Eczaneden alınan vitamin ve minarel ampulleri ile mezolift yapılır mı?

Platonia26

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2017
30
23
Arkadaşlar merhaba,

şu sıralar kilo verdiğinden, e tabii biraz da genetik faktörlerden kaynaklı cildim zayıfladı, kurudu ve canlılığını kaybetti. Cildime vitamin iğnesi yaptırmak istiyorum ama güzellik merkezlerine 2000 lira 3000 lira verip istediğim sonucu da almamakta korkuyorum. Muhtemelen "hayır olmaz, saçmalama çok tehlikeli" cevaplarını alacağımı bilsem de yine de bir ihtimal sormak ve fikir almak istedim. Şimdi şöyle ki; mezolift ürünlerinin içeriğine baktığımda "A, E, C, B1, B2,B3, B,5, B6 vitaminleri ve magnezyum, potasyum, kalsiyum glukonat" ampulleri olduğu yazıyor. Bunların hepsi eczanelerde satılıyor, alsak ve cildimize uygulasak aynı etkiyi alabilir miyiz?

İlk defa konu açtım ve yeni üyeyim umarım yanlış bir şey yapmamışımdır :KK70:

O yüze yapılan vitamin iğnelerinin uygulanması için böyle tabanca seklinde ucunda iğnesi olan özel aletler var.Diyelim ki eczaneden vitamin aldın nasıl uygulayacaksın şırıngayla mı enjekte edeceksin yüzüne.Büyük cesaret işi valla.Ancak e vitamini ampülleri alıp yüzüne sürebilirsin

Vitamin eksikligi oldugunu nerden biliyorsun? ucuz olmayan bir gece gunduz kremi nemlendirir.Yuz yikama seti al birde .Bence daha iyi olur.

Vitamin eksikligi oldugunu nerden biliyorsun? ucuz olmayan bir gece gunduz kremi nemlendirir.Yuz yikama seti al birde .Bence daha iyi olur.

Vitamin eksikliğim zaten var. B vitamini ,folat ve d vitamini hapları kullanıyorum. Ama zaten cilde vitamin iğnesi yaptırmak için vitaminsiz olma şartı yok. Cilde parlaklık ve canlılık için herkes yaptırabiliyor

O yüze yapılan vitamin iğnelerinin uygulanması için böyle tabanca seklinde ucunda iğnesi olan özel aletler var.Diyelim ki eczaneden vitamin aldın nasıl uygulayacaksın şırıngayla mı enjekte edeceksin yüzüne.Büyük cesaret işi valla.Ancak e vitamini ampülleri alıp yüzüne sürebilirsin

Evet deli cesaretim var galiba. Enjekte etmeye cesaret edemem herhalde ama dermaroller sonrasında bu karışım sürülebilir diye düşünüyorum ama fikir almakta lazım tabi

dermaroller kullan öyle sür süreceksen.Ben yeni başladım. Geçen gün ilk defa dermaroller yaptıktan sonra c vitamini ampulü sürdüm.Yaptıktan bir saat sonra sürdüm.Biraz yapışkan bir his oluyor.Ama her ay denemeye devam edicem.Reaksiyon oluşmadı,yanma da olmadı.eğer hassas ciltli değilsen deneyebilirsin

Mezolift değil de dermaroller+vitamin serumları uygulanabilir evde. Bence orta tabakaya güzelce işler bu şekilde vitaminler

ben dermarollerı zaten yapıyordum.HR serum kullanıyordum üstüne.Bir gün bu madecassol ve e,c vitamini ampul karışımını denedim ama krem çok yağlı olduğu için milia oluştu bende. Elimde de E ve C vitamini ampulleri kaldı. bir gün kırıp elime ,koluma sürdüm ;baktım kaşınma ,irritasyon yok.Biraz da yüzüme sürdüm.Her c vitaminli serumda olduğu gibi hafif yapışkan bir his verdi sadece.Kalan son ampulü de dermoroller da kullandım.Dermoroller yaparken ben asla çok fazla bastırmam ve ayda bir yeterlidir bence.Ampul de damar yolu ile alınan ampullerden değildi o yüzden rahattım. internetten babe markası da kullanabilirsiniz.

