E-tesettür sitesi ücret iademi yapmıyorrr :(

Keske bende degisim ceki isteseydim boyle yapacaklarini bilemedim internette bi suru sikayet var herkesin parasini iade etmiyorlar

Bende alkapida.com'dan hali siparisi vermistim. stokta olmayan haliyi sitelerinde bulunduruyorlar. Mantiga bakarmisiniz ve siparis veriyorum hali gelmiyo bir ay gecti yok, neyse biraz daha bekleyim dedim, iki ay gecti yine yok. Mail attim en sonunda bu model satilmiyo artik dediler halbuki siparis verdigim gun stokta var yaziyordu :KK70: paramida iade etmediler. Elli kere mesaj attim. Bagri modelini degistirelim dedim oda yok. En sonu mailim ise yaradi. Bir daha asla yok alkapida.commus yok suymus yok buymus guvenmiyorum turk sitelerine. En guvenilir site amazon bence. Hic sasmam ve son iki yildir oradan alisveris yaparim sorunda yasamadim.

aranızda bu işleri bilen bir hukukçu var mı kızlar?
E-tesettür isimli alışveriş sitesinden taa mayıs ayında bir ürün aldım ve bedeni büyük diye ürünü geri gönderdim ama 170 tl yi iade etmediler!!! 3 ay oluyor nerdeyse..
kaç kere mail attım geçiştiriyorlar. 205 tl lik hediye çeki verelim dediler onu da vermediler?
başına gelen var mı bu tür bir olay?
tüketici haklarına falan başvurabilir miyim ki?
dolandırıcılık mı yapıyorlar ticaret mi anlamadım :KK43:
Tüketici hakem heyetine şikayet et.bi dikekçe ile durumu anlat ek olarak yazışmaların çıktısını da ekle.

Konu acilali baya olmusta bende oraya iade yaptim benimfe param odenmiyordu aylarca bekledim aradiklarimda bi suru bahane en son dedim ki butun internet sitelerinde kogu yorum yaparim sozi5 rezil ederim falan haftasina yatti

Konu acilali baya olmusta bende oraya iade yaptim benimfe param odenmiyordu aylarca bekledim aradiklarimda bi suru bahane en son dedim ki butun internet sitelerinde kogu yorum yaparim sozi5 rezil ederim falan haftasina yatti
kac ay icinde yatti bana diyorlarki paraniz yatti bakiyorum ama hesabimda yok bankalarin provizyon suresi var 1 hafta icinde paraniz gozukur diyor ama yok hala sinir ettiler beni madem yatirdiniz dekontu mail atin diyorum onu yapmiyorlar

Benimkide 3 aya yaklasmisti iste sey doyotlardi biz calistigimiz bankayi ddgistirdik ondan aksadi yok bilmem ne her seferinde baska bi bahane sende deki butun aktif internet sitwlerinde sizin facebook sayfamizda insanlari dolandirdiginizi yazicam heryerde herkese kotu reklam yapicam tuketici haklarina haber vericem gerekirse polisle kapiya dayanirim falan de cok ciddi ol ki gozleri korksun

Bence asil amaclari insanlari biktirip paranin ustune yatmak cunku orda cok uc fiyatlarda kiyafet yok o yuzden insanlarda bi sure sonra bunalip paralarinin pesine dusmez diye yildirma politikasina giriyorlar hic vazgecme ben az kalsin vazgececektim ki istw en son aradigimda gayet ciddi hatta bagirarak konus sen banka hesabinda gorunmediginin fotosunu banka hesabinin resmini gonder onlarda dekontun resmini gondersinler

Çakal ya bunlar boyle boyle milleton parasinin ustune yatiyorlar

aynı site değil mi? e-tesettür mü? bende sert bi mail attım ama sonuç çıkar mı bilmiyorum. şikayet sitelerine de yazdım. bi de arayayım olmazsa.. sert olmayı da hiç beceremiyorum ama hayırlısı :KK43:
ama peşini bırakmaya niyetim de yok yani.. sağolun
Canım mail atmyı bırak ve ara. Hatta şu ana kadar neden arayıp ağzına geleni saymadın anlamadım :) e tesettüre ben bi iade yapmıştım ama hiç mail faln atmadan arayıp söyledim ertesi gün uatırdılar hesabıma parayı. Tekzende ben benzer sorun yşadım. Mağazadan aldığım ürünü eve teslim etmeleri 2 haftayı buldu. Simirlendim mağaza müdürüne ulaştım direk. Sonuçta nakliye ücreti almadan, aite grişine kadar değil evin içine kadar teslimat :) sert olmakta fayda var ve kesinlikle arayıp muhatap ol.

Canım mail atmyı bırak ve ara. Hatta şu ana kadar neden arayıp ağzına geleni saymadın anlamadım :) e tesettüre ben bi iade yapmıştım ama hiç mail faln atmadan arayıp söyledim ertesi gün uatırdılar hesabıma parayı. Tekzende ben benzer sorun yşadım. Mağazadan aldığım ürünü eve teslim etmeleri 2 haftayı buldu. Simirlendim mağaza müdürüne ulaştım direk. Sonuçta nakliye ücreti almadan, aite grişine kadar değil evin içine kadar teslimat :) sert olmakta fayda var ve kesinlikle arayıp muhatap ol.
Ben sürekli arıyorum ama hergün bişey uyduruyorlar bankaya paramin yattigini soyluyorlar ama yok size dönüş yapılacak muhasebeye bilgisi aktarıldı diyor yüksek sesle konustugumdada telefonu yüzüme kapatıyorlar ne yapcm bilmiyorum 2 ay oldu param yatmiyor

