Düzenli Evimiz & Hayatımız

Kucuk caydanlıgımın tam ihtiyacı oldugu sey🙈
Dun aksam yatmadan once oyuncakları elden gecırmektı azıcık azaltsam iyi olacak diye dusunuyordum.
Kullanmadıklarımı genelde veriyorum pek tutmam evde

Çaydanlığı temizleyeyim
Oyuncakları çocuk odasını temizlerken elden geçirmiştim şükür ki
Kıyafetleri verdim bir de mutfağa dip köşe giricem o zaman oradan da dünya eşya çıkar o o zamana kaldı artık 👏👏

ba36eae265fc1ea6db367a02b987f873.jpg

:KK70::KK70:

Ben bugün grip olmuştum. Hava da pek kapalı pek iş yapmam. Ödevlerden de ihtiyacım olan yok.
Yatağımı topladım. Oturma odasına süpürge tutup çamaşırları serdim. Hava yağmurlu mecburen.
Sonraa süpürgemş yıkadım. Hortumu da dahil valla içinden kirli su aktı. Yıkamak lazımmış 😂
Nego Nego birde Vileda yıkama ödevi yok mu. Vileda lar ağlıyor :confused: (en azından benim ki)
Eveeet yapılacak işlerime gelirsek.
- misafir WC si yıkama
- market alışverişi
- yemek yapma.
Bu kadar bunları yapsam iyi.

Tamamdir canim dolabi bi elden gecirmem lazim zaten. Durduk yere hem dolapta yer kapliyo hem de beyinde yer kapliyo orda oldugunu biliyosunya🤔

Caydanligi cifle telliyorum ben öyle parlatiyorum baska yaptiginiz bisey varsa tavsiye alirim💚

Bugün yapacaklarim;
Evi supursem iyi olur ama hic halim yok şoyle bi girgirlayip viledalarim belki dur bakalim🤔
Tuvaletleri sileyim üstten (yeni temizledim temiz zaten)
Nevresimleri degistireyim
Kuruyan camasirlari katlayip makineye camasir atayim
Ders calisayim( bu kesin yapilacak.)
Spor yapayim

Bu saate kadar mutfagi toplayip yemekleri yaptim(tarhana çorbası + firinda tavuklu bezelye belki pilav eklerim bilmiyorum diyetteyiz pek yapmiyorum)

Birde temizlik katliamı konusundan beyaz çamaşırlar için çamaşır sodası diye birşey öğrendim. Çamaşırlar bemmbeyaz oluyormuş. Şokta satılıyormuş. Bugün alıyorum hemen. Çok ihtiyacım olan birşey inşallah çamaşırları m bembeyaz olurlar.
Ben tul ve perdelere ozellikle kullaniyorum canim. Yeni nesil bilmiyor ben de kvden ogrenmiatim:KK66:

Tamamdir canim dolabi bi elden gecirmem lazim zaten. Durduk yere hem dolapta yer kapliyo hem de beyinde yer kapliyo orda oldugunu biliyosunya🤔

Caydanligi cifle telliyorum ben öyle parlatiyorum baska yaptiginiz bisey varsa tavsiye alirim💚
Tatlim cifi asla gida malzemelerine surme.
Lütfen
Bak karbonat al cifin yaptigi etkiyi yapiyor inanki.
Karbonati caydanligin içinedok azcik sirke ile hem kabaracak hemde macun gibi olacak. Sungerini batir ovala. Dogal ve pratik bir cozum.

Tatlim cifi asla gida malzemelerine surme.
Lütfen
Bak karbonat al cifin yaptigi etkiyi yapiyor inanki.
Karbonati caydanligin içinedok azcik sirke ile hem kabaracak hemde macun gibi olacak. Sungerini batir ovala. Dogal ve pratik bir cozum.
Icini sadece limon tuzuna su ekleyip kaynatiyorum zaten tertemiz oluyo sadece dışına kullaniyodum cifi.
Ama seninkini de denerim canim teşekkür ederim☺️💚

X