Evet ben yazdım :KK45:. Yaş 35 olunca cilt bakımı hakkında biraz daha düzgün şeyler yapmak istedim.Zaten bekarım :) neden olmasın diyorum. İlk olarak sivilcelerimden acnetrent ilaç tedavisi ile kurtuldum,sonra sigarayı bıraktım,6aydır da çoğunluk kore ürünleri ile cilt bakımımı yapıyorum ama şöyle bir durum var ki doların artmasıyla en uygun serum/krem bile pahalı olmaya başladı. O yüzden o paraya daha medikal şeyler denenebilir diye düşündüm.Dermaroller konusu da oradan çıktı:) (Ne anlattım be)

Evet ben yazdım :KK45:. Yaş 35 olunca cilt bakımı hakkında biraz daha düzgün şeyler yapmak istedim.Zaten bekarım :) neden olmasın diyorum. İlk olarak sivilcelerimden acnetrent ilaç tedavisi ile kurtuldum,sonra sigarayı bıraktım,6aydır da çoğunluk kore ürünleri ile cilt bakımımı yapıyorum ama şöyle bir durum var ki doların artmasıyla en uygun serum/krem bile pahalı olmaya başladı. O yüzden o paraya daha medikal şeyler denenebilir diye düşündüm.Dermaroller konusu da oradan çıktı:) (Ne anlattım be)
acımıyor mu o ya? dermorollera cesaret edemem sanırım. Canım çok tatlı benim :KK70:

içerden takviye peki?

yazdıklarınızdan hiç birsey anlamayn bir ben degilimdir inşallah ya.:110:

sadece nemlendirici kullandıgım cok belli dimi :KK14:

Bununla alakalı çok geniş bir şekilde burada bir içeriğe daha yazmıştım. Çok hafif başladım zaten,asla bastırmadım. ilk yaptıktan sonra 15 gün bekledim. 2. yi yaptıktan sonra 1 ay bekledim. Gece yaptım ve en az 8 sa su değdirmedim. O hafta hiç asitli ürün kullanmadım yüzüme (glikolik asit ,salisilik asit), kese veya peeling yapmadım. Yaptıktan bir saat sonra hyaluronik asit serum sürdüm sonra da dermoskin in bir nemlendiricisini. Yapmadan önce tabi ki cildimi tonikledim;ben gül suyu kullandım (ama esans içeren gül suları olmaz) . Aslında içten yapabileceğimiz de arada detoks yapmak. Hatay da yaşayan bir kadın olarak çok zor tabi ama deniyorum ve cidden işe yarıyor. Günde 45 dk yürüyüş,yeşil içecekler hazırlama,şekeri kesme,sigarayı bırakma kendini fark ettiriyor. O bitkin görüntü gitti en azından.Mucize beklemeyin ama hiçbir şeyden. Mucize çözümler için ciddi paralar lazım:)

