlerimebaksanab) Hal böyleyken bu durum ilişkinizin geleceğini olumsuz etkilemez. Yine de madem etkileniyorsunuz, erkek arkadaşınız size aile içindeki tüm konuşmaları yansıtmasın ki içiniz rahat olsun... vereliniortak

erkek arkadasın nıye sana anlatıyor kı babam böle dedı dıye aıle ıcınde konusmalar bunlar daha cok kucuksun ve onunde zaman olması bence gayet ıyı bır neden babaya soylememk ıcın.

erkek arkadasın nıye sana anlatıyor kı babam böle dedı dıye aıle ıcınde konusmalar bunlar daha cok kucuksun ve onunde zaman olması bence gayet ıyı bır neden babaya soylememk ıcın.

Ağzından kaçırdı canım sonra lafı çevirdi ama ben anladım zaten kötü birşey olduğunu
Söylemek zorunda kaldı..

bence sevgilinin sölemesi iyi olmuş. en azından neyle karşı karşıya olduğunu bil..
müstakbel kayınbaba adayı da büyük konuşmasın bu dünya etme bulma dünyası :nazar:

senin ufaklıkta ne demek...:eek:lmaz:hiç yakıştıramadım bu sözü...
densizlik etmiş...başa gelmeyince bilinmez sen takma onu...

Şu dizi epey gündem konusu oldu. Birkaç bölüm sonra "bacanak"ların kardeş olduğu ortaya çıkınca acaba "müstakbel kayınpederiniz" "büyüklerin" de "hataları" olduğunu kabullenecek mi...
"ılk zamanlar bilmek istemem ama 4 yıl olmuş..." ifadesi kendi içinde çelişen(aslında bilmek istemem ama biraz zaman geçince öğreneyim kafamçokkarıştı ), sırf sizi hoş olmayan bir şekilde eleştirmek için kurulan bir cümle... Aile faktörü elbette çok önemli ama erkek arkadaşınız sizi savunmaya çalışmış. Eğer bunu ilerde karşılaşacağınız tüm sorunlarda yapacağına inanıyor, geleceğinizi onunla güvende hissediyorsanız pek de büyük bir sorun değil. Zira ilişkiler yaşanırken beyler aile içinde geçen türlü konuşmaları bize aksettimiyorlar, zaten hakkımızdaki "her dedikoduyu" bize yetiştirseler ortada ilişki kalmazdı kaydirigubbakcemile3 Ben tanıdığım birçok arkadaşımın sırf sevgilisinin/nişanlısının gönlü olsun diye hakkında ailesinin söylediği olumsuz sözleri "pembe yalanlarla" iltifat olarak naklettiğini duydum ya da kıza "canım,gülüm" deyip arkasından "soğuk nevale" diyen "kayınvalideler"i... (Erkek arkadaşımın annesi/babası bana bayılır diyenler her şeye hazırlıklı olsun sengözlerimebaksanab) Hal böyleyken bu durum ilişkinizin geleceğini olumsuz etkilemez. Yine de madem etkileniyorsunuz, erkek arkadaşınız size aile içindeki tüm konuşmaları yansıtmasın ki içiniz rahat olsun... vereliniortak
Canım beni savunur mu ilerde bilmiyorum şöyle bir konuşma geçti aramızda çünkü
Geçen gün telefonda konuşuyorduk..Bir konu geçti aramızda yengesi hakkında
Bende napiim falan umrumda değil falan dedim gırgırına ama bana gayet ciddi bir şekilde
demekki sende onun umrumda değilsin baksana hiç çağırmamış seni dedi:kızgın:

4 Yılın verdiği bir samimiyetlik var ailesine karşı abisiyle aynı işyerinde çalışmıştım. mesela yengesiyle de tanışmıştım neyse çağırmasını beklemedim yada aramasını, saçma olurdu zaten beni görmek isteyince,erkek arkadaşımı aracı yapardı anormal gelmedi hiçç..

