Duzgun giyinmemden rahatsiz olan eş

Neyi beğenmediğini öğrenmeye çalışın bence, dekolte mi buluyor elbise etek giyince mi kıskanıyor

Bende bunu garipsiyorum. Insan kendisine rakip gordugu kisilere besler bu tarz duygulari. Ben esiyim yani rakibi degilki insan esine guzel seyler sunmak istemezmi ona guzel seyleri layik gorup yakistirmazmi. Umursamamaya calisiyorum cogu zaman ama git gide dahada ileri gidiyor bugun argoya vurunca cok zoruma gitti.
Mesela bazı adamlar övgü bekler
Kendini eşinden daha değerli görmek ister
Bu bencillik iste
Sizi belkide kendinden daha iyi durumda görüp hazımsızlık sergiliyor iste

Merhaba hanimlar su siralar cok konu actigimin farkindayim ama esimle ilgili moralimi bozan bir sorunum var icimi dokmek istedim. Ben esimin beni guzel seylere layik gormedigini dusunuyorum artik. Bunun orneklerinden biri ne zaman eli yuzu duzgun bir kiyafet giyinsem yada kendime hafif bir makyaj yapsam ne bileyim bir taki taksam mutlaka beni yerecek bir davranista bulunur. Ya bakislariyla ya el kol hareketleriyle yada sozleriyle. Disardada oyle evin icindede ama disarda is biraz daha asabiyete biniyor onun acisindan. Ne bicim kiyafet giyinmissin su haline bak falan gibi sozler sarfediyor bazende argo kelimeler kullanip sinirimi tepeme cikariyor. Normalde salaş veya spor giyinirim ama bazen icimden gelince veya ozel gunlerde şık kiyafet giyinmeyi tercih ediyorum o zamanda basliyor soylenmeye. Komsu gelir oturmaya mesela kari koca duzgun bir kiyafet giyinirim ev kiyafetiyle karsilayacak halim yok sonucta bir namussuzluk yapmisim gibi ters bakis atar git ustune birsey giyin der 10x XL bir hirka falan cekmemi bekler uzerime. Ben agir basli giyindigimi dusunuyorum ama esim yinede sorun cikaracak birsey buluyor icten ice 60 yasindaki annesi gibi giyinmemi istiyor heralde. 40 yilda bir topuklu bir ayakkabi giyinirim gorgusuzluk yapmisim gibi sacma sapan bir tavir takinir. Hayir evlenmeden onceki ortamimda normal gunluk giyim tarzi bundan daha bile fazlasiydi sonradan gorme bir durumumda yok. Ben artik ya beni guzel kilik kiyafete layik gormedigini dusunuyorum yada kompleksli oldugunu. Cok makyaj yapip takip takistiran biri olsam neyse diyecegim dikkat cektigim icin rahatsiz oluyor heralde ama ortalama şıklıkta bir kiyafet giyinmem ara sira orta duzeyde makyaj yapip insan icine cikmam kadar normal ne var niye bu kadar rahatsiz oluyor bundan ben cozemedim inanin. Ozguvenimi kirmaya calismasi inanilmaz sinirmi bozuyor. Bir taki reklami olur mesela sakasina derim sende bana boyle birsey hediye edersin artik. O anki bakisini gormeniz lazim oyle kumumseyici bir bakis atarki buz gibi sogurum o an ondan. Kendime bir krem alirim zoruna gider. Yahu kadinim tabiki ilgi alanima girecek bunlar. Bu adama ne yapmali bir akil lutfen.
Eşin basbaya aşağılık kompleksine girmiş , Seni eksilterek tamamlanacağını düşünüyor, benim esimde sevmez ama Beni bu şekilde yermez güzelce söyler bazen kızar ama abartmaz, sizinki takıntılı..

Eski konularınıza göz gezdirmek istedim ve aralarda bir yerlerde bir anlatımınızı buldum:
Görüs ayriliklarimizin temeli surdan kaynakli aslinda. Gelişmişlik ve gelişmemişlik. Ben refah seviyesi yuksek bir ülkede büyüdüm aldığım eğitim yasadigim hayat esiminkinden çok farklı. Annem ve babam eğitimimize tatilimize giyim ve kusamımiza çok önem verirdi. Hepimizin kendimize ait özel bir alanı vardı evde kendimize ait bir odamız kendimize ait hobilerimiz. Şu anki imkanlarımız dahilinde bende çocuklarımın böyle bir hayat yaşamalarını istiyorum. Eşim ise evlenene kadar kanepede yatmış biri ne kendine ait odası eşyaları vardı nede kendine ait ozel bir alani. Annem ve babam bir kez olsun veliler toplantımıza gelmedi diyor. Hepimiz bir odada yatar bir odada kalkardık diyor. Bu yüzden örneğin eşimin kendi çocuğuna zaten yapması doğal olan şeyi yaptığı birşey onun gözünde dünya kadar büyüyor. Halbuki benim gözümde zaten olması gereken o. Boyle boyle catismalar cikiyor. Ilk cocugima hamileyken bir suru huzursuzluk yasadik mesela. Her ay doktor kontrolune gitmem tahlil yapmamin lafini edip duruyordu. Ne gerek var eskiden köylerde doktor mu vardı benim annem doğum yapana kadar doktor yüzü görmedi falan derdi tartışırdık. O kadar cahilce konusuyorki bazen aklımla dalgamı geçiyor bu diye sormuyor değilim.

