Düzenli Evimiz & Hayatımız

Pizza yemeyen çocuk sende de mi var.benim oğlan da yemiyor.
Pizza aklımda teneffüscüm ama onu bol malzemeli yapmak istiyorum, malzeme yok şuan evde. Haftaya planlıyorum onu.
Dünden kalan nohut pilav var bir çorba ve kıymalı patates fikri geldi şimdi ona yöneliyorum sanırım😊

Menemeni de halsiz olduğum bir gün yaparız 😄 Bugun artan yemek kombini var.
Bizimki salata yeşillik falan sever🤣🤣 Fellah köftesi mantı yaptım ağzına sürmedi🥴
Tavuk sote,patates püresi çorba çok sever cins bunlar😅
İsraf olmasın zaten yemekleri az az yapıp bitirmek daha iyi.
Yalnız patates, patlıcan musakka gibi birşey yaptım wok tavada mükemmel oldu eşimle çok beğendik.👌

Vallahi ben hala düşünüyorum 😑😒

Arda'nın Mutfağını izledim. Yoğurtlu tarhana çorbası yaptı. Güzel mi acaba, ben hiç tarhanayı yoğurtlu görmedim duymadım. Yapsam mı ki, var mı bilen acaba?
Kumpir yapacağım ben biraz karnabahar kızartmam var dünden ben onu yerim bi çorba bi de hoşafım var yeter.

Hiç duymadım tarhanayı yoğurtlu denemek lazım değişik geldi

Selamlar hanimlar
2 de uyandım evi supurdum makineyi çalıştırdim
Namaz kıldım kuran okudum
Şimdi yemeği ocağa koydum
Bugün kuru fasulye ve tavuk baget yapcam sadece
Cumartesi bı dünya yemek yapcam kalmasin diye ,2 günlük yaptım 😅
Dün kızartma yapmistim karışık o duruyor hala bugün yarın biter ancak
Bonus Bonus Allah hayrını kabul etsin inşallah Rabbim rahmet eylesin mekanı cennet olsun annenin ☺️
Teneffus Zili Teneffus Zili canım bende tembelim bak bugün bişi yapmadım 😅 cumartesi de görünen yerleir silcem o kadar çünkü eminim gece mutfak salon temizlicem 😅
Ya sen tembel olacak en son kişisin Tubişim ya😁 maşallah sana.
Moral verdiğin için teşekkürler.🥰

Merhabalar tekrardan

Bugun evi topladım, sabah işleri yaptım
2 sepet dolusu çamaşır katladım, kısmen yerleştirdim
Fırın temizledim
Bulaşık mak boşalttım
Mutfak süpürdüm
Namaz kıldım
Bolca Kuran okudum
Çocukumla oynadım
Şimdi mutfağa girdim

Kar yağıyor, feci soğuk.
Ama kar pek güzel yağıyor, bereketli olsun afetsiz olsun inşallah ❄️❄️❄️

Nego Nego okudum sureleri 🌺

Teneffus Zili Teneffus Zili @N u r çok geçmiş olsun iyimisin
Sağol ablam mesajını yeni gördüm kimse hissetmemiş Saimbeyli yukarı taraflar oluyor oralara kar da yağar mesela Kayseri'ye yakın biz alçaktayız Çukurova 🙂 orada olunca merkez bizler hissetmiyoruz Hatay'da olunca hissediyoruz.
Yalnız biranda soğudu dün aşırı bi fırtına vardı bazen depremi tetikleyebiliyormuş çok şiddetli yağışta öyle mesela insan hava öyle olunca az biraz anlıyor.Umarım inş.hep ufacık sarsıntıyla atlatırız ülkece.🤲

Evi süpürdüm viledaladim
Koltuklar süpuruldü
Her yer toplandi tabi
Wc ve lavoba yikandi havlusu degisti
Banyonun yeri supuruldü lavobosu yikandi aynasi silindi havlusu degisti
Ocak silindi demirleri,davlumbaz ve fayanslarini sildim.
Kiza makarna hasladim okula gittim geldim
Tozları aldım
Butun aynalari sildim
Fellah koftesi döktüm
Mutfaktaki cöpleri doktüm