Ama baktım normal arkadaşını bile şu gün gel oturalım diye çağırıyor ve diğer kaynının kız arkadaşlarınada da aynı şekilde davranıyor,insan ister istemez bana neden aynı şekilde davranmıyor düşünüyor dedim..Kendisi köyde kaldı 2 ay gelelide sanırım 2 hafta oluyormuş benim davet edilmem normal olan bana göre
Benim annem bilmiyormuş onların anneleri biliyomuş,dedi kendince fikri ne alaka yaa dedim aileye göremi samimiyet gösteriyo herkese dedim..
Sözün özü yengeciği haklı her konuda,ben arayacakmışım küçükmüşüm,o cahilmiş her yaptığı mübah bu yüzden..
Gitmek istemememin sonucuda benim herşeyi büyütmemmiş..
iyi davranır görüştüğümde o ayrı..
tamam 2 yıldır da tanıyorum yabancı gelmiyor bana ama orası senin ailenden birinin evi nasıl arayıpta gelicem derim,onun araması lazım diğerlerini nasıl arıyorsa..
bu cümlelerimden sonra hak verdi bana,ama baştan kalbimi kırdı neye yarar:kızgın:

Son düzenleme:
senin ufaklıkta ne demek...:eek:lmaz:hiç yakıştıramadım bu sözü...
densizlik etmiş...başa gelmeyince bilinmez sen takma onu...

Oğluyla aramda yaş farkı olsa neysee benden alttarafı bir yaş büyük ki fark olsa
bile o şekilde konuşmaması gerekiyordu babam bilmiyor diye onlar için sıradan biriyim
Şuan umrumda değil ne düşünürse düşünsün babacığı,ama ilerde tanışacakları için kuracakları samimiyete bu sözlerinin engel olabileceği kesin..
Hep anlatır yengemi kızı gibi seviyor diye..Sanırım bu sözlerinden sonra pek samimi davranamayacığım..
En nefret ettiğim şey,Hiç birşeyi unutmamam:1closedeyes:

keske sevgilinin babasıda bilmeseymiş.bildide noldu sanki basa kalkıp duruyor ailenin bilmemesini.bu ne böyle dır dır cene calıyor ya.işi gücü yok seninle mi ugrasıyor aaa deli mi ne sinir oldum..hiç sevmem cok konusan erkekleri.ezdirme canım kendini.

dedemde böyle herseye karısır konusurdu sürekli,rahmetli anneannemde "sen yaslandıkca aklın cenene vurdu dır dır kafa bırakmadın" derdi.aklıma o geldi böyle cok konusan bi baba görünceÇok üzgünüm çoook

tamam bu konuda birşey demiyorum memleket konusuna yani deilse çok taşlanırım burda.
ama gelelim konunun özüne,
ciddi olmak ilişkilerde ne demektir? erkeiğin askerliğini yapması adam gibi bir işi olması bugun evlenmek isterseniz birlikte bir yuva kurabilecek özelliklere sahip olduğuna inanmak demektir.
eğer erkek arkadasın bir daha bu ciddiyet konusunu acarsa
askerliğini yapmamış adam gibi işi olmayan birisi ile arkadaşlık yapıyorum die ben babama soyleyemem dersin. ancak evlenmeye karar verildiğinde bizim ailede erkek olayları gündeme gelebilir onun haricinde gelemez dersin.
eğer babası sorarsa cevabı boyle alsın.
herkes kızına gelince aman duymuyum oyle seyler deyip oğluna gelince nerdeyse aksam neden yatıya getirmiyorum triplerine girmesi buldugu her açıgı basa kakması hiç ama hiç hoş ve adil değil.
aklında olsun tatlım sadece.

tamam bu konuda birşey demiyorum memleket konusuna yani deilse çok taşlanırım burda.
ama gelelim konunun özüne,
ciddi olmak ilişkilerde ne demektir? erkeiğin askerliğini yapması adam gibi bir işi olması bugun evlenmek isterseniz birlikte bir yuva kurabilecek özelliklere sahip olduğuna inanmak demektir.
eğer erkek arkadasın bir daha bu ciddiyet konusunu acarsa
askerliğini yapmamış adam gibi işi olmayan birisi ile arkadaşlık yapıyorum die ben babama soyleyemem dersin. ancak evlenmeye karar verildiğinde bizim ailede erkek olayları gündeme gelebilir onun haricinde gelemez dersin.
eğer babası sorarsa cevabı boyle alsın.
herkes kızına gelince aman duymuyum oyle seyler deyip oğluna gelince nerdeyse aksam neden yatıya getirmiyorum triplerine girmesi buldugu her açıgı basa kakması hiç ama hiç hoş ve adil değil.
aklında olsun tatlım sadece.