Kompleks de olabilir, cimrilik de vb... İlaveten ben, eşinizin tüm bu şeyleri gereksiz gördüğünü düşündüm. Çocuklarınıza -ben de görmedim noldu bi şey mi oldu- tadında yaptığını, size de "Annem krem mi sürdü, makyaj mı yaptı sanki, noldu, o da kadındı" tarzında yapıyor işte.

Eşiniz, gördüğünden/bildiğinden öte gidemeyen, uyumsuz, gelişime kapalı, sabit fikirli biri.
Aynı evin içinde, insanı sinir hastası yapar böyle insanlar.

İlişkide en sevmediğim şeylerden biridir giyimime kuşamıma karışılması.
Ay 30 küsür yaşımdan sonra neden zevkimden feragat ediyorum ki? İnsan iki giyinip süslenince iyi hissediyor.
Çok can sıkıcı bir durum. Bu tür konularda da taviz tavizi doğurur. Mini etek giyme ile başlayan cümleler uzun bir şey giy popon belli oluyor'a evrilir. Eşiniz kompleksli ve kaba bir adam.

Adamın psikolojisine inmeye gerek yok normal değil işte. Seni mutsuz ediyor mu hemde dibine kadar. Düzelir mi yooo asla düzelmez. O halde boşa gitsin diyeceğim üzgünüm yoksa bunu düzeltmek için ne ömür yeter ne sabır. Tabii seçim sizin.

Merhaba hanimlar su siralar cok konu actigimin farkindayim ama esimle ilgili moralimi bozan bir sorunum var icimi dokmek istedim. Ben esimin beni guzel seylere layik gormedigini dusunuyorum artik. Bunun orneklerinden biri ne zaman eli yuzu duzgun bir kiyafet giyinsem yada kendime hafif bir makyaj yapsam ne bileyim bir taki taksam mutlaka beni yerecek bir davranista bulunur. Ya bakislariyla ya el kol hareketleriyle yada sozleriyle. Disardada oyle evin icindede ama disarda is biraz daha asabiyete biniyor onun acisindan. Ne bicim kiyafet giyinmissin su haline bak falan gibi sozler sarfediyor bazende argo kelimeler kullanip sinirimi tepeme cikariyor. Normalde salaş veya spor giyinirim ama bazen icimden gelince veya ozel gunlerde şık kiyafet giyinmeyi tercih ediyorum o zamanda basliyor soylenmeye. Komsu gelir oturmaya mesela kari koca duzgun bir kiyafet giyinirim ev kiyafetiyle karsilayacak halim yok sonucta bir namussuzluk yapmisim gibi ters bakis atar git ustune birsey giyin der 10x XL bir hirka falan cekmemi bekler uzerime. Ben agir basli giyindigimi dusunuyorum ama esim yinede sorun cikaracak birsey buluyor icten ice 60 yasindaki annesi gibi giyinmemi istiyor heralde. 40 yilda bir topuklu bir ayakkabi giyinirim gorgusuzluk yapmisim gibi sacma sapan bir tavir takinir. Hayir evlenmeden onceki ortamimda normal gunluk giyim tarzi bundan daha bile fazlasiydi sonradan gorme bir durumumda yok. Ben artik ya beni guzel kilik kiyafete layik gormedigini dusunuyorum yada kompleksli oldugunu. Cok makyaj yapip takip takistiran biri olsam neyse diyecegim dikkat cektigim icin rahatsiz oluyor heralde ama ortalama şıklıkta bir kiyafet giyinmem ara sira orta duzeyde makyaj yapip insan icine cikmam kadar normal ne var niye bu kadar rahatsiz oluyor bundan ben cozemedim inanin. Ozguvenimi kirmaya calismasi inanilmaz sinirmi bozuyor. Bir taki reklami olur mesela sakasina derim sende bana boyle birsey hediye edersin artik. O anki bakisini gormeniz lazim oyle kumumseyici bir bakis atarki buz gibi sogurum o an ondan. Kendime bir krem alirim zoruna gider. Yahu kadinim tabiki ilgi alanima girecek bunlar. Bu adama ne yapmali bir akil lutfen.
Narsist bir eşiniz var. Siz eşinize göre oldukça güzel ve genç misiniz?