Benimkide 3 aya yaklasmisti iste sey doyotlardi biz calistigimiz bankayi ddgistirdik ondan aksadi yok bilmem ne her seferinde baska bi bahane sende deki butun aktif internet sitwlerinde sizin facebook sayfamizda insanlari dolandirdiginizi yazicam heryerde herkese kotu reklam yapicam tuketici haklarina haber vericem gerekirse polisle kapiya dayanirim falan de cok ciddi ol ki gozleri korksun

Bence asil amaclari insanlari biktirip paranin ustune yatmak cunku orda cok uc fiyatlarda kiyafet yok o yuzden insanlarda bi sure sonra bunalip paralarinin pesine dusmez diye yildirma politikasina giriyorlar hic vazgecme ben az kalsin vazgececektim ki istw en son aradigimda gayet ciddi hatta bagirarak konus sen banka hesabinda gorunmediginin fotosunu banka hesabinin resmini gonder onlarda dekontun resmini gondersinler

Çakal ya bunlar boyle boyle milleton parasinin ustune yatiyorlar
Cnm facebookta yorum yapıyorum anında msjlarimi siliyorlar beni engellediler yorum yapamiyom artik resmen dolandırıcı bunlar dekontu gondermiyorlar bugün içinde mail atılacak size diye oyaliyorlar benim hiç umudum kalmadı da bi de senin dediğin gibi konusuyum

tüketici haklarına bildir hemen onlar size ne yapacağınızı ayrıntılı anlatır...
birde şikayetimvar.com a yaz...
benimde başıma geldi öyle bi olay... başka bir siteden
ben oraya yazınca olumlu sonuç almıştım..paramı iade ettiler

Sikayetvar.com a şikayet yazdım bi sürü hep aynı konuda şikayet var ama ise yaramıyor ordan bi şikayette okudum tuketici haklarına şikayet edip dilekçe yazdıkları halde yatirmiyorlarmis

Cnm facebookta yorum yapıyorum anında msjlarimi siliyorlar beni engellediler yorum yapamiyom artik resmen dolandırıcı bunlar dekontu gondermiyorlar bugün içinde mail atılacak size diye oyaliyorlar benim hiç umudum kalmadı da bi de senin dediğin gibi konusuyum
Canim ben aradigini saniyordum sen ara ve gayet ciddi ve net olarak konus soylediklerimi yapacagini soyle bide de ki sayfa uyelerine tek tek saticılık ilkelerine uymadiginizi dolandirici oldugunuzu mesajlayicam de sonucta biliyorlar ki 50 hesapta acabilirsin dediklerinide yapabilirsin bunu yapman gercekten onlarin zararina olacagi icin gozardi edilecegini dusunmuyorum yani ben bunlari demesem paranin yatacagini dusunmuyorum

E tesettürden parasını alamynlr diye bir sayfa kur ve rakip firmaların facebook sayfalarında paylaş. Onlra da mesaj at. paramı iade etmezseniz daha fazlasını yaparım de. Yani ben olsam yapardım herhalde.

bende 170 tl lik bir iade yaptım.fakat benim istediğim ürünün bir üst bedeni yoktu.bana alışveriş çeki adı altında bir kod verdiler .bende onunla alışveriş yaptım .hatta aynen siz gibi çekin bedeli daha yüksekti..ben normal konuştum sert konuşmadım.benimle konuşan kişi erkekti ve inanılmaz kibardı.çok yardımcı oldu.siz inatla arayım .yetkiliyi istiyorum filan deyin..

bende 170 tl lik bir iade yaptım.fakat benim istediğim ürünün bir üst bedeni yoktu.bana alışveriş çeki adı altında bir kod verdiler .bende onunla alışveriş yaptım .hatta aynen siz gibi çekin bedeli daha yüksekti..ben normal konuştum sert konuşmadım.benimle konuşan kişi erkekti ve inanılmaz kibardı.çok yardımcı oldu.siz inatla arayım .yetkiliyi istiyorum filan deyin..
Valla ben kac defa kibar konustum hatirlamiyorum bile telefonu bile 1 saate yakin bekletmeden sonra aciyorlar resmen sabir tasi olmak gerekiyor onlarla konusmak icin benimle konusanlarda hep kibardi ama en son ben kabalasmak zorunda kaldim acikcasi iyikide kabalasmisim

Arkadaslar bu nasil firma ya aradim bugun biraz sert konusunca yuzume telefonu kapatiyorlar çalışanlar terbiyesiz hep aynı kişilerle konusuyorum paraniz bankaya yatti diyo ama hesabimda yok refarans no bekliyoz diyorlar bahaneleri bu tüketici haklarinada gidecem bugun

Arkadaslar bu nasil firma ya aradim bugun biraz sert konusunca yuzume telefonu kapatiyorlar çalışanlar terbiyesiz hep aynı kişilerle konusuyorum paraniz bankaya yatti diyo ama hesabimda yok refarans no bekliyoz diyorlar bahaneleri bu tüketici haklarinada gidecem bugun
En iyisini yaparsin insanlar mahkemeyle suyla buyla ilgilenmezler ugrasmazlar diye dudubuyorlar ondan bu rahatliklari sanki insanlara para gokten yagiyor

En iyisini yaparsin insanlar mahkemeyle suyla buyla ilgilenmezler ugrasmazlar diye dudubuyorlar ondan bu rahatliklari sanki insanlara para gokten yagiyor
Tuketici haklarina gittim iadeyi gonderirken faturayida gonderdigim icin dilekce yazamadik ama kargo sirketinden urunu aldigima ve iade ettigime dair dekontun ciktisini aldim bide siparis ettigine dair ciktisini al bi sansimizi deneyelim dediler siparisimide iptal edildi diye gostermisler onceki aldigim siparisleride silmisler

X