Eğri burun acil bakar mısınız kızlar

ggamzegg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2024
40
5
28
Kızlar merhaba bugün ameliyat olalı 15. Günüm . Geçen hafta tamponlar alındı bu haftada bantlar. Fakat burun deliklerim eşit değil ve arka kamerayla resim çekince barış asimetri belli oluyor. Böyle durumlarda doktor birkaç ay sonra lokal anesteziyle büyük olanı küçültüp asimetriydi giderebiliyormus. Böyle durumla karşılaşan var mı,geçer mi acaba bu eğrilik. Resimleri ekledim. Birde doktordan doğal burun istemiştim ama sanki hiç kaldırmamıs, önceden columellam biraz düşüktü. Yine düşer mi sizce, kimisi 1 yıl dolunca burunda düşmeler olur diyor

Eklentiler

• IMG_20240131_231801.jpg
    IMG_20240131_231801.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 299
  • IMG_20240131_231738.jpg
    IMG_20240131_231738.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 297
  • IMG_20240131_232552.jpg
    IMG_20240131_232552.jpg
    86,9 KB · Görüntüleme: 300
  • IMG_20240131_232449.jpg
    IMG_20240131_232449.jpg
    63,8 KB · Görüntüleme: 300
  • IMG_20240131_231801.jpg
    IMG_20240131_231801.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 293
  • IMG_20240131_231738.jpg
    IMG_20240131_231738.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 299
Eğrilik kendiliğinden geçmez deliklerini küçülttüreceğin zaman orayı da düzeltmesini istediğini söylersin lokalle o da yapılabiliyor.

Egrilikten kastım burun delikleri sebebi o gibi görünüyor, başka nereye müdahale ettirmem gerekiyo?

Eğri duran yer columellanız, sadece deliği küçültünce o görünüm düzelmez. Karşıdan bakılınca farkedilmiyorsa hiçbir işlem yaptırmayın.
Maalesef karşıdan gorunuuor, açıkçası columella beni rahatsız etmiyor, ben delik büyük olduğu için görundugunj düşünmüştüm, maalesef görünüyor, gören herkes neden burnjn eğri delikleri diyor

aynı durum bende de var 5. Ayım doktor 1 sene dolunca burun deliklerimi düzelticeğini ve asimetriden dolayı burun ucunun eğri olduğunu falan söyledi o kadar acı çekiyoruz maalesef sonuç bu

Columella sıkıntılı + kanat cerrahisi gerekli canım bunun için de 1 sene dolmasına gerek yok lokalle 3.-4. Ayda yapılıyo bu işlemler doktorlar başından atmak için böyle şeyler söylüyor 😡

Kızlar peki
Columella sıkıntılı + kanat cerrahisi gerekli canım bunun için de 1 sene dolmasına gerek yok lokalle 3.-4. Ayda yapılıyo bu işlemler doktorlar başından atmak için böyle şeyler söylüyor 😡
Kızlar peki birşey sormak istiyorum. Kanat ve columella müdahale edildiği zaman yine burun açılacak mı alttan, yoksa dikis yöntemiyle falan halledilir mi

Bence kolumela da sorun yok tek sorun kanatlarda biri digerine gore hafif yukarda, ama soylemeseydiniz fark etmicektim kötü durmuyor

15. gün daha ödemler var. bir tarafta nedense ödem yoğunluğu daha fazla oluyor. bir de plastik bir şey vermedi mi doktor? günde en az 12 saat aralıksız takmak gerekiyor nostril retainer olması lazım. vermediyse bence acil alın burun deliklerini şekillendiriyor ben 3 ay kullandım her gün 12 saat.

15. gün daha ödemler var. bir tarafta nedense ödem yoğunluğu daha fazla oluyor. bir de plastik bir şey vermedi mi doktor? günde en az 12 saat aralıksız takmak gerekiyor nostril retainer olması lazım. vermediyse bence acil alın burun deliklerini şekillendiriyor ben 3 ay kullandım her gün 12 saat.
Hayır vermedi. Pazar günü 2. Ayırma gircem. Bu defa da farklı sorunlar çıkıyor. Sanırım ters v deformitesi de oluscak çünkü burnumda golgelenmeler var

Hayır vermedi. Pazar günü 2. Ayırma gircem. Bu defa da farklı sorunlar çıkıyor. Sanırım ters v deformitesi de oluscak çünkü burnumda golgelenmeler var
Merhaba durumunuzu merak ettim. Benimde 40 gün oldu fakat aynı sizin gibi eğrilik var ve burun deliklerim asimetrik . Özellikle burun ucum hala ödemli olmasına rağmen düzeleceğini sanmıyorum çünkü sonradan olmadı ameliyattan çıktığım anda atelli iken bile belliydi eğrilik . Sizin son durum nedir acaba?

Maalesef hiçbir düzelme yok hic memnun kalmadım ameliyattan. Sanki burnuma hiç mudahsle etmemiş gibi columella sarkık kanatlar eğri asimetri var anlamadım napti bu adam. Doğal burun istedim baya torpulemis kanatlar eğri. Bir yılımi bekliyorum revizyon için. Paramı alabilirsem başka doktor tercih edecegim

Maalesef hiçbir düzelme yok hic memnun kalmadım ameliyattan. Sanki burnuma hiç mudahsle etmemiş gibi columella sarkık kanatlar eğri asimetri var anlamadım napti bu adam. Doğal burun istedim baya torpulemis kanatlar eğri. Bir yılımi bekliyorum revizyon için. Paramı alabilirsem başka doktor tercih edecegim
Bence burnunuza gerçekten içinize sinen doktor bulmazsanız müdahale ettirmeyin. Benim de aynı kanatlarda asimetri var o asimetriye zaten genelde bi şey yapmıyor doktorlar yapamıyorlar diye biliyorum. Burnunuz gayet güzel bir burun sadece ucu kaldırılmamış gibi olduğu için estetik olmuş bir burun gibi değil haklısınız. Genel olarak kötü bir görüntü yoksa kafanıza hiç takmayın bence ki yok gibi gözüküyor burnum böyle olsaydı hiç ameliyat olmazdım diye düşünüyorum. Bence bi doktorun burnunuza yapacağı şey burun ucunu kaldırıp delikleri eşitlemek olur, delikler eşit kaynasın diye sanırım bazı doktorlar ilk aylarda bi şey taktırıyo. Hiç dert edeceğiniz bir şey yok bence cidden siz söylemeseniz benim dikkatimi bile geçmedi deliklerdeki asimetri.

X