Duzgun giyinmemden rahatsiz olan eş

Yaptığınız makyajdan, takınızdan, kıyafetinizden memnunsanız kendinizi öyle iyi hissediyorsanız bunlardan ödün vermeyin, eşiniz böyle gelmiş böyle gider cinsten biri sanırım, söylendiğinde aklınızda arka fonda müzik çalsın.
Ya takmamayı öğreneceksiniz veya adama yol vereceksiniz.

Merhaba hanimlar su siralar cok konu actigimin farkindayim ama esimle ilgili moralimi bozan bir sorunum var icimi dokmek istedim. Ben esimin beni guzel seylere layik gormedigini dusunuyorum artik. Bunun orneklerinden biri ne zaman eli yuzu duzgun bir kiyafet giyinsem yada kendime hafif bir makyaj yapsam ne bileyim bir taki taksam mutlaka beni yerecek bir davranista bulunur. Ya bakislariyla ya el kol hareketleriyle yada sozleriyle. Disardada oyle evin icindede ama disarda is biraz daha asabiyete biniyor onun acisindan. Ne bicim kiyafet giyinmissin su haline bak falan gibi sozler sarfediyor bazende argo kelimeler kullanip sinirimi tepeme cikariyor. Normalde salaş veya spor giyinirim ama bazen icimden gelince veya ozel gunlerde şık kiyafet giyinmeyi tercih ediyorum o zamanda basliyor soylenmeye. Komsu gelir oturmaya mesela kari koca duzgun bir kiyafet giyinirim ev kiyafetiyle karsilayacak halim yok sonucta bir namussuzluk yapmisim gibi ters bakis atar git ustune birsey giyin der 10x XL bir hirka falan cekmemi bekler uzerime. Ben agir basli giyindigimi dusunuyorum ama esim yinede sorun cikaracak birsey buluyor icten ice 60 yasindaki annesi gibi giyinmemi istiyor heralde. 40 yilda bir topuklu bir ayakkabi giyinirim gorgusuzluk yapmisim gibi sacma sapan bir tavir takinir. Hayir evlenmeden onceki ortamimda normal gunluk giyim tarzi bundan daha bile fazlasiydi sonradan gorme bir durumumda yok. Ben artik ya beni guzel kilik kiyafete layik gormedigini dusunuyorum yada kompleksli oldugunu. Cok makyaj yapip takip takistiran biri olsam neyse diyecegim dikkat cektigim icin rahatsiz oluyor heralde ama ortalama şıklıkta bir kiyafet giyinmem ara sira orta duzeyde makyaj yapip insan icine cikmam kadar normal ne var niye bu kadar rahatsiz oluyor bundan ben cozemedim inanin. Ozguvenimi kirmaya calismasi inanilmaz sinirmi bozuyor. Bir taki reklami olur mesela sakasina derim sende bana boyle birsey hediye edersin artik. O anki bakisini gormeniz lazim oyle kumumseyici bir bakis atarki buz gibi sogurum o an ondan. Kendime bir krem alirim zoruna gider. Yahu kadinim tabiki ilgi alanima girecek bunlar. Bu adama ne yapmali bir akil lutfen.
Bence kıskançlığından başkası giyse bakarlar ama karısı güzel görünmesinden rahatsız olurlari salakça

