Egzama hakkinda yardim

Burberry3

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
1.036
1.691
Arkadaslar merhaba. Benim ellerimde ve ozellikle ayaklarimda egzama var. Dishidrotik egzama diye geciyor. Boyle bisey yasayip kortizon harici bir tedaviyle gecirebilen var mi? Ne yapacagimi sasirdim bunlarla

Bana yıllar önce bir eczacı ilaç hazırladı.1 haftada komple kesilmişti. Ocak ayında fairy almıştım, bir egzama yaptı ellerime hâlâ geçmedi 😩 Eczacı beyefendi de ölmüş 😭 beyaz dut kurusu iyi geliyormuş dedi annem ama hiç denemedim açıkçası. Ben de sıkıntıdayım bu konuda

Bana yıllar önce bir eczacı ilaç hazırladı.1 haftada komple kesilmişti. Ocak ayında fairy almıştım, bir egzama yaptı ellerime hâlâ geçmedi 😩 Eczacı beyefendi de ölmüş 😭 beyaz dut kurusu iyi geliyormuş dedi annem ama hiç denemedim açıkçası. Ben de sıkıntıdayım bu konuda
Yaa dut yapiyorum ellerime iyi geldi ama ayaklarim cok fenaa ☹ kortizon kullanmak istemedigimden alternatif sekilde cozmeye calisiyorum ama cozemedim henuz

Arkadaslar merhaba. Benim ellerimde ve ozellikle ayaklarimda egzama var. Dishidrotik egzama diye geciyor. Boyle bisey yasayip kortizon harici bir tedaviyle gecirebilen var mi? Ne yapacagimi sasirdim bunlarla
Selamlar :KK36: benim eşimde de egzama var. Ozellikle ellerinde ve bacaklarinda. Bazi mevsimsel gecislerde ya da yeni bir yere gittgmzde egzamasi cosuyor. Bu durumda kirtizonlu igne yaptiriyor ilac adini bilmiyorm ama bir sure duruluyor egzama Ama normalde de ara ara cikip duruyor. Onun icin de kantaron yagi suruyor (kesnlkle dogal olmali) eşim firsat buldkca,hani bayaa krem surer gbi eline damlatp eline bacagina suruyor. Tabi yatak vs batiyor ama olsun saglik olsn gerisi onemli degil. Tavsiye ederm. Ama her bunye farkli tabi bnu da goz onnde bulndrp once kucuk bir deneme yapin bnce.

Selamlar :KK36: benim eşimde de egzama var. Ozellikle ellerinde ve bacaklarinda. Bazi mevsimsel gecislerde ya da yeni bir yere gittgmzde egzamasi cosuyor. Bu durumda kirtizonlu igne yaptiriyor ilac adini bilmiyorm ama bir sure duruluyor egzama Ama normalde de ara ara cikip duruyor. Onun icin de kantaron yagi suruyor (kesnlkle dogal olmali) eşim firsat buldkca,hani bayaa krem surer gbi eline damlatp eline bacagina suruyor. Tabi yatak vs batiyor ama olsun saglik olsn gerisi onemli degil. Tavsiye ederm. Ama her bunye farkli tabi bnu da goz onnde bulndrp once kucuk bir deneme yapin bnce.
Elimde kantaron yagi var bi kac defa surdum ama degisiklik gormeyince biraktim. Yeniden deneyeyim o zaman 😊 ya hamilelik dusundugumden igne vurdurmak istemiyorum o yuzden baska dogal yollar ariyorum boyle 🙂

Barış muslu diyor her haatalığın bi travma sı var egzamanın da ayrılık bi araştır istersen

Papatyayı kaynatıp ellerinizi ve ayaklarınızı günlük bur kackez yıkayın bir kaç gün de hiç bir şey kalmaz

Yukarıdaki önerilerden cevap alabildiniz mi acaba iyileşme oldu mu ? Bende 1.5 yıldır çekiyorum bu illeti 😑 kortizon iğnesi 2 ay falan rahat ettirdi sonra yine devam 😔

1) Sudocrem kesinlikle.

2) Kastil Sabunu. Türkiye'de satılan en kaliteli kastil sabunu bu markanınki.

3) Bepanthol Sensiderm

4) Çörek Otu Yağı, bu markanın FDA Onayı var. Süperkritik Ekstraksiyon ile üretiliyor. Bu üretimi Türkiye'de yapabilen tek firma.

5) Dm Mivolis Multi Mineral. Bu hepsiburada'da zaman zaman 30 TL'ye düşüyor.

6) Uni Baby Saç ve Vücud Şampuanı

7) Zerdeçal. Markası farketmez

8) Çamaşır Makinesinde normal deterjan yerine bunu kullanın mutlaka. çamaşırlarda kimyasal deterjan kalıntısı kalmaz. tamamen doğal bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
X