Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Egzaması olup şu an tamamen kalmayan var mı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Hala ihtiyacınız varsa yazabilirim 5 sene önce saçım pul pul döküldü egzema enseme kadar indi iğrenç şekilde kaşındı şuan Allah'ma şükür kalmadı yara ama saçta kalmadı ya neyse :)

Benim avuç içlerimde sıkıntıdan dolayı bundan 5 sene önce çıkmıştı
doktorun verdiği tedaviden sonuç alamamıştım zaten doktor ömür boyu çekeceksin demişti
eltim avon satıcısıydı ve yardım olsun diye ondan üstünde gül olan bir el kremi almıştım
sonrasında bir daha çıkmadı egzama
içinde silikon vardı
hatta arattım bir ara yazdığım mesajımıda buldum

http://www.kadinlarkulubu.com/evde-...n-dogal-yontemler-tavsiyeniz.html#post1293319

bende de mevsim deigisirken oluyo kalici degil, nemli havalarda falan hem kuru hem yagli gibi cok degisik bi hal aliyo, ben egzamanin kalici tedavisi yok diye biliyorum, nuksedebiliyo yani

Hala ihtiyacınız varsa yazabilirim 5 sene önce saçım pul pul döküldü egzema enseme kadar indi iğrenç şekilde kaşındı şuan Allah'ma şükür kalmadı yara ama saçta kalmadı ya neyse :)

sizin nasıl geçti bende de 6 aydır var geçmiyor yaa:KK14:

benim egzamam tamamen geçti ilaçtan ziyade psikoloji önemli egzamalı yerlerinize fazla bakmayın ilgilenmeyin aklınıza takmayın alerji testi yaptırın baharatlı yiyecek yemeyin egzamalı bölgeyi kaşımayın cildiniz kuru kalmasın.. Allah kimseye vermesin tekrar yaşamak istemem:18:

arkadaslar srf tekrardan yazayım benım gıbı olanlar ekmesın dıye yazıyorumkı ben oluyorum sandım bır kere kabul edın tıpda tam bır care yok egzemaya kortızondan baska kı belkı 10 kutu kullandım benım ellerım ayaklarım balon gıbı sıstı ellerım goz goz oluyordu kasıntısı cabası ayaklarımı hele hıc anlatamam benım geıcı degıl karacıgerden tamamen sııcı sanırım ama tam olarak hangısı ıyı geldı bılmıyorum ben sırf bu hastalık yuzunden turkıyeye geldım umıtsızce annemın ananemın ve malesef herkesın dedıgını yaptıım yaptıklarımı sıralıcam sıze ama sımdı ellerımde kuruluktan baska bısey kalmadı ıkı 1.5 ayda tedavı oldu

1 ananem kudret narı hazırlamıs bahcede yetıstırıyormus bende hıc duymamıstım kudret narını zeytın yagında kıs boyunca saklamıs ayrıntıları ılgılenen olursa sorarım ben bu kadar bılıyorum onu balla karıstırıp yedım ellerıme surdum
2 babannem egzeması oldugunu seker ılacları glukofaj ıctıgınde gıttıgını soyledı zaten oncedende glukofaj kullandıgım ıcın dr tavsıyesıylede glukofaj kullandım

3 sınır otu dıye bır ot var acayıp sekerı dusuruyor onu verdı anem sadece ıkı kere ıcemedım oluyordum sekerım dustu dıger adıda yara otu ama annem ellerıme surdu

4 asıl bu cok ıyı geldı arı sutu arı polenı ve propolis ıctım aktarlara sorun bılırler bunu ıhmal etmeyın

5 kayserı yada konya emın degılım teyzem soledı orda egzema suyu dıye bılınen su cıkıyormus sıfalı ama zehır gıbı kezzap gıbı kullananlar hem ıcmısler hemde elıne surmusler fecı yakıyor ama ıyı geldı basta cogaltıyor sonra kesıyor karaıgerden tamamen bu cok pahalı ama suyun bır kıloluk sısesı 100 ytl odedım ama kullanmadım en son care alabılırsınız dıye yazıyorum cogu kısı tamamen kurtulmus ben cok kullanamadım zehır gıbı

sonuc kasıntılarım goz goz sısmeler gıtı egzemayı ıcerden kesmek onemlı hele benım kı gıbı yıyeceklere olan alerjıden kaynaklanıyorsa bunları lutfen egzeması olanlarla paylasın cok zor bılırım oluyorum sandım en son Allah hepınıze sıfa versın banada dua edın ha

sacta olan egzemaya ıyı gelırmı bılmem ama benım sacımada gırıyordu ıcınce gectı yurumedı yanı emın degılım sac egzaması ıcın sunuda soleyım sınır otunu yara otunu ıcmeyı onermıyorum cok kotu yaptı benı ellere surebılırsınız

lutfen cozumu yok demeyın ben ınternette okuduklarımdan oyle umıtsız oldumkı herseyın dermanını Allah gercekten vermıs bızlere unutmayın belkı yapmasan kac sene ugrasıcaktım

