Düzenli Evimiz & Hayatımız

O altta ki çok sert,halı fırçasının sap takılıp halı yıkamak için kullanılan hali.Sen balkonda muhtemelen araba fırçası kullanıyorsun,o yumuşak farklı bunlardan.
Sapsız olanlarda aslında halı yıkamak için,adı üstünde halı fırçası😅
Bekarken çok yıkardık onlarla,annem işte halıdaki saçlar için kullanır kendimi bildim bileli😍
Yıkarken halıya zarar vermez hayır😉

Cevap vermiş 👀👀👀

Benim mutfak maratonum simdi bitti. Yaptıklarımı yazıcam. 2 saat vermiştim kendime. Sen neler yaptın ?
Bulasik makinesini bosalttim, oglumun kahvaltisini kaldirdim, bulasiklar vardi tekrar makineyi doldurdum ,kahvalti yaptim, copleri cikarip balkonu sildim( balkonlarimizi fosur fosur suyla yikamayalim lutfen suyumuz az) , viledayi yikadim camasir suyunda biraktim, odalari toplayip nevresimleri degistirdim havalandirdim supurdum. Simdi ufak bi mola devam edecegim 🤗🤗

Benim maratonu da bitti bende bittim şimdi dinleyim biraz sonra wc bonyoyu ayrıntılı yapacam yaptıklarımı yazayım
Mutfakta
-makineyi boşalttım
-çocukları besledim
-kahvaltı bulaşıklarını makineye koydum
-1 duvar sildim
Çocuk odası
-nevresimleri değiştirdim
Yataklarını çektim alttaki oyuncakları çıkardım süpürdüm
-halıyı kaldırdım odalarını süpürdüm
-kitaplığı sildim yerleştirdim
-yatak odasını süpürdüm
-odayı havalandırdı alezi makineye attım
-koridorları süpürdüm
-evin her odasından oyuncak topladım
-mutfağı süpürdüm
-2 kapı cifledim sildim
-biraz çamaşır katlandım yerleştirdim
-salonu topladım süpürdüm

Yoruldum şimdi kahvemi içiyorum sonra kalkıp sulu temizlik işine geçecem biraz toz alacam çamaşır makinesini hazırlarım sabah çalıştırırım bu havada çamaşırlar kurulmuyor akşama da yemeğin yanına pilav salata yapmak lazım benim mesai 24 saat bakalım çocuklardan neye fırsat kalacak🙄

2 ödev de itinayla yapıldı öğretmenim, ama daha işlerim var.😘

Benim maratonu da bitti bende bittim şimdi dinleyim biraz sonra wc bonyoyu ayrıntılı yapacam yaptıklarımı yazayım
Mutfakta
-makineyi boşalttım
-çocukları besledim
-kahvaltı bulaşıklarını makineye koydum
-1 duvar sildim
Çocuk odası
-nevresimleri değiştirdim
Yataklarını çektim alttaki oyuncakları çıkardım süpürdüm
-halıyı kaldırdım odalarını süpürdüm
-kitaplığı sildim yerleştirdim
-yatak odasını süpürdüm
-odayı havalandırdı alezi makineye attım
-koridorları süpürdüm
-evin her odasından oyuncak topladım
-mutfağı süpürdüm
-2 kapı cifledim sildim
-biraz çamaşır katlandım yerleştirdim
-salonu topladım süpürdüm

Yoruldum şimdi kahvemi içiyorum sonra kalkıp sulu temizlik işine geçecem biraz toz alacam çamaşır makinesini hazırlarım sabah çalıştırırım bu havada çamaşırlar kurulmuyor akşama da yemeğin yanına pilav salata yapmak lazım benim mesai 24 saat bakalım çocuklardan neye fırsat kalacak🙄
Bulasik makinesini bosalttim, oglumun kahvaltisini kaldirdim, bulasiklar vardi tekrar makineyi doldurdum ,kahvalti yaptim, copleri cikarip balkonu sildim( balkonlarimizi fosur fosur suyla yikamayalim lutfen suyumuz az) , viledayi yikadim camasir suyunda biraktim, odalari toplayip nevresimleri degistirdim havalandirdim supurdum. Simdi ufak bi mola devam edecegim 🤗🤗
Elinize sağlık👏👏👏

