Edirne'de 4 kaçak göçmen donarak öldü

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.347
Edirne kırsalında çalılıklar arasında ikisi kadın ve çocuk 4 kişinin cesedi bulundu. Ölenlerin kaçak göçmen olduğu ve donarak öldüğü öne sürüldü.
Facebook'ta Paylaş

EDİRNE - Edirne'de, yabancı uyruklu kişilere ait olduğu sanılan 4 kişinin cesedi bulundu. Cesetleri çalılıklar içinde bulunan ikisi kadın ve çocuk 4 kişinin, donarak öldüğü öne sürüldü.


Cesetlerin bulunduğu mevkideki Budakdoğanca köyü muhtarı Ayhan Kıyıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir arkadaşının haber vermesi sonucu olay yerine gittiğini, cesetleri görünce şok yaşadığını söyledi.

Hemen jandarmaya haber verdiklerini belirten Kıyıcı, şunları anlattı:

"İlk gittiğimde sadece bir kişinin cesedini gördüm. Daha sonra çalılıkların içine doğru girdiğimde bebek ve annesini fark ettim. Soğuktan korumak için anne çocuğunu kucağına almış ve üzerine kapanmıştı. İkisi de o şekilde ölmüş. Çok üzüldük. Sonra bir erkek cesedi daha çıktı. Ayaklarında ayakkabıları bile yoktu. Donarak ölmüşler galiba."

Kıyıcı, olayın kendilerini çok üzdüğünü ifade ederek, köylerinin sınıra yakın olması nedeniyle bölgede sürekli yabancı uyruklu kişiler gördüklerini, hatta bazılarının akşamları kahveye geldiğini kaydetti.

Yasa dışı yollardan Bulgaristan'a geçmeye çalışan yabancı uyruklu kişilere ait olduğu tahmin edilen cesetler, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından otopsi için Trakya Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna götürüldü. (aa)
 

fahri konsolos

Ben giderim adım kalır mı acaba :)
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2010
8.376
5.406
boyle gocmenlere cok uzuluyorum bir umut ugruna varini yogunu satiyorllar kimi boguluyor kimi havasizlik kimi boyle donarak, cok yazik cidden :KK43:
 

fahri konsolos

Ben giderim adım kalır mı acaba :)
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2010
8.376
5.406
beddua etmeyi unutmusum:
bunlari kandirip oraya buraya birakan ve hatta tekneye bindirip teknelerini batiran o umut tacirlerinin de Allah belasini versin.