Edoskopik mide balonu yaptirdim.

Kumsaldakikum

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2021
69
20
44
Merhaba arkadaşlar
5 gün önce endoskopik mide balonu yaptırdım. Kilom 144 dü. Benin için tüp mide ameliyatı uygun dedi doktorum. Ama ben ameliyattan korktuğum için mide balonunda karar kıldım. Eskiden böyle şişman değildim. 80 -70 kilolara düşmek ilk hedefim.
İlk iki üç gün affedersiniz kusmalarim oldu. İlk hafta sıvı besleniliyor. Gaz yapıcı sıvılar alınmıyor.
Sabah proteinli laktozsuz süt
Öğlen et suyu çorba suyu
Akşam et suyu çorba suyu
Aralarda şekersiz çay laktozsuz kefir
İçiyorum.
Zaten mide istemiyor yemiş gibi hissediyorum.
O kadar çok yiyen ben yiyemiyorum.
144 kilodan 138 kiloya indim 5 günde.
İkinci hafta püre beslenmeye geçiliyor.Hafta sonu diyetisyene gideceğim.
Mide balonunu yaptırmadan önce çok araştırdım. Herkeste farklı ilerliyor bende ağrı olmadı. Bu konuda taktiranlar ile ilgili çok bilgi bulamadım onun içinde yardımcı olmak paylaşmak istedim.

Hayırlı olsun sizin için de. İlk ay kilo vermek çok kolay oluyor. Sonrasında iyi bir diyet takibiyle kilo verilebiliyor. Yoksa mide balonunun sonraki aylarda mucizevi bir etkisi yok.

Bu arada çok iyi kilo vermeye baslamissiniz. Bu şekilde devam ederse ameliyata gerek kalmadan zayiflarsiniz inşallah 😊

Hayırlı olsun sizin için de. İlk ay kilo vermek çok kolay oluyor. Sonrasında iyi bir diyet takibiyle kilo verilebiliyor. Yoksa mide balonunun sonraki aylarda mucizevi bir etkisi yok.

Bu arada çok iyi kilo vermeye baslamissiniz. Bu şekilde devam ederse ameliyata gerek kalmadan zayiflarsiniz inşallah 😊
7 kilo verdim şimdiye kadar çok teşekkür ederim. Mucize değil mide balonu ama motivasyon ve biraz olsun kendimi frenlememi sağlıyor

Evet ilk ay sonunda insan en yüksek miktarda kiloyu veriyor. O insana çok iyi bir motivasyon oluyor. 1 ay sonunda eğer o motivasyonun üzerine iyi bir diyet ve spor da eklerseniz faydasını görebilirsiniz. İnşallah böyle güzel devam eder.

7 kilo verdim şimdiye kadar çok teşekkür ederim. Mucize değil mide balonu ama motivasyon ve biraz olsun kendimi frenlememi sağlıyor
Merhaba nasılsınız merak ettim. Cocugunuzdaki gelişmeler nasıl umarım daha iyiye gitmiştir. Aynı yollardan geçmiş biri olduğumu bilmenizi isterim. Güzel haberler alırım sizden umarım

X