Gebeliğe Hazırlık E2

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

MorMasal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2018
251
96
Arkadaşlar adetin 3.günü yapılan tahlilde e2 kaç olmalı? Verilen kağıtta referans aralığı çok fazla geldi bana. Benimki 47 çıktı kaç olmalı????

Birçok kan değerinin referans değerleri arasında böyle farklar var alt sınırın çok altında ve üst sınırın çok üstünde olduğu zaman büyük bir problem var demektir.
Milyonlarca insan olduğunu düşündüğümüz zaman herkesin bünyesi farklı ve bu aralıklarda olduğu zaman normal kabul ediliyor

Arkadaşlar adetin 3.günü yapılan tahlilde e2 kaç olmalı? Verilen kağıtta referans aralığı çok fazla geldi bana. Benimki 47 çıktı kaç olmalı????
47 çok güzel bi değer. Benim çok düşüktü. İncir kürüyle yükselttim. 55 oldu. Doktor süper tam istediğimiz değerler demişti. Hemen hamile kaldım zaten peşinden.

47 çok güzel bi değer. Benim çok düşüktü. İncir kürüyle yükselttim. 55 oldu. Doktor süper tam istediğimiz değerler demişti. Hemen hamile kaldım zaten peşinden.
50 nin üstünde olması lazım diye okudum bir yerde, canım sıkıldı.. Her yerde de başka bir şey yazıyor o yüzden tecrübeli olanlara sormak istedim. Teşekkür ederim :)

50 nin üstünde olması lazım diye okudum bir yerde, canım sıkıldı.. Her yerde de başka bir şey yazıyor o yüzden tecrübeli olanlara sormak istedim. Teşekkür ederim :)
Hayır hayır takılma öyle diyenlere. Çok güzel değerin. Rica ederim ne demek :)

Benim kş 38.5çıktı düşük mü şimdi doktor normal dedi ama

Benim kş 38.5çıktı düşük mü şimdi doktor normal dedi ama
Referans aralıkları adet döngüsünün hangi fazında kan testi yaptırdıgına göre değişiyor. İlk günler foliküler dönem faz alınmalı, onun da 12 ile 233 arası normal kabul ediliyor. Benim 28.5 çıktı, doktor normal dedi.

Referans aralıkları adet döngüsünün hangi fazında kan testi yaptırdıgına göre değişiyor. İlk günler foliküler dönem faz alınmalı, onun da 12 ile 233 arası normal kabul ediliyor. Benim 28.5 çıktı, doktor normal dedi.
adetin 2.günü idi

Kızlar bu deger farkli cikiyo zamana gore sanirim adetin 3.gunu 20 cikmisti yumurtam catlamaya yakin 297 cikti

Kızlar bu deger farkli cikiyo zamana gore sanirim adetin 3.gunu 20 cikmisti yumurtam catlamaya yakin 297 cikti
Tabi ki farklı çıkar. Adetin ilk ve son günü hariç ortadaki günlerde yapılır en ideal sonuç için. Bi de dalgalanma olan bi hormon. Benim de adetin 3ncü günü 20ydi hamile kalamadım 6 ay. Yükseltmek için kür yaptım 55 çıktı o ay hamile kaldım. O hormonuna yoğunlaşmanı tavsiye ederim. Hamilelik yoksa tabi.

Tabi ki farklı çıkar. Adetin ilk ve son günü hariç ortadaki günlerde yapılır en ideal sonuç için. Bi de dalgalanma olan bi hormon. Benim de adetin 3ncü günü 20ydi hamile kalamadım 6 ay. Yükseltmek için kür yaptım 55 çıktı o ay hamile kaldım. O hormonuna yoğunlaşmanı tavsiye ederim. Hamilelik yoksa tabi.
Aa oyle mi peki sen ne uyguladin yukseltmek icin bende pko da var fsh 6.44 lh 14

peki fhs için ne yapmalı bir fikrin varmı?

Aa oyle mi peki sen ne uyguladin yukseltmek icin bende pko da var fsh 6.44 lh 14
Önce bi soğan kürü yap o zaman. Ben incir kürüyle yükselttim ama prolaktinde yükseliyor onunla birlikte. Eğer prolaktinin yükselmesi sıkıntı olmayacak bi değerde ise incir kürü yapabilirsin. Ama öyle değilse bal-tarçın-çörekotu yapabilirsin o da yükseltiyor e2'yi. Ama prolaktini yükseltmiyor daha güvenli.

peki fhs için ne yapmalı bir fikrin varmı?
Ben örneğini görmedim ama Saraçoğlu Aslan pençesi diyor. Bana da mantıklı geldi çünkü tüm hormonları olması gerektiği değerlerde sabitliyor.

Merhaba benimde adetin 3. Günü 20 çıktı bilemedim şimdi düşük mü ama pco yum düzenli adet görürüm doktorum pco da yumurtalık rezervin iyi olur demişti

X