Eski konularınıza göz gezdirmek istedim ve aralarda bir yerlerde bir anlatımınızı buldum:

Kompleks de olabilir, cimrilik de vb... İlaveten ben, eşinizin tüm bu şeyleri gereksiz gördüğünü düşündüm. Çocuklarınıza -ben de görmedim noldu bi şey mi oldu- tadında yaptığını, size de "Annem krem mi sürdü, makyaj mı yaptı sanki, noldu, o da kadındı" tarzında yapıyor işte.

Eşiniz, gördüğünden/bildiğinden öte gidemeyen, uyumsuz, gelişime kapalı, sabit fikirli biri.
Aynı evin içinde, insanı sinir hastası yapar böyle insanlar.
Erkekler ailesinde özellikle annesinde ne görse ilerideki hayatında da aynısını istiyor, konu sahibinin eşi hiç değer görmemiş o yüzden katılaşmıs ve de kendine değer veren değerli görülen insanları kıskanıyor ( başta karısını ) aslında duygusal açlık çekiyor... Adam hiç özel hissetmemiş ki ..

Eski konularınizi az çok bilen biri olarak eşiniz için bu davranışları normal gördüm açıkçası.

Kızmayın ama eşinizin görgüsü, sabit fikirliliği birçok konuda ortada. Siz oğlunuzu bile kreşe gönderemiyorsunuz eşiniz gerekli görmediği için.

Dediklerini ciddiye almamaya çalışın. Eşiniz güzel giyinmekten, takıdan, incelikten falan anlayacak bir adam değil.

Ya bağnaz ya da aşırı kıskanç ve burnu havada. Kıskanıyorum demeyi yediremiyor sizi yeriyor,suçlu hissettirmeye çalışıyor.Aklıma ilk şu soru geldi eşinize göre çok mu gençsiniz ya da fiziksel olarak cok mu fazla cazibelisiniz karşılaştırma yaptığınızda? Kıskançlığın sevgiden kaynaklı bir duygu olduğunu hiç düşünmüyorum ben ya karşısındakini üstün bulma ya da güvenmeme var kıskançlığın temellerinde çünkü.

Bence kendini ezik hissediyor. Siz ona fazlasınız ve giyiminize, dış görünüşünüze dikkat ettikçe aranızdaki fark daha belirgin oluyor iyice ezik hissedip size kendinizi değersiz hissettirmeye çalışıyor.

Ben olsam evde sürekli topukluyla, full makyaj dolaşırdım sanırım böyle bir durumda.
Gözü alışır hem.
İnsanın eşi güzel giyiniyorsa, kendine bakıyorsa mutlu olmaz mı bundan, nasıl garip bir kafa bu anlamadım.

Ben önce esinizin giyim tarzinizi begenmedigini o yuzden burun kivirdigini dusundum, ama sonra diger yorumlari okuyunca bana da gereksiz buluyormus ondan garipsiyormus gibi geldi.
Cocuk odasini bile gereksiz bulan adam, giyinip makyaj yapmayi tabi ki sacma ve gereksiz bulacaktir.

Nasıl böyle bi adamla evlendiniz ben ona şaşırıyorum benim oturup iki kelime edebileceğim bi insan bile değil, aşağılık kompleksi olan, inanılmaz haset, sabit fikirli baştan aşağı negatif enerjisi olan problemli bi insan. Aklım almıyor resmen akrabam olsa selamı sabahı keserim.

Bundan bu çıkarımı nasıl yaptınız diyeceksiniz ama aynısını yaşadığım için çok eminim.Esiniz narsist sizin üstünlüğünuze katlanamiyor ondan daha dikkat çekici olmanız, daha çok para kazanmanız daha sosyal olmanız onun için aşağılık kompleksini tetikleyen bir şey.Hatta ne kadar ezik olursanız o kadar iyi sizin için.Eski eşim sırf saçıma ombre yaptırdım ve ortamda övgü alıyorum diye beni yine o ortamda neresi güzel olmuş hafif kadınlara benzemiş demişti normalde carcar cevap veren bir insanimdir veremedim boğazıma bir yumru durdu gözlerim doldu ortamı terk ettim.Ben kendimi degistirce(Fiziksel ve sosyal olarak) uzaklaştı.) Tayt giyince bile kiyametleri koparan adam benden sonra göbeği açık pircingli dövmeli kadınlara ilgi duydu🤣Kimse için kendi istediginizden vazgeçmeyin hele de kendinizi ilgilendiren konularda

Kısasa kısas siz de ona yapın aynısını

Anası nasıl giyiniyor ? BİLDİĞİNİZ
Şalvar ve yelek mi? Yaz kış giyinen yaşlılar var üstlerinde başka kıyafet göremezsin kışın dahi palto giyinmeyenleri bu gözler gördü

X