Merhaba hanimlar su siralar cok konu actigimin farkindayim ama esimle ilgili moralimi bozan bir sorunum var icimi dokmek istedim. Ben esimin beni guzel seylere layik gormedigini dusunuyorum artik. Bunun orneklerinden biri ne zaman eli yuzu duzgun bir kiyafet giyinsem yada kendime hafif bir makyaj yapsam ne bileyim bir taki taksam mutlaka beni yerecek bir davranista bulunur. Ya bakislariyla ya el kol hareketleriyle yada sozleriyle. Disardada oyle evin icindede ama disarda is biraz daha asabiyete biniyor onun acisindan. Ne bicim kiyafet giyinmissin su haline bak falan gibi sozler sarfediyor bazende argo kelimeler kullanip sinirimi tepeme cikariyor. Normalde salaş veya spor giyinirim ama bazen icimden gelince veya ozel gunlerde şık kiyafet giyinmeyi tercih ediyorum o zamanda basliyor soylenmeye. Komsu gelir oturmaya mesela kari koca duzgun bir kiyafet giyinirim ev kiyafetiyle karsilayacak halim yok sonucta bir namussuzluk yapmisim gibi ters bakis atar git ustune birsey giyin der 10x XL bir hirka falan cekmemi bekler uzerime. Ben agir basli giyindigimi dusunuyorum ama esim yinede sorun cikaracak birsey buluyor icten ice 60 yasindaki annesi gibi giyinmemi istiyor heralde. 40 yilda bir topuklu bir ayakkabi giyinirim gorgusuzluk yapmisim gibi sacma sapan bir tavir takinir. Hayir evlenmeden onceki ortamimda normal gunluk giyim tarzi bundan daha bile fazlasiydi sonradan gorme bir durumumda yok. Ben artik ya beni guzel kilik kiyafete layik gormedigini dusunuyorum yada kompleksli oldugunu. Cok makyaj yapip takip takistiran biri olsam neyse diyecegim dikkat cektigim icin rahatsiz oluyor heralde ama ortalama şıklıkta bir kiyafet giyinmem ara sira orta duzeyde makyaj yapip insan icine cikmam kadar normal ne var niye bu kadar rahatsiz oluyor bundan ben cozemedim inanin. Ozguvenimi kirmaya calismasi inanilmaz sinirmi bozuyor. Bir taki reklami olur mesela sakasina derim sende bana boyle birsey hediye edersin artik. O anki bakisini gormeniz lazim oyle kumumseyici bir bakis atarki buz gibi sogurum o an ondan. Kendime bir krem alirim zoruna gider. Yahu kadinim tabiki ilgi alanima girecek bunlar. Bu adama ne yapmali bir akil lutfen.
Güzel şeylere layık değil genel olarak sizin güzel gözükmenizi istemiyor.kendi özgüvensizliğinin ilkel bir dışa vurumu. Sanane kıyafetime karışma deyin başka yapılacak bir şey yok sanırım.

Kesinlikle çirkin ve aşağılık kompleksi var. Ayni zamanda inanilmaz ozguvensiz. Sizi de kendine benzetmeye çalışıyor. Siz ondan daha iyi görününce onun eksikliği daha da meydana çıkıyor çünkü.

Yaptığınız makyajdan, takınızdan, kıyafetinizden memnunsanız kendinizi öyle iyi hissediyorsanız bunlardan ödün vermeyin, eşiniz böyle gelmiş böyle gider cinsten biri sanırım, söylendiğinde aklınızda arka fonda müzik çalsın.
Ya takmamayı öğreneceksiniz veya adama yol vereceksiniz.
munecım konu sahıbı arkadas ve esı aynı hayat gorusune sahıp değil gıbı geldı bana..adam kendıne cekı duzen veren bır esı olsun ıstemıyor..ona gore esı kendı annesı gıbı gıyınırse normal..kultur farkı yada yasama bakıs acıları değişik..

Bu adamı çok kolay ezip sindirip, istediğin her şeyi yapabilirsin. Çünkü burnuma kompleks kokusu geldi.. Onu gömecek fırsatı yakaladığında lafını esirgeme! Özet olarak sende onu MANİPÜLE ET.