Ortanca ablam getirir de getirir hep bişeyler getirir🤣🥰 gönlü zengin otur deriz oturmaz.
Büyük ablamda fark ettim telaşlı olur ben daha pratiğim ama mutfağı bazen talan edebiliyorum.🤣
Sonra çok güzel toplarım ama😁
Hem mutfağım pırıl pırıl olur hem sofram bol olur hem de elim lezzetli olur hiç mütevazi olamayacağım🤣
Pratik ve planlı hareket ederim

Nego Nego şimdi okuyorum canım☺️

Merhabalar tekrardan

Bugun evi topladım, sabah işleri yaptım
2 sepet dolusu çamaşır katladım, kısmen yerleştirdim
Fırın temizledim
Bulaşık mak boşalttım
Mutfak süpürdüm
Namaz kıldım
Bolca Kuran okudum
Çocukumla oynadım
Şimdi mutfağa girdim

Kar yağıyor, feci soğuk.
Ama kar pek güzel yağıyor, bereketli olsun afetsiz olsun inşallah ❄️❄️❄️

Nego Nego okudum sureleri 🌺

Bonus Bonus canim Allah kabul etsin.annecigin in haberi olsun insallah okunan Kur'anımizdan.
Annenin ruhuna fatiha okudum.
Ne kadar şansli annen evladı onu aniyor seviyor.
Insallah bizim cocuklarimizda biz gittiğimizde bizi sevgiyle anarlar.
Nego Nego okudum canim .
Allah razı olsun sağolun 💜

Hem mutfağım pırıl pırıl olur hem sofram bol olur hem de elim lezzetli olur hiç mütevazi olamayacağım🤣
Pratik ve planlı hareket ederim
Benim çocuklar küçükken ayağıma dolanıyorlar etrafıda talan ediyorlar uslusu bana denk gelmedi henüz.😅🥴
Küçük ben pasta yaparken cifi almış döktü heryere deterjanı da yukarda tutuyorum genelde şans işte.
Küçükken bayağ yumurcaklar bende yaparken acele edersem dağılır yoksa toparlama sakin kafayla planlı daha güzel olur.🙂
Benim de elim lezzetlidir çok severim mutfağı🙈
Senin planlı programlı olduğun aşikar zaten🥰
Ablam çok pratiksin der annem böyle ondan almışım.

İyi akşamlar kızlar💚🌻🧡🌻❤️

Bugün işten sonra pazara gidecektim ama eşim erken geldi program değişti. Pazara ben giderim yürüyüşe çıkacağım zaten dedi. 5 te eve geldim, bir bakındım öyle bi deli kuvveti geldi içime😂 kütüphanenin ve yatak odasının camlarını ve kapılarını sildim, perdeleri yıkandı o arada. İftara kalan yemekleri bitirmeye karar vermiştik zaten yemek yapma derdi olmayınca o iki saati böyle değerlendirdim. Eşimden de biraz fırça yedim😂 sen dinlen diye pazara gittim kendine iş uyduruyosun dedi söylendi durdu😂 İftar ettik çay faslındayım, mutfağı toplamadım daha bir ağırlık çöktü. Temizlik bezleri makinada yıkanıyor, kendimi attım koltuğa ilerleyen saatlerde mutfağa bakacağım🙈

Harikasın ATTRAENTE ATTRAENTE 🤟
Bende mutfağı topladım
Bulaşık Makinesi çalıştırıldı
Ocak tezgah lavabo silindi
Mutfak supuruldu havalandi
Cayda içtim :))
Asıl cumartesi nasıl toplu tutacam bı bakalm gerçi her geleni makineye aticma vs ama bakalm cumartesi asla bulaşık bırakmıcam mutfksta zaten

X