Son düzenleme:
Benim de tamamen geçti...yaralar çok fenaydı...parmaklarıma kadar bütün eklem yerlermde vardı...parmaklarm yarılmıştı..içi gözüküyodu resmen...sürekli kanardı...ayaklarm çok fenaydı...kocaman yaralar olmuştu..çorap giyemezdim..kanar yapışırdı... Ne kötü günlerdi...dirseklermde çıkardı..hep kanardı...en son yüzümde de oldu.. Milet tip tip bakardı sinir olurdu.m.. Bi de bana tam teshis konamadı..bi dr ekzama dedi.. Bi dr. Sedef dedi..bir sürü krem kullandm hiç faydası olmadı..ısrganözlü krem falan aldm aktardan o da işe yaramadı...kısacası ne tıptan ne alternatiftıptan fayda göremedim..ne zamanki o stress ortamndan kurtldum hepsi geçti Allah'a şükür...iz bile kalmadı... Allah herkese şifa versn.. Çok zor bi hastalık..tetikleyenlerden uzak durmak lazm..stress,baharatlılar,turşu vs...

selam kizlar
benimde sacimda arastirdigima göre egzama var galiba cünki kafamin en arkasinda ense tarafinda cok kötü kasinti var hatta ilk zamanlar
sivilce gibi birsey cikiyordu kasiniyordu.kasidigimdada kanayip kabuk bagliyordu. simdi ise sadece kasiniyor ve kuru yeni yikasam bile saclarimi yinede kasiniyor.
bu sizce egzamamidir ??

bende çok şükür egzamadan kurtuldum doktorların verdiği losyonlar,şampuanlar sadece azaltıyor,stresli zamanlarda yeniden başlıyor egzamalar.ben bi eczanenin kendi yaptıgı bitkisel krem sayesinde kurtuldum yıllardır tek egzama çıkmadı.

arkadsm da vardı allh sıfasnı versn zor bır durum bı doktra gtmstı bıseler vrdı aradan bı kac gn gecmdn duzlmıstı kndı gzmle grdm ıstrsenz adnı oqrenebılrm ılcn.

bende çok şükür egzamadan kurtuldum doktorların verdiği losyonlar,şampuanlar sadece azaltıyor,stresli zamanlarda yeniden başlıyor egzamalar.ben bi eczanenin kendi yaptıgı bitkisel krem sayesinde kurtuldum yıllardır tek egzama çıkmadı.

Merhaba bendede egzama var yüzümde rica etsem hangi eczanede yaptırdığınızı söyleyebilirmisiniz özelden de mesaj attım size.

Bu ilacın içeriklerini ogrenebilir mi lütfen 9senedir tek çare bulamadım yardımcı olun lütfen

Canim merhaba ? Ya acaba hangi eczaneydi. Bende gideyim . Cok zor geciyor da egzamam.

arkadaşlar allah rızası için egzamadan tamamen kurtulanınız varsa nasıl hangi maske ve ilaçla geçti yazın..
saçlı deriden bahsediyorum..
dökülme yapar mı nasıl azaltabilirim dökülmeyi yardımmmmm
Bende varmış. Varmış diyorum çünkü belirtisi yok sadece sikayetim saç dökülmesiydi. Bazi doktorlar egzama dedi bazisi egzama degil dedi. Kepek oluyor evet ama beyaz pul pul. Egzama diye baktigimda daha farkli seyler görüyorum benim o derece degil. Kaşıntı yok acı ağrı yok. Sivilcelenme yara falan yok. Görünürde hic bisey yok. Sadece saclarim dökülüyor dökülen saçlarıma baktigimda koklerine kepek yapismis sekilde oluyor bazıları. Islakken saclarim diplerde beyaz bi tortu oluyor krem gibi geliyor tirnagima. Bi de kum tanesi gibi sac diplerime yapismis seyler geliyordu elime onu tirnagimla almaya calistigimda sacimla birlikte geliyordu. O suan yok. Ama egzama hala varmis doktora yine gittim. Ne yaptıysam fayda etmedi şampuanlar losyonlar. Dunya para harcadim. Ama geçmedi. Sanki tetikleyen bisey var ve ben o seyi yaptığım muddetce gecmiyor gibi. Aklima bulundugum sehrin suyu geliyor çünkü buraya gelince dökülme sorunu yasamaya başladım.

arkadaşlar yoğun araştırmalarım sonucunda bu kepek ve egzamaya çok iyi geldiği söylenen bir şampuan duydum ama çok yerde satılmıyor sanırım. selsun blue adı duyan kullanan var mı ya da araştıran?
bir de vichy dercos a iyi diyorlar.

arkadaşlar yoğun araştırmalarım sonucunda bu kepek ve egzamaya çok iyi geldiği söylenen bir şampuan duydum ama çok yerde satılmıyor sanırım. selsun blue adı duyan kullanan var mı ya da araştıran?
bir de vichy dercos a iyi diyorlar.
Vichy dercos kullandim ben bi faydasi olmadi. Fazla abartilmis bi ürün bence. Ama digerini kullanmadim. pahaliymis :KK43:

X