Bundan bu çıkarımı nasıl yaptınız diyeceksiniz ama aynısını yaşadığım için çok eminim.Esiniz narsist sizin üstünlüğünuze katlanamiyor ondan daha dikkat çekici olmanız, daha çok para kazanmanız daha sosyal olmanız onun için aşağılık kompleksini tetikleyen bir şey.Hatta ne kadar ezik olursanız o kadar iyi sizin için.Eski eşim sırf saçıma ombre yaptırdım ve ortamda övgü alıyorum diye beni yine o ortamda neresi güzel olmuş hafif kadınlara benzemiş demişti normalde carcar cevap veren bir insanimdir veremedim boğazıma bir yumru durdu gözlerim doldu ortamı terk ettim.Ben kendimi degistirce(Fiziksel ve sosyal olarak) uzaklaştı.) Tayt giyince bile kiyametleri koparan adam benden sonra göbeği açık pircingli dövmeli kadınlara ilgi duydu🤣Kimse için kendi istediginizden vazgeçmeyin hele de kendinizi ilgilendiren konularda
Bir insan nasıl kendi karısına hafif kadınlara benzemiş der ya aklım almıyor.
İyi ki kurtulmuşsunuz

Hiç birşey yapamazsınız aynısının biraz benzeri de bende var valla ben çözümü onun istediği gibi giyiniyorum yanında salaş Hırka gibi ki ben tesettürlüyum ona rağmen giyimime karışır açık veya rahatsız edici olduğu için değil şık olmadığımı dusunur ama ben ve etrafımdaki arkadaşlarım ailem hep güzel giyindigimi söyler bende takmıyorum en son kaynimin düğününde sarı kabanla oturdum özel bir kıyafet giymedim dusunun çünkü artık midem bulanıyor ben istediğimi giyiyorum benim zevkim sen begenmeyebilirsin bende bazen senin giydiklerini güzel bulmuyorum ama söylemiyorum diyorum kompleksliler tamamen ondan

munecım konu sahıbı arkadas ve esı aynı hayat gorusune sahıp değil gıbı geldı bana..adam kendıne cekı duzen veren bır esı olsun ıstemıyor..ona gore esı kendı annesı gıbı gıyınırse normal..kultur farkı yada yasama bakıs acıları değişik..
Doğrudur ama strawberry_cake bu sebeplerden eşinden ayrılmayı düşünmüyorsa, yapacağı en doğru şey kendinden ödün vermemek olur, sırf eş memnun olsun diye kimse kıyafetinden kendi isteklerinden vazgeçmemeli.
Evlilikte karşılıklı bazı tavizler olur veya fedakarlıklar lakin bu tavizler fedakarlıklar sizi siz yapan şeylerden vazgeçerek olmaz.
Biri 3-4 yaşında diğeri 1,5 yaş civarı olan bir kadın sanırım yaşça çok da büyük değildir, 30-40 yaş aralığında desek, o yaştaki bir kadın neden 60-70 yaşındaki biri gibi giyinsin, üstelik bundan kendisi de mutsuz olacakken.

50 yaşına geldim kıyafetim 20'li yaşlarda giydiğimden farklı değil, eşim bana mune yaşın 50 oldu artık giyim tarzını değiştir dese ki demez, değiştirmem çünkü ben böyle mutluyum, kumaş diz altı etek-bluz kombininde rahat edemem, ben gibi hissetmem bu da beni mutsuz eder.

Erkeklerin böyle müdahalelerine de kızıyorum, bazen görüyorum adam her şeyi giymeyi kendine hak görürken yanındaki kadının kolu görünse gözlerini pörtletiyor, o gözlerini yuvalarına geri sokasım geliyor.

Katlanamıyacağım adam modeli daha da süslenir gezerdim muhtemelen hele son yazdığınıza yorumum yok o pis küçümseyici ifadesi gozümün onüne geldi ama kadınlar neden böyle seylere katlandıgını anlamiyorum mesela 🤷🏼‍♀️

Doğrudur ama strawberry_cake bu sebeplerden eşinden ayrılmayı düşünmüyorsa, yapacağı en doğru şey kendinden ödün vermemek olur, sırf eş memnun olsun diye kimse kıyafetinden kendi isteklerinden vazgeçmemeli.
Evlilikte karşılıklı bazı tavizler olur veya fedakarlıklar lakin bu tavizler fedakarlıklar sizi siz yapan şeylerden vazgeçerek olmaz.
Biri 3-4 yaşında diğeri 1,5 yaş civarı olan bir kadın sanırım yaşça çok da büyük değildir, 30-40 yaş aralığında desek, o yaştaki bir kadın neden 60-70 yaşındaki biri gibi giyinsin, üstelik bundan kendisi de mutsuz olacakken.

