Ege Denizi'nde art arda göçmen faciası: 11 ölü

kito_

Gülümse ! ne düşündüğünü bilmesinler..
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2013
3.034
4.655
Kaçak yollardan Yunanistan'ın Kos adasına geçmeye çalışan göçmenlerden art arda facia haberleri geldi. İki kazada 11 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi ise kayıp.
Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Akyarlar mahallesi Aspat mevkiinden Yunanistan İstanköy (Kos) adasına hareket eden 16 Suriyeli göçmenin bindiği bot uluslarası sularda battı. İlk belirlemelere göre 7 kişi hayatını kaybetti. Kaçaklardan 4 ‘ünün kurtarıldığı 5 kişinin ise kayıp olduğu bildirilirken, sahil güvenlik ekipleri denizden ve havadan arama çalışmalarını sürdürüyor

İKİNCİ FACİA: 4 ÖLÜ

Bu olayın ardından hemen hemen aynı yerden ikinci facia haberi geldi. Bodrum’un Akyarlar mahallesi Alihoca burnu yakınlarından Yunanistan’ ın İstanköy (Kos) adasına kaçak yollarla geçmeye çalışan 6 kaçağın içinde bulunduğu bot battı. Botta 3’ ü çocuk 1’ i kadın olmak üzere 4 kişi yaşamını yitirirken can yelekleriyle baygın halde sahile ulaşan 2 kişi kurtarıldı..

31111360.jpg

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29966881.asp

hala bu haberin etkisindeyim.. okula gitmeden hayat okulundan mezun oldu bu yavrucak.. Bir insan değilde belkide bir hayvan olsaydı, bir balina olsaydı bütün dünya ayağıya kalkardı.
nazım hikmetin şiiri geliyor aklıma...
"ürkek bir serçe gibi eğme başını
kaldır başını ve dimdik dur
bu senin değil, ülkemin ayıbı
hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk."

İnsan olamadık...

nerde 4 parmağını göster Rabiacılar , kefen giymiş dolanan koca adamlar... daha kaç çocuk bebek ölecek isyan etmeniz ve tepki göstermeniz için.
hangi siyasi sahte gözyaşı ile ağlayınca inanacaksınız , tepki vereceksiniz.
Ağaçlar için ,hayvanlar için sesi yükselen aktivistler siz neredesiniz.
Çocuklar ölüyor...

karada ölmesinler dedik

neden denizde ölmelerine sebeb olduk:KK51:

gülmeye bi an tebessüm etmeye korkar oldum aklıma geldikçe nefret ettim kendimden insanlığımızdan:KK51:

bi çare bi çözüm olmalı artık

Allah belalarını versin. Devlet neden birşey demiyor bizim karasularımıza girip nasıl müdahale edebiliyorlar?

Gerçi benim de sorduğum soruya bak dimi?
Yani.. AKP geldiginden beri sinir ihlallerine ne batida ne guneyde karisilmiyor. Isteyen ulke istedigi gibi cirit atiyor bizim tarafimizda..

Saraylim Saraylim hadi yakaladiklarini batiriyorlar diyelim. Günde 5 belki 10 bot...
Diğer suçlular? Kapasitesinden fazla insan alip bilinmeyenlere yönlendirenler? Bu ülke sinirlarinda güvensiz yolculuğa müdahale edip kayıpsız güvenli şekilde ulastirabilecek gücü olduğu halde ses etmeyenler?

Tek isme yönelerek diğerlerini aklamis oluyoruz. Oysa ki ne çok katil var.

hala bu haberin etkisindeyim.. okula gitmeden hayat okulundan mezun oldu bu yavrucak.. Bir insan değilde belkide bir hayvan olsaydı, bir balina olsaydı bütün dünya ayağıya kalkardı.
nazım hikmetin şiiri geliyor aklıma...
"ürkek bir serçe gibi eğme başını
kaldır başını ve dimdik dur
bu senin değil, ülkemin ayıbı
hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk."

İnsan olamadık...

hayvan ve balinayla kıyaslanması anlamsız. Can hepsi. hepsine aynı tepki verilmeli. buradaki mesele bir insanın değil

Bir suriyelinin ölmüş olması ya da suriyelilerin. Bizim gibi küçük topluluklar sızlansa da hepimiz ortadoğunun pis insanlarıyız. sen ben de böyle kıyıya vursak haber olmayacak, kimse ayaklanmayacak emin ol.

hayvan ve balinayla kıyaslanması anlamsız. Can hepsi. hepsine aynı tepki verilmeli. buradaki mesele bir insanın değil

Bir suriyelinin ölmüş olması ya da suriyelilerin. Bizim gibi küçük topluluklar sızlansa da hepimiz ortadoğunun pis insanlarıyız. sen ben de böyle kıyıya vursak haber olmayacak, kimse ayaklanmayacak emin ol.

tabiki bu demek değildir ki hayvankara yardımcı olmayalım, bu demek değildir yarın öbürgün kıyıya balinalar vurunca sessiz kalalım.. nitekim bu bir insan en önemli bir çocuk..

X