Bununla alakalı çok geniş bir şekilde burada bir içeriğe daha yazmıştım. Çok hafif başladım zaten,asla bastırmadım. ilk yaptıktan sonra 15 gün bekledim. 2. yi yaptıktan sonra 1 ay bekledim. Gece yaptım ve en az 8 sa su değdirmedim. O hafta hiç asitli ürün kullanmadım yüzüme (glikolik asit ,salisilik asit), kese veya peeling yapmadım. Yaptıktan bir saat sonra hyaluronik asit serum sürdüm sonra da dermoskin in bir nemlendiricisini. Yapmadan önce tabi ki cildimi tonikledim;ben gül suyu kullandım (ama esans içeren gül suları olmaz) . Aslında içten yapabileceğimiz de arada detoks yapmak. Hatay da yaşayan bir kadın olarak çok zor tabi ama deniyorum ve cidden işe yarıyor. Günde 45 dk yürüyüş,yeşil içecekler hazırlama,şekeri kesme,sigarayı bırakma kendini fark ettiriyor. O bitkin görüntü gitti en azından.Mucize beklemeyin ama hiçbir şeyden. Mucize çözümler için ciddi paralar lazım:)
Bende son 1 aydır dermarolleri kullanıyorum. Yüzüme 0,25lik, ve bunu her gün kullana biliyoruz, serumların daha derine işlemesi için. 0,50 ve 1 ml liklerin süresi değişiyor. Zaten rollelerinde üzerinde yazıyor. Ben uyguladıktan hemen sonra önce c vitamini, ardından hypronic asit leke kremi sürüyorum ve nemlendiriyorum. Ayda 1 de 1 ml olanı kullanıyorum. Özellikle nem maskesi uyguluyorum artı olarak. Cildim gayet diri parlak ve canlı maşallah. Çevremden de olumlu yorumlar aldım cildimle ilgili. Süpee bir şey bu roller. Çatlaklara da başlıcam da ona neler kullanılıyor bilmiyorum. Araştırmak için bakıyordum ki yorumlara bende ekleyeyim dedim. Ama okuduğum kadarıyla normal kremler değilde daha emici serumlar türü birşeyler olması gerek diye düşünüyorum. Henüz istediğim cevabı öneriyi bulamadım sizin var mı bilginiz acaba

Bol bol su icin ben bunu gunde 3 litre si ictigim zamanlarda anladim ve icerden vitamin takviyesi
hamile kalmadan hep bi kansizlik vitaminsizlik vardi hep bi eksiklik yani :)
Hamile kalmayi istedigim an sağlikli beslenmeye ve duzenli vitamin kullaniminda cildimde buyuk degisimler gordum
bi ara yiyip icemiyordum bulantilardan ilaclarida tabi
sonra bi baktim tekrar cildim bozulmaya basladi
simdi duzene girdi ve cildim berraklasmaya cikan lekeler hizlica kaybolmaya basladi kendimde yasadigim bi deneyim herkesin cilt yapisi farkli olabilir tabi

Bende son 1 aydır dermarolleri kullanıyorum. Yüzüme 0,25lik, ve bunu her gün kullana biliyoruz, serumların daha derine işlemesi için. 0,50 ve 1 ml liklerin süresi değişiyor. Zaten rollelerinde üzerinde yazıyor. Ben uyguladıktan hemen sonra önce c vitamini, ardından hypronic asit leke kremi sürüyorum ve nemlendiriyorum. Ayda 1 de 1 ml olanı kullanıyorum. Özellikle nem maskesi uyguluyorum artı olarak. Cildim gayet diri parlak ve canlı maşallah. Çevremden de olumlu yorumlar aldım cildimle ilgili. Süpee bir şey bu roller. Çatlaklara da başlıcam da ona neler kullanılıyor bilmiyorum. Araştırmak için bakıyordum ki yorumlara bende ekleyeyim dedim. Ama okuduğum kadarıyla normal kremler değilde daha emici serumlar türü birşeyler olması gerek diye düşünüyorum. Henüz istediğim cevabı öneriyi bulamadım sizin var mı bilginiz acaba
Şöyle ki, sıkıntı ne ise ona göre bir serum /krem kullanmak lazım.Bu konuda nokta atışı yapmak çok önemli zira zaten kozmetikler iyice pahalı oldu üstelik cildine uyguluyorsun. Nem ihtiyacı varsa hyralüronik asit,izler için niasimide(yanlış yazmış olabilirim), cilt yenileme ve izler için c vitamini, güneş lekesi/hamilelik lekesi tarzı lekelenmeler için a vitamini/retinoller, selülit için kafein içerikli kremler diye biliyorum.

X