50 yaşına geldim kıyafetim 20'li yaşlarda giydiğimden farklı değil, eşim bana mune yaşın 50 oldu artık giyim tarzını değiştir dese ki demez, değiştirmem çünkü ben böyle mutluyum, kumaş diz altı etek-bluz kombininde rahat edemem, ben gibi hissetmem bu da beni mutsuz eder.

Erkeklerin böyle müdahalelerine de kızıyorum, bazen görüyorum adam her şeyi giymeyi kendine hak görürken yanındaki kadının kolu görünse gözlerini pörtletiyor, o gözlerini yuvalarına geri sokasım geliyor.
aynen Munecım bızı bız yapan seyler bız olmamızı saglıyor değilmı..konu sahıbıde yasam enerjısını kaybetmemıs ne guzel bazen kendıme cekı duzen vereyım dıyor ama esı örselıyor yazık gercekten

Kendisiyle ilgili komlex yapıyor. Yanınıza yakıştıramıyor muhtemelen, o yüzden sizi aşağı çekmeye ezmeye çalışıyor. Sadece giyim kuşamla alakalı mı bu durum, başka konularda da sizi ezmeye çalışır mı, aile arkadaş arasında vs?

Ben simdi anlamadim şoyle bi konularınıza baktım mutlu değilsiniz 2 çocuk yapmişsınız ailenizde gordüğünüz hiç birseyi bu adamdan gormuyorsunuz nedir sorununuz çok mu aşıksınız

aynen Munecım bızı bız yapan seyler bız olmamızı saglıyor değilmı..konu sahıbıde yasam enerjısını kaybetmemıs ne guzel bazen kendıme cekı duzen vereyım dıyor ama esı örselıyor yazık gercekten
İşte kapayacak kulaklarını, bildiğini yapmaya devam edecek.
Böyle insanlara taviz verdikçe istekleri bitmez taviz tavizi doğurur, bugün kıyafet der, yarın başka bir şey ister, eşe hükmettiğini gördükçe ileride çocuklarına da aynısını yapar, ki yanlış okumadıysam strawberry_cake'in çocuklarından biri kız, kız çocuk diye o da aynı baskıyı görecektir çoğunlukla böyle olur çünkü, o yüzden eşine taviz vermeyecek ki aynı şeyleri kızı da yaşamasın.

Ben simdi anlamadim şoyle bi konularınıza baktım mutlu değilsiniz 2 çocuk yapmişsınız ailenizde gordüğünüz hiç birseyi bu adamdan gormuyorsunuz nedir sorununuz çok mu aşıksınız
Esimle severek evlendim ama aşık olmadim hiç. Biz tanistigimizda ve evliligimizin ilk yillarinda boyle degildi esim. Ne olduysa memlemete yerlestikten sonra oldu. 2 kez bosanmanin esiginden donduk. Bosanirsam dahada mutsuz olmaktan korktum. Halbuki bekarligimda cok guzel bir hayatim vardi ama yinede korktum. Bosluga dusmekten bir daha toparlanip ayaga kalkamamaktan korktum. Bazen bu gibi sebeplerden cok bunalinca aklima hala kendi hayatimi kurmak geliyor ama ya sonrasi. Iki kucuk cocukla bir daha evlenmeye cesaret etmem biliyorum. Hepimizin derinlerde kolay kolay dile getiremeyecegimiz zaaflarimiz vardir. Benimkide yanlizlik korkusu. Cok sukur iki evladim var ama bosandiktan sonra duygusal boşluğa dusersem onlara tam manasiyla annelik yapabilecekmiyim. Onlara ihtiyac duyduklari sicak ve guvenli ortami saglayabilecekmiyim. Yollarimizi ayirirsak turkiyede duramam yurt disina yerlesincede baba figuru tamamen yabanci olacak cocuklarima. Bu cok agir bir sonuc. Sanirim bunlari goze alacak kadar guclu bir kadin degilim ben.