Katılıyorum..Babam zaten askerlik yapmayana kız vermez, hadi vermeyi geçtim
Ailecek görüşmeyi de kabul etmez..
Ama onlarda normal abisi askerden izine geldiğinde evlenmiş..
Zıt doğrularımız çok fazla var ne olacak bilmiyorum :1no2:

Katılıyorum..Babal zaten askerlik yapmayana kız vermez hadi vermeyi geçtim
Ailecek görüşmeyi kabul etmez..
Ama onlarda normal abisi askerden izine geldiğinde evlenmiş..
Zıt doğrularımız çok fazla var ne olacak bilmiyorum :1no2:
Canım o zaman kararlı bır durus sergıle sen de
Evlenmeye cıkana kadar aılenın ıcıne gırmek ve aılenle ılgılı fıkırler duymak ıstemıyorum de.
Benım aılem bılmıyorsa senın aılen de bılmesın bız sadece sevgılı olalım de.
Cok zor bırsey degıl.
Yani erkek arkadasının babası bıraz babanı enayı yerine koyuyor nerdeyse. Yani bilmiyor ama kızı ne cevizler kırıyor gibi. Tam olarak böyle demek istememiş olabilir ama senin ufaklık lafı bana çok çirkin geldi ve bu düşünceleri getirtti aklıma.
Sen sen ol sınırlarını iyi belirle derim. Nazik samimi ama bir o kadar da işine kimseyi karıştırmayan bir kişi ol. Nazik olabildiğin kadar bir laf söylenildiğinde de cevabını yapıştırabil. Yani kimse seni soğuk bulduğu için boyle davranıyorum diyemesin. Ağızlarını açtırmaya fırsat verme.
Ve yine diyorum ailesi ile şimdiden yüz göz olma.

Canım o zaman kararlı bır durus sergıle sen de
Evlenmeye cıkana kadar aılenın ıcıne gırmek ve aılenle ılgılı fıkırler duymak ıstemıyorum de.
Benım aılem bılmıyorsa senın aılen de bılmesın bız sadece sevgılı olalım de.
Cok zor bırsey degıl.
Yani erkek arkadasının babası bıraz babanı enayı yerine koyuyor nerdeyse. Yani bilmiyor ama kızı ne cevizler kırıyor gibi. Tam olarak böyle demek istememiş olabilir ama senin ufaklık lafı bana çok çirkin geldi ve bu düşünceleri getirtti aklıma.
Sen sen ol sınırlarını iyi belirle derim. Nazik samimi ama bir o kadar da işine kimseyi karıştırmayan bir kişi ol. Nazik olabildiğin kadar bir laf söylenildiğinde de cevabını yapıştırabil. Yani kimse seni soğuk bulduğu için boyle davranıyorum diyemesin. Ağızlarını açtırmaya fırsat verme.
Ve yine diyorum ailesi ile şimdiden yüz göz olma.

Aynen ve çok geç canım yaa ben yengesiyle tanıştım abisyle zaten iş arkadaşıydım çıkmadan önce çıktıktan sonrada bir süre böyle oldu..
Ben tanışmazdım ama ne zaman konuşsak yengesini verirdi telefona ne zaman geliceksin gel tanışalım falan diyordu..
En sonunda gitmiştim bir gün oturmaya baştan çok iyidi güzeldi yanii zaten 1.sayfada bahsettim erkek arkadaşımla tartışma nedenimden orda yazıyor canım gerisi ve şuan görüşmek istememe nedenim vs.

Aynen ve çok geç canım yaa ben yengesiyle tanıştım abisyle zaten iş arkadaşıydım çıkmadan önce çıktıktan sonrada bir süre böyle oldu..
Ben tanışmazdım ama ne zaman konuşsak yengesini verirdi telefona ne zaman geliceksin gel tanışalım falan diyordu..
En sonunda gitmiştim bir gün oturmaya baştan çok iyidi güzeldi yanii zaten 1.sayfada bahsettim erkek arkadaşımla tartışma nedenimden orda yazıyor canım gerisi ve şuan görüşmek istememe nedenim vs.

Ya yok abıden yengeden brşey olmaz zaten neticede hepiniz genc grubundan oluyorsunuz. kaldı kı yenge hanımın oyle art nıyetlı ccagırmıyım dıyecegını zannetmıyorum. ama bu konularda mesafelı davran bence yanı aılenle ılgılı cok ser sır verme. sen de o aıle konularını actıgında bak bız daha sevgılyız bu gunlerın tadını cıkaralım bunları henuz dusunmek ıstemıyorum deyıp kapat. ustune gelmesıne senı aılesıne sokmasına ızın verme. neden olarakk da aılenı sur one. emın ol daha kıymetlı olursun.

X