Elinize sağlık👏👏👏
Ay unuttum sadece fırçayla yapmadım, kovaya sıcak su koyup, içine biraz yumuşatıcı cok hafif domestostla sildim mis gibi oldu, bende sürekli fırçalarım halıları eanneden bulaşma hastalık galiba😂

Saat 12.30 a kadar yaptıklarım:

⭐Yatakları düzelttim
⭐Çamaşır yerleştirdim
⭐Kahvaltı hazırladım,topladım
⭐Öğle yemeklerini pişirdim
⭐Antre,mutfak,oturma odasını süpürdüm
⭐Wc,banyo temizledim
⭐Eşime öğle yemeği verdim,topladım

12.30 dan sonra
⭐Çocuklarla bahçeye indik,karla oynadık
⭐Eve geldik,kıyafetler kirli sepetine
⭐Namaz kıldım
⭐Öğle yemeği yedik

Şimdi akşam yemeği yapıcam :confused:

Selam 🙋‍♀️
Nego dun forumdaki yazismalar sonrasi buraya da gireyim dedim dun tavsiye verirken kendim de gaza geldim bari paylasayim da goze gozuksun🤣

Bu arada bilmeyenler icin dun bdvde nevresim konusu vardi buranin linkini paylasmistim o sebeple selam vereyim istedim.
Dün aksam camasirlar yikandi asıldı ev icinde astigim için anca kurumustur herhalde aksam katlar kaldırırim hemen kurumuyor (balkonum küçük ve komsum soba yaktigi icin disari asmak istemiyorum zaten bulutlu aksam yağıyordu)
Sonra bulaşık makinesini doldurdum çalıştırdım
Birazdan da salonu süpürüp silecegim

Bu arada tek yasiyorum evden çalışıyorum o yüzden ev isi biraz keyfe keder oluyor arkadaslar o yuzden sizin gibi her gün is çıkmıyor azar azar yapiyorum
Önceden baska bir grupta da paylaşıyordum ilk atandigimda kafam karisiyordu nasil dengeleyecegim ev-is duzenini diye. Şimdi alistim :)

Evet,başka halı fırçası da mı var ki😅
Bildim bileli bunlar,evden eksik olmaz,annem halıları hep fırçalar saçlar için,ondan alıştım
Bende öyleyim hafta da bir bütün halıları fırçalar öyle süpürürüm hiç kıl kalmıyor çok kolay oluyo süpürmesi. Tabi hergün süpürmeden önce yapmıyorum haftada bir yetiyor

Yaptıklarım
Tüm evi dip köşe süpürdüm sildim toz aldım
Tüm petekleri sildim
Banyoyu yıkadım bonusun iksiri ile
Kapı önü paspasını yıkadım
Kapıları sildim
Çorba yaptım

Ev yine dağıldı dinleneyim toplarım inş
Bir de çöp atılacak inş onuda atarım bugün yarın diye diye dağ olacak

Bende yazayım yaptıklarımı
🎈 Yatakları topladım evi havalandırdım
🎈 Kahvaltı hazırladım bulaşıkları makinaya dizdim
🎈 Kızıma corba yaptım
🎈 Halıları fırçaladım
🎈 Evi süpürdüm, sildim
🎈 Balkonumu detaylı temizledim.
🎈Balkonda kiler dolabı var yerini değiştirdim altını falan temizledim,içini geçen gün temizlemiştim. Bütün Balkonu süpürüp sildim balkonum tek ve baya büyük
🎈 Mama sandalyesini detaylı temizledim
🎈 İki tane kalorifer sildim
🎈 Şimdi de ıhlamur içiyorum yeni oturdum kızım uyanana kadar dinlenirim uyanınca da yemek yaparım.

Bugünlük benden bu kadar geri kalan da bulasık cay meyve falan yatana kadar iş bitmez :confused:
Bide tuvalet banyo yıkanacak yatmadan yıkarım insallah balkon çok oyaladı yapamadım

X