İşte kapayacak kulaklarını, bildiğini yapmaya devam edecek.
Böyle insanlara taviz verdikçe istekleri bitmez taviz tavizi doğurur, bugün kıyafet der, yarın başka bir şey ister, eşe hükmettiğini gördükçe ileride çocuklarına da aynısını yapar, ki yanlış okumadıysam strawberry_cake'in çocuklarından biri kız, kız çocuk diye o da aynı baskıyı görecektir çoğunlukla böyle olur çünkü, o yüzden eşine taviz vermeyecek ki aynı şeyleri kızı da yaşamasın.
Cok haklisiniz. Sanirim en buyuk hatayi bastan taviz vererek yaptim ben. Uyum saglamaya calisan kendinden odun veren taraf hep ben oldum. Ben buyum geldigim ortami biliyorsun isine gelirse demedim hic ama keske deseydim ve en basindan durusumu net bir segilde sergileseydim. Esime karsi hissettigim merhametten dolayi bu hale geldik aslinda. O kendini yetersiz hissetmesin diye aliskin oldugum standartlari dillendirmekten hep kacindim. Ama keske yuzune vursaydim o zaman esim bu kadarina cesaret etmezdi ve simdi bu halde olmazdik. Acima acinacak hale gelirsin diye bosuna dememisler benimkide o hesap.

Cok haklisiniz. Sanirim en buyuk hatayi bastan taviz vererek yaptim ben. Uyum saglamaya calisan kendinden odun veren taraf hep ben oldum. Ben buyum geldigim ortami biliyorsun isine gelirse demedim hic ama keske deseydim ve en basindan durusumu net bir segilde sergileseydim. Esime karsi hissettigim merhametten dolayi bu hale geldik aslinda. O kendini yetersiz hissetmesin diye aliskin oldugum standartlari dillendirmekten hep kacindim. Ama keske yuzune vursaydim o zaman esim bu kadarina cesaret etmezdi ve simdi bu halde olmazdik. Acima acinacak hale gelirsin diye bosuna dememisler benimkide o hesap.
En azından bundan sonra taviz vermeyin, boşanıp yalnız kalmaktan korkuyor olabilirsiniz, boşanmak istemeyebilirsiniz de bunun için size bir şey diyemem ama kendiniz olmaktan da vazgeçmeyin, kıyafet basit bir konu gibi görünebilir aman ne olacak üstüne bir hırka atarsın denebilir lakin bence giydiklerimiz kişiliğimizi yansıtıyor, hayata bakışımız duruşumuzu tavrımızla tarzımızla gösteririz, misal ben rahatına düşkün biriyim, makyajla pek aram yoktur, topuklu zorunlu olmadıkça tercihim değildir, etekler bluzlarda öyle, biraz da maskülen bir yapıya sahibim, zarifçe bacak bacak üstüne atmam, bacağın biri diğerinin üstünde ağa gibi üçgen şekilde durur😂 Bu halim kıyafetlerime de yansıyor haliyle, rahat salaş giyinirim böyle iyi hissediyorum mutlu oluyorum, siz kendi giyim tarzınızla mutlusunuz, sevseniz dahi eşiniz için neden bundan ödün veresiniz ki, sizi böyle sevdi üstelik.

Söyledikleri kırıyordur mutlaka ama kulak tıkamayı duymamayı öğrenmelisiniz, modunuzu düşürmesine, sizi değiştirmesine izin vermeyin, ayrıca o sizin için değişiyor mu ki? Bir gün de size kıyafetin çok yakışmış diyor mu, beğenmese bile sırf siz seviyorsunuz diye bir takıyı almasını istediğinizde sen iste yeter diyor mu? Hayır.

Siz onu olduğu gibi kabul ettiyseniz o da sizi kabul edecek, etmiyorsa bile etmek zorunda kalacak.

Kıskanç

Tam boşanılacak bir koca

X